صفحه اصلی > ورزش و بازی : نقد و بررسی بازی Crusader Kings 3
ads

نقد و بررسی بازی Crusader Kings 3

بازی Crusader Kings 3

نقد و بررسی بازی Crusader Kings 3 : 

ملکه همام در 71 سالگی کارهای زیادی انجام داد. او که از قبیله ای ناچیز در سودان امروزی (شرق آفریقا) بود ، پرستش سازمان یافته خدایان مصر باستان را احیا کرد و حکومت یک سلسله فراعنی جدید در دره قرون وسطایی نیل را تثبیت کرد و سرانجام به قرنها حکومت خارجی پایان داد. با این حال ، اشتیاق او در زندگی ، 12 فرزند او بود ، که برخی از آنها به حق خود حکومت می کردند. با این حال ، تربیت بسیاری از بچه ها استرس زا است ،

که باعث شد او عادت به نوشیدن و علاقه به جشن های پیچیده را ایجاد کند ، و در نهایت او را بیشتر در چشم موضوعات شگفت انگیز ترش تحسین کند. این تنها یکی از داستانهای بیشمار بشری است که به صورت ارگانیک در بیش از 100 ساعت که من قبلاً در بازی Crusader Kings 3 گذرانده ام پدیدار شده است. و ازدواج آن با افراد شخصی و سیاسی ، بزرگ و صمیمی ، هیچ چیز باشکوه نیست.

Crusader Kings همیشه مجموعه ای در مورد چگونگی شکل گیری شخصیت ها و تعاملات آنها با تاریخ بوده است ، و این قسمت سوم روش های جدید و جذابی برای به تصویر کشیدن آن پیدا می کند. Crusader Kings 3 همانند نسخه های قبلی خود اجازه می دهد درام دادگاه ، اختلافات سلسله ای و اتحادهای ازدواج ، وظایف بازی های استراتژیک بزرگتری را برای ساخت قلعه ها ، تحقیق در مورد فن آوری و جنگ ایجاد کند.

یک تقلب شخصی بین دو حاکم همسایه می تواند کل منطقه را در خونریزی و هرج و مرج قرار دهد که شایسته یک رمان تاریخی داستانی بزرگ است ، در حالی که یک نامزدی با برنامه ریزی خوب می تواند اتحادی قدرتمند ایجاد کند و سرانجام پادشاهی ها را زیر یک تاج متحد کند. اساساً ، این یک بازی بیشتر در مورد مردم است تا چیزها – و این تمرکز چیزی است که آن را واقعا خاص و به یاد ماندنی می کند.

استودیو پارادوکس توسعه عمیق تر شده و بر روی عناصر کلیدی که باعث ایجاد Crusader Kings 2 شده است ، گسترش یافته است. سیستم تنش ، که باعث شد همام ، مادر شادمان ، آرامش را در ته بطری پیدا کند ، نماد این امر است. در بازی Crusader Kings 2 ، شخصیت ها دارای ویژگی های شخصیتی هستند که بر آمار آنها تأثیر می گذارد ، اما آنها برای راهنمایی رفتار شما کار چندانی نکرده اند.

در بازی بازی Crusader Kings 3 ، اگر شما اغلب به دشمنان خود رحم کنید ، یک شخصیت بی رحم استرس ایجاد می کند ، در حالی که یک شخص صادق در معاملات تاریک در سایه دچار تردید می شود. این من را تشویق کرد تا ویژگی های شخصیت هایم را به جای اینکه فقط آنها را به عنوان تعدیل کننده عددی ببینم ، نقش آفرینی کنم یا با پیامدهای نفی گرایش های طبیعی آنها زندگی کنم ، که من واقعاً از آن لذت بردم.

بدیهی است که سیستم بازی Crusader Kings 3 به اندازه سیستم قبلی خود ، که از مزایای هفت سال و صدها دلار توسعه برخوردار بوده است ، ظاهری گسترده ندارد ، اما در راه خوبی است.

بازی Crusader Kings 3

بازی Crusader Kings 3

استرس من را تشویق کرد تا ویژگی های شخصیتهایم را نقش آفرینی کنم تا اینکه آنها را به عنوان تعدیل کننده عددی ببینم

هرچند استرس هرگز احساس نمی کرد که من را به نوع خاصی از رفتار هدایت می کند. انباشت بیش از حد منجر به وقفه ذهنی می شود ، که به شما انتخاب دو مکانیزم مختلف مقابله ای را می دهد که می توانید برای مقابله با فشار حاکمیت بر قلمرو قرون وسطایی اتخاذ کنید. اعم از مشروب خواری ،

دعوا یا مکرر در فاحشه خانه ها ، هریک از این موارد باعث ایجاد شخصیت واقعی می شوند و فرصت های جدیدی را برای نمایش و درگیری ارائه می دهند. عشق حمام به مشروب ، او را وادار کرد تا با سایر بزرگان که در سرگرمی مورد علاقه او سهیم بودند ، دوستان جدیدی پیدا کند. اما ایجاد خلق و خو می تواند منجر به کتک زدن یک کشیش و ناراحت شدن پاپ شود ، که در این دوره زمانی به طور کلی ایده بدی است.

30 نکته برای تقویت بازی پوکر | نکات استراتژی
بیشتر بخوانید

البته ، به دلیل سیستم دین جدید عمیق و آزاد ، همیشه می توانید با آموزه ای دینی که دیگر برای شما مناسب نیست خداحافظی کنید. شما می توانید بدعت جدیدی از کاتولیک ایجاد کنید که به عنوان مثال ، خوارخواری را بالا می برد ، به تناسخ معتقد است و فقط به زنان اجازه می دهد که کشیش شوند.

همه چیز قابل تنظیم است ، از نقش روحانیت گرفته تا دیدگاه های مربوط به جادوگری و همجنس گرایی. این امکانات عملاً نامحدود هستند و به شما این امکان را می دهند که تجربه خود را سفارشی کرده و در روشهای بسیار رضایت بخشی که در بازیهای قبلی هرگز امکان پذیر نبود ، اثری از خود بر جهان بگذارید.

استاد نجواها

سیاست های سلسله ای قرون وسطایی بدون یک شنل و خنجر کوچک هیچ چیز نخواهد بود ، و این منطقه دیگری است که بازی Crusader Kings 3 تمام تلاش خود را برای آن انجام داده است. یک سیستم جدید از اسرار و قلاب ها به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از مثالهای دیگر ،

یک رابطه فرازناشویی را کشف کرده و تهدید کنید که آن را افشا کنید. کار کردن فقط در سایه ، ایجاد پایگاه قدرت خود از طریق تجارت به نفع ، دستکاری افراد بی خیال و ترور افرادی که برای برنامه های شما بسیار ناراحت کننده است ، بسیار مفید و مفید است. اکثر نتایج مشابه در Crusader Kings 2 قابل دستیابی بود ، اما راه رسیدن به آنجا بسیار غنی تر و کاربردی تر است.

Warfare ایده های جدید قوی نیز دارد ، بسیار فراتر از نوار مزیت که به وضوح به شما نشان می دهد چه کسی در هر لحظه برنده یک نبرد است (پیشرفت عظیمی نسبت به بازی های عجیب و غریب و قابل دسترسی عدد Crusader Kings 2). در حالی که جنگ هنوز از نظر تاکتیکی بسیار ساده و کاربردی است ،

اما روش هایی که می تواند پس از این واقعیت تأثیرات زیادی داشته باشد ، بسیار فراتر از موفقیت یا شکست ساده گسترش یافته و عمیق تر شده است. افزودن شوالیه ها به تک تک رزمندگان که نامشان را بر عهده دارند ، نقش مهمی در تغییر روند بازی دارد ، و فرصت های بیشتری برای بیرون آمدن داستانهای شخصی از غوغای برخورد فولاد ایجاد می کند. علاوه بر این ،

خطرات خونریزی در حال حاضر شامل عواقبی است که می تواند برای یک فرمانروا بیشتر از دست دادن کل ارتش باشد. یک عاشق که در محافظ شخصی شما خدمت می کند ممکن است خود را فدا کند تا شما را از یک تیر بی سرپرست نجات دهد. یک نبرد نزدیک اما خونین ،

حتی اگر پیروز به نظر برسید ، می تواند با تمام فرزندان بزرگسال شما ، مورد اعتمادترین مشاور شما و بهترین دوست شما به قتل برسد یا معلول شود. بازماندگان می توانند به وضعیت سیاسی و فضای کاملا تغییر یافته در دادگاه بازگردند ، در حالی که احتمالاً آواتار فعلی شما را به مارپیچی پر از عصبانیت و فسق می فرستند.

مدیریت نزامی

تدارکات انجام کمپین فتح هنوز می تواند از کارهایی استفاده کند. در تلاش برای کاهش مدیریت خرد که گاه Crusader Kings 2 را از بین می برد ، بازی Crusader Kings 3 همه ارتشهای شما را مجبور کرده است به عنوان یک نیروی واحد به یک نقطه تجمع تعیین شده برسند ،

نقد و بررسی بازی Forza Horizon 5
بیشتر بخوانید

نه اینکه ده ها دسته کوچک را از شهرستان های خود جمع آوری کرده و داشته باشید. تا آنها را با هم ادغام کند مشکل این است که همیشه سربازان را به جایی که نیاز دارند نمی فرستد ، این امر اغلب شما را از کنترل دقیقی که برای اجرای موثر تهاجم خود نیاز دارید ، رها می کند. هنگام نصب بنرها ، ایجاد چندین نقطه تجمع ، نیروهای شما را تا حدودی به طور مساوی تقسیم می کند ،

اما من هرگز در عمل به این نتیجه نرسیده ام. معمولاً یک نقطه تجمع یک گروه کوچک از نیروها را به وجود می آورد ، در حالی که بقیه ارتش من در دیگری حضور داشتند. این بسیار آزاردهنده است ، زیرا داشتن تعداد زیادی سرباز در یک نقطه باعث می شود که افراد و منابع خود را از دست بدهید ، و در جنگ با جبهه های متعدد یک یا چند موقعیت را به طرز فجیعی بدون سرنشین رها می کند.

نتیجه نهایی این است که شما تقریباً به همان میزان کار میکرومدیریت سربازان خود را انجام می دهید ، آنها را به صورت دستی به گروه های کوچکتر تقسیم می کنید و آنها را در نیمه راه از قلمرو عبور می دهید ، همانطور که در سیستم قدیمی انجام می دادید.

این امر تا حدی با این واقعیت که کارهای زیادی برای انجام دادن بجز راهپیمایی ارتشها در اطراف وجود دارد ، کاهش می یابد و همه اینها به خوبی انجام می شود. اما این تنها چیزی است که من واقعاً می خواهم بهبود یابد ، و من از این واقعیت آرامش می گیرم که پارادوکس سابقه ای قوی در صیقل دادن بازی های خود پس از سالها دارد.

بازی Crusader Kings 3

بازی Crusader Kings 3

این به راحتی بهترین بازی Paradox تا به امروز ، در همه زمینه است

گرچه گرافیک نیازی به پرداخت ندارد. این به راحتی بهترین بازی Paradox تا به امروز ، در همه زمینه است. من نمی توانستم پیش بینی کنم که داشتن شخصیت های سه بعدی و متحرک چقدر می تواند به جهان کمک کند و داستان ها زنده شوند ، اما این تفاوت بسیار زیادی را در مورد Crusader Kings 2 ایجاد می کند. سال به سال شخصیت های خود را به تدریج و به شیوه های پیچیده و واقع بینانه مشاهده می کنید ،

نه اینکه در سن از پیش تعیین شده مانند قسمت قبلی به طور ناگهانی خاکستری و چروک شوید. علاوه بر این ، سیستم جدید DNA به کودکان اجازه می دهد تا ترکیبی باورنکردنی از ویژگی های والدین خود باشند ، با این توانایی که همه چیز را از رنگ مو گرفته تا عرض پل بینی تا اندازه لوب گوش منتقل کنند.

این لباس که از آثار تاریخی الهام گرفته است ، لذت بخش است ، از پیراهن های خشن یک فرد معمولی سوئدی گرفته تا لباس مجلسی زیبا و تزئین شده امپراتور بیزانس. من آرزو می کنم که کمی تنوع بیشتری در منطقه وجود داشته باشد-به عنوان مثال ، فرعونهای من با لباسهای معمولی عربی گیر کرده بودند-اما این چیزی است که من به شدت روی به روزرسانی ، حالت ها و DLC های خطی شرط می بندم.

و سیستم پرتره حتی می تواند مواردی مانند زخم های جنگ ، افزایش وزن از شراب زیاد و ضیافت ، ورزشکاری و حباب های معروف طاعون مورد علاقه همه را مدل کند. شخصیت ها همیشه قلب مکانیکی پادشاهان صلیبی بوده اند ، اما تمرکز بصری آنها به روش های جدید و موثر ، همه چیز را به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

این نقشه نیز از نظر ظاهری بسیار زیبا است و از حالت پوستی مناسب برای دوران در سطوح بزرگنمایی بالاتر به طور چشمگیری محو می شود و از نمای نزدیک زمین در پایین ترین آنها ، نماهایی بسیار دقیق و قابل توجه می گیرد. هنگام انجام مانور بسیار آسان است که بدانید ویژگی هایی مانند تپه ها ، باتلاق ها و جنگل ها در کجا شروع و پایان می یابند بدون نیاز به تکیه بر رابط کاربری ،

نقد و بررسی بازی Hollow Knight
بیشتر بخوانید

که یک مزیت بزرگ برای تاکتیک ها و غوطه ور شدن در کمپین است. و استفاده از سطوح بزرگنمایی به جای حالتهای نقشه مجزا که باید روشن یا خاموش شوند (هر چند تعدادی از آنها وجود دارد) به شما این امکان را می دهد تا سریعتر و بصری به سرعت به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید.

رابط کاربری به طور کلی تمیز و منظم است ، از یک پالت رنگ تاریک اما افسرده کننده استفاده نمی کند که به راحتی قابل مشاهده است و قرون وسطایی به نظر می رسد بدون ایجاد حس تاریکی در همه چیز. پس زمینه های نقاشی شده با دست در رویدادها و صفحات شخصیت ، فضا و حس مکان را تقویت می کند ، از چادر دودی یک سردسته در استپ اوراسیا گرفته تا محوطه کاخ پر زرق و برق سلطان.

هر چند گاهی اوقات ممکن است کمی شلوغ شود ، زیرا بازی Crusader Kings 3 ظاهراً می خواهد تا حد امکان از همپوشانی منوها جلوگیری کند. به عنوان مثال ، اگر صفحه جذاب را باز کنید ، همه چیز را که معمولاً در سمت راست قرار دارد به سمت چپ حرکت می دهد به جای اینکه آن را بپوشاند. اگر منوها و اعلان های زیادی در یک زمان در حال انجام است ، می توانید با تمبر پستی نقشه روبرو شوید و گاهی احساس کلاستروفوبیک به من دست می دهد. اطلاعات زیاد در یک نگاه می تواند چیز بدی باشد ، بنابراین باید مدیریت آن را بیاموزید.

بازی Crusader Kings 3

بازی Crusader Kings 3

هر آهنگ موسیقی عالی و موثر است.

موسیقی متن و طراحی صدا نیز برای Paradox Development Studio یک رکورد جدید محسوب می شود. صداهای محیط مانند بازار شلوغ یا برخورد شمشیرها در نبرد در پایین ترین سطح زوم ، واضح ، لایه لایه و موثر در تقویت حس مکان است. هر قطعه موسیقی عالی و موثر است ،

چه یک تخت آرام و محیطی از تارها باشد ، چه نیش های پرانرژی و پر انرژی ، که هنگام اعلام جنگ یا جنگ صلیبی انجام می شود. حتی موارد کوچکی مانند صداهای بازخورد کلیکی که از کلیک روی گزینه های منو دریافت می کنید بسیار عالی هستند. ظرافت هایی از این دست می تواند تا حد زیادی پیش برود.

همه اینها با موم نرم و نرم سیستم سبک زندگی جدید بسته شده است ، که ایده های بهترین افزودنی Crusader Kings 2 ، Way of Life را می گیرد و در حالی که آن را در مکانیک اصلی تا می کند ، بسیار عالی گسترش می یابد. شخصیت ها می توانند تمرکز خود را بر یکی از پنج زمینه: جنگ ، توطئه ، یادگیری ، دیپلماسی و مباشرت انتخاب کنند. هر یک از این سه تمرکز فرعی متمایز و غنی در درون خود دارند.

آیا دوک نقشه کش شما می خواهد از طریق قتل یا اغواگری راه خود را پیش ببرد؟ هر دو می توانند اهداف یکسانی را تحقق بخشند ، اما به روشهای بسیار متفاوت. و هر کدام مملو از رویدادهای جدیدی است ، تقریباً هیچ یک از آنها تکراری نیست که کسانی از ما که تا سرحد Crusader Kings 2 را بازی کرده ایم تشخیص دهیم.

و از آنجایی که بسیاری از آنها مخصوص یک تمرکز در یک سبک زندگی هستند ، من تصور می کنم که دیدن آنها همه حتی یکبار طول می کشد. در حدود 100 ساعت بازی ، هنوز هزاران رویداد جدید در محوطه من ظاهر می شود و احساس می کنم فقط سطح را خراشیده ام.

بازی Crusader Kings 3

بازی Crusader Kings 3

قدرت و پیشرفت

سبک زندگی همچنین دارای سه درخت استعداد است که نه تنها مهارت های خسته کننده و مسطح شما را بهمراه دارد ، بلکه در واقع سبک های بازی کاملاً جدیدی را باز می کند. به عنوان مثال ، یک دیپلمات ماهر که برای یک فرمانروای عالی رتبه خود را تسخیر می کند ،

نقد و بررسی بازی call of duty warzone
بیشتر بخوانید

می تواند توانایی ادعای تاج و تخت پادشاه خود را باز کند ، حتی اگر آنها حق آن را با خون نداشته باشند. طراحان طنز می توانند توانایی ربودن شخصیت های دیگر و به اسارت کشیدن آنها را داشته باشند ، حتی پادشاهان و پاپ ها! علاوه بر این ، شما برای کل سلسله خود شهرت خواهید داشت ،

که می تواند پاداش هایی مانند طولانی تر شدن همه افراد در صف شما و یا به احتمال زیاد به ارث بردن ویژگی های ژنتیکی مثبت مانند قوی و باهوش را باز کند. این بدان معناست که در حالی که هر حاکم جدیدی که در آن زندگی می کنید ممکن است یک شروع تازه از نظر شیوه زندگی باشد ، شما همیشه پیشرفت سلسله ای را در خود جمع می کنید که هرگز از بین نمی رود. واقعاً رضایت بخش است ، و یکی از چیزهایی که من اکنون متوجه آن هستم دردناک در Crusader Kings 2 وجود نداشت.

سیستم فن آوری جدید نمونه عالی دیگری برای بهبود این ایده پیشرفت طولانی مدت است. در حالی که سیستم Crusader Kings 2 پر از تعدیل کننده های خسته کننده و مسطح بود-یک امتیاز کوچک برای اعتبار در اینجا ، افزایش قدرت رزمی پیاده نظام سنگین در آنجا-تقریباً همه نوآوری های تاریخی بازی Crusader Kings 3 با الهام از تاریخ چیز جدیدی و هیجان انگیز به شما می دهند. برای بازی با این است که چگونه قوانین جانشینی جدیدی را باز می کنید که به شما اجازه می دهد قدرت را تحت یک وارث تثبیت کنید ،

به جای این که هنگام مرگ ، پادشاهی بین همه فرزندان شما تقسیم شود. سیستم اخیر بازی اولیه را بسیار آشفته و چالش برانگیز می کند و وقتی از شر آن خلاص شوید ، احساس می کنید که واقعاً آن را به دست آورده اید. همچنین قفل ساختمانهای جدید و واحدهای نظامی و تواناییهای خاص فرهنگی را در تقریباً هر گوشه نقشه باز می کند.

مغولان کمانداران اسب مرگبار می گیرند. کشتی های طولانی اسکاندیناوی به شما امکان می دهند در امتداد رودخانه های اصلی حرکت کنید ، نه فقط در دریاهای آزاد. در یک تابلو فرش که تنوع منطقه یکی از معدود رنگهایی است که چندان روشن نیست ، این لمس های کوچک واقعاً به هر منطقه ای در بازی Crusader Kings 3 کمک می کند تا کمی جدید و متفاوت به نظر برسد.

حکم

بازی Crusader Kings 3 یک بازی استراتژی فوق العاده ، یک RPG عالی و یک کلاس کارشناسی ارشد در نحوه گرفتن بهترین قسمت های سیستم های موجود و عمیق تر و بهتر ساختن آنها است. من هزاران ساعت در بازی قبلی وقت دارم و انتظار دارم حداقل این تعداد را در این قسمت سوم صرف کنم.

همه شخصیتها و داستانهای عاشقانه ، جنگی ، پیروزی و از دست دادن که به طور پویا از بازیهای من سرچشمه گرفته اند ، فقط شروع چیزی افسانه ای است. در حقیقت ، اگر مجبور باشم فقط یک بازی را انتخاب کنم که تا آخر عمر بازی کنم ، تصمیم به این سختی نخواهد بود. پادشاه جدید استراتژی تاریخی تاجگذاری کرد. زنده باد پادشاه

بازی Crusader Kings 3

بازی Crusader Kings 3

پایان مقاله نقد و بررسی بازی Crusader Kings 3

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

معرفی شخصیت درکس نابودگر ، دشمن ابدی تانوس | فیلم Howards End | نکات عکاسی در سفر برای اینستاگرام و شبکه های اجتماعی | فیلم خشم مردانه | فیلم فارگو | نقد فیلم بهشت بر فراز برلین | جنبش هنری رئالیسم اجتماعی | ۵ هنرمند مشهور رئالیست اجتماعی | نقد فیلم جی اف کی | بهترین فیلم های جسیکا چستین | فیلم ال دورادو |

دیدگاهتان را بنویسید

پنج × 4 =