صفحه اصلی > ورزش و بازی : نقد و بررسی بازی Hollow Knight
ads

نقد و بررسی بازی Hollow Knight

بازی Hollow Knight

نقد و بررسی بازی Hollow Knight : 

گم شدن در دنیای عمیق و زیرزمینی شوالیه توخالی کار سختی نیست – و منظورم این است که در بیش از یک حالت وجود دارد. دخمه های وسیع هالونست دارای مسیرهای بیشماری برای کشف و رازهایی برای یافتن است. اما بیش از این ، این غنای غنی ، تاریخ و هدف است که مرا به پادشاهی دو بعدی Metroidvania کشاند که می خواستم هر اینچ آن را کشف کنم.

هرچه عمیق تر وارد شوالیه توخالی شدم ، بیشتر از اینکه چقدر محتوا و آزادی ارائه می دهد شگفت زده شدم. من اساساً می توانم در هر جهتی سرگردان باشم و رئیس هایی برای مبارزه پیدا کنم ، ارتقااتی را برای جمع آوری پیدا کنم و اسراری برای کشف کنم. اما آنچه واقعاً در کاوش در این پادشاهی که مدتهاست مرده است جو آن است. هنر ،

موسیقی ، تن رنگ ، صدا و یک میلیون جزئیات کوچک دیگر با هم ترکیب می شوند و به هر منطقه از نقشه حس متمایزی از مکان می دهند و آن مناطق به گونه ای با هم اره مویی می شوند که عمدی و زنده به نظر می رسد.

شبکه جهانی وب

تعداد این بیوم های متمایز بسیار بیشتر از آن چیزی است که انتظار داشتم کشف کنم ، و لبه های هر یک از آنها به نحوی با دیگری ترکیب می شود که به آنها در جهان معنا می بخشد. به عنوان مثال ، دیوارهای حاشیه پسماندهای قارچی ، حتی دیوارهای غیرقابل عبور در مناطق دیگر ،

با قارچ های گوشتی آن آغشته شده است. محیط سرسبز منطقه ای به نام گرینپات شلوغ و مرطوب است ، تفاوت فاحش با غارهای سرد و تاریک چهارراه فراموش شده. منطقه مملو از حباب Fog Canyon از نظر فنی زیر آب نیست ، اما فیلتر خفه شده بر روی تمام صدای آن همراه با دشمنان چتر دریایی و رنگ آبی روشن تر است.

پایتخت هالونست ، شهر اشک ، یک کلان شهر در غاری عظیم است که همیشه در آن باران می بارد. اما تنها 10 ساعت پس از اولین بار که این مکان را کشف کردم ، به دریاچه آبی برخورد کردم ، یک توده عظیم آب آرام که درست بالای شهر زیرزمینی قرار داشت. شوالیه توخالی این ارتباط را در چهره شما نشان نمی دهد ، فقط به شما امکان می دهد دنیای خود را کاوش کرده و هنگام نشستن و لذت بردن از یک لحظه سکوت ، داستان را برای خود جمع آوری کنید.

بازی Hollow Knight

بازی Hollow Knight

داستان بزرگتر شوالیه توخالی به شکلی ظریف روایت می شود ، اما داستان آنقدر عمیق است که احساس می کنم می توانم کتابی روی آن بنویسم

در واقع ، شوالیه توخالی اطلاعات بسیار کمی در مورد آنچه در حال رخ دادن است به شما می گوید و در عوض شما را به دنیایی پر از رویدادهای مهم می فرستد که همه قبل از ورود شما اتفاق افتاده اند: جنگ ها و قهرمانان ، عشق و فرهنگ ، بیماری و نابودی. عواقب گذشته پر دردسر هالونست برای شما باقی مانده است که کشف کنید و با صدای بلند و واضح بیان می شود ،

اما تنها در صورتی که برای گوش دادن وقت بگذارید. این فیلم به طرز بسیار ظریفی روایت می شود ، اما در این فرآیند آنقدر به شما در مورد Hallownest می آموزد که احساس می کنم عملاً می توانم کتابی در مورد آن بنویسم.

این یک داستان غم انگیز است ، پر از قهرمانان سقوط کرده و تصمیمات وحشتناک ، اما هنوز هم می تواند در تمام لحظات برای لحظات زیبا ، آرام و امیدوار کننده وقت بگذارد.و لذت بردن از آن لحظات آسان است ، زیرا هنر طراحی شده توسط بازی Hollow Knight به سادگی زیبا است. این دنیایی است که علیرغم اینکه شهروندانش افراد غریبه دوست داشتنی در غاری در حال مرگ هستند ، احساس انسجام می کنند.

نقد و بررسی بازی God of War Ragnarok
بیشتر بخوانید

داستان (و جایگاه شما در آن) همانطور که پیش می روید مشخص می شود. برخی از آنها از طریق گفتگو با شخصیت های شگفت انگیز و عجیب و غریب که هنوز در این پادشاهی مخروبه زندگی می کنند ،

برخی از طریق وقایع مهم داستان ، و برخی دیگر فقط با مشاهده محیط اطراف و سرنخ های پراکنده در مورد آن. پس از بازی دوم ، تصویری کاملاً واضح از تاریخ هالونست دارم ، اما این تصویری است که خودم جمع آوری کرده ام.

همانطور که من واقعاً دوست داشتم از قایق به بیرون رانده شوم و به من گفتند شروع به لگد زدن کنید ، چند ساعت اول بازی Hollow Knight می تواند در نتیجه تجربه شنا یا شنا باشد. این یک بازی چالش برانگیز است که کار بی نظیری را به شما می آموزد که چگونه بازی کنید ،

اما شروع آن کمی دلهره آور بود – مخصوصاً وقتی مرگ به این معناست که مجبور باشید برای بازپس گیری پول خود ، به نام Geo ، در راه بازگشت به جسد خود بجنگید.

بازی Hollow Knight

بازی Hollow Knight

قبل از اینکه بتوانید مکان خود را پیگیری کنید ، باید یک فروشنده نقشه به نام Cornifer پیدا کنید ، و حتی در آن صورت باید جذابیت خاصی را تجهیز کنید تا در زمان واقعی مکان آن را ببینید. این ، همراه با این واقعیت که مهارت در مبارزه نیاز به تمرین دارد ، بدین معناست که من اولین دو ساعت خود را صرف تلاش برای کشف هالو نایت کردم.

اما هنگامی که من ضرباهنگ مبارزه و الگوی کاوش در سیستم های غار محدودکننده آن را آغاز کردم ، بازی Hollow Knight به گونه ای کلیک کرد که من را مجبور کرد هرگز آن را کنار بگذارم. پس از گرین پات ، دومین منطقه مهم ، به نقطه ای می رسید که دیگر هیچ مسیر “درست” مشخصی وجود ندارد.

مانند هر Metroidvania ، گزینه های مسیر شما در پشت چیزهایی مانند طاقچه های بسیار بلند برای رسیدن یا فاصله های بسیار زیاد برای پرش تا زمانی که ارتقاء لازم را پیدا نکرده اید ، وجود دارد ، اما گزینه های کافی وجود دارد که منجر به بن بست نمی شود تا شما را برای مدت زمان طولانی کاوش کند. مدتی

در اطراف پادشاهی هالونست توانایی های مترویدوانیا مانند خط تیره و صعود به دیوار پنهان شده است تا به شما کمک کند در غارهای آن بهتر حرکت کرده و به مکان های جدیدی برسید. این توانایی های جدید حرکتی همچنین به شما امکان می دهد تا مسیرهای جدید را در مناطق آشنا سریعتر و کارآمدتر طی کنید ،

و این نیاز ضروری را برای بازپس گیری زندگی قدیمی (که به مقدار کافی اتفاق می افتد) ایجاد می کند. ناگهان صعود به دیوار شما آن شکاف کوچک بین سکوها را به جای خطر به یک میانبر تبدیل می کند.

توانایی های جدید حرکتی به شما این امکان را می دهد که در مسیرهای جدید در مناطق آشنا حرکت کنید ، و این امر نیاز مبرم به بازآفرینی مجدد زندگی تازه در زمین قدیمی را ایجاد می کند

خوشبختانه یک سیستم سفر سریع پر از طعم به نام Stagways نیز وجود دارد. ایستگاه های گوزن را می توان در سراسر Hallownest پیدا و باز کرد ،

به شما این امکان را می دهد که با The Last Stag تماس بگیرید تا شما را بین آنها قرار دهد. در عوض چیزی که می تواند یک جهش بین نقاط باشد به خودی خود به یک تلاش تبدیل می شود و من تقریباً همیشه با The Stag بعد از بازکردن قفل ایستگاهی نه برای سفر ، بلکه برای شنیدن حرکت خشن و خوشبینانه او در هر ایستگاه جدیدی که او را به آنجا رساندم ، صحبت می کردم.

نقد و بررسی بازی Dreams
بیشتر بخوانید

دنیای بازی Hollow Knight نیز با پیشرفت شما تغییرات ملموس تری را تجربه می کند. راه آهن و آسانسور به طور دائم باز می شوند و میانبرهایی را باز می کنند که به بخش های قبلی باز می گردند و بار عقب نشینی را کاهش می دهند. یک ناحیه اولیه در نهایت حتی تبدیل به بخش بسیار سخت تری در بازی های دیرهنگام می شود به گونه ای که احساس می شود اقدامات شما در هالونست دارای وزن واقعی است.

بازی Hollow Knight

بازی Hollow Knight

چکش با ناخن ملاقات می کند

مبارزه در شوالیه توخالی نسبتاً ساده است ، اما هنگامی که یاد می گیرید شمشیر جهت دار سریع را با جهش و خط تیره زمان بندی کنید ، سخت شروع می شود. این به صبر و مهارت بسیار پاداش می دهد – کشتن دشمنان یک موضوع زمان بندی دقیق ، یادگیری الگوهای حمله و داشتن بازتاب های سریع بیش از ارتقاء شما در طول راه است.

شما می توانید ارتقاء صدمه به سلاح خود را بیابید ، حداکثر سلامتی خود را افزایش دهید و جذابیت ها را با توانایی های مختلف مجهز کنید ، اما مهمتر از همه ، من هر چه بهتر شدم بهتر شدم. سرمربی که در ابتدای بازی دردسرهای زیادی به من وارد کرد ، وقتی برای دومین بازی برگشتم ، یک بازی برگشتی بود.

و در حالی که زمان بندی شما به دقت نیاز دارد ، خود نبرد تا حدودی بخشنده است. ضربه زدن به دشمنان به شما امکان می دهد منبعی به نام Soul جمع آوری کنید که می توانید آن را متوقف کرده و هر زمان که بخواهید آن را شفا دهید ، مادامی که ضربه نخورید. بنابراین در حالی که طبیعت همه جانبه یا کنارگذاشتن Geo شما به اکتشافات تنش عرق می دهد ، بازی Hollow Knight همچنین ابزارهایی را برای نفس کشیدن ، جمع آوری روح و بهبود سلامتی به شما می دهد.

تعداد قابل توجهی از دشمنان کوچکتر نیز در هر سطح پراکنده شده اند و به عنوان افراد ضعیف تری عمل می کنند که به شما امکان می دهد روح را بازیابی کرده و Geo را در امنیت نسبی جمع آوری کنید. اما مخالفان ترسناک زیادی نیز وجود دارند و مردن دور از یک ایست بازرسی یک خطر واقعی است. تنوع دشمن حداقل قابل توجه است ، تقریباً 100 نوع مختلف برای مبارزه با آنها وجود دارد و حتی رفتارهای مشابه آنها بسته به منطقه ای از نقشه که در آنها پیدا می کنید ، بسیار متفاوت است.

یک سیستم جذابیت به شما امکان می دهد روش های خود را برای کشتن آن دشمنان نیز سفارشی کنید. هر جذابیت مجموعه ای از بریدگی ها را در بر می گیرد (که می توانید در طول راه بیشتر به دست آورید) و از جلوه های کوچکی مانند افزایش فاصله حمله یا جمع آوری روح بیشتر در بازدیدها گرفته تا تغییرات بزرگ ، مانند دو برابر شدن سلامتی شما به هیچ وجه از درمان شما جلوگیری می کند ، که می تواند نحوه بازی شما را به طرز چشمگیری تغییر دهد.

خوشبختانه ، هر زمان که روی نیمکت نشسته اید ، می توانید آنها را آزادانه عوض کنید ، که همچنین به عنوان نقاط ذخیره و ایستگاه های درمانی بازی Hollow Knight عمل می کند. این بدان معناست که من می توانم ترکیب های خاصی برای مقابله با سناریوهای مختلف در حال پرواز ارائه کنم. من بارگیری مورد علاقه خود را برای استفاده عمومی داشتم ، یک بارگیری که مقدار Geo را دریافت می کرد و به طور خودکار جمع آوری می کرد ،

نقد و بررسی بازی Deathloop
بیشتر بخوانید

و یک بارگیری برای حرکت سریعتر. اگر ترجیح می دهید به جای چرخاندن شمشیر خود (که ناخن نامیده می شود) از توانایی های آسیب رسان روح (بازی Hollow Knight) استفاده کنید ، می توانید جذابیت هایی را ایجاد کنید که آسیب روح را افزایش داده و حتی حملات شما را به کلی تغییر دهد.

برای برخی دعواهای سخت تر رئیس که به من فرصتی برای التیام نداد ، بارگیری من حتی به حداکثر رساندن سلامتی موقت من به قیمت محروم ساختن جذابیت هایی که برای تکیه بر آنها رشد کرده بودم ، تغییر کرد. در تمام آن آزمایش ، هرگز احساس نمی کرد که یک انتخاب اشتباه وجود دارد. همه جذابیت ها خوب هستند و همه آنها کار می کنند ، و این به شما بستگی دارد که تعیین کنید کدام را بیشتر دوست دارید و کدام برای سناریوی پیش رو بهترین کار را می کند.

و اگر هر موقعیتی شما را مجبور به آزمایش این انتخاب ها کند ، احتمالاً یکی از تعداد زیادی نبردهای رئیس با بازی Hollow Knight خواهد بود. به طور جدی: ده ها کارفرمای مختلف وجود دارد ، از دشمنان کوچک و سریع گرفته تا وحشیان بزرگ و کشنده. این چالش ها برخی از بهترین هیجان های موجود هستند زیرا شما را مجبور می کند تا استراتژی را بیابید ، یاد بگیرید که حمله یا شفا در چه شرایطی امن است و هر بار که خرد می شوید بهتر می شوید.

چون باور کنید ، خرد خواهید شد. آن ضررهای سخت گهگاه حرکت من را کند می کرد ، اما تقریباً همیشه راه دیگری برای کشف وجود دارد. اگر برای پیشروی در یک جهت با مشکل روبرو بودم ، فقط در جهت دیگری سرگردان بودم تا زمانی که قوی تر شدم (یا فقط بهتر شدم) و تصمیم گرفتم دوباره با آن مبارزه سخت روبرو شوم.

روح جستجو برای اسرار

در حقیقت ، مقدار سرسام آوری از بهترین محتویات بازی Hollow Knight کاملاً اختیاری است. شما احتمالاً می توانید بدون مشاهده دو سوم آنچه که ارائه می دهد ، این کمپین را شکست دهید ، اگرچه تلاش برای بدست آوردن پایان متناوب (و بسیار بهتر) شما را به مراتب بیشتر جلوه می دهد. مدیران ، داستان متفکرانه و بخش های کامل نقشه می توانند مخفی بمانند ، که این احساس را در واقع کاوش در این جهان هنگامی که با آنها روبرو می شوید می افزاید.

بازی Hollow Knight

بازی Hollow Knight

هیچ یک از محتوای اختیاری شوالیه توخالی مانند پرکننده نیست

نکته اصلی اینجاست که هیچ یک از این محتوای اختیاری مانند پرکننده نیست. من به طور فعال می خواستم هر رازی را که ممکن بود پیدا کنم و بدانم که واقعاً در داستان چه می گذرد. همه اینها منحصر به فرد ، قابل توجه و به طرز شگفت انگیزی کنار هم قرار گرفتند. حتی پس از گذشت بیش از 30 ساعت طول کشید تا بتوانم هالو نایت را به راستی شکست دهم ، برای بازگشت بیشتر بیشتر هیجان زده بودم.

انجام کارهای زیاد در هر زمان معین می تواند در نقاط قوت آور باشد. ممکن است مسیرهای زیادی روی نقشه شما وجود داشته باشد که بار تصمیم گیری در مورد اینکه در آینده کدام را کاوش کنید ، شما را دچار تردید کند که “راه درست” کدام است. اما زیبایی هالونست این است که به ندرت یک انتخاب درست یا اشتباه وجود دارد و بعید است دو بازیکن این غارها را به یک ترتیب کاوش کنند.

نقد و بررسی بازی Sleeping Dogs
بیشتر بخوانید

بازی Hollow Knight همچنین از سال گذشته که برای رایانه شخصی راه اندازی شد ، به روز رسانی محتوای پس از راه اندازی رایگان را دریافت می کند ، که همه آنها در Switch گنجانده شده است (و به گفته توسعه دهنده Team Cherry ، به روز رسانی های بیشتری در راه است). این وصله ها مناطق جدید و مدیران جدید را اضافه کرده اند و حتی یکی از آنها قابلیت افزودن نشانگرهای سفارشی را به نقشه شما اضافه کرده است.

عمل ساده این که بتوانم به صورت بصری ردیابی کنم که چه زمانی نیاز به بازدید مجدد از ناحیه ای دارم یا مسیرهایی که هنوز باید طی کنم ، موهبتی الهی است. این به من کمک کرد تا در مورد دیگر کارهایی که باید انجام شود در کنار دیگر امکانات دیرهنگام بازی بازی Hollow Knight برای تکمیل کنندگان در دسترس قرار دهد ، مانند نقشه هایی که در نهایت مجموعه های خاص را ردیابی می کند.

اما بسیاری از چیزهایی که ارزش پیدا کردن از نقطه ای را دارد که بتوانید بازی Hollow Knight را “ضرب و شتم” کنید ، یک افسانه خالص و متمرکز است. برای به دست آوردن تصویری واقعاً از آنچه انجام می دهید (و برای اطلاع درست از انتخاب مهمی که باید انجام دهید) باید کاوش کنید. من دوست دارم که آن لحظات کلیدی داستان با برخی از بهترین چالش های گیم پلی همراه باشد.

به عنوان مثال ، یکی از آخرین مناطق محرمانه اساساً بازی Hollow Knight را به یک platformer به سبک Super Meat Boy با مبارزه بسیار کم تبدیل می کند. چالش های پلتفرم در سراسر جهان وجود دارد ، برخی از هیجان انگیزترین آنها مستلزم این است که از ناخن خود به عنوان چوب پوگو استفاده کنید ، در حالی که از روی سنبله ها ، به سبک قصه های اردک پرش می کنید-اما این منطقه کاملاً چیز دیگری است و در مورد تاریخچه آن به شما می گوید. آن مکان با موضوعات آن

و همانطور که قبلاً اشاره کردم ، موسیقی هزاران بار به آن محیط و هنر می افزاید. در حالی که هر مکان دارای تم خاص خود و موسیقی مبارزه اصلی است ، ملودی ها و سازهای فردی هنگام حرکت از صفحه نمایش به صفحه دیگر به داخل و خارج تغییر می کند. حالت و تنش یک صحنه غالباً توسط آن موسیقی هدایت می شود و موسیقی متن فیلم به سرعت به یکی از موارد مورد علاقه من تبدیل شده است.

حکم

بازی Hollow Knight مترویدانیا است که محتویات زیادی برای کشف دارد که به اندازه غارهای هزارتوی آن عمیق است. دنیای هالونست متقاعدکننده و غنی است ، پر از داستانی است که باید خودتان به تنهایی آن را کشف کنید ، و با مسیرهای انشعابی ساخته شده است که انتخاب های پوچ را در نحوه کشف آن ارائه می دهد. با چگالی زیاد اسرار برای یافتن و سرگرم کننده ، دشمنان چالش برانگیز ، ارزش آن را دارد که هر لحظه را در شوالیه توخالی صرف کنید.

بازی Hollow Knight

بازی Hollow Knight

پایان مقاله نقد و بررسی بازی Hollow Knight

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

۶ روش برای نوشتن شخصیت | آموزش عکاسی مستند | زندگی به‌منزله‌ هنر | ۱۰ کاری که برای موفقیت در شغل باید انجام دهید | کاور موزیک چیست؟ تاریخچه مختصر موزیک های کاور | بهترین فیلمهای دیکاپریو | مشخصات و قیمت گوشی گلکسی زد فلیپ ۳ سامسونگ | بیوگرافی ساموئل بکت | فیلم مهره هفتم | فیلم پرسونا | فیلم راننده تاکسی |

دیدگاهتان را بنویسید

یک + 14 =