صفحه اصلی > ورزش و بازی : نقد و بررسی بازی 1 Dishonored
ads

نقد و بررسی بازی 1 Dishonored

بازی 1 Dishonored

نقد و بررسی بازی 1 Dishonored : 

آیا از بازی هایی که به شما اجازه بازی نمی دهند خسته شده اید؟ شما می دانید که منظور من چیست: آنها شما را در مسیری باریک هدایت می کنند ، آزادی چندانی در کارهایی که می توانید انجام دهید نمی دهند و برای رانندگی این نمایش بر قطعات سینمایی تکیه می کنند. من هستم و به همین دلیل است که بازی 1 Dishonored یک تجربه تازه است. بازی از همان جایی که بازی هایی مانند Deus Ex و BioShock متوقف شده است شروع می شود و انتخاب را دوباره در اختیار بازیکن قرار می دهد.

به عنوان کورو آتانو ، محافظ امپراطور ، بازیکنان خود را در دانوال می بینند ، یک شهر بندری کثیف که جمعیت آن توسط طاعون موش زاده در حال نابودی است. این یک محیط صنعتی است ؛ یک شهر ماهیگیری که از پشت روغن نهنگ غنی شده است و مدارهای شهر را تغذیه می کند. این نیز یک کندو فساد ، دسیسه های سیاسی و قدرت گرفتن است ، و همه اینها هنگامی آشکار می شود که ملکه کشته می شود و کوروو قصد دارد انتقام مرگ او را بگیرد.

این انتقام می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. برخلاف بسیاری از قهرمانان بازی های ویدئویی ، Corvo از پیش تعیین نشده است که یک قاتل دسته جمعی باشد. کل بازی را می توان بدون کشتن یک نفر تکمیل کرد ، بنابراین از نگهبانان اجتناب می شود یا بیهوش می شوند و گزینه های غیر کشنده ای برای اهداف ترور یافت می شود.

بازی 1 Dishonored

بازی 1 Dishonored

البته ، اگر می خواهید قسمت وسیعی از خون را در سراسر Dunwall قرار دهید ، این امر نیز تأمین می شود. فقط هشدار دهید: کشتن راه خود را تا پایان بازی دارای تعدادی از عواقب. اجساد بیشتر به معنی موش بیشتر و نگهبانان بیشتر و نتیجه گیری کلی تیره تر است.

اگر شما هم شبیه من هستید ، احتمالاً از روشی استفاده می کنید که در وسط قرار دارد-حداقل برای اولین بازی شما. هر کاری که انجام می دهید ، مکانیک بسیار متنوع است و هر تنظیم طوری طراحی شده است که به بازیکنان چندین گزینه برای رسیدن به یک هدف ارائه می دهد.

به عنوان مثال ، در یک ماموریت ، Corvo دو هدف دارد که باید در یک فاحشه خانه بیرون بیاورد ، اما البته جایگزینی برای کشتن آنها وجود دارد. اگر می توانید مهمان دیگری را در مجتمع پیدا کنید و او را مجبور کنید که کد گاوصندوق خود را واگذار کند ، می توانید این کد را به یک شخصیت در منطقه تقطیر بدهید و او هر دو هدف شما را ناپدید می کند. در اولین بازی خود ، کد را دریافت کردم ، اما رفتم و هر دو هدف را به هر حال حذف کردم ، سپس محتویات گاوصندوق را برای خودم برداشتم.

نقد و بررسی بازی Thymesia
بیشتر بخوانید

مکانیک ها بسیار متنوع هستند و هر تنظیمات طوری طراحی شده است که به بازیکنان چندین گزینه برای رسیدن به یک هدف ارائه دهد.
این نوع گزینه ها مأموریت ها را بسیار جذاب تر از زمانی می کند که بازیکنان به سادگی وظایف معمول “برو اینجا ، این را بکش” را جذاب تر کنند. با این اوصاف ، در حال حاضر لحظه به لحظه انتخاب گیم پلی است که بازی 1 Dishonored را بسیار جذاب می کند.

به عنوان مثال ، اگر شما نیاز به عبور از “دیوار نور” دارید ، چه اتفاقی می افتد؟ این دروازه های برقی در سطح شهر نصب شده اند و هر چیزی را که مجاز به عبور از آنها نیست سرخ می کنند. ممکن است بتوانید با بالا رفتن از پشت بام ها و پیمایش در اطراف آن را دور بزنید ،

یا از قدرت مالکیت برای عبور از لوله زهکشی به عنوان موش استفاده کنید و به طرف دیگر برسید. از طرف دیگر می توانید با برداشتن مخزن روغن نهنگ که آن را تغذیه می کند با خود دروازه برخورد کنید ، یا به سیستم حمله کرده و آن را برعکس کنید. این آخرین گزینه شاید سرگرم کننده ترین باشد ، زیرا به این معنی است که اکنون می توانید قدم بگذارید ، اما هر نگهبانی که تعقیب کند بلافاصله سوزانده می شود.

بازی 1 Dishonored

بازی 1 Dishonored

رویکرد شما حداقل تا حدی با نحوه سفارشی سازی Corvo تعیین می شود و این گزینه ها فوق العاده قوی هستند. هر یک از ده قدرت بازی را می توان به هر ترتیبی (بعد از پلک زدن) باز کرد و هریک را می توان ارتقا داد. رون های پنهان در سراسر جهان ارز باز کردن قفل و ارتقاء قدرت هستند و این شکار به خودی خود سرگرم کننده ای درخشان است. در اولین بازی خود ، من بر استفاده و تراز کردن سه قدرت اصلی تمرکز کردم: پلک زدن ، تاریک دید و چابکی.

پلک زدن یک تله پورت کوتاه برد است که برای حرکت از جلد به جلد ، پرش از روی دشمنان و مقیاس گذاری ساختمانها مفید است. Dark Vision به بازیکنان اجازه می دهد حرکات دشمن را از طریق دیوارها ببینند و همچنین سایر اشیاء مهم جهان را برجسته می کند. از طرف دیگر چابکی یک قدرت منفعل است که ارتفاع و سرعت حرکت را افزایش می دهد و آسیب ناشی از سقوط را کاهش می دهد. همانطور که می بینید ، من بیش از هر چیز چابکی و مخفی کاری را انتخاب کردم.

نقد و بررسی بازی Detroit: Become Human
بیشتر بخوانید

برای افزایش بیشتر مهارت های شبیه به سارق گربه ، من پول نقد خود را برای ارتقاء چکمه هایم برای حرکت آرام تر صرف کردم و هدایای فعال شده را – از طریق جذابیت های استخوانی پنهان بازی – برای کاهش شدید زمان لازم برای خفه کردن دشمن و همچنین افزایش قدرتم. سرعت حرکت در حالت مخفی کاری و هنگام حمل اجساد.

شما ممکن است توانایی ها و امتیازات کاملاً متفاوتی را انتخاب کنید. اگر متمرکز بر نبرد هستید ، گردباد دشمنان را به پرواز می فرستد و واقعاً موثر است ، مانند زمان کند ، که در واقع زمان را به طور کامل مسدود می کند. در حالی که برخی از قدرتها مفیدتر از بقیه هستند ، اما انتخاب خوبی است و تجربه آن بسیار سرگرم کننده است. آنها با سلاح های سنتی تر پشتیبانی می شوند: تیرباران ، تپانچه ، نارنجک ، تیغ فنری و غیره ، و همه اینها را می توان ارتقا داد.

نه ماموریت بازی 1 Dishonored همه متمایز هستند. شما با لباس مبدل در یک مراسم اجتماع شرکت خواهید کرد ، پل را تغییر می دهید ، از زندان فرار می کنید ، در محله های فقیرنشین سیل زده و در پشت بام ها ساقه می زنید. شما در یک دوئل شرکت خواهید کرد ، یک مرد ناخودآگاه را در دستان دشمنان خود حمل می کنید و تصمیم می گیرید که شکنجه گر باشید یا نه. هر مأموریت به عنوان یک جعبه شن و ماسه طراحی شده است ،

به بازیکنان اجازه می دهد از هر روشی که می خواهند استفاده کنند ، و اگر شما هم مانند من هستید ، وقت خود را صرف خواهید کرد ، زمین را پیدا می کنید ، مسیرهای متناوب را کشف می کنید ، به مکالمات گوش می دهید ، در مورد اهداف اختیاری ، به دنبال اسرار و گنج ، و به طور کلی فقط بازی کردن.

بازی 1 Dishonored

بازی 1 Dishonored

بازیکنانی که واقعاً وقت بگذارند و از این تجربه لذت ببرند ، پاداش نیز دریافت می کنند. هرچه رون ها ، جذابیت های استخوانی و پول بیشتری پیدا کنید ، بیشتر می توانید شخصیت خود را تقویت کرده و ارتقا دهید و بد اخلاق تر خواهید شد. در واقع ، در دو ماموریت گذشته من تقریباً بیش از حد قدرتمند بودم. قادر به ساقه ، خفه شدن و کشتن با سهولت است. خوب است که تنظیمات دشواری سخت و فوق العاده دشواری برای حرکت وجود دارد ، که ادراک دشمنان را افزایش داده و چالش کلی را افزایش می دهد.

نقد و بررسی بازی Lost in Random
بیشتر بخوانید

همچنین شایان ذکر است که بیرون کشیدن اهداف واقعی در هر ماموریت اغلب می تواند کمی ناامید کننده باشد. تقریباً در همه موارد شما برتری قابل توجهی نسبت به آنها دارید – مهم نیست که چقدر از آنها محافظت می شود. با این حال ، این چندان معامله کننده نیست ، زیرا بازی 1 Dishonored واقعاً به اندازه هدف نهایی درباره اکتشاف و آزمایش است. این یکی از آن بازی هایی است که در آن اغلب صرفه جویی می کنید ، بارها و بارها بارگیری می کنید تا رویکردهای مختلف را امتحان کنید ، تا زمانی که هر ویدئوی گیم پلی را به درستی دریافت کنید.

حتی اگر شانس بسیار به نفع شما باشد (حداقل در سختی معمولی) ، گیم پلی در کنار داستان به خوبی تکامل می یابد. جناح های جدید و انواع دشمن معرفی می شوند که به ارتقاء روحیه و ایجاد چالش های جدید کمک می کند. یکی از مأموریت ها به طور خاص Corvo را در برابر دشمنانی قرار می دهد که به آسانی از دست آنها خارج نمی شوند ، و این یک لمس عالی است ، حتی اگر دوست داشتم آن داستان فرعی را کمی جلوتر بیاورم.

در واقع ، این برای بسیاری از بازی ها صدق می کند. این یک جهان جذاب با بازیگران به یاد ماندنی است ، چه برسد به تنش فراگیر جالب بین جادوی بت پرست عرفانی و صنعتی شدن ، اما همه این عناصر هرگز واقعاً به نظر نمی رسد که به ثمر می رسند. با این حال ، این تجربه هنوز از ابتدا تا انتها جذاب است.

همچنین ممکن است مشکلات کوچکی با کنترل ها داشته باشید. صعود به لبه ها – به ویژه هنگام بیرون آمدن از آب – گاهی اوقات آنطور که ممکن است صاف نیست. مکانیک پنهان کاری با نگهبانان و گرفتن آنها از پشت نیز می تواند کمی خلق و خوی داشته باشد – هیچ چیز بدتر از این نیست که پشت سر یک نگهبان بیایید و به جای گرفتن جلوی آن را بگیرید. همچنین کمی ناامیدکننده است که دیدگاه اول شخص به خوبی اجرا شده به حمل اجسام ، که فقط در فضا معلق هستند ،

متضاد نباشد ، در تضاد کامل با استفاده از سلاح ، قدرت و ضربه زدن به محافظان. اوه ، و در فضاهای بازی نیز به چند دیوار نامرئی برخورد خواهید کرد ، که کمی شرم آور است ، اما احتمالاً اجتناب ناپذیر است. هیچ یک از این نگرانی ها معامله گران نیستند ، زیرا بازی 1 Dishonored بسیار لذت بخش است.

نقد و بررسی بازی Hood: Outlaws & Legends
بیشتر بخوانید
بازی 1 Dishonored

بازی 1 Dishonored

همچنین یکی از زیباترین بازی های سال های اخیر است. جهت هنری چیزی غیر از باورنکردنی ندارد و با زیبایی بصری مطابقت دارد که باعث می شود جهان در حال حرکت شبیه نقاشی رنگ روغن باشد. بازی 1 Dishonored در جزئیات رقابت نمی کند ؛ با بافت نرم ، استفاده هوشمند از رنگ ها و کنتراست و نورپردازی زیبا هدایت می شود. از خیابان های پلکانی شهری گرفته تا انبارهای صنعتی ، قلعه های خطرناک تا کاخ های سلطنتی ،

انگلستان ویکتوریایی با شهر 17 و whalepunk ملاقات می کند. مدل سازی شخصیت ها نیز فوق العاده است ، حتی اگر انیمیشن های صورت بهتر باشند … و دست های عجیب و غریب بزرگتر می توانند کوچکتر باشند.

همانطور که در حال تبدیل شدن به استاندارد است ، دارندگان رایانه شخصی بیشترین لذت بصری را دارند. بازی 1 Dishonored در کنسول بسیار عالی به نظر می رسد – من آن را روی Xbox 360 به پایان رساندم ، سپس دوباره روی PS3 شروع کردم و از بازی روی هر دو کاملاً لذت بردم. ممکن است متوجه مشکلات جزئی نرخ فریم و کمی اشک ریختن شوید ، اما چیزی که واقعاً از گیم پلی بازی بکاهد. با این وجود ، این رایانه در رایانه های مدرن به مراتب بهتر به نظر می رسد ، بنابراین باید بستر انتخاب بازیکنانی باشد که این گزینه را دارند.

حکم

شرم آور است که داستان بازی 1 Dishonored از مجموع قسمت های به یاد ماندنی آن بیشتر نیست ، اما گیم پلی آن کاملاً چنین است. هر مأموریت به عنوان یک شبکه پیچیده از انتخابها برای کاوش بازیکنان ساخته شده است ، و همین را می توان برای خود Corvo نیز گفت. انتخاب قدرت ، مزایا و سایر ارتقاء های هر بازیکن به نحوه مشاهده و تعامل آنها با این جهان کمک می کند و هیچ یک از دو مرحله بازی دقیقاً یکسان نخواهد بود.

بازی 1 Dishonored یک بازی است که شما در مورد آن با دوستان خود صحبت می کنید و می خواهید چندین بار بازی کنید. در این بازی همیشه راههای دیگری در پیش است و چالش های دیگری برای غلبه بر آنها وجود دارد ، و این واقعاً یک چیز تازه کننده است.

بازی 1 Dishonored

بازی 1 Dishonored

پایان مقاله نقد و بررسی بازی 1 Dishonored

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های سلما هایک | فیلم نوبت عاشقی | نقد کتاب وضع بشری هانا آرنت | نوردهی دوگانه : یک راهنمای گام به گام | ۱۰ حقیقت آلودگی پلاستیکی : ۳ اثر آلودگی پلاستیکی | بررسی گوشی Sony Xperia 1 III | سریال The Last Dance | لورین هانسبری | فرم سمفونی در موسیقی | تاریخچه سمفونی | فیلم عروس |

دیدگاهتان را بنویسید

15 − 6 =