صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم اعلام قرمز
ads

نقد فیلم اعلام قرمز

فیلم اعلام قرمز

نقد فیلم اعلام قرمز : 

“فیلم اعلام قرمز” راسون مارشال توربر باید روی کاغذ کار کند. یک بازیگر کاریزماتیک دارد که مستقیماً از یک فیلم «ایندیانا جونز» به مکان‌های زیبا برای جستجوی گنج فرستاده شده است. چگونه ممکن است اشتباه شود؟ خوب، برای شروع، توربر و همه کسانی که در آن شرکت داشتند چیز کوچکی به نام شخصیت را فراموش کردند. به ندرت فیلمی را دیده‌ام که بیشتر توسط یک ماشین پردازش می‌شود، محصولی برای الگوریتم محتوا به جای چیزی که به هدف هنری یا حتی میل صادقانه‌ای برای سرگرمی نزدیک شود.

و در حالی که چندین نسل است که بلاک باسترهای با کیفیتی توسط ماشین هالیوود تولید شده اند (دلم برای آن روزها تنگ شده است)، به نظر می رسد که ما به طور فزاینده ای به نقطه ای می رسیم که آنها چنان حساب شده و برنامه ریزی شده اند که عنصر انسانی به طور کامل از آنها تخلیه می شود و آنها را می سازد. به اندازه چیزبرگر فست فود یکبار مصرف.

فیلم اعلام قرمز

فیلم اعلام قرمز

بدتر از همه، این رویکرد «محتوا» این است که زندگی را از ستاره‌هایی می‌کشد که در گذشته خیلی از آن را نشان داده‌اند. زمانی که پوستر «فیلم اعلام قرمز» منتشر شد، اکثر مردم از طبیعت فتوشاپی و بی مزه آن ابراز تاسف کردند. آنها متوجه نشدند که چقدر صادقانه فیلم را ثبت کرده است.

توربر، کارگردان «اطلاعات مرکزی» و «آسمان‌خراش» (دو فیلمی که به اندازه‌ی کافی از آن لذت بردم، برای ثبت، با موزه‌اش، دواین جانسون، که نقش جان هارتلی، شخصیت برجسته اف‌بی‌آی را بازی می‌کند، دوباره متحد می‌شود. فیلم با یک انبار اطلاعاتی که به طرز ناخوشایندی درج شده در مورد سه تخم مرغ آرزویی که زمانی متعلق به کلئوپاترا بودند آغاز می شود. تنها دو مورد کشف شده است که تخم‌مرغ طلایی گمشده را به جام مقدس برای شکارچیان گنج تبدیل می‌کند،

از جمله یکی از بدنام‌ترین جنایتکاران جهان، نولان بوث (رایان رینولدز). در سکانس آغازین نسبتا مؤثر فیلم، هارتلی بوث را در تلاش برای سرقت یکی از تخم‌ها می‌گیرد، و ناخواسته آن دو را برای بقیه فیلم به یک کمدی کلاسیک رفیق گره می‌زند – مرد عضلانی و تندگو. آنها با مقامات، چند آدم بد، و مغز متفکر جنایتکار دیگری به نام اسقف (گال گدوت) در حالی که در سراسر جهان پرش می کنند، می جنگند و سعی می کنند هر سه تخم مرغ را بدست آورند و به بالاترین قیمت پیشنهادی بفروشند.

نقد فیلم خیابان ترس
بیشتر بخوانید

فیلم‌هایی مانند «مهاجمان کشتی گمشده» و «گنجینه ملی» الهام‌بخش واضح «فیلم اعلام قرمز» بودند، اما اینکه بگوییم این فیلم‌ها فاقد هویت فیلم‌های اکشن/ماجراجویی بزرگ هستند، دست کم گرفته می‌شود. به نظر می‌رسد کارگردانی توربر صرفاً این بوده است که رینولدز،

فیلم اعلام قرمز

فیلم اعلام قرمز

جانسون و گدوت را جلوی دوربین بگذارد و به حضور آنها در صفحه نمایش و تکنیک‌های آشنا اجازه دهد تا داستان را حمل کند، و می‌توان به معنای واقعی کلمه سنگینی آن را روی دوش آنها دید. جانسون هرگز به این اندازه چوبی نبوده است و قادر به یافتن قهرمان یا هر فرد در یک غیر شخصیت نبوده است.

او باید بفهمد که چه چیزی در آینده رخ می‌دهد، زیرا به نظر می‌رسد از بخش‌هایی مانند این خسته شده است و کاریزماتیک‌تر از آن است که بتواند برای فصل بعدی حرفه‌اش خسته شده باشد. رینولدز کمی بهتر ظاهر می‌شود، اما تقریباً می‌توانید ببینید که او از تلاش‌هایش برای شوخ‌طلبی خسته می‌شود، به‌عنوان تلاش‌هایش برای طنز طنز بیش از حد معمول.

به نظر می‌رسد همه فکر می‌کردند که انتخاب بازیگر برای جذاب کردن «فیلم اعلام قرمز» تمام چیزی است که لازم است و سپس فراموش کردند که به بازیگرانشان کارهای جذابی بدهند تا واقعاً انجام دهند. اوه، دویدن و شوخی های زیادی وجود دارد، اما شروع به ترکیب شدن به خمیر سینمایی می کند.

فیلم اعلام قرمز

فیلم اعلام قرمز

مردم از احساس فزاینده ای که نتفلیکس به طور فزاینده ای محصولی را تولید می کند که برای تماشای گوشی در دست شما طراحی شده است، ابراز تاسف کرده اند، و مطمئن نیستم که تا به حال قوی تر از تماشای «فیلم اعلام قرمز» این احساس را داشته باشم. ساخته شده با 200 میلیون دلار، هیچ یک از این ثروت برای چیزی که لمس انسان را حفظ کند، خرج نشده است – این برنامه فیلم های اکشن آیفون است.

به بالا نگاه کنید و یک فرد زیبا را در یک مکان زیبا ببینید که در حال دویدن یا تیراندازی به چیزی است—به تلفن خود برگردید. در حالی که برخی پیچش‌های واقعا احمقانه و در عین حال به نوعی قابل پیش‌بینی وجود دارد، تقریباً هیچ داستان واقعی در اینجا وجود ندارد، قطعاً داستانی به یاد ماندنی نیست. و تنظیمات، در حالی که اغلب زرق و برق دار هستند، به نوعی فاقد شخصیت هستند. حتی عنوان آن شبیه چیزی است که از یک برنامه فیلمنامه نویس فیلم اکشن گرفته شده است.

نقد فیلم اولین قرار
بیشتر بخوانید

پول زیاد، جذابیت زیاد، فیلم بسیار، و در عین حال به مقدار بسیار کمی می رسد. «فیلم اعلام قرمز» همان‌قدر که امسال می‌بینید یک فیلم دور ریختنی است، چیزی که اکثر مشترکان نتفلیکس در به خاطر سپردن آن با مشکل مواجه خواهند شد، هفته‌ها بعد وجود دارد. این یک فرنچایز بالقوه را در صحنه‌های پایانی خود راه‌اندازی می‌کند (چون مسلماً اینطور است) – امیدواریم همه افراد درگیر آن را نیز فراموش کنند.

فیلم اعلام قرمز

فیلم اعلام قرمز

پایان مقاله نقد فیلم اعلام قرمز

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم مورتال کمبت | معماری ویکتوریا: ۳ ویژگی معماری ویکتوریا | جی کی رولینگ | نقد و معرفی انیمه Hyouka | نقد و بررسی بازی Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba | بهترین کتاب های ادبیات ژاپن | سریال مندلورین | نقد فیلم لورنس عربستان | نقد فیلم محله‌ی چینی‌ ها | نقد انیمه Jujutsu Kaisen |

دیدگاهتان را بنویسید

سه × 4 =