صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم رفیق اجاره ای
ads

نقد فیلم رفیق اجاره ای

فیلم رفیق اجاره ای

ویل ویتون در ” فیلم رفیق اجاره ای ” درخشان Jon Stevenson نقش یکی از ترسناک ترین شرورهای سال را بازی می کند و با این حال شخصیت او هرگز از محدوده صفحه تلویزیون خارج نمی شود.

با مقاله نقد فیلم رفیق اجاره ای با بامدادی ها همراه باشید.

او اساساً یک آقای راجرز برای incels است ، و کسانی که می دانند قدرت فرد راجرز در بینندگان خود را به رسمیت شناختن چیست ، و رعب و وحشت در افرادی که به صورت آنلاین خود را “غیرعمد تجرد” می خوانند ، می توانند میزان سمی بودن آن را تصور کنند.

فیلم رفیق اجاره ای

فیلم رفیق اجاره ای

با چنین عملکرد ناراحت کننده ای ، ویتون زن ستیز ژاکت پوشیده ، نه چندان ظریف را با یک پوزخند دانستن مداوم درمان می کند ، تصویری که از یک نوار سفید VHS در سال 1990 مشاهده می شود و به نوبه خود مبهم ترین نقاط اینترنت است. نوار حاوی او و اقدامات دوستانه او به همان اندازه درباره هر کسی که آن را ساخته است بیان می کند ، همانطور که شخصی که آن را بارها و بارها تماشا می کند نیز چنین است.

واقعاً شیرین اما تنها دیوید برایان لندیس فولکینز هنگام تلاش برای پیدا کردن یک دوست دختر از طریق یک آژانس دوست یابی مبتنی بر ویدئو مانند Tinder اما برای افراد دارای VCR ، با ” فیلم رفیق اجاره ای ” روبرو می شود.

در ابتدا برای دیوید یک موضوع جدید است – از همان ابتدا ممکن است ناامید کننده باشد که کسی با غیر از مادرش (کاتلین بردی) که با او زندگی می کند صحبت کند – اما وقتی جستجوی یک تاریخ خشک می شود ، نوار A-Pal ”به نظر یک شرکت سرگرم کننده است.

این ویدئو دقیقاً همان چیزی است که ارائه می دهد: Wheaton’s Andy به یک شرکت پیشنهاد می کند و از داشتن “اوقات خوب” با هر کسی که این نوار را تماشا می کند حمایت می کند. اندی سوالاتی را مطرح می کند و منتظر جواب می ماند ، و سخنان چاپلوسانه ای را دنبال می کند (“وانمود می کند خوب است!” در حالی که وانمود می کند به آپارتمان بیننده نگاه می کند).

فیلم تراژدی مکبث
بیشتر بخوانید

نکته مهم این است که او اهمیت می دهد: او حتی تلفنی در کنار خود دارد که هرگز برای تماس با آن از آن استفاده نمی کند اما در عوض هنگام زنگ زدن آن را قطع می کند. برای انسانها می توانند تمام نیازهای ما باشند – فقط احساس می کنند که ما را شنیده اند – و نوار پخش کننده این امر است. این همه از پیش ثبت شده است.

به محض اینکه دیوید احساس کرد می تواند با این شخص صحبت کند ، واکنش های ویدیو با گفته های او هماهنگ است ، فیلم رفیق اجاره ای برای او یک اتصال واقعی می شود. او که تنها با یک فنجان ویسکی در دست نشسته است ، به سوالات اندی در مورد والدین و زندگی شخصی اش پاسخ می دهد.

فیلم رفیق اجاره ای

فیلم رفیق اجاره ای

سپس اندی با بیننده پیوند برقرار می کند و ایده های استحقاق ، زن ستیزی و خشم عمومی با مونولوگ های شخصی خود شروع به سرگرمی می کند ، همه در این زمینه که این چیزهایی است که بچه ها درباره آن صحبت می کنند و آنها به هیچ کس دیگری احتیاج ندارند. به خصوص بعد از اینکه اندی داستانی را در مورد تحقیر شدن توسط یک زن به اشتراک گذاشت ، دیوید همه گوش هاست. دیوید که در زیرزمین مادرش نشسته و تلویزیونش تنها چراغ را تأمین می کند ، گم می شود.

تماشای فولکینز در حال تماشای این نوار – برای دیدن شکل گیری این رابطه – یکی از اصلی ترین و جذاب ترین سکانس های سال 2020 را ایجاد می کند. این فیلم زمان خود را برای شروع می گذارد ، و دنیای کوچک دیوید را تنظیم می کند ، اما وقتی پیوند برقرار شود ، واقعاً از بین می رود.

بین مردی که به او اهمیت می دهید و چهره ای آرامبخش روی صفحه ساخته شده است. دیوید می آموزد که چگونه با آن تعامل کند و استیونسون (به عنوان ویراستار) آن را مانند یک مکالمه فعال قطع می کند ، به طوری که فراموش می کنید هنوز فقط مشغول تماشای یک پسر هستید که با تلویزیون او صحبت می کند.

فیلم تعطیلات موسیو اولو
بیشتر بخوانید

دیوید ارتباطی را که می خواهد به دست می آورد و شما معتقدید که او بخشی از این را با یادگیری ضرب آهنگ ضرب و شتم به دست می آورد. او نه تنها آن را حفظ می کند ، بلکه توسط آن برنامه ریزی می شود ، احساسات اندی عجیب و کنترل کننده تر ، اما موثر است. این صحنه ، به عنوان بخشی از فیلمنامه عالی استیونسون ، یک تقطیر باورنکردنی و برافروخته از خویشاوندی است که در باشگاه های پسران سمی یافت می شود.

این فیلم یک مبارزه برای روح دیوید است و ضروری است که در حالی که استیونسون داستان را به مکان های عجیب و غریب می برد ، او همیشه به دیوید اعتقاد دارد.

صحنه هایی که با او در مراقبت از مادرش به زوال عقل نشان داده شده است ، نشان می دهد که او مرد خوبی و سرایداری فداکار است ، حتی اگر مجبور باشد مدام راهی را که مادرش او را به نام پدر صدا می کند دور کند و زندگی با او باعث شده است زندگی و سپس لیزا (امی راتلج) ، زنی از سرویس دوست یابی است که در میانه راه فیلم وارد تصویر می شود ، و ایده ای کمی غریب از یک مسابقه مناسب برای او ایجاد می کند.

هر دو شخصیت بسیار واضح نوشته شده اند تا بتوانند آنها را در کنار مسمومیت دیوید بی گناه جلوه دهند ، در این صورت نقش های “مادر” و “دوست دختر” را پر می کنند ، اما این صحنه ها همیشه فیلمنامه را به هدف نهایی دیوید برای تنها ماندن نمی رساند ، تا فاجعه را با عملکرد گیرنده و همدلانه فولکینز.

واکنش او پس از اولین ملاقات موفق با لیزا این است که در ماشین او بنشیند و فریاد بزند “بله!” برای خودش چند بار ، انگار که سرانجام چیزی را به دست آورده است. سطح هیجان چنین ناامیدی را نشان می دهد که دلگرم کننده نیست ، اما دلخراش است.

خزنده ترین قسمت ” فیلم رفیق اجاره ای ” دیوید نیست ، بلکه اندی است. چه سابقه ای در پشت آن جلیقه ژاکت وجود دارد ، آگاهی ، پوزخند مداوم ، انگیزه ایجاد این فیلم رفیق اجاره ای ؟ این سوال های طولانی مدت بسیار فراتر از انتخاب های مخربی است که بعداً دیوید انجام داد ، و بنابراین فینال فیلم کمی آشفته و دلخراش است ، سو that ظن با صراحت بودن اشتباه می کند. با وجود همه حرکات جسورانه قبلی فیلمنامه ، این راه ساده ای است که می توان در مورد دیوید انجام داد.

نقد فیلم تهیه‌کنندگان
بیشتر بخوانید

اما ” فیلم رفیق اجاره ای ” هر وقت این خط خلاقانه را بین این که فقط یک نوار ویدیویی با منشا ناشناخته باشد و یک متن رادیکال باشد ، تغییر شکل می دهد – یک پخش از پیش ضبط شده از یک مرد آشفته با دوربین ، برای دیگران که پروژه می فرستند معنای خاص خود بر روی آن یکی از گزینه های درخشان استیونسون تنظیم این داستان در سال 1990 است تا به وضوح بتواند در مورد آنلاین بودن در سال 2020 باشد.

فیلم رفیق اجاره ای

فیلم رفیق اجاره ای

یک ویژگی دوگانه شایسته با مستند حیاتی اخیر آرتور جونز در مورد فرقه پشت یادگاری Pepe the Frog ، “احساس خوبی دارد ، “” فیلم رفیق اجاره ای “این است که به تاریک ترین قسمت های اینترنت بریزم و از طرف دیگر مارک نفرت بروم.  با وجود تمام نوستالژی هایی که با دیدن پاپ دیوید در یک نوار VHS به وجود می آید ، بازه زمانی فیلم به استیونسون این امکان را می دهد تا توجه ما را فقط به یک ترسناک از یک صفحه نمایش معطوف کند.

پایان مقاله نقد فیلم رفیق اجاره ای

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

بیوگرافی مادام کوری|نقد فیلم آگیره، خشم پروردگار|بهترین فیلم های هانکه|کتاب عقاید یک دلقک|فیلم من به پایان دادن به اوضاع فکر می‌کنم|فیلم خوشه ‌های خشم|تابلو جیغ|فیلم سفر به آمریکا ۲|سریال High Fidelity

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

3 + 13 =