صفحه اصلی > ورزش و بازی : نقد و بررسی بازی Frost punk
ads

نقد و بررسی بازی Frost punk

بازی Frost punk

نقدو بررسی بازی Frost punk :

تصمیمات احساسی سنگین چهره ای انسانی بر شهروندان مستعمره یخ زده شما می گذارد.

بازی Frost punk بهترین عناصر بقا ، شهرسازی و بازی های 4X را در یکی از جذاب ترین بازی های استراتژی که مدتی است بازی کرده ام ، ترکیب می کند. به لطف ارائه درخشان و قصه گویی ، این اجزای مختلف را به طور یکپارچه در یک تجربه جالب ترکیب می کند که هرگز برای بازی سنگینی نمی کند ، حتی زمانی که دشواری حفظ مستعمره در دوران یخبندان ظالمانه بالا می رود.

فراستپانک با پشتوانه ای قانع کننده و به موقع صحنه را تنظیم می کند که در آن تغییرات آب و هوایی بشریت را در اواخر دهه 1800 ویران می کند. کسانی که زنده مانده اند باید در جستجوی آخرین شهر روی زمین ، منابع اندک باقی مانده را جستجو کنند. این یک داستان امیدوارکننده نیست ، بلکه قصه ای است که به طور م theثر چالش های پیش رو را بیان می کند و زمینه را برای برخی تصمیمات سخت و ناامید کننده فراهم می کند.

این داستان از طریق انیمیشن های برجسته ای بیان می شود که به ایجاد لحن تند کمک می کند. در کل ، سبک هنری فراستپانک به طور مینیمالیستی و شسته شده است ، و باعث می شود هر تکه ای از رنگ مانند لمسی از گرما در برف به نظر برسد. زیبایی کلی من را به یاد بازی تاج ویکتوریایی انداخت ، که با دنده های زیاد و برف در حال چرخش کامل شده بود. به همین ترتیب ، طراحی صدا و صداگذاری باعث خشن شدن چشم انداز می شود. در حقیقت ، صدای باد سرد اولین چیزی است که هنگام راه اندازی یک بازی جدید به شما خوش آمد می گوید.

بازی Frost punk

بازی Frost punk

اگرچه گرافیک PC AlienWare مجهز به GeForce GTX 880M را به چالش کشید ، اما بسیار زیبا هستند. کارگران با قدم زدن در برف مسیرهایی را تراش می دهند ، طلوع خورشید در سطح شهر پخش می شود و آتش ساختمانهای اطراف آنها را روشن می کند. منوها معمولاً واضح هستند ، اگرچه برخی عملکردها و شمایل نگاری کمی غیرقابل تصور هستند. به عنوان مثال ، مدتی طول کشید تا دکمه ساخت خیابان را پیدا کنم. اما این مسائل پس از یک ساعت بازی تقریباً ناپدید می شوند.

نقد و بررسی بازی Mafia: Definitive Edition
بیشتر بخوانید

بازی Frost punk چیزی شبیه Tropico معکوس است.

اما در بازی ، جایی که بازی Frost punk می درخشد ، قطعات بازی های مختلف استراتژی آشنا را با چیزی شبیه Tropico معکوس ترکیب می کند. به جای ایجاد قدرت خودخواهانه بر بهشت گرمسیری ، در اینجا شما برای همه آنچه از بشریت در میان یک زمین بایر یخ زده باقی مانده تصمیم می گیرید. امید و نارضایتی به عنوان معیارهایی برای نشان دادن وضعیت شما عمل می کند.

به عنوان رهبر این آخرین شهر ، اساسی ترین وظیفه شما این است که نیروی کار را برای جمع آوری وسایل جهت ادامه فعالیت جامعه هدایت کنید. این جنبه مانند اکثر بازی های شهرسازی یا زنده ماندن در زمان واقعی ظاهر می شود و کارگران شما از طریق برف حرکت می کنند تا ذغال سنگ ، فولاد و چوب را به مرکز شهر بازگردانند. من قدردانی می کنم که فراستپانک تعداد منابع را به حدود پنج مورد محدود می کند ، زیرا پیچیدگی زنجیره تأمین وجود دارد در حالی که هنوز از بار زیاد انواع مختلف کالاها خودداری می کنیم.

تعیین اینکه چه تعداد کارگر به هر انبار بفرستند تصمیمی است که شما اغلب می گیرید. در حقیقت ، مدیریت تعداد محدود کارگران کلیدی برای ادامه شهر است. هرگز تعداد آنها به اندازه ای که می خواهید یا نیاز دارید وجود نخواهد داشت. همچنین دشواری این کار یک چرخه جدید روز/شب است. شهروندان فقط در شیفت نسبتاً گرم روز کار خواهند کرد.

البته این کارگران انسان هایی با نیاز هستند ، بنابراین منابعی که جمع آوری می کنند برای زنده ماندن آنها استفاده می شود. اینجاست که جنبه شهرسازی بازی Frost punk نمایان می شود:

بازی Frost punk

بازی Frost punk

ساختمانها کالاها را پردازش می کنند و گرما یا مسکن را تأمین می کنند. مانند جمع آوری منابع ، این بخش از گیم پلی نیز به دلیل انتخاب دقیق ساختمانها و طبیعت درخشان شهر ، بسیار متمرکز شده است. بیشتر ساختمانها و خیابانها در حلقه های اطراف یک تولید کننده مرکزی حرارت قرار می گیرند و این لمس موضوعی ساختاری را فراهم می کند که بازی شهرسازی را از جلب توجه همه شما باز می دارد.

نقد و بررسی بازی 1 Dishonored
بیشتر بخوانید

بازی Frost punk  نیز خواهان اقدام سیاسی است.

این محدودیت مهم است ، زیرا علاوه بر مدیریت نیروی کار ، جیره بندی عرضه روزافزون و ساخت ساختمان ، فراستپانک اقدامات سیاسی نیز می طلبد. به عنوان رهبر شهر ، مجبور خواهید شد تصمیمات سختی بگیرید. بسیاری از این موارد از طریق تدوین “کتاب قوانین” حاصل می شود ، درخت فرمانهایی که چهره جامعه شما را شکل می دهد.

آنها اغلب سناریوهای اخلاقی جذابی هستند که پیامدهای طولانی مدت به همراه دارند. آیا با تهیه سوپ با طعم وحشتناک ، منابع غذایی را افزایش می دهید؟ آیا کودکان مجبور به کار می شوند؟ با بیماران سخت و اجساد مردگان چه خواهید کرد؟

وضع قوانین یک چیز است ؛ پاسخ به درخواست های شخصی مورد دیگری است. در طول هر بازی ، این رویدادهای سنگین احساسی باعث می شد با عواقب تصمیمات قبلی روبرو شوم. به عنوان مثال ، به کارگیری نیروی کار کودک منجر به تصادف و مادر ناامید می شود. بازی Frost punk مانند بازی قبلی استودیوهای 11 بیتی ، This War of Mine ، چهره ای انسانی در این تصمیمات قرار می دهد و شما را مجبور می کند که بقا را در سطح شخصی و انسانی ارزیابی کنید.

این انتخاب های تامل برانگیز ، که روی یک سیم کارت مدیریت قوی و شهر ساز قرار گرفته اند ، چیزی است که بازی Frost punk را از دیگر بازی های اخیر شهری متمایز می کند. با این حال ، چیزی که باعث می شود آنقدر خوب کار کند ، محدوده محدود آن است. همه چیز ، از جمله مرزهای شهر ، محدودیتی دارد ،

بدین معنا که هیچ جنبه ای از گیم پلی از سایرین پیشی نمی گیرد. من به همان اندازه وقت خود را برای مدیریت کارگران صرف کردم و نگران این بودم که چادر بیمارستان را در کجا قرار دهم. با چرخش همه این صفحات گیم پلی به طور همزمان ، این محدودیت بازی Frost punk است که آنها را قابل کنترل نگه می دارد.

بازی Frost punk

بازی Frost punk

منابع کم است ، امید زودگذر است و تلفاتی رخ می دهد.

با وجود همه این عناصر و مکانیک های متنوع ، من هرگز واقعاً احساس غرق شدن نکردم. مطمئناً منابع محدود هستند ، امید زودگذر است و تلفات رخ می دهد. یک بار ، ترکیبی کشنده از تنگناهای پناهندگان ، سرما زدگی ناگهانی و کمبود غذا باعث شد نارضایتی شهروندانم از کنترل خارج شود.

بازی Alan Wake 2 بازی آلن کوانتوم بریک بازیگر نقش اول
بیشتر بخوانید

در عوض از مرکز اعدام که برای کمک به حفظ نظم ساخته شده بود در مورد من استفاده شد. اما به طور کلی ، یک کمپین بسیار ارگانیک پیش می رود و همه چیز در یک تعادل سریع قرار می گیرد ، زیرا من تمام تلاش خود را برای کاهش آسیب های هوای سرد وحشیانه انجام می دهم.

در حالی که مدیریت برای شکوفایی شهر سخت است ، من سرعتی را پیدا کردم که بازی Frost punk هر جنبه جدید را ایده آل نشان می دهد. همیشه یک هویج جدید در جلوی شما آویزان است تا شما را تحت تأثیر قرار دهد ، خواه یک گروه جستجو در حال جستجو در غار باشد یا توسعه یک فناوری جدید.

برخی از آن ها از فعالیت های جانبی ناشی می شوند ، از جمله آن بخش اکتشاف ، یک درخت فناوری متوسط ​​و سایر اهداف کوتاه مدت. از بین این موارد ، گیم پلی اکتشافی مورد علاقه من بود زیرا حتی این مکان های دورافتاده تصمیمات منحصر به فردی را ارائه می دهند که تأثیرات ماندگاری دارند. به عنوان مثال ،

استفاده از یک تیم پیشاهنگ برای همراهی بچه های نجات یافته به شهر امن ترین است ، اما این تیم را از جمع آوری منابع مورد نیاز-منابع مورد نیاز برای ایجاد مکانی برای زندگی این بچه ها ، منصرف می کند. نمونه دیگری مرا مجبور کرد که یک مکان متروکه را برای دارایی های فوری برچینم یا آن را برای استفاده های آینده سالم نگه دارم.

در حالی که ارتباط بین مکانیک های مختلف همیشه مستقیم نیست ، هر عنصر به طرق جالبی با سایر عناصر بازی می کند. به عنوان مثال ، تیم پیشاهنگ من یک اتومات پیدا کرد ، که جمع آوری منابع را کمی ساده تر کرد. قوانین می توانند ساختمانهای جدید را باز کنند ، که به نوبه خود می تواند بر رویدادها تأثیر بگذارد. مانند یک داستان پیچیده “ماجراجویی خود را انتخاب کن” ، من اغلب مجذوب این چرخه تصمیمات و پیامدها می شدم.

این چرخه در طول یک بازی اصلی از کمپین اصلی بازی Frost punk تکرار می شود ، که مدت کوتاهی پس از یک رویداد پایان بازی که در روز بازی 38 اتفاق می افتد ، به پایان می رسد. (یک بازی تنها باید حدود 12 تا 15 ساعت طول بکشد.) این مقدار زمان برای تکمیل بازی کافی است کل خط داستان را ببینید و بیشتر آنچه بازی Frost punk ارائه می دهد را ببینید. اگرچه این حالت کاملاً باز نیست ، اما نقاط تصمیم گیری کافی وجود دارد که پخش چندین بار کمپین جذاب است. فراتر از کمپین اصلی ، دو سناریوی قابل تنظیم وجود دارد که تمرکز ساختمان شهر شما را تغییر می دهد.

نقد و بررسی بازی God Of War
بیشتر بخوانید
بازی Frost punk

بازی Frost punk

حکم

با وجود این که تیره و تار قابل لمس است ، بازی Frost punk یک تجربه فریبنده است. گیم پلی بازی منحصر به فرد و متنوع است ، با استفاده از بهترین جنبه های شهرسازی و بازیهای بقا ، با کمی اکتشاف در هم آمیخته شده است. داستان جذاب است و بر اساس انتخاب هایی که انجام می دهید ،

می تواند به طرق مختلف انجام شود. همه اینها از طریق زیبایی شناسی برجسته و طراحی گرافیکی منتقل می شوند که باعث می شود خیره شدن به یک زمین متروک یخ زده بیش از آنچه که انتظار دارید جذاب باشد. با این حال ، اصلی ترین مشکلات اخلاقی هستند که بازی Frost punk مطرح می کند و شما را مجبور می کند تا نیازهای فردی و بقای شهر را بدون قربانی کردن انسانیت خود متعادل کنید.

پایان مقاله نقد و بررسی بازی Frost punk

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

معرفی سبک موسیقی جاز | بهترین کتاب های ویلیام فاکنر | سبک موسیقی هاوس | فرق بین ریتم و هارمونی | جدید ترین سریال های نتفلیکس | فیلم ژنرال | فیلم زنی پشت پنجره | زندگینامه جفری دامر | فیلم بیوه سیاه Black widow | آموزش مقاله نویسی | فرایند کلی نگارش و چاپ مقاله |

دیدگاهتان را بنویسید

3 × 1 =