صفحه اصلی > ورزش و بازی : نقد و بررسی بازی Expeditions: Rome
ads

نقد و بررسی بازی Expeditions: Rome

بازی Expeditions: Rome

نقد و بررسی بازی Expeditions: Rome : 

Expeditions: Rome یک بازی RPG که شما را مجبور می‌کند یک لحظه ارتش‌ها را علیه شاه میتریداتس رهبری کنید و لحظه‌ای دیگر با سیسرو در مجلس سنای روم بحث‌های حقوقی را معامله کنید، برای طرفداران تاریخ مانند من، مانند کتله گربه‌ای است. من تمایلی به ریشه یابی رومی ها ندارم، اما اکسپدیشن های چالش برانگیز:

رم نیز لزوماً این کار را نمی کنند. این تصویری است که به خوبی نوشته شده و با ظرافت از یک دوره پر فراز و نشیب پرجمعیت از چهره های پیچیده و تعداد بسیار کمی از «آدم های خوب» واقعی است. این می‌تواند بسیاری از روحیه‌ای را به تصویر بکشد که جمهوری متأخر را برای هزاران سال برای ما مجذوب‌کننده کرده است، حتی اگر با برخی جزئیات تاریخی بازی کند.

بازی Expeditions: Rome با سه عمل که هر کدام می تواند 20 ساعت طول بکشد بسته به اینکه چقدر می خواهید دقیق باشید، چیزهای زیادی برای غرق کردن گلادیوس شما دارد. گاهی اوقات بیش از حد. راه‌های زیادی برای سفارشی‌سازی گارد پراتورین شما که در نبردهای تاکتیکی نوبتی و لژیون‌ها استفاده می‌شود، در یک سیستم نبرد جمعی نیمه تصادفی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در آن فرماندهان و تاکتیک‌ها را برای تأثیرگذاری بر نتیجه انتخاب می‌کنید.

بازی Expeditions: Rome

بازی Expeditions: Rome

می‌توانید مواد مصرفی نبرد و کارت‌های تاکتیکی یک‌بار مصرف بسازید، اما لوت RPG سنتی، سفارشی‌سازی دنده، و مهارت‌های تاکتیکی نیز برای ارتقاء سطح وجود دارد. بسیاری از آمارهای ارتش نیز هرگز واقعاً توضیح داده نمی‌شوند – برای مثال، Legion Experience می‌گوید که باعث می‌شود بهتر بجنگید،

اما به جزئیات بیشتر از آن نمی‌پردازد، و من اغلب بدون هیچ دلیل قابل تشخیصی حتی در یک مسابقه یک دسته را از دست می‌دهم. نبردی که در آن تلفات زیادی نگرفتم. راهنمایی های ابزار چندان مفید نیستند و هیچ یک از آموزش های درون بازی خیلی بهتر عمل نمی کند.

با این حال، وقتی انبوهی از زره‌های عمدتاً یکسان را مرتب نمی‌کردم یا سعی نمی‌کردم بفهمم که نبرد دسته جمعی چگونه کار می‌کند، معمولاً اوقات خوبی را سپری می‌کردم.

بازی Expeditions: Rome

بازی Expeditions: Rome

نبردهای تاکتیکی یک نقطه برجسته واقعی هستند و چالشی مهم را حتی در سختی پیش فرض با فضای زیاد برای تبدیل یک موقعیت فاجعه بار به یک پیروزی فراری با برنامه ریزی هوشمندانه و استفاده از چهار کلاس شخصیت به صورت هماهنگ ارائه می دهند. Shielded Principes می‌توانند حملات دامنه‌دار را از جلو منحرف کنند در حالی که Triarii با نیزه از ردیف دوم بر روی شانه‌های خود حمله می‌کند و Velites زیرک از جناحین خارج می‌شوند و آسیب را از بین می‌برند.

نقد و بررسی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War 
بیشتر بخوانید

طیف وسیعی از سناریوها، از جمله محاصره‌های حماسی و چند مرحله‌ای که در آن صدمات و تلفات از یک نقشه به نقشه دیگر منتقل می‌شود، به این معنی بود که هرگز احساس بی‌حوصلگی نمی‌کردم یا مانند هر نبردی یک عملیات پاکسازی ساده بود. حتی اگر در مورد آن باهوش باشید، برخی از نقشه‌ها را می‌توان بدون مبارزه کامل کرد. من یکی را تمام کردم که در آن باید یک جام المپیک را در دو نوبت به سادگی با روی هم گذاشتن طرفداران سرعت روی سریعترین کماندارم و رفتار با آن مانند یک بازی عجولانه در یک بازی فوتبال، بدزدم.

تنوع بسیار زیاد سناریوها به این معنی بود که من هرگز احساس خستگی نکردم

ای کاش نبرد دسته جمعی به همان اندازه جذاب بود. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای افزایش شانس خود برای برنده شدن انجام دهید، مانند انتخاب فرماندهان مناسب، ساختن حمام در اردوگاه برای بالا بردن روحیه،

بازی Expeditions: Rome

بازی Expeditions: Rome

و از همه بهتر، کشیدن کارت های تاکتیک برای پاسخ به موقعیت هایی که با پیشرفت درگیری به صورت پویا پیش می آیند. اما در بین انجام این انتخاب‌ها، شما به سادگی می‌بینید که آیکون‌ها در اطراف حرکت می‌کنند و اعداد تلفات بر اساس نوعی تاس‌های مخفی که من هنوز حتی ۶۰ ساعت عمق آن را متوجه نشده‌ام، به هر طرف اعمال می‌شود.

چرا طرف من گاهی اوقات دو برابر بیشتر حوادث فرسایشی را دریافت می کند، حتی زمانی که ما برتری عددی بسیار بالایی داریم و یک فرمانده متخصص در لجستیک داریم؟ من از تعداد اهرم‌هایی که می‌توانستم برای تأثیرگذاری روی چیزها بکشم راضی بودم، اما این موضوع باعث نمی‌شود که درک دقیقی از نحوه عملکرد این سیستم در زیر کاپوت چقدر خسته‌کننده است.

فتح ابتدا آسیای صغیر، سپس شمال آفریقا، و در نهایت گول یک ماجراجویی هیجان انگیز است، با پیچ و خم ها و چرخش های هیجان انگیز زیادی برای تجربه. تقریباً تمام شخصیت‌های بزرگ آن دوران، از سزار گرفته تا پومپه تا کاتو، ظاهری باشکوه دارند و شما می‌توانید شهر رم را با شکوه رنگارنگ آنتیک تجربه کنید. این یکی از بهترین زمین های بازی تاریخی خارج از Assassin’s Creed است. و در حالی که من آن را به طور برده ای وفادار به منابع نمی نامم، اما برای بدست آوردن درست بسیاری از جزئیات کوچک، از جمله تلفظ لاتین کلاسیک، تمام تلاش خود را می کند.

نقد و بررسی بازی Monster Hunter: World
بیشتر بخوانید

بسیاری از تصمیمات پیش روی شما، انتخاب های ساده A یا B دیالوگ نیستند

در طول مبارزات انتخاباتی، شما باید ملاحظاتی مانند حفظ روحیه سربازان را بالا نگه دارید، حتی زمانی که ممکن است لازم باشد از آنها بخواهید کاری بسیار پرخطر انجام دهند، زیرا به سادگی باید انجام شود. هنگام کاوش، رویدادهای تصادفی جالبی نیز ظاهر می‌شوند – من به‌ویژه یکی را دوست داشتم که در آن دهکده‌ای از زنان پیدا کردم که شوهرانشان توسط میتریداتس کشته شده بودند و توانستم آنها را برای آزار و اذیت نیروهایش مسلح کنم،

بازی Expeditions: Rome

بازی Expeditions: Rome

که بعداً به کار آمد. سنتوریون های مختلف به انتخاب های شما واکنش مثبت یا منفی نشان می دهند، که می تواند رواقی، جنگ طلب، مهربان یا لذت طلبانه باشد. بسیاری از تصمیمات پیش روی شما، انتخاب های ساده A یا B دیالوگ نیستند و تقریباً هیچ یک از آنها پاسخ درست و غلط واضحی ندارند.

صداپیشگی در سرتاسر نیز عالی است، با گروه بازیگران مختلف از لحاظ تاریخی دقیق، از جمله یک گلادیاتور سابق مورتانی، یک جنگجوی پیر یونانی که تبدیل به فیلسوف شده است، و بله، حتی خود سزار. هر یک از آنها پیچیده است، با یک پس زمینه جذاب و توسعه شخصیت معنادار.

حکم

بین نبردهای تاکتیکی سخت اما جذاب، سیستم مبارزاتی قوی، طرح و شخصیت‌های غیرمعمول قوی، و شانس زندگی در یکی از جذاب‌ترین دوره‌های تاریخ، بازی Expeditions: Rome یکی از بهترین بازی‌های RPG تاکتیکی است. چندین سال گذشته می‌تواند گاهی اوقات توسط تمام سیستم‌هایی که سعی می‌کند در آن قرار دهد سنگینی می‌کند،

و نبرد جمعی همچنان یک معمای آزاردهنده است که هیچ راهنمای ابزار یا آموزشی نمی‌تواند به درستی توضیح دهد. اما با رویدادهای تصادفی جالب، انتخاب‌های استراتژیک معنادار، و سناریوهای بسیار کوچک‌تر برای تازه نگه‌داشتن چیزها، می‌توان آن را بخشید. این توسعه دهندگان شایسته پیروزی روم هستند.

بازی Expeditions: Rome

بازی Expeditions: Rome

پایان مقاله نقد و بررسی بازی Expeditions: Rome

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های تیم برتون | نقد و بررسی بازی Returnal | درختان زینتی | ۲۰ گیاه زیبا برای فضای سبز خانه! | روانشناسی بازار سرمایه | نقد فیلم بچه های آسمان | نحوه ساخت استوری بورد برای فیلم | نقد و بررسی بازی Sekiro: Shadows Die Twice | نقد و بررسی بازی Last Stop | کتاب های سارتر | بررسی دوربین Canon RF 24-240mm f/4-6.3 IS USM

«پست قبلی

پست بعدی»

دیدگاهتان را بنویسید

سه × 1 =