صفحه اصلی > ورزش و بازی : نقد و بررسی بازی Returnal

نقد و بررسی بازی Returnal

بازی Returnal

بازی Returnal از عناوین قابل توجه PS5 تا به امروز از لحاظ فنی است.

سیستم عامل ها: PS5

سفینه سقوط کرده. یک بازمانده تنها. یک سفر ناامیدانه در یک بیابان همیشه درحال تغییر ، که توسط هیولاهای کشنده دنبال می شود. لاجرم مرگ. رویاها بیداری سفینه سقوط کرده. یک بازمانده تنها …

بازی Returnal ، در هسته اصلی خود یک “roguelike” است – ژانر گاهی اوقات ناامیدکننده بازی که در آن مبارزه و تکرار مهم است ، بازیکنان را به چالش می کشد تا در هر “اجرا” از یک دنیای کاملاً تصادفی کمی جلوتر بروند ، با عدم موفقیت باعث می شود همه چیز دوباره تنظیم شود. در اینجا هرچند ، توسعه دهندگان Housemarque مکانیک راه اندازی مجدد را در داستان خود گنجانده اند ، و یک داستان علمی-تخیلی جاه طلبانه را دربرمی گیرد که شامل حلقه های زمانی ، تناسخ مجدد و – برای قهرمان سلین – خاطرات دفن شده است.

بازی Returnal

بازی Returnal

همچنین این یکی از عناوین قابل توجه PS5 تا به امروز از لحاظ فنی است. فراتر از قدرت گرافیکی محض بازی ، از عملکردهای متنوع کنترلر DualSense و قابلیت های صوتی سه بعدی کنسول استفاده کاملی می کند. محرک های تطبیقی ​​حالت های مختلف هدف گیری و آلت فایر هر سلاح را کاملاً شهودی نشان می دهد ، در حالی که بلندگوی داخلی شما را از شارژ عکس های ویژه آگاه می کند.

عملکردهای لرزش به قدری دقیق تنظیم شده اند که یک صدای غرش آرام می تواند شما را در مورد خطر در نزدیکی هشدار دهد ، یا در مبارزه به شدت نبض کند. با برخی از هدفون های سه بعدی پاپ کنید و با برخی از بهترین جهت گیری ها در صوتی بازی که با آن روبرو شده ایم ، عموماً به سطح بخشش ناپذیر سیاره آتروپوس قدم می گذارید.

از نظر بصری ، این بازی به Alien و Prometheus بدهکار است – پر از ویرانه های غاری که بقایای تمدن های عجیب و غریب ، هر مجسمه در حال فرو ریختن یا بنای یادبود فرسوده را نشان می دهد که نشان دهنده یک عظمت گذشته است. دشمنان بدهی کمتری به موجودات Giger دارند ، اما هنوز هم تجمع های ترسناک گوشتی – یا گاهی اوقات ناراحت کننده تر ، قارچ ها – هستند که شما را در تاریکی لمس می کنند.

نقد و بررسی بازی The Last Of Us
بیشتر بخوانید

به هر حال دور از جلای و جلوه آن ، ماهیت غیر قابل بخشش کمی لغو شده است. مشکل به خودی خود دشواری نیست – این بازی هنگام بوت کردن نسبت به سختی آن هشدار می دهد ، و گرچه دشمنان سخت گیر ممکن است در ابتدا شوک کنند ، اگر شما از الگوهای حمله آنها بیاموزید ، ارسال آنها خیلی سخت نیست – اما در دوام کمی که دوام دارد.

برای مثال با roguelike Hades مورد علاقه هواداران مقایسه کنید ، جایی که سلاح ها و توانایی های قفل دائمی با سرعت رضایت بخشی می رسند و بازی Returnal احساس خسیس می کند. به طور معمول ، فقط یک منبع نادر ، اتر ، با مرگ سلن ، حفظ می شود ، با ارتقا permanent دائمی توانایی ها یا به طرز ناگهانی نادر است ، یا پشت سر رئیسان سخت هیولا قرار دارد ، و ایجاد هر گونه پیشرفت در بازی سخت به دست می آورد.

بازی Returnal

بازی Returnal

مشکل دیگر غیر قابل پیش بینی بودن آن است. بیوم های آتروپوس با احیای سلن به طور تصادفی تولید می شوند ، همچنین اقلام و قطره های اسلحه ای که در طول مسیر با آنها روبرو خواهید شد. هرچند که اتاق ها به همان شکل باقی می مانند و فقط نحوه اتصال و انشعاب آنها تغییر می کند. از یک طرف ، این باعث می شود بازی Returnalبا Metroid ، با چیدمان هر “اتاق” به یاد ماندنی ، حتی اگر نقشه گسترده تر تغییر کند. از طرف دیگر ، این باعث می شود که هر یک به طرز وحشیانه ای متغیر باشند.

ورود به منطقه اول برای یافتن انبوهی از هیولاها تعجب آور ناخوشایند است ، یا یافتن محفظه ای برای ورود به قفل – جایی که همه راههای خروج بسته هستند و دشمنان در سطوح بالا ازدحام می یابند – ظاهرا به صورت تصادفی ، هنگامی که در اجرای قبلی انجام نمی شد ، بازی را کنار می گذارد از قلمرو “چالش برانگیز اما پاداش آور” و کاملاً به قلمروهای “ناامیدانه از طریق تلویزیون پرتاب کنید”.

این مشکل به دلیل ناتوانی در صرفه جویی در میان مدت ، حادتر می شود. هنگامی که حلقه زمان Selene راه اندازی مجدد می شود ، بازی Returnal خودکار ذخیره می کند ، اما در هیچ جای دیگر. اگر دویدن مخصوصاً خوبی دارید و باید از بازی فاصله بگیرید ، تنها گزینه شما این است که PS5 حالت استراحت را ترک کنید و امیدوار باشید که هیچ چیز دیگری در پس زمینه به روز نشود – اگر این کار انجام شود ، تمام پیشرفت شما در حال اجرا از بین می رود. در زمان نوشتن مقاله ، Housemarque از این مشکل آگاه است ، اما هنوز هیچ راهکاری ارائه نشده است.

نقد و بررسی بازی call of duty warzone
بیشتر بخوانید

با وجود این ناامیدی ها ، اسرار آتروپوس ادعای آسان تصورات بازیکنان را به شما نشان می دهد ، حتی پس از ناکامی های بی شماری برای یک بار دیگر شما را دعوت می کند. جهان سازی آن هیچکدام از این موارد دوم نیست ، اما رویکرد تنگ آن برای اجازه دادن به هر حس پیشرفت و خوشه های دشواری وحشی و تصادفی به معنای بازگشت است ، اگرچه عنوانی چشمگیر و غیر قابل انکار است ، اما به هر حال دلخوش مردم خواهد شد.

بازی Returnal

بازی Returnal

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

نقد نمایشنامه خانه برناردا آلبا | نقد فیلم پیچ اشتباه | فیلم ترس روح را می‌خورد | سریال The Great | فیلم دیده بان | نقد فیلم دنیایی که در راه است | کیسی افلک در یک درام عاشقانه | فیلم ال دورادو | فیلم تراژدی مکبث | بیوگرافی آدولف هیتلر | فیلم Howards End |

دیدگاهتان را بنویسید

نوزده + سیزده =