صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم Beckett | دیوید واشنگتن در تریلری سیاسی
ads

نقد فیلم Beckett | دیوید واشنگتن در تریلری سیاسی

فیلم Beckett

نقد فیلم Beckett | دیوید واشنگتن در تریلری سیاسی : 

“بکت” می خواهد یکی از آن هیجان های پارانوئید دهه 1970 باشد ، جایی که قهرمان در موقعیتی غیرقابل تحمل قرار می گیرد که توسط افرادی که نمی تواند به آنها اعتماد کند احاطه شده است. فیلم هایی مانند “منظر اختلاف منظر” و “سه روز کاندور” بلافاصله به عنوان نمونه به ذهن می آیند. اگر برای وقت خود ارزش قائل هستید ،

به جای این هش بدون دخالت با سیاست بین المللی ، مقامات فاسد دولتی ، آدم ربایی و قهرمانی های باورنکردنی آخرین حلقه ، به سراغ یکی از آن ها بروید. از آنجا که در Netflix است ، ممکن است شما بیش از آنکه 20 دلار برای تماشای این فیلم در سینما پرداخت کنید ، بخشنده باشید. با این حال ، شما در نهایت وسوسه خواهید شد تا ببینید چه چیز دیگری به غیر از اولین کارگردان انگلیسی فردیناندو سیتو فیلومارینو در دسترس است.

فیلم Beckett

فیلم Beckett

جان دیوید واشنگتن نقش بکت را بازی می کند ، یک آمریکایی که با دوست دخترش ، آوریل (آلیشیا ویکاندر) در حال بازگشت به یونان است. این دو مطلقاً هیچ شیمی روی صفحه ندارند ،

با وجود اینکه “بکت” با آنها در رختخواب با هم باز شد. ایده سرگرمی آنها نگاه به غریبه ها و ایجاد پشتوانه برای آنها است. بکت به او می گوید: “داستانهای شما همیشه مبهم می شوند.” این تنها چیزی است که ما در مورد آوریل می آموزیم.

این دو در حال دور زدن مناطق دورافتاده و صخره ای یونان پس از هشدار دادن به اعتراض در خارج از هتل آتن هستند. آوریل بکت را سرزنش می کند که به دلیل عدم تماس با تختخواب و صبحانه در محلی که در تختخواب اقامت می کند ، مسئولیت پذیر نیست. این همه چیزی است که ما در مورد او خواهیم آموخت.

اگر نمی دانستید “بکت” یک فیلم هیجان انگیز است ، فکر می کنید که در مورد دو فرد ناسازگار با علایق خشک ، مکالمات پیش پا افتاده و جذابیت صفر است. وقتی بکت پشت فرمان به خواب می رود و از جاده خارج می شود ، عناصر هیجان انگیز شروع به کار می کنند ،

نقد فیلم Prisoners of the Ghostland
بیشتر بخوانید

کشتن آوریل و مجروح شدن خود در این جریان. ماشین نیز قبل از توقف در یک خانه متروکه پرواز می کند. بکت در حالی که سعی می کند از وسیله نقلیه خود فرار کند ، فکر می کند یک زن و یک نوجوان سرخ سر را می بیند. وقتی با آنها صحبت می کند و التماس می کند ، آنها ناگهان ناپدید می شوند.

فیلم Beckett

فیلم Beckett

Sayombhu Mukdeeprom ، فیلمبردار ، این را طوری تصور می کند که گویی ممکن است یک توهم مربوط به ضربه باشد ، بنابراین ما مطمئن نیستیم که آیا می توان به چشم های ما اعتماد کرد. وقتی پلیس شروع به طرح سوالات در مورد حادثه می کند ، وضعیت جدی می شود. خطر و خشونت قریب الوقوع می شود ؛ فیلومارینو قدم را ناهموار و قهرمان داستانش را بی علاقه نگه می دارد.

نویسنده کوین A. رایس مسائل موانع زبانی را به خوبی بیان می کند – آنها تنها لحظات تعلیق آمیز هستند زیرا یونانی بدون ترجمه باقی می ماند.

ما به اندازه بکت ناتوان هستیم ، که احتمالاً قبل از شروع این سفر باید مقداری یونانی اولیه یاد گرفته باشد. هر زمان که کسی که می تواند انگلیسی صحبت کند به زبان مادری خود باز می گردد ، فیلم با یک پارانویای شوم مواجه می شود. این دو نفر بسیار بدتر هستند ، یک پلیس مرد ریش دار و یک زن بلوند ،

هنگامی که متوجه می شوند بکت به صحنه تصادف خود بازگشته است بطور غیرقابل توصیفی شروع به تیراندازی به سمت بکت می کند. در غوغا ، او شلیک کرد. این آخرین گلوله ای نخواهد بود که قهرمان ما را در حالی که فرار می کند ، سوراخ کرده است.

“بکت” با این تصور که یک سیاهپوست مانند یک انگشت شست در روستاهای یونان بیرون می آید ، کاری نمی کند. در عوض ، او را وادار می کند تا ضمن معرفی خط طرح سیاسی فوق الذکر ، به فعالیت ادامه دهد.

راهپیمایی اعتراضی زیر آن هتل در آتن ربطی به کاراس (یورگوس پیرپاسوپولوس) دارد ، رهبر تازه انتخاب شده که شایعه شده است گذشته ای مبهم دارد. بعداً بکت به طور مختصر با دو فعال ، النی (ماریا ووتی) و لنا (ویکی کریپس) ، که برای شرکت در آن تجمع عازم شهر هستند ، همکاری می کند. در این مرحله ، اعمال متعدد خشونت آمیز علیه مرد فقیر انجام شده است ،

نقد فیلم آپاراجیتو | Aparajito
بیشتر بخوانید
فیلم Beckett

فیلم Beckett

از جمله ضرب و شتم و سقوط از ارتفاع زیاد. در پایان اعتبار ، او نیز مورد ضرب و شتم قرار می گیرد ، مورد ضرب و شتم قرار می گیرد و بارها و بارها مورد اصابت گلوله قرار می گیرد. در مسخره ترین لحظه فیلم ، او چندین داستان را پرش می کند تا روی یک ماشین در حال حرکت که از گاراژ پارکینگ خارج می شود ، فرود آید.

در تمام این کشتار ، بکت یک معما باقی می ماند و در عین حال بسیار کسل کننده است. حتی صحنه های خشونت آمیز نیز نیمه کاره به نظر می رسند. واشنگتن با هیچکس روی صفحه کلیک نمی کند. او بکت را آنقدر ملایم بازی می کند که تماشای او به یک کار سخت تبدیل می شود.

شاید این نقش هایی باشد که او اخیراً بازی کرده است ، اما من از این که این بازیگر در نقش اصلی چگونه فراموش نشدنی است ، مبهوت هستم. از “مالکوم و ماری” کینه توز تا “تنت” کریستوفر نولان ، او هیچ کاری را در صفحه نمایش بزرگ به عنوان تیز ، کاریزماتیک و خطرناک در فیلم “BlacKkKlansman” انجام نداده است.

“(تلویزیون موضوع دیگری است ، زیرا او در” Ballers “بسیار خوب بازی می کند.) فیلومارینو بکت را برای زندگی خود نگه می دارد ، اما ما هیچ انگیزه ای برای مراقبت از زنده ماندن یا مرگ او نداریم.

ما می دانیم که بکت به سختی می تواند ریسک اعتماد به کسی را بپذیرد ، حتی اگر وضعیت او آنقدر وخیم باشد که مجبور باشد به مهربانی غریبه ها اعتماد کند. اما اگر هیجان انگیز اوایل دهه 1970 را دیده اید ، می توانید به راحتی حدس بزنید که گردانندگان کی و چه کسانی متحدان خواهند بود.

“بکت” باعث شد که ای کاش قهرمان اصلی اش آنها را نیز دیده بود. آنها نه تنها به او می گفتند که به چه کسی اعتماد کند ، بلکه به او نشان می دادند که شخصیت اصلی جذاب نیز چگونه به نظر می رسد.

فیلم Beckett

فیلم Beckett

پایان مقاله نقد فیلم Beckett | دیوید واشنگتن در تریلری سیاسی

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های دنیل رادکلیف | فیلم برتر | ۱۰ کاری که برای موفقیت در شغل باید انجام دهید | نقد فیلم آخرین دوئل | نقد فیلم بیا بازی | Come Play | معرفی برترین آثار موسیقی کلاسیک | بهترین فیلمهای تارانتینو | نقد فیلم جاده یخی | خود را در هیچ کاری باور ندارید؟ این راه حل کاربردی را امتحان کنید | نقد فیلم زنی تحت تأثیر | دوره رنسانس در موسیقی |

دیدگاهتان را بنویسید

نوزده − پنج =