صفحه اصلی > موسیقی : موسیقی تریپ هاپ: تاریخ و هنرمندان تریپ هاپ
ads

موسیقی تریپ هاپ: تاریخ و هنرمندان تریپ هاپ

تریپ هاپ

موسیقی تریپ هاپ: تاریخ و هنرمندان تریپ هاپ : 

زیرشاخه تریپ هاپ ترکیبی از چندین سبک موسیقی است ، از جمله اسید جاز ، هیپ هاپ ، رگی و الکترونیکا. آوازهای غم انگیز تریپ هاپ ، عناصر ضعیف و صداهای جاز تکان دهنده آن را از ژانرهای الهام بخش آن متمایز می کند.

موسیقی تریپ هاپ چیست؟

تریپ هاپ یک ژانر موسیقی تجربی است که ترکیبی از عناصر هیپ هاپ ، رگی جامائیکایی ، جاز اسیدی و موسیقی الکترونیکی برای ایجاد صدایی منحصر به فرد است. این محصول دارای عناصر روانگردان و رو به زوال است و بر درام های سنگین باس تأکید می کند. اکثر هنرمندان تریپ هاپ از پست پانک ،

جاز و فانک دهه 1970 الهام می گیرند. این سبک های موسیقی همراه با عناصر فعلی هیپ هاپ به تریپ هاپ اجازه می دهد از طبقه بندی ژانرهای سنتی فراتر رود.

ظهور در بریستول ، شهری در جنوب غربی انگلستان ، هنرمندان اولیه مانند Massive Attack ، Tricky (عضو سابق Massive Attack) و Portishead به شکل گیری این ژانر کمک کردند. علی رغم مشارکت آنها در “تریپ هاپ” ، بسیاری از هنرمندان این اصطلاح را دوست ندارند.

 تریپ هاپ

مختصری از تاریخچه تریپ هاپ

آوازهای غم انگیز تریپ هاپ ، عناصر ضعیف و صداهای جاز تکان دهنده آن را از ژانرهای الهام بخش آن متمایز می کند. در اینجا شرح مختصری از نحوه ورود تریپ هاپ به صحنه موسیقی است:

ریشه های تریپ هاپ: در اوایل دهه 90 ، اصطلاح “تریپ هاپ” برای اولین بار در MixMag ، مجله موسیقی رقص و باشگاه انگلیسی ظاهر شد. اندی پمبرتون ، روزنامه نگار موسیقی در اصل از این اصطلاح برای توصیف سفر موسیقی یا “سفر” آهنگ DJ Shadow “In/Flux” استفاده کرد. گروه تریپ هاپ The Wild Bunch ، که به Massive Attack تبدیل شد ، اولین گروهی بود که روی صداهای اصلی تریپ هاپ چرخش ایجاد کرد و امضای “Bristol Sound” را ایجاد کرد.

تریپ هاپ وارد جریان اصلی می شود: در سال 1994 ، آلبوم Bjork’s Debut منتشر شد. در آن نلی هوپر ، یکی از اعضای اصلی The Wild Bunch حضور داشت. Debut تحت تأثیر صداهای تریپ هاپ ، به ویژه یکی از اولین آلبوم هایی است که موسیقی رقص الکترونیکی را با ژانر پاپ ترکیب کرده است. از دیگر هنرمندان محبوب در این مدت می توان به DJ Krush ، Howie B ، Earthling ، DJ Food ، Ninja Tune ، Coldcut ، 9 Lazy 9 ، Unkle ، Portishead و Tricky اشاره کرد.

سبک موسیقی ارکسترال
بیشتر بخوانید

تأثیرات تریپ هاپ در دهه 2000: پس از موفقیت تریپ هاپ در دهه 1990 ، بسیاری از هنرمندان هنوز در دهه 2000 از این سبک الهام می گرفتند ، اما دیگر تریپ هاپ را سبک اصلی موسیقی خود نمی دانستند. این شامل هنرمندانی مانند Gorillaz ، Rob Dougan ، Gotye ، Fatboy Slim ، RJD2 ، Zion I ،

کیت هاونویک و صفر 7. تریپ هاپ به ایجاد چندین ژانر فرعی از جمله موسیقی رقص هوشمند (IDM) ، دوبست استپ ، جاز اسیدی ، موسیقی ناخوشایند و موسیقی محیطی کمک کرد.

4 ویژگی های تریپ هاپ

در حالی که طبقه بندی ژانری دشوار است ، چهار ویژگی اصلی وجود دارد که صدای تریپ هاپ را مشخص می کند.

نمونه کلمات گفتاری: تریپ هاپ دارای صداهای هیپنوتیزم ، سنتز شده و از قبل ضبط شده است. هنرمندان از نمونه کلمات گفتاری ، رپ ها یا سایر سبک های آوازی مختلف که بر روی موسیقی دوبله شده اند ، استفاده می کنند.

ابزارهای الکترونیکی: ابزارهایی که اغلب در موسیقی الکترونیکی ، دوبله و بریک بیت استفاده می شوند ، مانند پیانوهای رودز ، ترومپت ، فلوت ، ترمین ، ملوتروون و سینت در صداهای سنتز شده و هیپنوتیزمی که تریپ هاپ را تعریف می کنند ، کمک کردند.

 تریپ هاپ

باس برجسته: یک بیس برجسته غالباً در این سبک برای ایجاد BPM های کندتر و افزودن شعله ای جازی ، فانکی و جدید استفاده می شود.

صدای ملانکولیک: تریپ هاپ با الهام از گروه های پست پانک ، اغلب روح عصبانی راک را با ته رنگ های هیپ-هاپ برجسته می کند و در نتیجه صدای مالیخولیایی برجسته ای به همراه دارد.

5 هنرمند برجسته تریپ هاپ

هنرمندان و گروههای زیادی هستند که در طول سالها سبک تریپ هاپ را رواج داده اند ، از جمله:

دسته وحشی: گروه دی جی که از بریستول بیرون آمدند ، گروه وحشی پیشگام فرهنگ سیستم صوتی انگلیسی است.

Massive Attack: متولد گروه وحشی ، این گروه شامل سه بعدی ، Tricky ، Mushroom و Daddy G. با حضور خوانندگان مختلف مهمان بود ، آلبوم 1991 این گروه ، Blue Lines و تک آهنگ آن ، “Unpatished Sympathy” با استقبال منتقدان روبرو شد.

بیوگرافی خواننده سبک کانتری زک برایان
بیشتر بخوانید

فریبنده: Adrian Nicholas Matthews Thaws یا “Tricky” ، کار خود را به عنوان یکی از اعضای The Wild Bunch و Massive Attack آغاز کرد. انتشار آلبوم انفرادی تریپ هاپ “Maxinquaye” وی در سال 1995 ، آغاز مشارکت طولانی حرفه ای با خواننده و ترانه سرا مارتینا توپلی برد بود.

Portishead: اولین آلبوم این گروه ، Dummy ، که از شهر بندری انگلیس نامگذاری شده است ، یکی از آلبومهای شاخص تریپ هاپ است. این گروه متشکل از بت گیبونز ، جف بارو ، آدرین اوتلی و دیو مک دونالد است.

DJ Shadow: DJ آمریکایی ، تهیه کننده و ترانه سرا ، DJ Shadow of Mo’Wax Records در توسعه سبک های آزمایشی هیپ هاپ نقش موثری داشت. اولین آلبوم استودیویی او ، Endtroducing ….. او را در مرکز توجه قرار داد.

تریپ هاپ

پایان مقاله موسیقی تریپ هاپ: تاریخ و هنرمندان تریپ هاپ

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

آموزش عکاسی از محصول | میکل آنژ | بهترین کتاب های ادبیات ژاپن | روشهای جدید دانشمندان برای نابود کردن استرس – بخش اول | شکل صورت شما شبیه کدام یک از اشکال هندسی است؟ نحوه آرایش ۶ مدل صورت | بهترین فیلم های چارلی چاپلین | کلود مونه | بیوگرافی برتولت برشت | فیلم سوزاندن | معرفی انواع گیتار و ویژگی های آن |

دیدگاهتان را بنویسید

13 + 4 =