امروز برابر است با :18 خرداد 1402
کلود مونه

کلود مونه

کلود مونه نقاش مشهور فرانسوی بود که نامش به جنبش هنری امپرسیونیسم که مربوط به گرفتن سبک و اشکال طبیعی بود نامی بخشید.

کلود مونه در سال 1840 در فرانسه متولد شد و در آکادمی سوئیس ثبت نام کرد. پس از یک نمایشگاه هنری در سال 1874 یک منتقد با اهانت به سبک نقاشی مونه “برداشت” , از آنجایی که بیشتر به فکر شکل و نور بود تا واقع گرایی و این اصطلاح گیر افتاد.

کلود مونه

کلود مونه در طول زندگی خود با افسردگی , فقر و بیماری دست و پنجه نرم می کرد. وی در سال 1926 درگذشت.

اسکار کلود مونه (برخی منابع می گویند کلود اسکار) یکی از مشهورترین نقاشان تاریخ هنر و یکی از چهره های برجسته جنبش امپرسیونیسم است که آثار او را می توان در موزه های جهان مشاهده کرد در 14 نوامبر 1840 در پاریس فرانسه چشم به جهان گشود.

پدر کلود مونه آدولف در تجارت کشتیرانی خانواده اش کار می کرد و در حالی که مادرش لوئیز از خانواده مراقبت می کرد.

لوئیز ، خواننده آموزش دیده شعر را دوست داشت و یک مهماندار محبوب بود.

در سال 1845 در سن 5 سالگی مونه به همراه خانواده اش به لو هاور شهر بندری در منطقه نورماندی نقل مکان کرد. او در آنجا با برادر بزرگترش لئون بزرگ شد.

در حالی که گفته می شود او دانش آموز شایسته ای بود مونه دوست نداشت که در کلاس درس محصور شود. او بیشتر به بیرون بودن علاقه داشت.

در سنین پایین مونه عشق به نقاشی را پیدا کرد. او کتابهای مدرسه اش را با طرح های مختلفی از مردم از جمله کاریکاتورهای معلمانش پر کرد.

در حالی که مادرش از تلاش های هنری او حمایت می کرد پدر مونه می خواست او به تجارت بپردازد. مونه پس از مرگ مادرش در سال 1857 رنج زیادی برد.

در جامعه مونه به خاطر کاریکاتورهایش و با کشیدن نقاشی بسیاری از ساکنان این شهرت شهرت یافت. مونه پس از ملاقات با یوجین بودین ، ​​یک هنرمند محلی منظره در کارهای خود شروع به کشف جهان طبیعی کرد.

بودین او را با نقاشی در فضای باز یا رنگ آمیزی هوا در هوا آشنا كرد كه بعداً سنگ بنای كار مونه شد.

بیوگرافی سیمون بولیوار
بیشتر بخوانید

در سال 1859 او تصمیم گرفت برای پیگیری هنر خود به پاریس نقل مکان کند. در آنجا او به شدت تحت تأثیر نقاشی های مدرسه باربیزون قرار گرفت و به عنوان دانشجو در آکادمی سوئیس ثبت نام کرد.

در این مدت کلود مونه با هنرمند کمیل پیسارو که سالها دوست صمیمی شد آشنا شد.

از 1861 تا 1862 مونه در ارتش خدمت می کرد و در الجزایر مستقر بود اما به دلایل بهداشتی مرخص شد.

در بازگشت به پاریس مونه نزد چارلز گلیر تحصیل کرد. از طریق گلیر مونه با چندین هنرمند دیگر از جمله آگوست رنوار آلفرد سیسلی و فردریک بازیل آشنا شد.

چهار نفر آنها دوست شدند و وی همچنین از یوهان بارتولد جونگ کیند یک نقاش منظره که اثرگذاری مهمی در این هنرمند جوان داشت ، مشاوره و حمایت کرد.

زندگی نامه کلود مونه

کلود مونه

مونه دوست داشت در فضای باز کار کند و گاهی اوقات در این اقامتگاههای نقاشی با رنوار سیسلی و بازیل همراه بود. مونه موفق به پذیرش سالن 1865 شد یک نمایشگاه هنری سالانه در پاریس و این نمایش دو نقاشی او را انتخاب کرد که مناظر دریایی بودند.

اگرچه آثار کلود مونه مورد تحسین منتقدان قرار گرفت ، اما او همچنان از نظر اقتصادی سختی کشید.

سال بعد کلود مونه دوباره برای شرکت در سالن انتخاب شد. این بار مقامات نمایش منظره ای و پرتره ای از کامیل (یا به نام زن با رنگ سبز) انتخاب کردند که در آن معشوق و همسر آینده وی کامیل دونسیو دیده می شد.

دونسیو از یک زمینه فروتنانه بود و نسبتاً از مونه جوانتر بود. او به عنوان یک موزه برای او خدمت کرد ، در طول زندگی خود برای بسیاری از نقاشی ها نشسته بود.

این زوج در هنگام تولد پسر اولشان ژان در سال 1867 سختی های زیادی را تجربه کردند. مونه در شرایط سخت اقتصادی بود و پدرش مایل به کمک به آنها نبود. مونه چنان از وضعیت ناامید شد که در سال 1868 ، با تلاش برای غرق شدن در رود سن ، اقدام به خودکشی کرد.

بیشتر بخوانید: فیلم موربیوس|فصل دوم سریال bonding|بهترین فیلم های بن افلک|آلفرد هیچکاک|نقد فیلم پدر|مفهوم ریتم در موسیقی|تحلیل نقاشی اتاق خواب|بهترین فیلمهای رابرت دنیرو|فیلم لبخندهای یک شب تابستانی|نقد فیلم برف شکن|تفاوت بین سبک هیپ هاپ و رپ|فیلم فارگو|ویلیام شکسپیر

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 19 =