صفحه اصلی > هنر و سرگرمی : چگونه خلاق باشیم: فعالیت هایی که خلاقیت را تقویت می کنند
ads

چگونه خلاق باشیم: فعالیت هایی که خلاقیت را تقویت می کنند

خلاقیت

چگونه خلاق باشیم: فعالیت هایی که خلاقیت را تقویت می کنند

خلاقیت مهارتی است که همه می توانند یاد بگیرند. راه های جدید و منحصر به فرد را برای برانگیختن افکار خلاق کشف کنید.

خلاقیت چیست؟

خلاقیت توانایی درک ایده های جدید یا تخیلی و تبدیل آنها به واقعیت است. همه کارهای خلاق از دو عمل سرچشمه می گیرند: تفکر و تولید. فکر کردن، تخیل شما را فعال می کند، به ذهن شما اجازه می دهد تا پیوندهای جدیدی بین ایده ها ایجاد کند، و رویکردهای حل مسئله برای یک ایده را بررسی می کند. دوم تولید است، که کار سختی است که در به ثمر رساندن آن افکار خلاقانه است.

خلاقیت یک مهارت ضروری برای کسانی است که در هنر هستند، اما در زمینه های دیگر نیز کاربرد دارد. برای مثال، خلاقیت پایه و اساس بسیاری از مشاغل و صنایع مدرن است. بسیاری از صنایع و کارآفرینان برای خلاقیت درونی، همدلی و درک بیشتر از تفکر تحلیلی ارزش قائل هستند. تفکر خلاق به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا راه‌های جدید و مبتکرانه‌ای برای متمایز شدن از رقبا و افزودن ارزش به کالاها و خدمات خود بیابند.

خلاقیت

خلاقیت

آیا می توانید به خود بیاموزید که خلاق باشید؟

تفکر خلاق به افراد ذاتا خلاق محدود نمی شود. تحقیقات نشان می دهد که خلاقیت کمتر یک موهبت است تا مهارتی که می توانید با تمرین منظم یاد بگیرید. درگیر کردن منظم فرآیند خلاقیت حتی می تواند خلاقیت را در طول زمان بهبود بخشد.

چگونه خلاق باشیم

اگر می‌خواهید خلاق‌تر باشید، سعی کنید هر روز زمانی را به موارد زیر اختصاص دهید:

1. رویاپردازی سرگردانی در ذهن، یا خیال پردازی، ممکن است شبیه به تعویق انداختن باشد، اما ذهن را آزاد می کند تا مشکلات خلاقانه را تا حداکثر حد خود کشف کند. محققان پیشنهاد می‌کنند با کاهش حواس‌پرتی، آرامش و اجازه دادن به جریان ایده‌ها برای چند دقیقه، زمانی را به رویاپردازی اختصاص دهید.

2. دودل. بسیاری از نابغه‌های خلاق، از جمله پابلو پیکاسو و استیو جابز، با ساختن یک نقاشی ساده بدون تلاش و توجه زیاد، خلاقیت خود را با ابله تحریک کردند. Doodling یک فضای کاری ناخودآگاه برای مغز فراهم می کند تا مشکلات جدید را کشف کند و ایده های جدید خلق کند.

نحوه استفاده از TikTok برای افزایش ترافیک در اینستاگرام
بیشتر بخوانید

خلاقیت

خلاقیت

3. ورزش کنید. طوفان فکری در طول سی دقیقه ورزش اغلب به شکستن بلوک‌های خلاقانه و ایجاد ایده‌های جدید کمک می‌کند. تحقیقات نشان می دهد که ورزش متوسط ​​هم بر خلاقیت و هم بر تفکر شناختی تأثیر مثبت دارد.

4. رایت آزاد. برنامه‌های شلوغ می‌تواند باعث شود ما احساس بی‌قراری کنیم و نتوانیم فضایی را در مغز برای افکار خلاقانه آزاد کنیم. برای شروع آزادنویسی، به سادگی یک تکه کاغذ بردارید و اجازه دهید کلماتتان جاری شوند. نتایج ممکن است به شما در دستیابی به دیدگاه و وضوح کمک کند. بسیاری از منابع آنلاین در صورت نیاز به ایده، دستورهای نوشتاری روزانه را ارائه می دهند.

5. بازی های ویدیویی انجام دهید. ممکن است تعجب کنید که یاد بگیرید بازی های ویدیویی به بسیاری از جوانان کمک می کند تا خلاقیت و مهارت های حل مسئله خود را توسعه دهند. تحقیقات نشان می‌دهد که مهارت‌های اجتماعی بهتر، تمرکز، انگیزه و مهارت‌های فضایی بهتر همگی با بازی‌های ویدیویی مرتبط هستند.

خلاقیت

خلاقیت

پایان مقاله چگونه خلاق باشیم: فعالیت هایی که خلاقیت را تقویت می کنند

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

فیلم ژنرال | معرفی سبک موسیقی بوسا نووا | نقد فیلم مخمل آبی | معرفی دستگاه‌ها و ردیف های موسیقی ایرانی | آلفرد هیچکاک | نقد فیلم My Neighbor Totoro – فیلم همسایه من توتورو | نقد و بررسی بازی Beat Saber | فیلم دزد دوچرخه | مکتب نئو اکسپرسیونیسم: تاریخ ، ویژگی ها و آثار هنری | فیلم اگه میتونی منو بگیر |

دیدگاهتان را بنویسید

10 − دو =