صفحه اصلی > هنر و سرگرمی : جاسپر جان: راهنمای زندگی و آثار جاسپر جان
ads

جاسپر جان: راهنمای زندگی و آثار جاسپر جان

جاسپر جان

جاسپر جان: راهنمای زندگی و آثار جاسپر جان : 

جاسپر جان یک حرفه طولانی و موفق در زمینه نقاشی و مجسمه سازی داشته است. آثار او بر انواع مختلف جنبش های هنری گذشته تأثیر عمیقی گذاشته است و امروزه نیز بر بسیاری از هنرمندان تأثیر می گذارد.

جاسپر جان کیست؟

جاسپر جانز یک هنرمند آمریکایی است که به دلیل نقاشی ، مجسمه سازی و چاپ خود مشهور است. برجسته ترین کار او شامل اشیاء روزمره مانند پرچم ها ، اهداف و نقشه ها است و اغلب شامل تصاویر فرهنگ پاپ و مینیمالیسم است. جانس را می توان دوره بین جنبش هنر انتزاعی اکسپرسیونیسم و ظهور هنر پاپ و هنر مفهومی را تعیین کرد. آثار او همچنین به عنوان نئودادا ، یک جنبش هنری آوانگارد از دهه 1950 توصیف شده است که به دلیل استفاده از مواد مدرن و نمادپرستی همزمان فرهنگ عامه را جشن گرفته و به تمسخر گرفته است.

مروری کوتاه بر شغل جاسپر جان

جاسپر جانز در آگوستا ، جورجیا ، در سال 1930 متولد شد. او نقاشی را در سن پنج سالگی آغاز کرد ، با وجود عدم آشنایی با هنر در خانه. جانسون که در حال بزرگ شدن بود می خواست حرفه ای را به عنوان یک هنرمند دنبال کند زیرا معتقد بود که راه خلاق به او کمک می کند وضعیت زندگی خود را تغییر دهد. در اینجا خلاصه ای از زندگی حرفه ای او آمده است:

اوایل کار: جانز در اواسط دهه 1940 چند ترم در دانشگاه کارولینای جنوبی تحصیل کرد. او توسط معلمان هنرش تشویق شد تا برای پیگیری تلاش های هنری خود به شهر نیویورک نقل مکان کند. او مدت کوتاهی در نیویورک زندگی کرد تا اینکه برای دو سال به خدمت در جنگ کره اعزام شد ، سرانجام در سال 1954 به شهر بازگشت و به کار هنری خود ادامه داد.

جاسپر جان

جاسپر جان

دوستان و تأثیرگذاران برجسته: مدت کوتاهی پس از بازگشت به نیویورک ، او با هنرمند دیگرش رابرت روشنبرگ ، مرصع رقصنده مرس کانینگهام و آهنگساز جان کیج دوست شد ، که علاوه بر دوست شدن با او ، تأثیرات قدرتمندی بر پیشرفت هنری او نیز گذاشت. مارسل دوشان و محصولات آماده اش ، مانند شیشه بزرگ (1915–1923) ، همچنین می توانند به نفوذ قوی در هنر معاصر جانز ، که شامل اشیاء معمولی و تصاویر فرهنگی است ، تبدیل شوند.

نحوه نوشتن استندآپ کمدی در 6 مرحله آسان
بیشتر بخوانید

ورود به جریان اصلی: در اواخر دهه 1950 ، لئو کاستلی ، صاحب گالری ، هنگام بازدید از آتلیه روشنبرگ نقاشی های جان را کشف کرد و متعاقباً نمایشگاه انفرادی وی به او پیشنهاد شد. جانز همچنین با هنرمندان برجسته ای مانند اندی وارهول و روبرت موریس همکاری می کند و آثار هنری زیادی را در طول دوران پربار خود به فروش می رساند.

آثار برجسته: بسیاری از آثار جان در گالری تیت در لندن ، موسسه هنر شیکاگو و گالری ملی هنر در واشنگتن دی سی به نمایش گذاشته شده است. در سال 2014 ، موزه هنرهای مدرن جاسپر جانز: حسرت ها ، یک نصب شامل 10 نقاشی ، دو تابلو ، و دو چاپ ، که جان در 18 ماه ایجاد کرد. در سال 2018 ، نیویورک تایمز از او به عنوان “برجسته ترین هنرمند زنده” در ایالات متحده یاد کرد.

جاسپر جان

جاسپر جان

5 اثر قابل توجه از جاسپر جان

جاسپر جانز دارای فهرست چشمگیری از آثار تجربی و نمادین است ، از جمله:

پرچم (1954–55): جانز تصویر پرچم آمریکا را با استفاده از تکه های روزنامه آغشته به ترشح ، مخلوطی از رنگدانه و موم مایع داغ ، بازسازی کرد. این روش به پرچم بافتی منحصر به فرد می بخشد و از قلم موی حرکتی هنر بیشتر در اکسپرسیونیسم انتزاعی تقلید می کند.

Target With Four Face (1955): همانطور که از نامش پیداست ، این اثر دارای یک هدف بزرگ با چهار چهره است. چشم گاومیش رنگارنگ در پس زمینه قرمز رنگ آمیزی شده است ، با جعبه ای لولایی در بالای آن که دارای چهار گچ از نیمه پایینی صورت مدل است.

جانز از همان تکنیک دلپذیر استفاده می کند که با Flag انجام داد و شامل قالب های گچ برای معرفی عنصر سه بعدی است. مانند بسیاری از آثار دیگر او ، این هنر بر چیزهای معمولی تأکید می کند که ما تمایل داریم آنها را نادیده بگیریم.

Three Flags (1958): این اثر به صورت طبقه بندی شده از سه بوم است که همه پرچم آمریکا را نشان می دهند و در بسیاری از نمایشگاه ها و نشریات مربوط به تاریخ هنر آمریکا به نمایش گذاشته شده است. هر بوم با همان رنگ تقریبی و نسبت پرچم آمریکا ساخته شده است. در سال 1980 ، این موزه توسط موزه هنر آمریکایی ویتنی در نیویورک به مبلغ یک میلیون دلار خریداری شد.

ال گرکو: راهنمای زندگی و آثار ال گرکو
بیشتر بخوانید

شروع نادرست (1959): این سنگ نگاره رنگی نشان دهنده تغییر موضوعی از آثار قبلی جانس ، از جمله کلمات نوشته شده به جای نمادگرایی محض است. در این قطعه ، انفجار رنگ یک بوم را تزئین می کند ، با نام های رنگی که در سراسر آن چسبیده است. با این حال ، نام رنگها به خودی خود با رنگ متفاوتی نوشته شده است ، و ارتباط بین کلمات سنتی کلمات ایجاد می شود و عملاً آنها را به نماد تبدیل می کند.

برنز نقاشی شده (1960): در یک لحظه ، جان شنید که هنرمند ویلم دی کونینگ به توانایی لئو کاستلی ، صاحب گالری ، برای فروش هر چیزی ، حتی “دو قوطی آبجو” اشاره کرد. این نظر جان ها را برای این اثر مجسمه ساز الهام بخشید-دو قوطی آبجو که برنز ریخته و با دست نقاشی شده بودند (که کاستلی به سرعت آنها را فروخت).

جاسپر جان

جاسپر جان

پایان مقاله جاسپر جان: راهنمای زندگی و آثار جاسپر جان

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

نرخ بهره چیست؟ | نقد و بررسی بازی Man eater | نقد فیلم درباره الی | بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ | خواننده های برتر پاپ | بخش اول | بهترین فیلمهای جانی دپ | معرفی برنامه های Adobe | نقد فیلم آسمان نیمه شب | نحوه ایجاد افکت مارپیچ | نقد و بررسی بازی Hitman 2 |

دیدگاهتان را بنویسید

5 × پنج =