صفحه اصلی > سینما : نقد و بررسی فیلم انیمه Weathering with You
ads

نقد و بررسی فیلم انیمه Weathering with You

انیمه Weathering with You

بررسی فیلم انیمه Weathering with You : 

بارها و بارها ، ماکوتو شینکای نشان داده است که فیلم های انیمیشن برای موفقیت در ژاپن و خارج از کشور نباید ساخته هایایائو میازاکی باشند. او در سال 2016 با انتشار بزرگترین فیلم خود ، نام شما ، سر و صدای زیادی به پا کرد و نام خود را در ذهن طرفداران به عنوان جایگزینی برای استودیوی مستحکم که Ghibli است ، تقویت کرد. انیمه Weathering with You با این برداشت فانتزی/علمی تخیلی در ژانر عاشقانه نوجوانان ، ادعای دیگری برای شهرت شینکای به صنعت سینما کرده است.

با محوریت افسانه دختران آفتاب گیر ، یا افرادی که هر کجا که می روند با خود آفتاب می آورند ، آب و هوا با شما یک فراری و یتیم را در یک عاشقانه و ماجراجویی وحشی با هم همراه می کند و باران های بی پایان توکیو را سوزانده است. هوداکا فراری دبیرستانی و یتیم حنا در خیابان های توکیو با یکدیگر ملاقات می کنند و به یکدیگر تکیه می کنند و سرانجام خانواده ای از نوع خرابکار را تشکیل می دهند.

سرانجام حنا فاش می کند که می تواند آب و هوا را دستکاری کند و در زمان باران بی پایان ، نور خورشید را به ارمغان بیاورد. اما توانایی های او بهایی دارد ، زیرا هر دو به زودی متوجه می شوند.

انیمه Weathering with You

انیمه Weathering with You

** هشدار: اسپویل های جزئی در پیش است **

فیلمهای شینکای ، به ویژه فیلم آخر او ، نام شما ، همیشه سعی کرده اند آنچه را که می توانند با انیمیشن خود انجام دهند ، گسترش دهند. آب و هوا با شما فرقی نمی کند. این انیمیشن فوق العاده است ، و فضای یک ژاپن بارانی و غم انگیز را در کنار نور آفتاب قرار می دهد تا کنتراست رنگ ها ، خلق و خوی و نورپردازی واقعا عالی را در طول فیلم ایجاد کند. نحوه انعکاس پرتوهای خورشید از میان ابرها و بیرون ساختمانهای توکیو لحظات کوچکی از مثبت را در خلق و خوی غم انگیز ایجاد می کند.

ناگفته نماند باران! شینکای قطعاً توجه ویژه ای به متحرک سازی باران در طول فیلم داشت. این کافی بود که من را در مورد باغ واژه ها با سطح جزئیات فکر کنم ، اما با سبک سازی کافی برای کمی بیشتر متمایل به گیبلی. سطح جزئیات با توجه به داستان و محیط کاملا ضروری بود. این خود را به حال و هوای کلی فیلم نشان داد و بیننده را با آب نبات خاص خود جذب کرد.

نقد فیلم The Power | روحی در قامت پرستار
بیشتر بخوانید

اما همه این توجه به جزئیات آب و هوا بیشتر از این که آب نبات چشم داشته باشد ، بیشتر کاربرد دارد ، به پیام شینکای در مورد تأثیر آب و هوا و تغییرات آب و هوا بر مردم و جوامع کمک می کند. در مصاحبه ای پس از فیلم ،

شینکای اعتراف می کند که یکی از انگیزه های او برای ساخت این فیلم تأثیر تغییرات آب و هوا و اهمیت توجه و مراقبت از محیط زیست است. باران های بی وقفه ای که توکیو را درگیر کرده است ، هم نشانه تغییر آب و هوا است و هم بر اساس اسطوره شناسی فیلم نشان می دهد که جهان در حال انتقام گیری از بشریت است و توکیو را به خلیج ادو تبدیل می کند.

انیمه Weathering with You

انیمه Weathering with You

شینکای همچنین در مصاحبه ها گفته است که بخشی از تمرکز او بر آب و هوا نه تنها تأثیرات تغییرات آب و هوا ، بلکه نحوه تغییر دیدگاه ژاپنی ها نسبت به آب و هوا و فصول در ژاپن با بدتر شدن آب و هوا بوده است. و من فکر می کنم این امر ارتباط زیادی با نحوه بینش و ارتباط انسان با محیط خود دارد و اینکه چگونه آب و هوا می تواند بر روح و روان افراد تأثیر بگذارد. همه ما می دانیم که با کاهش نور و تغییر فصل ،

روحیه ما بدتر می شود و موارد افسردگی افزایش می یابد. چه به دلیل کمبود ویتامین باشد و چه به دلیل یک اختلال روانی ، ارتباط بشریت با محیط زیست روشن است. از طریق تلاش های حنا برای آفتاب گرفتن از اطرافیان ، ما تأثیر قدرتمندی را که یک روز آفتابی بر روحیه و احساسات اطرافیان خود می گذارد ، مشاهده می کنیم. او لمس خوشبختی را در تاریکی بی پایان به ارمغان می آورد.

در سطح دیگری خارج از مهارت های انیمیشن و فنی ، انتخاب و مهارت شینکای در همکاری با سازندگان موسیقی که برای فیلم هایش استخدام می کند ، انسجام بیشتری را در فیلم ایجاد کرده است. شینکای در مصاحبه بعد از فیلم اظهار داشت که کار او با گروهی که بیشتر موسیقی را اجرا می کردند ،

فیلم راننده تاکسی
بیشتر بخوانید

Radwimps ، با پیشرفت فیلم به مشارکت نسبتاً مشارکتی تبدیل شد. قبل از نهایی شدن طرح فیلم ، شینکای در حال گوش دادن به موسیقی بود که برایش فرستاده بودند و سپس چیزی را ایجاد کرد که احساس می کرد با آهنگ های آنها مطابقت دارد. اساساً لحن و صدای فیلم در ارتباط با Radwimps ایجاد شده است. این صدا باعث ایجاد منسجم تر و آهنگهای عالی در طول فیلم شد.

انیمه Weathering with You

انیمه Weathering with You

چیزی که همیشه در مورد فیلم های شینکایی به آن علاقه دارم این است که چگونه او داستان های تخیلی و فانتزی را در داستانهای خود گنجانده است. آب و هوا با شما اسطوره شناسی را در پشت دختران آفتابی و بارانی ، اژدهایان آسیایی و تصویری آینده نگرانه از تغییرات آب و هوایی قرار می دهد که می تواند بر توکیو تأثیر بگذارد. توکیو توسط باران های بی وقفه ای که اژدهایان قدیمی در آسمان به بار آورده اند ،

احاطه شده است. با پیشرفت فیلم می بینیم که این ایده از دنیایی بالای ابرها ، پر از موجودات آبی ، اژدها ، و یک زمین علفی در بالای سر رعد و برق آشکار می شود. به نظر می رسد باران به خودی خود زندگی می کند و خشونت آمیز ، عصبانی و طاقت فرسا می شود. حتی ارتباط جادویی حنا با آسمان نمی تواند آن را برای مدت طولانی متوقف کند ،

و در حقیقت ، در عوض ، بدن او را تحت تأثیر قرار می دهد. شینکای تمایل دارد جوانان را در برابر شگفتی های زیاد و اجتناب ناپذیر طبیعت ، جهان و نیروهای خارج از کنترل آنها قرار دهد تا داستانی واقعاً قدرتمند را کنار هم قرار دهند.

من واقعاً از انیمه Weathering with You ، داستان ، شخصیت ها و محیط آن لذت بردم. من عاشق پیوندی بودم که دو شخصیت اصلی در طول فیلم ایجاد کردند ، زیرا این دو نوجوان سعی کردند خانواده و هدفی را برای خود در جهان و شهر شگفت انگیزی بیابند و ایجاد کنند. آنها با انتخابها و رویدادهایی روبرو هستند که هیچ نوجوان نباید با آنها روبرو شود ، و با انتخابهای بسیار سخت می توانند با هم کنار بیایند.

فیلم سردار نوه
بیشتر بخوانید
انیمه Weathering with You

انیمه Weathering with You

پایان مقاله بررسی فیلم انیمه Weathering with You

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

نقد و بررسی بازی Hellblade | فیلم بابادوک | راهنمای معماری ژاپنی | موفقیت در مصاحبه شغلی : چرا به این شغل علاقه مند هستید | نقد انیمیشن روح | راهنمای فرم های انتشار عکس | ۶ نوع فرم انتشار عکس | نقد و بررسی بازی Bloodborne | لنزهای عریض در برابر لنزهای تله فوتو: درک تفاوت | عکاسی مونوکروم | تفاوت عکاسی مونوکروم با سیاه و سفید | توت فرنگی را با این ۶ ترفند به مدت طولانی تازه نگه دارید |

دیدگاهتان را بنویسید

دوازده + چهار =