صفحه اصلی > هنر و سرگرمی : لنزهای عریض در برابر لنزهای تله فوتو: درک تفاوت
ads

لنزهای عریض در برابر لنزهای تله فوتو: درک تفاوت

فیلم دزد دوچرخه

لنزهای عریض در برابر لنزهای تله فوتو: درک تفاوت : 

دو مورد از رایج ترین ابزارهای مورد استفاده در عکاسی حرفه ای ، لنز واید و لنز تله فوتو هستند. این لنزهای منحصر به فرد اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند ، اما هر دو ویژگی های بسیار متفاوتی را برای میز به ارمغان می آورند.

لنز زاویه باز چیست؟

لنز زاویه باز نوعی لنز است که فاصله کانونی کمتری نسبت به یک لنز معمولی دارد. عکاسان از فاصله کانونی کوتاه لنزهای عریض برای گسترش محدوده افقی یک دوربین استفاده می کنند. با یک لنز زاویه باز ، سوژه های نزدیک به دوربین بزرگتر از سوژه های دورتر ظاهر می شوند-که منجر به یک اعوجاج جزئی در تصویر می شود. یک لنز واید تقریباً همه چیز را در فوکوس نگه می دارد ، مگر اینکه سوژه شما بسیار نزدیک به لنز باشد.

یک لنز فوق عریض ، که به آن لنز چشم ماهی نیز می گویند ، می تواند شعاع کامل 180 درجه داشته باشد و اغلب برای ایجاد اعوجاج چشم انداز در عکاسی و فیلمبرداری استفاده می شود.

یک لنز واید به بدنه دوربین دوربین SLR یا DSLR شما وصل می شود ، مانند لنزهای تولید شده توسط Canon ، Nikon ، Sony و دیگران. برخی از لنزهای زاویه باز حتی می توانند به دوربین گوشی های هوشمند مانند iPhone یا Android متصل شوند.

فیلم دزد دوچرخه

زمان استفاده از لنز زاویه باز

یک لنز واید یک ابزار مهم برای چند نوع مختلف عکاسی است.

عکاسی از منظره: برای ثبت یک میدان دید وسیع مانند یک رشته کوه ، احتمالاً می خواهید تا حد ممکن محدوده افقی را در تصاویر خود قرار دهید-یک لنز با زاویه دید وسیع یک ابزار عالی برای این کار است. یک لنز با زاویه دید گسترده به عکاسان منظره اجازه می دهد تا به یک سوژه بزرگ نزدیک شوند در حالی که آن را در قاب نگه می دارند و به عکاسان اجازه می دهد تا به جای ثبت یک تصویر مسطح ، بر جزئیات جالبی تأکید کنند.

عکاسی معماری. یک لنز واید یک ابزار عالی برای عکاسی معماری است. یک لنز با زاویه دید وسیع به شما امکان می دهد یک ساختمان کامل را بدون فاصله زیاد ضبط کنید ، به شما این امکان را می دهد تا یک نقطه کانونی جالب را برای قاب گرفتن عکس خود انتخاب کنید نه اینکه فقط برای حمل عکس به ساختمان تکیه کنید. لنز زاویه باز یک اعوجاج چشم انداز ایجاد می کند که هنگام عکاسی از اشیاء با خطوط مستقیم زیاد (مانند ساختمان) واقعاً می درخشد.

راهنمای خرید گیمبال
بیشتر بخوانید

عکاسی شهری. بیشتر از لنزهای زاویه دید برای عکاسی از مناظر شهری استفاده می شود زیرا عرض لنز به راحتی می تواند جمعیت زیادی یا خیابان شلوغ شهر را به تصویر بکشد.

لنز تله فوتو چیست؟

لنز تله یک لنز با فوکوس طولانی است که به عکاسان اجازه می دهد از فاصله کانونی کوتاهتر از طول فیزیکی لنز استفاده کنند. عکاسان از لنزهای تله فوتو برای تمرکز روی یک موضوع (اغلب دور) و ایجاد کنتراست بین پیش زمینه و پس زمینه استفاده می کنند. مانند یک لنز واید ، یک لنز تله به بدنه دوربین دوربین SLR یا DSLR شما متصل می شود ، برخی از لنزهای تله فوتو حتی به دوربین تلفن های هوشمند متصل می شوند.

لنزهای تله فوتو با طیف وسیعی از فاصله کانونی ، در طیف گسترده ای از سرعت شاتر و اعداد f-stop وجود دارد:

لنزهای 70-200 میلیمتری قادر به بزرگنمایی هر فاصله کانونی در محدوده زوم هستند. این لنزهای تله فوتو متوسط ​​برای همه چیز از عکاسی پرتره گرفته تا عکس های دور دست بسیار مناسب هستند.

لنزهای 100 تا 400 میلی متری نیز لنزهای زوم تله فوتو هستند که برد بیشتری دارند.

لنزهای اصلی 85 میلی متری عمق میدان کمی دارند ، بنابراین برای پرتره هایی با سوژه های پیش زمینه تیز و پس زمینه تار عالی هستند.

فیلم دزد دوچرخه

لنزهای 135 میلی متری عمق میدان یکسانی با لنزهای اصلی 85 میلی متر دارند ، فقط در فواصل بیشتر. این لنزهای تله فوتو برای پرتره ، عروسی/رویدادها و عکاسی تجربی هنری تر استفاده می شود.

لنزهای سوپر تله معمولاً از حدود 600 میلی متر شروع می شوند و عکاسان حیات وحش که از سوژه های دور حیوانات عکس های زیادی می گیرند ، مورد پسند قرار می گیرند.

زمان استفاده از لنز تله فوتو

یک لنز تله باعث می شود سوژه ای دورتر از آنچه که هست به نظر برسد. یک لنز تله برای موارد زیر ایده آل است:

محدودیت های فیزیکی اگر از نظر جسمی قادر به نزدیک شدن به سوژه خود نیستید-چه از عقاب های بلند پرواز بگیرید یا از یک حیوان خجالتی در یک میدان عکاسی کنید-یک لنز تله راهی عالی برای ثبت عکس های نزدیک و فوکوس است.

 عکاسی کوهنوردی : نکاتی برای عکاسی از کوهنوردان
بیشتر بخوانید

نگرانی های ایمنی لنزهای تله فوتو در مورد عکاسی از سوژه های خطرناک ، مانند گربه های بزرگ ، محبوب ترین انتخاب هستند ، زیرا به عکاس اجازه می دهند که دور باشد و همچنان سوژه را با جزئیات واضح ثبت کند.

ایجاد کنتراست. لنزهای تله فوتو کنتراست قوی را در تمرکز بین پیش زمینه و پس زمینه ایجاد می کنند. یک لنز تله ابزار مناسبی است که می توانید سوژه خود را از پس زمینه جدا کرده و چشم بینندگان را به جزئیاتی که می خواهید روی آنها تمرکز کنند ، جلب کنید. به عنوان مثال ،

اگر می خواهید یک آفتابگردان را در پس زمینه یک کل آفتابگردان جدا کنید ، یک لنز تله به شما کمک می کند آن گل را فوکوس کنید و بقیه را در جلوه بوکه ای زیبا بدون استفاده از نرم افزار ویرایش عکس محو کنید. از فاصله کانونی طولانی برای عمق میدان اغراق آمیز استفاده کنید. از طول های کوتاهتر برای وضوح متعادل بین پیش زمینه و پس زمینه عکس خود استفاده کنید.

فیلم دزد دوچرخه

تفاوت بین لنز واید و لنز تله فوتو چیست؟

یک لنز با زاویه دید وسیع ، محدوده افقی شما را افزایش می دهد ، در حالی که یک لنز تله فوتو به شما امکان می دهد روی موضوعی از فاصله دور تمرکز کنید. این دو تفاوت اصلی بین لنزهای تله فوتو و لنزهای زاویه باز عبارتند از:

فوکوس: یک لنز با زاویه دید گسترده تمرکز گسترده ای دارد: بدون توجه به فاصله ، تمام عکس را در فوکوس نگه می دارد. لنزهای تله همه چیز در مورد فوکوس انتخابی یا انتخاب اشیاء واضح یا تار است. لنزهای زاویه دید عموماً عمق میدان بیشتری دارند و این بدان معناست که برای شرایطی مانند عکاسی پرتره ، جایی که شما فقط سوژه را با فوکوس واضح می خواهید ، مناسب نیستند. برای انتخاب لنز مناسب برای موقعیت خود ، باید تصمیم بگیرید که چقدر جزئیات فوکوس در عکس های خود می خواهید.

محدوده: یک لنز با زاویه دید وسیع برای افزایش میدان دید افقی (یا زاویه دید) شما طراحی شده است و به شما این امکان را می دهد که تا جای ممکن از صحنه مشابه تصویر چشم انسان عکس بگیرید. یک لنز تله فوتو به شما امکان می دهد تا موضوعی خاص را در پیش زمینه با یک میدان دید باریک انتخاب کنید و جزئیات را در پس زمینه مبهم کنید که از ترکیب بندی منحرف می شود.

کانستراکتیویسم چیست ؟ | جنبش هنر ساختارگرایی
بیشتر بخوانید

فیلم دزد دوچرخه

پایان مقاله لنزهای عریض در برابر لنزهای تله فوتو: درک تفاوت

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

فیلم هندی مردانگی ۲ | علاج واقعی ترس‌های رایج ترس از شکست، پیری، فقر و کنکور | فیلم سفر به جزابه | ملاقات با یک حرفه ای عکاسی راه اهن : ویلیام بیچر | آموزش نوشتن دعوت نامه اجتماعی | بررسی ساعت Samsung Galaxy Watch 4 | فیلم دزد دوچرخه |

دیدگاهتان را بنویسید

9 − هشت =