صفحه اصلی > ورزش و بازی : نقد و بررسی بازی Hellblade
ads

نقد و بررسی بازی Hellblade

بازی Hellblade 

نقد و بررسی بازی Hellblade : 

من اکثر بازیهای شش ساعته خود را در Hellblade: Senua’s Sacrifice صرف یک سنگ محک برای درک این تجربه کردم. این داستان مانند یک رمان بصری زیبا ، تاریک و پرتنش ظاهر می شود و عملکرد بسیار خام و انسانی شخصیت اصلی آن را در سفر خود به سرزمین شمالی قرار می دهد. داستان او سردرگمی ، غم ، ترس و از دست دادن است و با لحظاتی از زیبایی و قدرت که بر من تأثیر ماندگاری گذاشته است ، مشخص می شود.

داستان فیلم سینوآ را دنبال می کند ، یک سلتی سلتیک ، که مأموریت خود را در سرزمین شمالی ها آغاز می کند تا به اعماق نسخه جهنم خود نفوذ کند ، سرزمین اسطوره ای اسکاندیناوی مردگان به نام هلهایم. این مجموعه با موضوعات داستانی تاریخی ، داستانهای غیر داستانی تاریخی ،

اسطوره شناسی و استعاره همه به طرز تحسین برانگیزی با هم ترکیب شده اند و زمینه ای منحصر به فرد برای کاوش در لحن های تیره تر و موضوعاتی که بازی Hellblade با آنها برخورد می کند ، ایجاد کرده است.

بازی Hellblade

بازی Hellblade 

اما داستان هوشمند Ninja Theory به همان اندازه که تاثیرگذار است ، ماهیت حسی داستان هولناک را از طریق مکانیک های ظریف و شهودی تقویت می کند. حتی قبل از شروع بازی ، از شما خواسته می شود تا با هدفون بازی کنید تا از طراحی صوتی دو گوش (صدای شبیه سازی شده سه بعدی) استفاده کنید. این بسیار موثر است زیرا صداهایی که Senua را آزار می دهد دائماً در حال گپ زدن هستند و دور سر او به گونه ای وحشتناک می رقصند که احساس می کنید هرگز تنها نیستید.

صداهایی که Senua را آزار می دهد ، دائماً در حال صحبت هستند و دور سر او به گونه ای وحشتناک می رقصند که احساس می کنید هرگز تنها نیستید

و در حقیقت ، شما هرگز در بازی Hellblade ، چه خوب چه بد ، تنها نیستید. این صداها مستقیماً با سنوآ ، یکدیگر و شاید حتی با شما صحبت می کنند. آنها نصیحت می کنند ، در مورد اقدامات او بحث می کنند ، او را در هم می زنند و در بهترین و نامناسب ترین زمان ها انتخاب می کنند. این واقعیت ، همراه با نمره اصلی عالی ، صدای تزلزل ناپذیر ، و صداهای محیطی واقعی و تصور شده ، تجربه ای شنیداری را به ارمغان می آورد که به همان اندازه زنده و آزاد مانند هر اتفاقی است که در مقابل چشم شما می افتد.

نقد و بررسی بازی Far Cry Primal
بیشتر بخوانید

Visually Hellblade یک بازی فوق العاده است که می توانید از آن استفاده کنید-سواحل صخره ای غوطه ور در نور خورشید ، رگه های رنگی و نور به شدت واضح و تاریکی عمیقی که صفحه را خفه می کند ، انواع رنگ ها ، اشباع و نوردهی ها در اکثر مناطق معنا را نشان می دهند. هنگام بازی بر روی PS4 Pro ، که از “وضوح پیشرفته” استفاده می کند یا از 60 فریم در ثانیه بیشتر استفاده می کند ، این تنوع بیشتر بهبود می یابد.

بازی Hellblade

بازی Hellblade 

و در حالی که نظریه نینجا با استفاده از ویدئوی تمام حرکت در گذشته غریبه نیست (استفاده Enslaved از اندی سرکیس به ذهن می آید) ، استفاده از بازی Hellblade با افزودن فیلم واقعی از اجراهای شخصیت های ثانویه از طریق فیلتر بسیار مخدوش ، آن را به درجه دیگری می رساند.

صحنه های تاثیرگذار بین شخصیت های واقعی و متحرک ایجاد می کند بدون اینکه احساس کنید در جای خود هستید. من بطور پیوسته و دلپذیر از روش هایی که نظریه نینجا توانست این لحظات را ارائه دهد ، غافلگیر شدم ، همه بدون شکستن غوطه وری در جهان و داستان.

استفاده فوق العاده هوشمندانه از اعوجاج صوتی و تصویری و حیله گری برای انتقال تأثیرات ترسناک روان پریشی ، توهم و توهم ، با عناصر گیم پلی برای تجربه ای که به ندرت روی یک بازی یا یک داستان درگیر می شود ، ترکیب شده است.

بازی Hellblade بر اساس درک Senua از محیط خود می چرخد ​​و بین باورهای او و هندسه جهان ارتباط ایجاد می کند

به عنوان مثال ، هیچ HUD در بازی Hellblade وجود ندارد – با این حال ، این صدای صداها توصیه های وحشتناکی را به Senua در اوج نبرد فریاد می زنند. “پشت سرت!” یکی از آنها چند ثانیه قبل از ضربه زدن دشمن به پشت سنوآ فریاد می زند. هیچ آموزش رزمی نیز وجود ندارد.

اولین لحظات شما در نبرد مرگ یا مرگ بدون هشدار شروع می شود. هیچ نشانگر عینی یا نقشه کوچکی وجود ندارد ، که تنها در مواقعی که به عقب می گردید و به دنبال سنگ های کلکسیونی قابل جمع آوری در سراسر جهان می گردید ناامید کننده است. بازی Hellblade یک بازی است که نباید به آن اعتماد کنید ، زیرا آنچه می بینید ، می شنوید یا احساس می کنید به ندرت حقیقت دارد. و به خاطر آن لحظاتی از تنش هولناک وجود دارد که باعث ایجاد نگرانی و وحشتی شد که در مرز مرزی ناراحت کننده است.

نقد و بررسی بازی Detroit: Become Human
بیشتر بخوانید

به عنوان مثال ، در یک بخش ، سنوآ را در منطقه ای سیاه و سفید پر از موجودات بی شکل و بلند کننده مو راهنمایی کردم که وقتی به او نزدیک می شد ، بیرون می رفت. این لحظات احساسات یک بازی ترسناک را تداعی می کند که آنقدر پراکنده است که وقتی به طور ناگهانی به آن ها سر می زدم ، تکان دهنده است ، اما آنقدر موثر است که نگران امنیت سنوآ با آن غر زدن دائمی مرگ دائمی هستم.

با این حال ، بیشتر بازی Hellblade بر اساس درک Senua از محیط خود می چرخد ​​و بین باورهای او و هندسه جهان ارتباط ایجاد می کند. شما هر منطقه را تمیز می کنید ، تیرها یا درختان را ردیف می کنید ، بنابراین اشکال دنیای اطراف او اهمیت می یابد و قفل درب بعدی را باز می کند که مانع پیشرفت او می شود.

همانطور که عناصر جدید پازل به آرامی اضافه می شوند – مانند پیاده روها و درهای شکسته که برای مونتاژ مجدد به زاویه دید دقیق نیاز دارند ، یا پورتال هایی که شما را مجبور می کند وارد نسخه های کاملاً متفاوتی از جهان شوید – این معماها لایه های جدیدی از عمق و معنا می گیرند.

بازی Hellblade

بازی Hellblade 

وقتی چیزی جدید کشف می کنید این لحظات بسیار ارزشمند هستند

و بسیاری از این لحظات وقتی شما چیز جدیدی را کشف می کنید – مانند یک مسیر پنهان که فقط از طریق یک پورتال خاص قابل مشاهده است – بسیار سودمند هستند ، زیرا آنها با داستانی تقویت شده اند که این همه غیرممکن را محتمل می کند.

با کمال تعجب ، مبارزه در بازی Hellblade بیشتر یک پاک کننده کام است تا یک عنصر اصلی. این داستان با دشمنان مبتنی بر موج که مانع پیشرفت تا شکست می شوند ، با استفاده از حمله سبک Senua ، حمله سنگین ، جلوگیری ، فرار ، و اتهام ، داستان را نقطه گذاری می کند.

اگرچه این حرکات با هم ترکیب می شوند تا هنگام مواجهه با دوازده نوع دشمن ، مجموعه ای از مهارت های متنوع را ایجاد کنند ، اما پیشرفت پیشرفت متوقف می شود ، زیرا توانایی های جدید فقط کمی از هسته اصلی نبرد را تغییر می دهند ، نه اینکه آن را دوباره تعریف کنند.

نقد و بررسی بازی Far Cry New Dawn
بیشتر بخوانید

طبیعت ساده طراحی رزمی به دلیل تعامل ، من را واجب می داند – راهی دیگر برای تعامل با جهان خارج از ادراک – به همراه این واقعیت که یک جنگجو باید با نبرد تعریف شود. اما تنها چند نبرد وجود داشت که در آن گروه های زیادی از دشمنان به طرف من پرتاب شدند که من تا به حال احساس خطر کرده بودم و تنها نزدیک به پایان سفر است که تعداد دشمنان و دشواری آنها به طور غیر منتظره افزایش یابد ، عمق نبرد در نهایت بیش از مجموع قسمت های آن می شود.

بازی Hellblade

بازی Hellblade 

و با این وجود ، مانند بسیاری از بازی Hellblade ، مبارزه هنوز یک تجربه پرتنش است زیرا می دانید که مرگ زیاد (در داخل یا خارج از جنگ) باعث می شود ذخیره شما حذف شود و شما مجبور خواهید شد از ابتدا شروع کنید. در حالی که ممکن است در اجرا سخت به نظر برسد ،

گره های آن به داستان ملموس است و سیستمی را تقویت می کند که در آن شکست معنا دارد و نه به عنوان یک ترفند برای افزایش مصنوعی دشواری. و اگرچه فکر نمی کنم تا به حال به تخریب اطلاعات ذخیره شده خود نزدیک شده باشم ، اما هر بار که به مرگ نزدیک می شوم با این دانش وزن و تأثیر بیشتری می گذارم.

حکم

Hellblade: Senua’s Sacrifice یک کلاس استاد از فضا ، قصه گویی و ازدواج طراحی مکانیکی و مفهومی است. در حالی که لحظاتی احساس می شود که برای یادآوری اینکه ما در حال بازی یک بازی ویدئویی هستیم ، مراقبت و توجه نظریه نینجا به وضوح به سنوآ وارد شده است و داستان او چیزی شگفت انگیز خلق کرده است. این یک بازی است که همه باید انجام دهند و من از فرصتی که در ذهن Senua زندگی کردم ، تشکر می کنم.

بازی Hellblade

بازی Hellblade 

پایان مقاله نقد و بررسی بازی Hellblade

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

نقد و بررسی بازی Shadow of War | فیلم تصنیف نارایاما | فیلم خانه ای روی آب | نقد فیلم Beckett | دیوید واشنگتن در تریلری سیاسی | نقاشی شب در کافه | بهترین کتاب های ادبیات یمن | نقد فیلم ورود (Arrival)، رستگاری در دقیقه نود | نقد فیلم چهارشنبه سوری | بیوگرافی جان اشتاین بک | بهترین فیلم های راسل کرو |

دیدگاهتان را بنویسید

18 − چهارده =