صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم the Bad Guys
ads

نقد فیلم the Bad Guys

فیلم the Bad Guys

نقد فیلم the Bad Guys : 

زمانی نه چندان دور، انیمیشن Dreamworks در حال ساخت پروژه های هیجان انگیز و محبوبی مانند شرک و How to Train Your Dragon بود. از بین تمام استودیوهای بزرگ، تنها آنها توانستند دیزنی را در دادگاه اصلی خود به چالش بکشند. The Bad Guys که بر اساس یک سری رمان گرافیکی از آرون بلبی ساخته شده است، نشان دهنده افت شدید کیفیت انیمیشن آمریکایی است (که حتی پیکسار را هم آلوده کرده است).

یک کمدی دزدی با طرح‌ریزی تنبل، اولین کارگردانی پیر پریفل (انیماتوری که در بسیاری از قسمت‌های پاندای کونگ‌فوکار کار کرده است) ممکن است مورد توجه بچه‌ها قرار گیرد در حالی که باعث می‌شود بیش از چند بزرگسال چرت بزنند.

جدا از چند کنایه خاردار و یک صحنه آغازین خوشمزه که در سکانس غذاخوری کوئنتین تارانتینو Pulp Fiction (با کمی حال و هوای Reservoir Dogs) به خوبی به نمایش درآمده است، The Bad Guys بیشتر به خاطر روشی که یک فرضیه را هدر می دهد و به پایان می رسد قابل توجه است. احساس می کنم مانند یک Zootopia Wannabe درجه دو.

شاید سوال برجسته در مورد محصولی با محوریت کودک مانند The Bad Guys این باشد که آیا مهم است که افراد بالای 11 سال در مورد نتیجه نهایی چه فکر می کنند؟ این با در نظر گرفتن بچه‌های کوچک‌تر ساخته شده است – این موضوع به‌راحتی با جلوه‌های بصری روشن،

پر جنب و جوش و مضامین اخلاقی درست درباره انجام کارهای خوب و قضاوت نکردن دیگران از روی ظاهرشان مشخص می‌شود. عناصر «بزرگسال» که به‌طور نامحسوس در بهترین فیلم‌های انیمیشن گنجانده شده‌اند، عمدتاً وجود ندارند، و این فیلم را برای هر کسی که بدون فرزندی به تماشای آن نگاه می‌کند، ناامیدکننده می‌کند.

The Bad Guys در دنیایی اتفاق می افتد که در آن حیوانات انسان نما با انسان ها همزیستی می کنند. این فیلم به دنبال سوء استفاده های یک باند جنایتکار بدنام متشکل از رهبر حیله گر آقای ولف (سم راکول)، مار تند و تند، آقای مار (مارک مارون)، آقای پیرانا (آنتونی راموس) و مارهای ناسازگار است. آقای کوسه مهربان (کریگ رابینسون)، و هکر “وب” خانم رتیل (Awkwafina). فرماندار جدید روباهی، دایان فاکسینگتون (زازی بیتز)،

نقد فیلم رفیق اجاره ای
بیشتر بخوانید

فیلم the Bad Guys

فیلم the Bad Guys

حکم داده است که بدها دشمن شماره 1 عمومی هستند. پس از یک سرقت منفجر شده که منجر به دستگیری گروه می شود، آقای ولف شروع به فکر کردن دوباره به جنایتکاری می کند (فقط به این دلیل که همه انتظار دارند که گرگ بد بزرگ بزرگ و بد باشد، آیا لزوماً باعث می شود که چنین شود؟) و تصمیم می گیرد که زندگی در ممکن است طرف اشتباه قانون دیگر برای او نباشد.

Bad Guys از پروفسور مارمالاد (ریچارد آیواد) بشردوست خوکچه هندی کمک می گیرند. او توصیه می کند که شروع به انجام کارهای خیر کنند. در حالی که این جذابیت عجیبی برای آقای گرگ دارد، سایر اعضا کمتر مشتاق هستند و شکاف ایجاد می شود.

مانند بسیاری از فیلم‌های با محوریت کودکان، فیلم The Bad Guys زمانی کار می‌کند که مغز به کار گرفته می‌شود و به تماشاگر اجازه می‌دهد لحظاتی را تجربه کند که از کل جدا شده است. پیچش‌های روایی فیلم نه غافلگیرکننده است و نه جالب و وزن احساسی داستان و شخصیت‌ها بسیار سبک است.

با این حال، این درگیر در یک مد یکبار مصرف است، و گهگاه نمونه‌های سرگرم‌کننده (مانند ادای احترام تارانتینو فوق‌الذکر) و سبک انیمیشنی را ارائه می‌کند که نسبت به بسیاری از پیشنهادات عمومی امروزی کمتر پلاستیکی به نظر می‌رسد. نمی‌دانم که آیا کسی که در ساخت فیلم نقش داشته است، مخالف نامیدن آن به عنوان «کارتون» است؟ زیرا، با کنار گذاشتن تمام ادعاهای مرتبط با بودجه تولید ۷۵ میلیون دلاری و یک نمایش بزرگ، این همان چیزی است که The Bad Guys واقعاً وجود دارد.

فیلم the Bad Guys

فیلم the Bad Guys

پایان مقاله نقد فیلم the Bad Guys

منبع سایت مجله نگاه

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم آواز در باران | معرفی موسیقی سنتی ایران | فیلم هر نفسی که می‌کشی | نقد فیلم سانسور | بهترین فیلم های اینگرید برگمن | بهترین قسمت های سریال فرندز | راهنمای هنر پرفورمنس | ۷ هنرمند برجسته پرفورمنس | فیلم Creed 3 | نقد فیلم آرزوهای بزرگ | نقد فیلم || The Souvenir | فیلم سوغات 2021 | خودویرانگریِ یک هنرمند

دیدگاهتان را بنویسید

5 × یک =