صفحه اصلی > هنر و سرگرمی : جیکوب لارنس: راهنمای زندگی و آثار جیکوب لارنس
ads

جیکوب لارنس: راهنمای زندگی و آثار جیکوب لارنس

جیکوب لارنس

جیکوب لارنس: راهنمای زندگی و آثار جیکوب لارنس : 

ژاکوب لارنس با تصویرسازی رنگارنگ زندگی و تاریخ سیاه ، ژانر نقاشی روایی را تجسم کرد.

جیکوب لارنس کی بود؟

جیکوب لارنس (1917–2000) نقاش آمریکایی بود که به دلیل تصویر زندگی سیاه در آثاری که شامل رویدادهای تاریخی ، افراد طبقه کارگر و قهرمانانی مانند توسن لوورتور ، هریت توبمن و فردریک داگلاس بود ، مشهور بود. لارنس اولین هنرمند سیاه پوست بود که توسط یک گالری نیویورک نماینده شد و اولین کسی بود که در مجموعه موزه هنرهای مدرن نمایندگی کرد.

بیوگرافی مختصر از جیکوب لارنس

تصورات زنده و مدرن لورنس از زندگی و فرهنگ سیاه پوستان به شکل گیری هنر قرن بیستم کمک کرد و از نسل هنرمندان آمریکایی آفریقایی تبار الهام گرفت.

اوایل زندگی: لارنس در سال 1917 در آتلانتیک سیتی ، نیوجرسی متولد شد. پس از جدایی والدینش ، لارنس و خواهر و برادرش مدتی را در فیلادلفیا در سرپرستی نگهداری کردند ، در حالی که مادرش به دنبال کار در هارلم بود. در سال 1930 لارنس به مادرش در شهر نیویورک پیوست ،

جیکوب لارنس

جیکوب لارنس

جایی که در پروژه هنری هارلم تحت حمایت اداره Works Progress شرکت کرد و زیر نظر چارلز آلستون تحصیل کرد. آلستون لارنس را با چهره های دوران رنسانس هارلم از جمله مجسمه ساز آگوستا ساویج آشنا کرد. او شروع به نقاشی صحنه های زندگی معمولی کرد.

افزایش شهرت: در سال 1937 ، با الهام از سخنرانی مورخ چارلز سیفرت ، لارنس موضوع خود را از زندگی روزمره در هارلم به تاریخ سیاهان تغییر داد. نتیجه نهایی شاهکار اولیه او ، مهاجرت سیاه پوست آمریکایی ، مجموعه ای از 60 نقاشی بود که در سال 1941 نشان داده شد و با استقبال منتقدان دنیای هنر روبرو شد. در همان سال ، لارنس با هنرمند Gwendolyn Knight ازدواج کرد.

بلوغ: در طول جنگ جهانی دوم ، لارنس در گارد ساحلی خدمت کرد و سفرهای خود را از طریق هنر ثبت کرد. هنگامی که خدمت وی ​​به پایان رسید ،

لارنس دعوت هنرمند جوزف آلبرز را برای تدریس در کالج بلک مانتین در کارولینای شمالی پذیرفت. او مدت کوتاهی پس از انتقال به کارولینای شمالی برای دریافت خدمات بهداشت روانی به نیویورک بازگشت. او مجموعه بیمارستان (1950) را در دوران حضورش در بیمارستان هیل ساید در کوئینز نقاشی کرد.

ال گرکو: راهنمای زندگی و آثار ال گرکو
بیشتر بخوانید

سالهای بعد: در طول 1950s و 60s ، لارنس صحنه هایی از جنبش حقوق مدنی را نقاشی کرد و قبل از حرکت به سیاتل برای تدریس در دانشگاه واشنگتن ، در موسسه پرات و مدرسه نقاشی و مجسمه سازی Skowhegan در شهر نیویورک تدریس می کرد. لارنس تا زمان مرگش در سال 2000 در 82 سالگی در سیاتل ماند.

جیکوب لارنس
جیکوب لارنس
Jacob Lawrence is a freshman at UMass, Amherst, majoring in communications.

3 ویژگی های سبک هنری جیکوب لارنس

سبک هنری لارنس ، که او آن را “کوبیسم پویا” نامید ، تا حدودی از رنگ ها و اشکال هارلم الهام گرفته بود. ویژگیهای سبک او عبارتند از:

الگوها: لورنس از ابتدای کار خود علاقه ای به الگوهایی داشت که از آنها برای ایجاد حرکت ، ریتم و انرژی در نقاشی های خود استفاده می کرد.

رنگ های زنده: با الهام از رنگ های روزمره زندگی در هارلم ، لارنس قرمزهای روشن ، سبز ، زرد و نارنجی را با رنگ های قهوه ای ، سیاه و سفید در کنار هم قرار داد. رسانه ترجیحی او تمپرا بود ، رنگی که سریع خشک می شد.

مجموعه: در سال 1937 ، لارنس به سبک روایی نقاشی تاریخ علاقه مند شد. لارنس برداشت جدیدی در مورد این ژانر ایجاد کرد و روایت خود را بر روی مجموعه ای از نقاشی های متعدد و نه یک مورد گسترش داد. سبک او ، با فوریت گرافیکی اش ، با رئالیسم که نقاشان تاریخ صدها سال بر آن تکیه کرده بودند ، تفاوت اساسی داشت.

جیکوب لارنس

جیکوب لارنس

3 آثار هنری معروف از جیکوب لارنس

لارنس حرفه ای پربار داشت ، از نوجوانی تا چند هفته قبل از مرگ نقاشی می کرد. برخی از مشهورترین آثار وی عبارتند از:

مهاجرت سیاه پوست آمریکایی (1940–41): لارنس در 23 سالگی این مجموعه از 60 تابلو و زیرنویس را نشان می دهد که مهاجرت بزرگ را به سبک گرافیکی جسورانه نشان می دهد و نقاشی تاریخ را وارد دوره جدیدی می کند. لارنس ارتباط شخصی با این داستان داشت: والدین او در طول مهاجرت بزرگ از مناطق روستایی جنوب به شمال نقل مکان کرده بودند.

این هارلم است (1943): این نقاشی که یک فرمت طبیعی از سری مهاجرت بزرگ اوست ، محله ای را جشن می گیرد که در آن بسیاری از مهاجران جنوبی ، از جمله لارنس و خانواده اش ، در آنجا فرود آمدند. این نقاشی دارای نقوش رنگارنگ است ، از نردبان فرار از آتش گرفته تا شیشه های رنگی تا ساختمان های آپارتمانی. در چاپ بزرگ ، کلمات “Dance” ، “Bar” ، “Beauty Shoppe” و “Funeral Home” مشاغل مهم محله را برجسته می کند.

10 تم فیلم کلاسیک با مثال
بیشتر بخوانید

سازندگان (1947): این نقاشی از کارگران سیاه و سفید ساختمانی نشان می دهد که لارنس از رنگ و طرح استفاده می کند. قسمت های قرمز رنگ چشم را به خود جلب می کند ، در حالی که پاهای شلوار آبی مورب – که با خطوط افقی و عمودی نردبان و تخته های چوبی همراه شده است – حس حرکت و فعالیت را ایجاد می کند. لارنس در طول دوران حرفه ای خود به کشف انگیزه ساختمان و ساخت ادامه داد.

جیکوب لارنس

جیکوب لارنس

پایان مقاله جیکوب لارنس: راهنمای زندگی و آثار جیکوب لارنس

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

انواع ساعت های هوشمند شیائومی | نقد فیلم جنگ فردا | چگونه یک فیلمبردار شویم | نقد فیلم خانه شب | The Night House 2021 | بهترین فیلم های جیم کری | کسب درآمد از عکاسی | نقد و برسی بازی Persona 5 Strikers | جین آستین | بهترین فیلم های آنا د آرماس | نقد فیلم آپاراجیتو | Aparajito |

دیدگاهتان را بنویسید

18 − 6 =