صفحه اصلی > کسب و کار : 7 سوال مشترک مصاحبه برای مدیران
ads

7 سوال مشترک مصاحبه برای مدیران

مصاحبه برای مدیران

آشنایی با سوالات رایج مصاحبه برای مدیران سمت مدیریت می تواند به شما در تهیه پاسخ های معتبر و قابل تأمل کمک کند که نشان می دهد چرا شما بهترین شغل را دارید.

مصاحبه برای مدیران

مصاحبه برای مدیران

6 نکته برای مصاحبه برای مدیران باید در نظر بگیرید

در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند شما را در بهترین موقعیت برای یک مصاحبه موفق برای یک سمت مدیریت قرار دهد:

درباره سوالات مصاحبه مدیریت مشترک تحقیق کنید. وقتی نوبت به مصاحبه می رسد ، آمادگی اصلی است. تحقیق یا طوفان فکری لیستی از سوالات رایج مصاحبه مدیر و پیش نویس نمونه پاسخ سوالاتی را در نظر بگیرید که اگر نقش ها برعکس شوند ، می پرسید. به شرح شغل نگاهی بیندازید تا انواع سوالاتی را که ممکن است از آنها بپرسند تعیین کند تا ببینید آیا با این مهارت متناسب هستید. چه چیزی مدیر را از یک کارمند سطح پایین متفاوت می کند؟ چه نوع پاسخ هایی نشان می دهد که چرا شما برای کار مناسب هستید؟

برای موفقیت لباس بپوشید. به عنوان یک کاندیدای شغل ، ایجاد اولین احساس عالی برای کار کردن ، که شامل پوشیدن لباس مناسب است ، مهم است. برای موقعیتی که متقاضی آن هستید لباس بپوشید تا استخدام کنندگان بتوانند به راحتی شما را در نقش نشان دهند. رعایت کد لباس مناسب به ویژه برای موقعیت های مدیریتی بسیار مهم است که نسبت به نقش های استاندارد کارمندی رقابتی ترند و به آمادگی ، اعتماد به نفس و حرفه ای بودن نیاز دارند. هنگام انتخاب اینکه چه چیزی برای مصاحبه بپوشید ، هدف از سطح رسمی بودن بیشتر مرتبط با نقش های مشابه در حرفه ، که به طور معمول لباس حرفه ای است ، باشد.

بر مهارت های بین فردی خود تأکید کنید. پست های مدیر معمولاً به مهارت های بین فردی قوی تری نسبت به کارمندان سطح پایین نیاز دارند ، زیرا این نقش باید اعتماد به نفس و ایجاد راحتی در ایجاد روابط با تیم آنها ، تشویق عملکرد بالا ، حل اختلافات و ارائه بازخورد داشته باشد. به عنوان یک گفتگوی بین شما و مدیر استخدام ، به مصاحبه نزدیک شوید و به جای مجموعه ای سوال و پاسخ ، احساس راحتی کنید و مهارت های بین فردی خود را برجسته کنید.

موفقیت در مصاحبه شغلی : چرا به این شغل علاقه مند هستید
بیشتر بخوانید

لیستی از نمونه های خاص موفقیت را تهیه کنید. قبل از مصاحبه شغلی ، چند دقیقه وقت بگذارید تا مثالهای خاصی از موفقیت خود را به ذهن متبادر کنید ، زیرا استخدام کنندگان تقریباً همیشه از شما می خواهند که داستانهایی از تجربیات گذشته را نشان دهید که مهارتهای خاصی را نشان می دهد (که اغلب “سوالات مصاحبه رفتاری” نامیده می شوند). با این حال ، هنگام مصاحبه برای یک نقش مدیریتی ، نمونه هایی که به اشتراک می گذارید بسیار مهم تر هستند ، زیرا استخدام کنندگان باید قبل از اینکه شما را به عنوان یک تیم جدید هدایت کنند ، بدانند که شما مبتنی بر نتایج هستید و از یک سبک رهبری سالم برخوردار هستید.

پژوهش. قبل از هر مصاحبه شغلی – چه برای سمت مدیریتی و چه برای یک پست سطح ابتدایی – به وب سایت شرکت مراجعه کنید تا درباره اهداف ، بیانیه ماموریت و فرهنگ آن بیشتر بدانید. مصاحبه کننده احتمالاً در حین مصاحبه این عناصر را لمس می کند و انجام تحقیقات قبلی مهارت آمادگی و علاقه شما به سمت را نشان می دهد. آمادگی به ویژه هنگام مصاحبه برای سمت مدیریت مهم است زیرا این نقش به آینده نگری و مهارت های سازمانی نیاز دارد.

پیگیری. پس از مصاحبه ، یک ایمیل پیگیری مختصر برای مصاحبه کننده خود ارسال کنید تا نشان دهد که درگیر و متفکر هستید. ایمیل پیگیری باید مختصر باشد ، فقط یک یا دو جمله با تشکر از مصاحبه گر شما برای وقت و توجه شما در جستجوی کار.

مصاحبه برای مدیران

مصاحبه برای مدیران

7 سوال معمول مصاحبه و پاسخهای برتر برای سمتهای مدیریت

برخی از سوالات متداول مصاحبه هنگام مصاحبه برای سمت مدیریتی در اینجا آمده است:

“در مورد خودتان به من بگویید.” یک سوال کلاسیک برای هر موقعیت ، این سوال برای آشنایی شما ارزیابی صلاحیت شما و اینکه آیا متناسب با فرهنگ شرکت هستید ، است. آماده باشید تا مختصراً – و بیش از حدود 90 ثانیه – از تاریخچه شغلی خود و چند واقعیت جالب در مورد سرگرمی ها یا زندگی خارج از کار خود ، یک مرور اجمالی داشته باشید.

هدف شما این است که احساس روش کار در زندگی (و زندگی) ، اهداف شغلی و مسیر شغلی ، سبک مدیریت ، مهارت و اشتیاق را برای مصاحبه کننده فراهم کنید. هنگام مصاحبه برای سمت مدیر ، سعی کنید شایستگی های خاص مدیر را در مرور کلی خود ، مانند مهارت های ارتباطی ، مهارت های رهبری و تجارب تصمیم گیری ، بگنجانید.

چرا درب تمام چوب بهترین انتخاب برای خرید درب است؟
بیشتر بخوانید

“درباره زمانی بگویید که در تیم خود اختلافات را حل کردید.” بسیاری از مدیران ، زمان زیادی را در حل تعارض صرف می کنند ، چه بین کارمندان و چه مشتریان ، بنابراین استخدام کنندگان می خواهند بدانند که شما از اطمینان در برخورد با اختلافات اطمینان دارید. با چند نمونه از مواردی که مجبور به مذاکره در مورد یک وضعیت دشوار بین کارمندان یا مشتریان هستید ، آماده باشید ، از جمله اینکه از چه زبانی استفاده کرده اید و چگونه صلح را حفظ کرده اید یا مسئله را اصلاح کرده اید.

“شما در یک مدیر به دنبال چه هستید؟” مصاحبه کنندگان غالباً این سوال را از نامزدهای مدیریت می پرسند تا ایده بهتری نسبت به رویکرد کلی شما در مدیریت خوب بدست آورند. برای پاسخگویی مناسب ، مدیر استخدام تصویری متمرکز از نحوه مدیریت خوب شما به تصویر بکشید – از جمله رفتار ، نحوه ایجاد انگیزه ، نوع مهارتهای رهبری و تاکتیکهای اصلاح.

“مدیر شما در آخرین شغل خود چگونه بود؟” مصاحبه کنندگان معمولاً در مورد تجربه شما با مدیران قبلی سال می کنند تا درک کنند که چگونه با اقتدار همکاری کرده اید. ارائه پاسخ منفی یا ذکر خصوصیات منفی مدیر قبلی خود یک پرچم قرمز عمده برای استخدام کنندگان است زیرا می تواند نشان دهنده درگیری بالقوه بین فردی باشد. در عوض ، هنگام پاسخ به این سوال ، بر ویژگیهای خوب مدیر قبلی خود تمرکز کنید. اگر مسائل عمده ای وجود داشت ، آنها را به عنوان تجارب یادگیری تنظیم کنید که موقعیت آینده شما را آگاه می کند.

“روش شما برای اصلاح خطاهای کارکنان چیست؟” مدیران مسئول ارزیابی عملکرد گزارش های مستقیم خود و ایجاد اصلاحات یا پیشنهادات برای بهبود قابلیت های کاری هر کارمند هستند. استخدام کنندگان می خواهند سبک خاص شما را برای دادن بازخورد یا انتقاد سازنده بدانند تا بتوانند تصمیم بگیرند که آیا مناسب شرکت آنها هستی.

اگر این موقعیت برای اولین بار در یک شغل مدیر است ، هر تجربه ای را که با ارائه بازخورد به دیگران داشته اید ، به اشتراک بگذارید یا داستانی را به اشتراک بگذارید که در آن انتقاد سازنده خوبی داشته اید و اینکه چگونه می خواهید از این روش در آینده استفاده کنید.

نحوه استفاده از تصاویر برای بازاریابی اینترنتی
بیشتر بخوانید

“چگونه روابط تیمی را ایجاد می کنید یا روحیه تیم را تقویت می کنید؟” مدیران خوب باید به عنوان مشوق تیم های خود عمل کنند ، اعضای تیم را تشویق می کنند که حتی در مواردی که کار چالش برانگیز است ، نهایت تلاش خود را بکنند. وقتی مدیر استخدام این سوال را می پرسد ، نمونه های خاصی از فعالیت های تیم سازی یا ارتباطات را ارائه دهید که روحیه تیم شما را بالا ببرد ، مانند تعریف و تمجیدهای مداوم ، شخصی های شخصی یا پخت و پزهای اداری دوره ای.

مصاحبه برای مدیران

مصاحبه برای مدیران

“رویکرد شما برای تفویض وظایف چیست؟” مدیران معمولاً مسئول تفویض وظایف به تیم خود ، متعادل نگه داشتن حجم کار همه و حداکثر عملکرد هستند. رویکرد خود را برای تقسیم کار ، از جمله برنامه ها یا روش های خاصی که برای حفظ انصاف یا ارزیابی نقاط قوت و ضعف کارمندان خود استفاده کرده اید ، توصیف کنید.

پایان مقاله سوالات مصاحبه برای مدیران

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

راهنمای تکنیک ویبراتو : ۷ نوع ویبراتو|بهترین فیلم های جنیفر لوپز|بهترین فیلم های کریستوفر نولان|سریال ۱۸۹۹|بهترین فیلم های وسترن|بیوگرافی جان اشتاین بک|دوره باروک در موسیقی|بهترین فیلم های مارلون براندو|بهترین فیلم‌های متیو مک کانهی |کسب درآمد با تدریس آنلاین | بهترین فیلم های تاریخی | نقد فیلم رومئو و ژولیت | بهترین فیلم های فانتزی | فیلم ترس روح را می‌خورد

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

2 + 1 =