امروز برابر است با :14 آذر 1401
بهترین فیلم های فانتزی

بهترین فیلم های فانتزی

بهترین فیلم های فانتزی – سبک فانتزی، جزو جالب‌ توجه ترین ژانرهای سینمای محسوب میشود که در هر سال آثار بینظیر و مهیج را روانه سینماهای جهان میکند.

فیلم های ژانر فانتزی عموما با سبک های دیگر مانند اکشن، ترسناک، مهیج، علمی تخیلی و غیره ترکیب خواهند شد و فیلمی با سرگرمی بالا و جالب را تولید خواهند کرد.

مجله بامدادی ها در این مطلب تلاش دارد بهترین فیلم های فانتزی ، در ژانرهای متفاوت را برای شما کاربران گرد هم بیاوریم.

امید داریم که از دیدن این فیلم ها لذت کافی را کسب بکنید.

بهترین فیلم های فانتزی

Maleficent

فیلم مالفیسنت – Maleficent

امتیاز فیلم Maleficent در سایت imdb: هفت ( 7.0 )
سال پخش: 2014

فیلم مالفیسنت (Maleficent) جزو برترین فیلم های فانتزی طی چند سال گذشته میباشد که در سال 2014 به واسطه تلاش های مستمر کمپانی دیزنی تولید شد است. این اثر سینمایی که به واسطه کارگردانی رابرت استرومبرگ تولید شد است و آنجلینا جولی در آن به اجرای نقش میپردازد، توانسته است موفقیتهای زیادی را در جدول فروش به دست بیاورد. فیلم مالفیسنت در حقیقت یک فیلم دوباره سازی شده میباشد از پویانمایی بینظیر خفته میباشد که در سال 1959 ساحته شد است.

خلاصه قصه فیلم مالفیسنت به این شرح میباشد: مالفیسنت دختری میباشد که در یک خلنگ‌زار وسیع و خوشگل در کنار پری‌ها و موجوداتی عجیب زندگی خواهند کرد. دشتی که در کنار محل زندگی انسان ها میباشد؛ او دارای سرشتی پاک و مهربان میباشد. در یکی از این روزها نگهبان‌های دشت به او اطلاع میدهند که دزدی جواهراتی را از دریاچه برداشته و فرار کرده است. مالفیسنت به دیدار دزد حرکت میکند و با کلامی آرام او را رام میکند و با او ارتباط میگیرد و به رفاقت او نیز اطمینان خواهد داد؛ چرا که وقتی که استفن با مالیفیسنت دست خواهد داد و به خاطر حساس بودن مالیفیسنت به فلز (حلقه دست استفن) دست مالیفیسنت خواهد سوخت، استفن تا حد زیادی ناراحت میشود و سریع با اینکه کودک فقیری نیز میباشد، تنها جواهر خودش یعنی انگشتر خودش را به آب دریاچه خواهد انداخت.

جادوگر شهر از - The Wizard of Oz

فیلم جادوگر شهر از – The Wizard of Oz

امتیاز در سایت imdb: هشت ( 8.0 )
سال پخش: 1939

نقد فیلم من زن تو هستم
بیشتر بخوانید

جادوگر شهر از (The Wizard of Oz) جزو بهترین فیلم های فانتزی تاریخ میباشد که به واسطه و کارگردانی ویکتور فلمینگ در سال 1939 پخش شده است. فیلم جادوگر شهر از بطبق یک داستان کودکی به اسم جادوگر ایده آل شهر آز اثر ال. فرانک باوم تولید شده است. این فیلم بعد از پخش با تشویق ویژه منتقدین و علاقه مندان به فیلم روبرو شد.

از معروف ترین هنر پیشه گانی که در این اثر بازی کرده اند میشود به جودی گارلند، فرانک مورگان، ری بولگر، جک هالی، کلارا بلندیک، برت لار و پت والش اشاره داشت. فیلم جادوگر شهر از در آن دوران خود با بودجه 2.8 میلیون دلاری ساخته شد است و موفق شد بالاتر از 25 میلیون دلار در جدول فروش  رتبه کسب بکند.

خلاصه فیلم جادوگر شهر از : دوروتی دختر بچه ای میباشد که در کنار سگ خودش به اسم توتو در دشتی در ایالت کانزاس در حال گذران زندگی میباشد. در یکی از آن روزها گردبادی میوزد و دوروتی، سگ خود و منزلش را با خود به هوا خواهد برد و در سرزمینی عجیب سقوط میکند.

دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه - Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه – Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

امتیاز در سایت imdb: هشت ( 8.0 )
زمان پخش: 2003 

فیلم دیگر مقاله بهترین فیلم های فانتزی فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب با جهانی بسیار عجیب و غریب خود موفق شد نگاه علاقه مندان بسیاری را به طرف خویش جلب بکنند؛ ولی به یقین اولین فیلم این سری از فیلم یعنی دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl) را می بایست برترین مجموعه این فیلم ها به شمار آورد که سبب آشنا شدن ما با جک اسپاروی افسانه‌ای شدیم.

مجموعه فیلم‌های هری پاتر

سری فیلم های هری پاتر – Harry Potter

امتیاز در سایت imdb: مختلف
سالهای پخش: 2001 – 2011 

اکثریت علاقه مندان فیلم با سری فیلم‌های هری پاتر خاطره های بینظیری را تجربه کرده اند که تا اخرین لحظه های عمشان در ذهن ها حک خواهد شد. این سری فیلم‌ها که بر اساس کتاب های هری پاتر اثر جی.کی. رولینگ ساخته شده است، همیشه در گروه بهترین فیلم‌ های فانتزی تاریخ فیلم سازی جهان جایی دارد.

فیلم لاک پشت ها هم پرواز می کنند
بیشتر بخوانید

خلاصه قصه اثر اول این سری فیلم ها یعنی هری پاتر و سنگ جادو به شرح زیر میباشد: در 31 اکتبر 1981، پس از اینکه جیمز و لی‌لی پاتر به واسطه جادوگر سیاه لرد ولدمورت به خاطر مسائل مشخص نشده کشته میشود، روبیوس هاگرید به دستور آلبوس دامبلدور به منزل خراب شده آن‌ها میرود و تنها پسر آنها به اسم هری که یک سال بیشتر سن نخواهد داشت را با خویش به شهرک پریوت درایو نقل مکان میکنند.

مجموعه فیلم‌های ارباب حلقه‌ها

مجموعه فیلم‌های ارباب حلقه‌ها – The Lord of the Rings

نمره در imdb: مختلف
سال اکران: 2001 – 2003

در ادامه لیست بهترین فیلمهای سینمایی فانتزی میرسیم به سری فیلم‌های ارباب حلقه‌ها (The Lord of the Rings) که درگروه بهترین فیلم های فانتزی تاریخ فیلمسازی قرار دارد که بنا به اعتقاد اگثریت علاقه مندان به سینما بدون تکرار میباشد. این سری فیلم‌ها در قامت 3 فیلم ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه، ارباب حلقه‌ها: دو برج و ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه میان سالیان 2001 تا 2003 در سینماها به نمایش در آمده است که هم از طرف علاقه مندان و نیز از طرف منتقدین زیادی مورد عنایت قرار دارد.

این سری فیلم‌ها جایزه های اسکار بسیاری را برنده شده است. این 3 فیلم که در مجموعه با هزینه 270 میلیون دلاری ساخته شده است، موفق شده چیزی بالاتر از 2.5 میلیارد دلار در جدول فروش  جایگاه خوبی را کسب بکند.

مجموعه فیلم‌های بازی‌های گرسنگی - The Hunger Games

مجموعه فیلم‌های بازی‌های گرسنگی – The Hunger Games

امتیاز در سایت imdb: متفاوت بر اساس فیلم
سال پخس: 2012 – 2015

در ادامه بهترین فیلم های فانتزی میرسیم به سری فیلم‌های بازی‌های گرسنگی که در قامت چهار اثر سینمایی میان سالیان 2012 تا 2015 در سینماها پخش شده است، که موفق به جلب رضایت علاقه مندان بسیاری شده است. این سری فیلم ها که گروه بهترین فیلم های فانتزی در تاریخ میباشند، بعد از پخش با نگاه ویژه منتقدین روبه‌رو شده است. فیلم‌های بازی‌های گرسنگی بر اساس داستانی به این اسم از سوزان کالینز تولید شده.

آلیتا: فرشته جنگ

آلیتا: فرشته جنگ – Alita: Battle Angel

امتیاز در سایت imdb: هفت و سه ( 7.3 )
سال پخش: 2019

در ادامه لیست بهترین فیلم های فانتزی میرسیم به فیلم آلیتا فرشته جنگ (Alita: Battle Angel) که به وسیله رابرت رودریگز ساخته شده است موفق شد بعد از پخش نظرات مثبت منتقدان را به خود جلب بکند؛ ولی علاقه مندان به کمک قصه بسیار مهیج این فیلم سینمایی، آن را در گروه بهترین فیلم های فانتزی در تاریخ سینما به شمار می آورند. این اثر بر اساس یک مانگای ژاپنی به این اسم نوشته یوکیتو کیشیرو تولید شده.

نقد فیلم شب هشتم | The 8th Night 2021
بیشتر بخوانید

با اینکه تعدادی از منتقدین نظرات خوبی در مورد این فیلم نداشتند، برخی از منتقدین این فیلم سینمایی را به واسطه هنرنمایی بینظیر بازیگران، لحظات مهیج و جلوه‌های ویژه مورد تحسین قرار میدهند. فیلم آلیتا: فرشته جنگ که با هزینه بسیار زیاد 170 میلیون دلاری ساخته شده است، موفق شده رقمی حدودا 404 میلیون دلار در باکس‌آفیس به فروش برساند. در این اصر هنر پیشه گانی مانند رزا سلزار، کریستف والتس، جنیفر کانلی، ماهرشالا علی، اد اسکرین، میشل رودریگز و جکی ارل هیلی به ایفای نقش خواهند پرداخت.

مجموعه فیلم‌های هابیت

مجموعه فیلم‌های هابیت – The Hobbit

امتیاز در آی ام دی بی: متفاون
سال های پخش: 2012 – 2014

در ادامه لیست بهترین فیلم های فانتزی میرسیم به سری فیلم‌های هابیت (The Hobbit) که در لیست برترین فیلم های فانتزی تاریخ فیلمسازی به شمار میرود که از روی داستانی به این اسم به نوشته جی آر آر تالکین تولید شده ؛ این سری از فیلمها 3 مثل سری فیلم‌ های ارباب حلقه‌ها به واسطه پیتر جکسون کارگردانی میشود. سری فیلم‌ های هابیت در عرصه گیشه به میزان سری فیلم های ارباب حلقه‌ها (و حتی بالاتر) به موفقیت رسیده است؛ ولی این 3 گانه موفق نشد به‌ موفقت 3 گانه ارباب حلقه‌ها از منظر منتقدان سینما دست پیدا بکند.

گزیده قصه فیلم اول هابیت به شرح زیر میباشد: قصه در سرزمین میانه در حال پیش رفتن میباشد و درباره هابیتی به اسم بیلبو بگینز میباشد که در ده کوچکی در حال گذران زندگی میباشد.

پایان مطلب بهترین فیلم های فانتزی.

۱۰ سریال برتر تاریخی و پربازدید

بهترین فیلم های تاریخی

100 فیلم برتر مجله هالیوود ریپورتر

نویسنده و منتقد سینما

3 یک پینگ

  1. پینگ بک: بهترین سریال های خارجی - مجله هنری و کسب و کار بامدادی ها

  2. پینگ بک: فیلم موربیوس - مجله هنری و کسب و کار بامدادی ها

  3. پینگ بک: بهترین فیلم های درام تاریخ سینما - مجله هنری و کسب و کار بامدادی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =