صفحه اصلی > شیوه زندگی : حمام یخ در خانه: نحوه حمام یخ
ads

حمام یخ در خانه: نحوه حمام یخ

حمام یخ در خانه: نحوه حمام یخ : 

حمام یخ نوعی بهبودی غیرفعال و فعال است که ورزشکاران برای تسکین دردهای عضلانی از آن استفاده می کنند. برای آگاهی از مزایای احتمالی استفاده از غوطه وری آب سرد در برنامه عادی سلامتی خود ، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

حمام یخ چیست؟

حمام یخ نوعی کرایوتراپی است که در آن فرد بدن خود را برای مدت کوتاهی در حمام سرد قرار می دهد. حمام یخ نیز که غوطه وری در آب سرد نامیده می شود ، نوعی بازیابی فعال منفعل است که ممکن است به طور بالقوه درد عضلات را کاهش داده و با افزایش جریان خون ، التهاب را کاهش دهد.

حمام یخ به طور فزاینده ای رایج در تمرینات و تمرینات ورزشی ورزشکاران است. پس از یک دوره تمرین شدید ، ورزشکاران در یک وان آب سرد یخی ، از دمای پنجاه تا پنجاه و نه درجه فارنهایت ، به مدت ده تا پانزده دقیقه می نشینند.

4 مزایای حمام یخ

در حالی که طرفداران حمام کردن با یخ به مزایای مختلف سلامتی آن می پردازند ، شواهد علمی که این ادعاها را تأیید می کند ، قطعی نیست. برخی از مزایای احتمالی استفاده از غوطه وری آب سرد در برنامه سلامتی شما عبارتند از:

حمام یخ

حمام یخ

به طور بالقوه باعث کاهش درد عضلات می شود: طرفداران حمام یخ بعد از تمرین از آب سرد برای تسکین درد ماهیچه ها و تسریع بازیابی بین تمرینات شدید قدردانی می کنند. هنگامی که خود را در حمام یخ غوطه ور می کنید ، قرار گرفتن در معرض سرما باعث انقباض عروق خونی می شود. این عروق با خارج شدن از آب سرد به سرعت متسع می شوند و به طور بالقوه با دفع مواد زائد متابولیک و افزایش جریان خون ، درد عضلانی با تاخیر را تسکین می دهند.

احتمالاً خواب را بهبود می بخشد: حمام یخ ممکن است خواب را بهبود بخشد ، که به نوبه خود سیستم عصبی مرکزی را تقویت می کند. خواب بهتر و سیستم عصبی قوی باعث کاهش خستگی ، تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود سلامت روان می شود. نکات بیشتری را برای داشتن خواب بهتر بیاموزید.

تعریف برنامه بازاریابی: نحوه ایجاد یک برنامه بازاریابی
بیشتر بخوانید

کمک بالقوه در مدیریت استرس: بهبود مدیریت استرس یکی دیگر از مزایای بالقوه غوطه وری در آب سرد است. قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض دمای سرد ممکن است توانایی ذهن را برای تحمل ناراحتی و مقابله بهتر با تغییرات استرس زای محیطی بهبود بخشد. این مراسم همچنین تنفس شما را تقویت می کند ، زیرا تنفس عمیق برای تحمل ناراحتی های درمان با آب سرد حیاتی است.

خنک کردن شما: مانند دوش آب سرد ، حمام یخ در موج گرما یا در روزهای مرطوب می تواند به خنک شدن بدن کمک کند. برخی از تحقیقات علمی شواهدی یافتند که حمام کردن سرد می تواند با کاهش دمای بدن ، گرمای بیش از حد بدن ، وضعیتی که به آن هیپرترمی گفته می شود را تسکین دهد.

حمام یخ

حمام یخ

چگونه می توان از حمام های یخی ایمن برای بازیابی استفاده کرد

وقتی با خیال راحت انجام می شود ، حمام یخ می تواند به طور بالقوه به یک علاقمند به تناسب اندام یا ورزشکار حرفه ای کمک کند تا پس از یک تمرین سخت به عقب بازگردد. سعی کنید ظرف سی دقیقه بعد از پایان جلسه تمرینی یا مسابقه خود حمام یخ بگیرید تا از مزایای احتمالی آن بهره مند شوید. این اقدامات را برای حمام یخ ایمن و موثر انجام دهید:

وان را با آب سرد پر کنید. وان را تا نیمه از آب سرد و یخ پر کنید. برای رسیدن به دمای مطلوب آب-بین پنجاه تا پنجاه و نه درجه فارنهایت-بسته به سطح تحمل سرما ، یک تا سه کیسه یخ باید کافی باشد.

لباس های بعد از حمام را مرتب کنید. بعد از حمام یخ ، باید خشک شوید و لباس گرم بپوشید تا دمای بدن شما بالا برود.

لباس های بعد از حمام را قبل از ورود به حمام در حمام قرار دهید تا بتوانید به سرعت به آنها دسترسی پیدا کنید.

حمام یخ

حمام یخ

لباس مناسب بپوشید برای محافظت از پوست خود ، هنگام حمام یخ باید از لباس هایی مانند شورت و تی شرت استفاده کنید. برخی از افراد برای گرم نگه داشتن نیم تنه و پنجه پا ، از پیراهن و پوتین استفاده می کنند.

آموزش مات کردن شیشه : چگونه شیشه را در 5 مرحله مات کنیم
بیشتر بخوانید

زنگ هشدار را تنظیم کنید (اختیاری). می توانید زنگ هشدار را روی تلفن خود تنظیم کنید تا اطمینان حاصل کنید که بیش از پانزده دقیقه در حمام یخ نمانید ، که حداکثر مدت زمان توصیه شده برای این نوع کرایوتراپی است.

وارد حمام یخ شوید. پاها ، پاها و کمر خود را به آرامی در حمام یخ فرو ببرید. ورود سریع به آب می تواند سیستم شما را شوکه کند ، بنابراین بهتر است به آرامی وارد شوید. هنگام ورود ، نفس عمیق بکشید تا آرام باشید. قسمت های بدن شما که در آب غوطه ور شده اند بعد از چند دقیقه احساس بی حسی می کنند.

حمام یخ

حمام یخ

تا پانزده دقیقه در حمام یخ خیس کنید. هنگامی که خود را با آب وفق دادید ، قسمت هایی از قسمت بالای بدن خود را برای مدت کوتاهی در آب فرو ببرید. مدیتیشن را در نظر بگیرید تا ذهن خود را از افت شدید دما دور کنید.

تا پانزده دقیقه خیس کنید. حمام یخ به مدت بیش از پانزده دقیقه خطر ابتلا به هیپوترمی و سرمازدگی را افزایش می دهد.

برو بیرون و گرم کن. به آرامی از حمام خارج شوید. لباس های خیس خود را فوراً درآورده و کنار بگذارید. در مرحله بعد ، از یک حوله برای خشک شدن استفاده کنید و لایه های گرم و خشکی را که در نزدیکی آن قرار داده اید بپوشید. با نوشیدن یک نوشیدنی گرم سریعتر گرم شوید.

حمام یخ بعد از ورزش بدون خطر نیست. در صورت انجام نادرست ، این عمل می تواند منجر به ناراحتی شدید ، هیپوترمی و حتی شوک شود. افراد مبتلا به فشار خون بالا ، بیماری های قلبی عروقی یا دیابت باید قبل از شرکت در این نوع درمان سرماخوردگی با پزشک مشورت کنند. علاوه بر این ،

اگر تازه وارد ورزش هستید یا بعد از مدتی استراحت به حالت اولیه برمی گردید ، از حمام یخ اجتناب کنید ، زیرا ممکن است مانع رشد ماهیچه ها شود.

حمام یخ

حمام یخ

پایان مقاله حمام یخ در خانه: نحوه حمام یخ

مجله نگاه

بیشتر بخوانید:

نقد و بررسی بازی ۱۲دقیقه | بهترین کتاب های ادبیات هلند | میکل آنژ | نقد فیلم برف شکن | 28 فیلم برتر در حال حاضر Netflix | نقد و بررسی بازی For Honor | نقد فیلم خودروی من را بران | اقتباسی از داستان موراکامی | نقد و بررسی بازی Hitman 3 | ریچارد واگنر کیست | نحوه آرایش چشم با بابی براون: سایه چشم ، خط چشم ، ریمل و ابرو |

دیدگاهتان را بنویسید

شانزده − یازده =