صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم Days | فیلم روزها 2021
ads

نقد فیلم Days | فیلم روزها 2021

فیلم Days

درام تایوانی ” فیلم Days ” نوعی کولاژ هنری اثیری است که برخی منتقدان آن را به عنوان نصب موزه در درگ فیلم رد می کنند. باور کنید ، من متوجه شدم: ” فیلم Days ” روایت خطی یا گفتگوی زیرنویس ندارد. در عوض ، دارای ریتم آهسته و زیبایی زیبایی است که فقط یک طرفدار هنر خانه می تواند آن را دوست داشته باشد. برای لذت بردن از ” فیلم Days ” ، باید منطق رویایی زمینی آن را متعهد باشید. فیلم فوق العاده ای است ؛ نشستن آسان نیست

همچنین ، در حالی که اتفاقات زیادی در ” فیلم Days ” می افتد ، فیلم پرتنش نیست و روایتی خطی برای کمک به ما در درک آنچه ما در حال بررسی هستیم ، ندارد. قسمت اعظم فیلم کانگ (کانگ شنگ لی) ، یک تنهای بی پروا را دنبال می کند ، در حالی که او در تنهایی قریب به اتفاق خود غرق می شود. کانگ به بدن خود و محیط اطراف خود می رود و به تدریج در زمان کاهش می یابد (یا شاید تغییر شکل می دهد). همین ، این فیلم است.

نقد فیلم Days

فیلم Days

ما تماشا می کنیم که کانگ فضای داخلی شهری را توصیف می کند ، که بیشتر با نور مصنوعی شدید ، سطوح شیشه ای ، سایه های غیرقابل نفوذ و سر و صدای معمول ، اما آرامش بخش معمول شهر مشخص می شود.

به نظر می رسد که کانگ در حال مراقبت از خود است: او از حمام مجلل ، مقداری طب سوزنی و فاصله زیاد از زمان بدون هیچ گونه مسئولیت حرفه ای لذت می برد (آیا می تواند تعطیلات باشد؟). و برای یک لحظه ، کانگ با نون (Anong Houngheuangsy) ، ماساژور ، پیوند غیرمنتظره ای برقرار می کند. لحظه کانگ و نون بیشتر طول می کشد و بنابراین شاید ناراحت کننده تر از آن چیزی باشد که برخی بینندگان عادت کرده اند.

نویسنده/کارگردان مینگ لیانگ تسای (“ساعت چند است آنجا؟” ، “خداحافظ ، مسافرخانه اژدها”) تمایل دارد روحیه را بر طرح ترجیح دهد. او همچنین دوست دارد تصاویر شبح مانند را بر بدن لی تحمیل کند یا دیدگاه ما را نسبت به محیط اطرافش تا حدی مبهم کند.

این یک داستان جنگی نیست
بیشتر بخوانید

بنابراین وقتی کانگ در حمام در فضای باز خیس می شود ، آب زلال و شفافی که بدن او را پوشانده است ، یک تکه نور را درست در قسمت باسن راست او (شاید از نورگیر؟) منعکس می کند. و وقتی کانگ تحت درمان طب سوزنی قرار می گیرد ، پشت لی با سوزن پوشانده می شود و یک تکه پارچه نامرتب از ورق های قلع و نوارهای مقوایی پوشانده می شود.

متخصص طب سوزنی کانگ سوزن های خود را با یک فندک مناسب استفاده می کند و طول صنعتی دارد (تقریباً شبیه شیطان گرد و غبار است). کمی خاکستر به پشت لی می ریزد. اما به نظر می رسد که متخصص طب سوزنی کانگ توجهی نمی کند و به بدنش اهمیت نمی دهد و بدن لی همچنان ساکن است. برخی از سوزن های پشت او مشتعل شده و می سوزد.

بسیاری از فضاهایی که کانگ اشغال کرده است به طور معمول زیبا نیستند. آنها تاریک و محصور هستند و اغلب به نظر می رسد که رها شده اند یا به پوسیدگی رها شده اند. لکه های قارچی روی دیوارها می ریزد و آب باران به همه چیز نفوذ می کند. میله های آهنی و توری های فلزی همه چیز را می پوشاند و نور یا به سمت گوشه درهای باز ، شیشه های ترک خورده پنجره ها و راهروهای باریک ما را می پراند یا به جلو هل می دهد.

نقد فیلم Days

نقد فیلم Days

این تصاویر از طبیعت ضعیف آنها فراتر نمی روند ، اما ما همچنان به سطوح قالب دار ، چسبناک و جادویی آنها علاقه نشان می دهیم. ما خودمان را با آنچه که به آن نگاه می کنیم تطبیق می دهیم و شاید حتی پیش بیاییم صدای تند صدای بسته شدن درها یا برهم زدن فلیپ فلاپ روی کاشی های ارزان قیمت را پیش بینی کنیم. آه ترمز ماشین قدیمی و صدای غرش عصبانی موتور آن.

و در میان این تصاویر و صداهای غافلگیرکننده ، منفرد ، کانگ و نون در اتاق هتلی ملاقات می کنند ، جایی که کانگ برهنه می شود و ماساژ می گیرد. لمس نون روشمند و تکراری است ، اما هنوز اروتیک است: او کانگ را بین ران هایش می مالد و باسن خود را ورز می دهد.

نقد فیلم آلین | نقد فیلم aline
بیشتر بخوانید

لی با تسکین نفس می کشد. بعدها ، کانگ یک جعبه موسیقی به Non می دهد. آنها با هم و تا حدودی به آن گوش می دهند. تأثیر این صحنه ، که معمولاً به صورت ایستا و بدون وقفه ارائه می شود ، به همان اندازه طولانی است که اسرارآمیز است. و در حالی که این لحظه حساس به پایان می رسد ، ما شاهد هستیم که کانگ و نون کنار هم نشسته اند و تلاش می کنند تا زمان متوقف شود.

وزن احساسی این لحظات نیمه بیگانه کننده و نیمه افسون کننده می تواند بسیار ویرانگر باشد ، اما به شرطی که تسلیم ریتم و سبک سخاوتمندانه تسای باشید. ” فیلم Days ” دقیقاً یک فیلم سرد نیست ، اما یک فیلم آشکارا گرم هم نیست.

گاهی اوقات ، فیلم تسای مانند ترجمه ای واقعی از خواب ، اما بسیار مستقل از رویاهای او به نظر می رسد. و هنگامی که در راهروهای هزارتوی ضمیر ناخودآگاه او حرکت می کنیم ، تشویق می شویم مجموعه ای از جزئیات حسی را که خیلی چیزها را نشان می دهد ، اما لزوماً معنی آنها را اعلام نمی کنیم ، جمع آوری کنیم.

شما باید با ” فیلم Days ” بنشینید و بگذارید خودش در زمان خودش نمایان شود ، مانند کبودی بنفش عصبانی که وقتی روی کانگ یک ماساژ معمولی پشت می شود روی شانه چپ لی ظاهر می شود. چنین تصویری برای زیبا بودن نیاز به ذهن باز و کمی ارادت دارد.

نقد فیلم Days

فیلم Days

و ” فیلم Days ” زیباست ؛ اگر به اندازه کافی توجه داشته باشید ، نوعی شدت کم صدا و حالت تهوع ناشی از مستی که می تواند مست کننده شود منتشر می کند. با این حال و هر کجا که می توانید ، ترجیحاً با افراد غریبه و با تمام چراغ های خاموش ، آن را ببینید.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

مراسم اسکار ۲۰۲۱ | سریال غیرمعمول فصل چهارم | فیلم ۲۰۰۱: ادیسه فضایی | سبک موسیقی ملل | فیلم خشم مردانه | ۱۲ ترفند ساده برای آموزش سگ | مهارت های گوش دادن به موسیقی | ۵ نکته برای گوش دادن فعال | سفر مرگ | نقد و بررسی بازی Far Cry New Dawn | ۱۰ مبارزه برتر فیلم مورتال کمبت

دیدگاهتان را بنویسید

هفده − 13 =