صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم مرد آب نبات 2021 – Candyman
ads

نقد فیلم مرد آب نبات 2021 – Candyman

فیلم مرد آب نبات

فیلم مرد آب نبات 2021 – Candyma : 

فیلم “آب نبات” کارگردان نیا داکوستا به عنوان “دنباله معنوی” کلاسیک ترسناک 1992 با بازی ویرجینیا مدسن و ونسا ویلیامز به فروش می رسد. این تکرار دو دنباله واقعی اقتباس نویسنده/کارگردان برنارد رز از یک داستان کوتاه کلایو بارکر را نادیده می گیرد ، در عوض در شیکاگو کنونی ظاهر می شود. Green Cabrini که در آن شخصیت هلن لایل مدسن با سرنوشت وحشتناک او دیگر وجود ندارد.

برج ها خراب شده اند و منطقه در فاصله یک اینچی عمر خود دچار نابودی شده است. اگر لایل زنده می ماند ، احتمالاً در مکانی مانند هنرمند آنتونی مک کوی (یحیی عبدالمطین دوم) زندگی می کرد. دوست دخترش ، بریانا (تیونا پریس) به برادرش تروی (ناتان استوارت-جارت) می گوید: “سفیدپوستان گتو را ساختند ،” و وقتی متوجه شدند که این گتو را ساخته اند ، آن را پاک کردند. ” این آخرین موردی نیست که در مورد جنسیت زدایی می شنویم.

این تروی است که بینندگان جدید را با سرعت بالا می برد و داستان غم انگیز فیلم اول را برای مخاطبان اسیر خود می چرخاند و پس از هشدار به محل سکونت خود در آنجا زندگی می کند. شوهرش ، گرادی (کیل کامینسکی) در مورد قسمتی که روتویلر سر بریده دارد می گوید: “این حتی برای شما بسیار زیاد است.”

فیلم مرد آب نبات

فیلم مرد آب نبات

این سکانس با همان نوع عروسک های سایه ای استفاده می شود که برای تریلر تیزر “فیلم مرد آب نبات” استفاده می شود. این داستان کوتاه م oneثر یکی از موضوعات اصلی داکاستا و نویسندگان همکارانش جردن پیل و وین روزنفلد را در فیلمنامه خود برجسته کرد: چرخه بی پایان خشونت که توسط برتری سفیدها بر روی بدن سیاهان اعمال می شد و سیستمی که ایجاد کرد.

این ایده در داستان نسخه 1992 دانیل Robitaille (تونی تاد) ، Candyman اصلی ، پخته شد ، اما تمرکز در درجه اول بر سرنوشت قهرمان سفیدپوست بود.

با پیشرو بودن عبدالمتین و پریس ، فیلمسازان مختارند که عمیق تر به افسانه و شباهت های آن با اینجا و اکنون بپردازند. نماینده آنها ویلیام (کلمن دومینگو) است ،

پیرمردی که ما اولین بار در سال 1977 به عنوان یک عروسک گردان کودک او را دیدیم. او آنتونی را ملاقات می کند درست پس از اینکه او به طرز خنده داری به سایه ها می پرد تا از یک ماشین پلیس عبور کند. ویلیام می پرسد: “آیا آنها ما را ایمن نگه می دارند یا ما را در داخل نگه می دارند؟” ویلیام با اشاره به مطبوعاتی که هلن لایل دریافت کرد در حالی که تعداد زیادی از قربانیان سیاه پوست کندیمن ناشناخته هستند ، می گوید: “یک زن سفیدپوست می میرد و داستان برای همیشه زنده می ماند.”

نقد فیلم Superhost
بیشتر بخوانید

این به خوبی با افسانه کندیمن مطابقت دارد – در اینجا شخصیتی وجود دارد که جاودانگی او تنها با به زبان آوردن نام او (و در ادامه ، حافظه تراژدی او) قابل درک است. عنصر آینه ، به یاد ماندنی از افسانه شهری بلودی مری ، یک لمس زیبا با نمادگرایی است. قربانیان قبل از اینکه به معنای واقعی کلمه به چنگ بیایند ، چه چیزی را از خود منعکس می کنند؟

علیرغم عدم اعتقاد او به داستان تروی ، آنتونی با انگیزه ای به تاریخ محله خود نگاه می کند به این امید که نقاشی های جدیدی را الهام بخشد که او می تواند در گالری ای که توسط Clive Privler (برایان کینگ) اداره می شود نشان دهد. ویلیام داستان اضافی کندیمن را بر اساس درگیری دوران کودکی اش با مرد محلی عجیب با قلاب دستی ارائه می دهد.

او نیز مانند دانیل روبی تایل توسط گروهی از آنچه که برای قانون تصویب می شود به طرز وحشیانه ای کشته شد ، سپس پس از مرگ از جنایاتی که متهم به ارتکاب آن بود “پاک شد”.

فیلم مرد آب نبات

فیلم مرد آب نبات

“فیلم مرد آب نبات” پیشنهاد می کند که هیولای آن زنده بماند و در عذاب خود زندانی باشد زیرا این تاریخ خاص مدام تکرار می شود. من به یاد خط اپرا در “معشوق” افتادم ، جایی که او در مورد روحیه ای که خانه اش را آزار می دهد می گوید که “این شر نیست. فقط ناراحت.” ویلیام قبل از هشدار به آنتونی به آنتونی می گوید: “آب نبات او نیست ،” او کل کندوی لعنتی است. “

“جرأت دارد نامش را بگوید” شعار اصلی این فیلم است که عمدا صدای فریاد تجمع جنبش کنونی علیه اجرای قانون ناخواسته و کشنده را بازتاب می دهد. وحشت همیشه مجرایی برای این نوع تمثیل بوده است و چیزی را که قرار نیست در زیر احشاء و غیرواقعی مورد بحث قرار دهیم ، در خود جای داده است.

“فیلم مرد آب نبات” اذعان می کند که دنیای واقعی حتی خطرناک تر و وحشتناک تر از ماوراء طبیعی است. بنابراین ، هر بار که یک شخصیت “نام خود را بگو” می گوید ، بلافاصله درد احساسی ناشی از تصادف مورد نظر را برمی انگیزد.

نقد فیلم Last Days in Vietnam 2014
بیشتر بخوانید

با این حال ، یک درد جسمی بیشتر در انتظار کسی است که آنقدر احمق باشد که پنج بار در آینه یک نام خاص را بگوید. یک شوخی در مورد افرادی وجود دارد که نمی خواهند با آزمایش افسانه شهری سرنوشت را وسوسه کنند. خوشبختانه افراد زیادی هستند که چنین محدودیتی ندارند.

یک زوج نگون بخت می فهمند که آزمایش افسانه های شهری نمی تواند پیش بازی خوبی باشد. و این بی توجه نیست که شخصیت های اقلیت تمایل دارند با تسلیم نشدن در برابر برخی مناطق وحشتناک ، عذاب خاصی را دور بزنند. پاسخ برایانا به ایده پایین رفتن از راه پله زیرزمین تاریک ، بزرگترین خنده فیلم را به همراه دارد.

فیلم مرد آب نبات

فیلم مرد آب نبات

“فیلم مرد آب نبات” بدون این که چشم انداز و داستان خود را قربانی کند ، به طرفداران نسخه اصلی می پردازد. ویرجینیا مدسن (وانسا ویلیامز) هر دو در نقش اصلی خود به طور مختصر (هر چند روی صفحه) ظاهر نشدند. من نمی توانم دلایل دومی را خراب کنم ، اما افشاگری نشان می دهد که این داستان چقدر خوب ساخته شده است. بقیه بازیگران اجراهای خوبی را ارائه می دهند و عبدالمطین در نقشی اغلب دشوار ظاهر می شود.

بازیگران همچنین ما را در مورد روابط خود در مدت زمان کوتاهی متقاعد می کنند ، و این فقط رابطه بین آنتونی و برایانا نیست. کامینسکی و استوارت-جارت در چند صحنه ارتباطی قوی بین شخصیت های خود ایجاد می کنند. پیوند تروی با خواهرش با آرامش و نگرانی واقعی بازی می کند.

جردن پیل در تعادل بین حقایق سخت سیاه و قهوه ای بودن در این کشور با تمایل شیطانی به تماشای تماشاگران همانند فیلم های ترسناک خوب تبدیل شده است.

تقریباً می توانید تصور کنید که ایده او این بود که فیلم را با جلد “مرد آب نبات” سمی دیویس جونیور شروع کند و نسخه های عقب لوگوهای Universal و MGM را پخش کند. سبک بصری DaCosta همدست مشتاق است ، و ترکیب صدایی کاملاً زننده است.

او صحنه های کشتار را با ترکیبی از طنز سیاه ، هدایت نادرست و قاب بندی هوشمندانه به صحنه می آورد و کاملاً اذعان می کند که آنچه شما نمی بینید-یا فکر می کنید که دیده اید-می تواند بسیار بدتر از آنچه شما دیده اید باشد. یکی از صحنه های قتل که به خوبی روی صحنه رفته است ،

نقد فیلم Adam Project
بیشتر بخوانید

در یک عکس بسیار وسیع با دور شدن دوربین اتفاق می افتد و نمای فرار شخصی را درست در هنگام وقوع کشتار به ما می دهد. برخی از وحشتناک بدن وحشتناک را به همراه یک پایان رضایت بخش که بیان پایان نامه خود را به خوبی به پایان می رساند ، و ما از یک زمان سرگرم کننده و قابل تامل در فیلم ها لذت می بریم.

فیلم مرد آب نبات

فیلم مرد آب نبات

پایان مقاله فیلم مرد آب نبات 2021 – Candyman

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم میان‌بر | نقد فیلم قهرمان اصغر فرهادی | سرگیجه ای در جهان مدرن | تاریخچه پیانو | نقد سریال گامبی وزیر | سلمان رشدی : ۱۲ کتاب قابل توجه سلمان رشدی | هفت عنصر حیاتی موفقیت در فرآیند مذاکره | به علاوه‌ چند نکته‌ فوق حرفه‌ای | سریال اوزارک | بررسی تلویزیون X900H سونی | بیوگرافی مادام کوری | فیلم سفر به آمریکا ۲ |

دیدگاهتان را بنویسید

1 + چهارده =