صفحه اصلی > اخبار فناوری : بررسی تلویزیون X900H سونی
ads

بررسی تلویزیون X900H سونی

تلویزیون X900H سونی

تلویزیون X900H سونی از نظر تلویزیون های 4K LCD در رده دوم تلویزیون سونی قرار دارد ، اما در قلب ما اولین است.

هنگام انتخاب شراب در یک رستوران خوب ، باید آداب خوبی داشته باشید تا دومین بطری کم هزینه را در لیست سفارش دهید. و بحثی وجود دارد که می گوید هنگام جستجوی یک تلویزیون جدید ، به همان اندازه منطقی است که به ترکیب یک شرکت نگاه کرده و توجه ویژه ای به محدوده زیر مدلهای “پرچمدار” داشته باشید. این نظریه می گوید ارزش واقعی پول در اینجا نهفته است و نسبت عملکرد به پوند قوی ترین است.

سری تلویزیون های 4K LCD سونی شامل شش محدوده است و XH90 (که در آمریکا X900H نامیده می شود) فقط Sony XH95/X950H را به ترتیب دارد. با وجود شروع قیمت بسیار عالی 1299 پوند/999 دلار برای کوچکترین نسخه (55 اینچی) ، این سری مجهز به پردازش تصویر بسیار خوب ، کم نور محلی کامل و برخی الگوریتم های افزایش پیچیدگی شدید است. استانداردهای تصویر و صدا Dolby ، Vision و Atmos ، نیز توجه زیادی را به خود جلب می کنند.

ما در اینجا نسخه 75 اینچی را در محدوده 55 تا 85 اینچی آزمایش می کنیم. مهم نیست که کدام اندازه صفحه نمایش با نیازهای شما مطابقت دارد ، اما آیا XH90 ارائه می دهد؟ یا این باعث می شود که آرزو کنید که کمی بیشتر به منو نگاه کنید؟

بررسی تلویزیون X900H سونی

تلویزیون X900H سونی

قیمت تلویزیون X900H سونی

تلویزیون X900H سونی با قیمت 2499 دلار / 2.199 پوند (حدود 3600 دلار استرالیا) برای اندازه 75 اینچ به فروش می رسد و در حال حاضر در ایالات متحده و بریتانیا در دسترس است.

کوچکترین اندازه 55 اینچی آن با قیمت 999 دلار / 1299 پوند به فروش می رسد ، در حالی که 65 اینچی برای شما 1399 دلار / 1499 پوند قیمت دارد و 85 اینچی برای شما 2799 دلار / 3299 پوند هزینه دارد.

تلویزیون X900H سونی نسبت به XH95/X950H که از 999 دلار/1،199 پوند شروع می شود ، حتی برای اندازه 49 اینچی کوچکتر ، ارزان تر است ، بنابراین اگر کمی پول بیشتر برای پس انداز دارید ، ممکن است ارزش ارتقا داشته باشد.

طرح

سونی درسهای کمی برای آموختن در مورد طراحی صنعتی یک تلویزیون بزرگ دارد و مطمئناً XH90/X900H اندازه قابل ملاحظه خود را سبک می پوشاند.

حاشیه هایی که گستره وسیعی از صفحه را در بر می گیرد باریک و محرمانه است و پاهایی که روی آن قرار گرفته است به شکل V شکل صاف و باریک است. بعید به نظر می رسد که تلویزیونی به این بزرگی چیزی غیر از دیوار باشد (حتی با در نظر گرفتن وزن قابل توجه 33 کیلوگرم آن) ، اما اگر صاحب آن دارای سطحی به اندازه کافی وسیع باشد تا بتواند روی آن بایستد ، فضای بیشتری در زیر وجود دارد. در پایین صفحه برای نوار صوتی قابل توجهی وجود دارد.

عمق یک تماس بیش از 7 سانتی متر به این معنی است که سونی دقیقاً لاغر نیست ، اما سپس تنظیمات کم نور محلی آرایه کامل آن بیش از یک یا دو میلی متر اضافه می کند.

این پنل به خودی خود یک LCD از نوع VA است که به طور کلی باید آن را ارتقاء پنل IPS با روشنایی لبه ای که سونی در مدل معادل آن در سال گذشته مستقر کرده بود ، در نظر گرفت. روشنایی بیشتر ، حجم رنگ بیشتر و بهبود یکنواختی صفحه نمایش که توسط یک پنل VA با آرایه کامل وعده داده شده است ، در مقایسه با IPS باید بیش از حد زاویه دید محدودتری را جبران کند – و شایان ذکر است که تلویزیون X900H سونی ویژگی ندارد محدوده پرچمدار تلویزیون X900H سونی دارای فناوری زاویه دید X-Wide است. مشتریان احتمالی باید مطمئن باشند که هر بیننده ای می تواند کم و بیش مستقیماً مقابل تلویزیون جدید خود بنشیند.

نقد و بررسی Autel Evo Lite+
بیشتر بخوانید

کنترل تلویزیون از طریق یک تلفن از راه دور قابل توجه است. با توجه به تعداد دکمه هایی که در آن قرار دارد ، طولانی تر از حد مورد نیاز است و از پارادایم عقل سلیم یا خوانایی دور است (به طور طبیعی ، جدا از دکمه های بزرگ “Google Play” و “Netflix”). حداقل دکمه “میکروفون” در جلو و مرکز قرار دارد و Google Assistant در اینجا مانند سایر برنامه ها پاسخگو است.

قابلیت اتصال به چهار ورودی HDMI در HDCP2.3 ، یک جفت ورودی USB ، یک سوکت اترنت ، پست های هوایی برای یک تیونر زمینی و دو تلویزیون ماهواره ای و یک ورودی کامپوزیت ویدئو. اتصالات بی سیم به بلوتوث 4.2 ، Apple AirPlay ، wi-fi و Chromecast می رسد. در مورد خروجی ها ، سوکت هدفون و خروجی نوری دیجیتال وجود دارد.

در مورد ورودی های HDMI ، هر چهار در استاندارد 2.0 قرار دارند و یکی از آنها ARC را فعال می کند-اگرچه به نظر می رسد این مورد از بررسی اولیه ما تغییر کرده است. در ماه اکتبر ، این مجموعه سونی یک به روزرسانی روی هوا دریافت کرد که این ورودی های HDMI را به HDMI 2.1 ارتقاء داد و از پشتیبانی از 4K/120Hz گذر ، Varific Refresh Rate و Auto Low Latency Mode افزوده شد ، ظاهراً برای راه اندازی در اواسط نوامبر آماده می شود. سونی PS5

HDMI 2.1 تعدادی از ویژگی های کلیدی را برای بازی امکان پذیر می کند ، از جمله Various Refresh Rate ، که با تغییر روانتر نرخ فریم در طول گیم پلی ، لکنت تصویر را کاهش می دهد و حرکت را هموار می کند. همچنین حالت خودکار تاخیر کم را فعال می کند ، که باعث کاهش تاخیر در بازی های با واکنش بیشتر می شود.

طراحی TL ؛ DR: هیچ حجم وسیعی از آنچه که می توان انتظار داشت وجود ندارد ، و مجموعه ای کامل از اتصالات ، با به روز رسانی ها وعده داده شده که یک بسته حتی جذاب تر را ایجاد کند. تا زمانی که شما خارج از محور نشسته اید ، نوع پنل VA نیز بسیار استقبال می شود.

بررسی تلویزیون X900H سونی

بررسی تلویزیون X900H سونی

تلویزیون هوشمند (Android 9.0)
این روزها مانند تقریباً همه تلویزیون های سونی ، سیستم عامل و رابط تلویزیون هوشمند ترکیبی از اندروید (در این مورد 9.0) و YouView (به منظور دریافت خدمات قابل جذب تلویزیون انگلستان) است. و مانند هر تلویزیون سونی که از Android استفاده می کند ، ترکیبی از واقعا مفید و کاملاً تحریک کننده است.

بررسی دوربین Fujifilm GFX 100
بیشتر بخوانید

در بخش “واقعاً مفید” ، برخی از منوهای راه اندازی ساده و معقول تر که در بازار تلویزیون پیدا خواهید کرد ، مجموعه گسترده ای از برنامه ها-از جمله Disney Plus و Amazon Prime Video ، و Tidal و انتخاب جدید خود از مواد Dolby Atmos – و دستیار Google ، Google Chromecast و Google Play.

در عین حال ، “معمولاً تحریک کننده” با استفاده از نمونه معمولی اندروید هنگام کشیدن کل صفحه هنگام مرور ، پوشانده می شود و تعداد ناچیزی از حلقه ها باید به سادگی برای خاموش کردن “جرقه زدن” دکمه هنگام حرکت در منوهای روی صفحه پوشانده شود.

اپل تی وی پلاس در ابتدای عرضه این تلویزیون نیز در دسترس نبود ، هرچند پشتیبانی برنامه اپل تی وی نیز به آن اضافه شده است.

Smart TV TL؛ DR: این Android TV است ، با همه خوبیها و بدیهای آن.

عملکرد HD/SDR

سونی تلاش زیادی را برای بهبود توانایی تلویزیون های 4K خود در ارتقاء محتوای زیر 4K انجام داده است. با ترکیب قدرت فوق العاده تراشه پردازش تصویر X1 4K HDR با پایگاه داده در حال گسترش از تصاویر مرتبط با 4K ، قصد دارد جزئیات بیشتر ، بافت و خوب ، کیفیت 4K تا 1080p را ارائه دهد. و تا حد بسیار زیادی ثابت می شود که اینطور است.

 سطح جزئیات زیاد است ، کنتراست قوی است ، و پالت رنگی واضح ساحل غربی طبیعی و قانع کننده به نظر می رسد. حرکت در همه شرایط به جز سخت ترین شرایط نرم و مطمئن است و بافت ها (فرش اصلی و جاهای دیگر) پایدار و به خوبی مشخص هستند.

هر چند محدودیت هایی وجود دارد. در صحنه های بسیار تاریک ، انتخاب مستقیم بین عمق سیاه و جزئیات مشکی به شما پیشنهاد می شود ، اما ترتیب نور پس زمینه XH90 حداقل یکنواختی قابل توجه صفحه نمایش را امکان پذیر می کند. آسمان سیاه با ستارگان درخشان (یا سنجاق های بولینگ به همان اندازه روشن) هیچ لک و کدر نشان نمی دهد-در عوض تمایز لبه مستقیم وجود دارد.

نویز تصویر نیز کم است و تعریف لبه نیز به همان اندازه چشمگیر است. پیچیده ترین الگوها (دوباره آن فرش) می توانند تلویزیون X900H سونی را تحریک کنند که به سختی کارکردن خیانت کند. انتخاب حالت تصویر می تواند این امر را کاهش دهد ، اما موازنه هایی وجود دارد.

در حالی که سینما می تواند زشتی تلویزیون X900H سونی را در حالت افراطی آرام کند ، در تصویر کلی نرم شده و در جزئیات جزئی ، اما قطعی ، افت می کند. اما به راحتی می توان یک تعادل قابل اجرا ایجاد کرد و نتایج – به طور کلی – بسیار مثبت است. با این حال ، باید گفت که حالت کالیبراسیون Netflix به اندازه پرتاب کردن یک پتو روی تصویر نیست. اگر آن را کم نور و نامشخص دوست دارید ، Netflix Calibrated را دوست خواهید داشت. از آن استفاده نکنید

بازی های 1080p از همان الگوی گسترده پیروی می کنند و به طور کلی به همان اندازه موفق هستند. سونی با نورپردازی خوب کار می کند ، ردیابی حرکت ثابت می کند و اگر بازی جزئیاتی در تصاویر خود داشته باشد ، XH9005 آن را نشان می دهد. و اگر به روزرسانی وعده داده شده برای HDMI 2.1 با 4K سازگار با کنسول نسل بعدی و سازگاری 120Hz ارائه شود ، زمان پاسخ دهی زیر 20 میلی ثانیه باید بسیار سریعتر شود.

بررسی گوشی Moto G60S
بیشتر بخوانید
بررسی تلویزیون X900H سونی

بررسی تلویزیون X900H سونی

عملکرد 4K/HDR
هر یک از نکات مثبت مربوط به عملکرد HD/SDR سونی با تغییر به محتوای 4K بومی تقویت و بهبود می یابد ، به خصوص اگر عنصر HDR نیز در آن وجود داشته باشد.

مانند هر تلویزیون 4K HDR سونی ، KD-75XH9005 از فراداده پویا HDR10+ اجتناب می کند-زیرا سونی ، مانند بسیاری از مارک های دیگر تلویزیون ، نمی تواند کاملاً خود را تصدیق کند که رقیب ایده خوبی داشته است. بنابراین XH90 با سازگاری HLG ، HDR10 و Dolby Vision HDR از بین می رود – که برای لذت بردن از طیف گسترده رنگ وعده داده شده توسط مواد HDR از هر تعداد منبع کافی است.

ما این را با یک دیسک 4K UHD از The Joker با کمک Dolby Vision آزمایش کردیم. در مورد وضوح و جزئیات ، KD-XH9005 کاملاً آن را میخکوب می کند: تصاویر واضح و مملو از اطلاعات هستند ، اما هیچ کدام از بیقراری لبه ها ، دانه ای یا نویز تصویر که گاهی اوقات می تواند این سطح از بینایی را همراهی کند ، وجود ندارد. رنگ پوست و بافت کاملاً قانع کننده است ، خواه بازیگری که آنها را در اختیار دارد آرایش پنکیک دارد یا نه. و هنگامی که وارد تنظیمات شدید ، فقط کمی تفکیک موقعیت Motionflow سونی می تواند منجر به ردیابی حرکت کاملا طبیعی و منسجم شود.

(شایان ذکر است که وقتی XH90 یک سیگنال ورودی دالبی ویژن را تشخیص می دهد ، تنها سه پیش تنظیم تصویر را ارائه می دهد: Dolby Vision Bright ، Dolby Vision Dark یا Vivid. این آخرین مورد برای کسانی است که احساس نمی کنند در حال دریافت خود هستند ارزش پول دارد مگر اینکه فریاد بر سرشان بیاید.)

کنتراست ها در کل قوی هستند ، حتی وقتی از XH9005 خواسته می شود تا رنگ های مشکی عمیق را در برابر سفیدهای روشن متعادل کند و یکنواختی نور پس زمینه بار دیگر ستودنی است. حتی می توان با استفاده از ویژگی “محدوده پویای X-tended Dynamic Range” سونی (در هر چیزی بجز قوی ترین حالت) ، فاصله بین “تاریکی” و “روشن” را بدون ایجاد اجبار یا غیر طبیعی به نظر رساند.

حتی محتوایی که کاملاً در نوک تکنولوژی قرار ندارد-یک جریان UHD Netflix از نسخه قابل اجرا That My Boy-نمی تواند در صورت برخورد با XH90 پویا ، پر جنب و جوش و خوش قیافه به نظر برسد. پالت رنگ شدت دارد ، اگرچه هرگز زیاد به نظر نمی رسد ، و ظرافت در نحوه ترسیم لبه ها و توصیف حرکت. به سختی می توان XH90 را درخشان کرد و در نتیجه یک ساعت جذب کننده و درگیر کننده است.

صدا 
همه مدلهای 55 اینچی در محدوده XH90 دارای سیستم صوتی چند صدایی آکوستیک سونی هستند. در عمل ، این معادل 20 وات است که دو درایور کامل را تغذیه می کند و چند توییتر در بالای پشت شاسی صفحه قرار گرفته است ، یکی در هر دو طرف. ایده این است که میزان ردیابی صوتی را برای حرکت روی صفحه ارائه دهیم-این ویژگی ای است که ال جی و سامسونگ به روش خود با برخی از تلویزیون های گران قیمت خود نیز سعی می کنند.

بررسی گوشی Samsung Galaxy Z Fold 3
بیشتر بخوانید

در عمل ، XH90 هنگام تبدیل موسیقی متن فیلم Dolby Atmos به Da 5 Bloods ، به طرز شگفت انگیزی کامل و قاطع به نظر می رسد. این پیشنهاد که بین حرکت اجسام روی صفحه و صدایی که سونی ایجاد می کند ارتباط معناداری وجود دارد خیالی است ، اما از نظر مشت ، حمله و عضله XH90 بسیار موفق است. این صدا بدون فریاد و عصبی به طرز قابل توجهی بلند می شود و می تواند جزئیات قابل توجهی را در سطح پایین ارائه دهد.

هیچ فرد عاقلی نباید بیش از دو هزار پوند برای یک تلویزیون بزرگ بزرگ هزینه کند بدون آنکه بودجه ای را برای هماهنگ سازی عملکرد صوتی اختصاص داده باشد ، اما XH90 به اندازه کافی متقاعد کننده است تا یک نوار صوتی جدید را از ضرورت فوری خارج کند.

بررسی تلویزیون X900H سونی

بررسی تلویزیون X900H سونی

تلویزیون های دیگر که باید در نظر بگیرید
آیا می خواهید Dolby Vision را با HDR10+مبادله کنید؟ آیا می خواهید یک رابط تلویزیون هوشمند داشته باشید که فکر نمی کند این مهمترین چیز در مورد تلویزیون شما باشد؟ آیا می خواهید عملکرد عالی 4K بومی را افزایش دهید و از کیفیت 1080p جلوگیری کنید؟ بهتر است محدوده QLED Q80T سامسونگ را بررسی کنید.

مانند این تلویزیون سونی ، در اندازه بزرگ 75 اینچی در دسترس است. مانند این سونی ، تمام تلاش خود را می کند تا صدای آن عملکرد روی صفحه نمایش باشد. برخلاف تلویزیون سونی ، سوکت های HDMI آن در حال حاضر دارای استاندارد 2.1 هستند. گرچه این قطعه گران تر از سونی است.

فناوری QLED سامسونگ در مواردی که رنگ ها ، کنتراست ها و پویایی آن مورد توجه قرار می گیرد ، توصیه های فراوانی دارد و وقتی صحبت به سطوح جزئیات و کنترل حرکت می رسد ، چندان دور از انتظار نیست. و در جایی که تلویزیون X900H سونی برای بازی بسیار سریع است ، Samsung Q80T بسیار سریع است.

حکم نهایی

تلویزیون X900H سونی سونی هر کاری را که برای انجام آن برنامه ریزی شده است انجام می دهد و به نوعی سبک کار می کند. کیفیت تصویر آن در شرایط مناسب بسیار حیرت آور است ، صدای آن با استانداردهای رایج بیش از حد مناسب است ، استفاده از آن ساده است و در محتوی وضوح پایین ، بینی خود را بالا نمی آورد.

به طور خلاصه ، بیش از اندازه کافی در اینجا اتفاق می افتد تا شما را از نبود HDR10+ نادیده گرفته و اعتماد بیش از حد Android TV را ببخشید. اگر این چنین پولی برای هزینه کردن در تلویزیون با این اندازه دارید ، باید آن را ممیزی کنید.

منبع با دوربین

بیشتر بخوانید:

آلفرد هیچکاک | معرفی سبک موسیقی بوسا نووا | نقد فیلم آمادئوس | آشفتگی های یک نابغه ی | فیلم فانی و الکساندر | تحلیل نقاشی تعمید مسیح | فیلم چرخش زمان | هوش مصنوعی و کاربرد های آن | نقد فیلم سانسور | نقد فیلم جویی بل (Joe Bell) | درامی در مقام پدر | ۱۰ فیلم برتر قهرمان محور

دیدگاهتان را بنویسید

12 − 5 =