صفحه اصلی > هنرهای تجسمی : تاریخچه عکاسی خبری : اصول عکاسی خبری یا فتوژورنالیسم
ads

تاریخچه عکاسی خبری : اصول عکاسی خبری یا فتوژورنالیسم

عکاسی خبری

فوتوژورنالیسم یا عکاسی خبری چیست؟

برخلاف روزنامه نگاران یا خبرنگاران سنتی ، عکاسی خبری داستان های خود را از طریق عکاسی مستند می کنند. خبرنگاران عکاس گاهی اوقات به عنوان وظیفه مستقل یا عکاس کارمند برای ثبت مردم و فرهنگها در کشورهای دیگر ، با تعیین تکلیف به جهان سفر می کنند.

از خبرنگاران عکاس به عنوان عکاسان خبری نیز یاد می شود. روزنامه نگاری عکاسی با سایر عکاسی ها ، مانند عکس های طبیعت بی جان یا عکس های مستند ، تفاوت زیادی دارد که به دلیل اخلاقی بودن در مورد داستان سرایی اخبار است. روزنامه نگاری نباید صحنه ای شود و همیشه به معنای صریح بودن است. اکثر خبرنگاران عکاسی دستکاری در حالت سوژه یا تغییر دیجیتالی تصویر را بسیار غیراخلاقی می دانند.

آموزش عکاسی خبری

عکاسی خبری

تاریخچه مختصری از روزنامه نگاری

روزنامه نگاری عکس از اوایل قرن نوزدهم ریشه دارد ، و این راهی برای مستند کردن شرایط نبرد در سایت هایجنگ است.

عکاسی از جنگ: راجر فنتون و کارول Szathmari عکاسان اولیه جنگ بودند که جنگ کریمه را مستند کردند. ماتیو بردی ، عکاس ، تصاویر بسیاری از جنگ داخلی آمریکا را ثبت کرده است که اولین آنها در هفته نامه هارپر منتشر شده است. عکسهای اولیه بردی اولین نمونه گسترده روزنامه نگاری در ایالات متحده است. عکاسی از جنگ ، و پیشرفت های بعدی در فناوری دوربین ، منجر به توسعه روزنامه نگاری در روزنامه ها و مجلات چاپی شد.

مقاله های چاپی چاپی: در اواخر دهه 1930 ، نشریاتی مانند Berliner Illustrirte Zeitung در آلمان و مجله Life در ایالات متحده به طور منظم مقاله های عکس را به عنوان راهی جایگزین برای روایت داستان ها منتشر می کردند. رویدادهایی مانند رکود بزرگ ، جنگ جهانی دوم و جنگ ویتنام منجر به “عصر طلایی روزنامه نگاری” شد و نقاط عطفی برای روایت عکس ها از داستان ها بود.

فتوژورنالیسم معاصر: امروزه فتوژورنالیسم در نشریات مهم روزانه ، هفتگی یا ماهانه از جمله نیویورک تایمز ، واشنگتن پست ، نشنال جئوگرافیک ، رویترز و آسوشیتدپرس حضور دارد. همچنین مجلات عکس ، آژانس ها و بنیادهایی وجود دارد که فقط به خبرنگاری عکس اختصاص دارند ، از جمله Magnum Photos ، World Press Photo و VII Photo Agency.

راهنمای عکاسی از منظره شهری : چگونه می توان عکس های کاملی از خط افقی گرفت
بیشتر بخوانید

رسانه های اجتماعی: پیشرفت رسانه های اجتماعی باعث شده است که عکاسی خبری با سرعت بیشتری در خبرگزاری ها توزیع شود. عکاسی خبری گاهی در تلفن های هوشمند ضبط می شود.

آموزش عکاسی خبری

عکاسی خبری

8 نمونه از عکاسی خبری

برخی از خبره ترین خبررسان حرفه ای عکاسی شامل مارگارت بورک وایت ، رابرت کپا ، کارول گوزی ، دبلیو اوژن اسمیت و جان تامسون هستند. حتی عکاسان طبیعت بی جان مانند هنری کارتیه برسون و آنی لیبوویتس نیز به عنوان خبرنگار عکاسی آغاز به کار کردند. برخی از معروف ترین تصاویر مرتبط با روزنامه نگاری شامل:

چگونه نیمه دیگر زندگی می کند توسط جیکوب رییس (1890): یکی از اولین نمونه های عکاسی خبری ، این مجموعه عکس در دهه 1880 گرفته شده است و شرایط زندگی فقیرانه در شهر نیویورک را به تصویر می کشد.

مادر مهاجر توسط Dorothea Lange (1936): عکس نمادین Lange از Florence Owens Thompson – زنی مهاجر در حال فرار از کاسه گرد و غبار اوکلاهما به همراه خانواده اش – چهره ای انسانی بر تأثیر رکود بزرگ نشان داد.

سرباز در حال سقوط توسط رابرت کاپا (1936): کپا برای مستند کردن نبردهای جنگ داخلی اسپانیا به اسپانیا سفر کرد. این تصویر معروف اکنون ، یک سرباز FIJL (فدراسیون جوانان آزادیخواه ایبری) را در لحظه شلیک به تصویر می کشد.

روز V-J در میدان تایمز توسط آلفرد آیزنشتات (1945): عکس صریح آیزنشتات از یک ملوان آمریکایی که پس از انتشار خبر تسلیم شدن ژاپن در جنگ جهانی دوم ، خود به خود در حال بوسیدن پرستار در میدان تایمز نیویورک است.

Guerrillero Heroico اثر Alberto Korda (1960): هنگامی که Alberto Korda این عکس از چه گوارا را در کوبا گرفت ، منتشر نشد. اما پس از مرگ گوارا در سال 1967 ، این عکس به نمادی از انقلاب کوبا تبدیل شد.

ترور جنگ توسط نیک اوت (1972): این جایزه پولیتزر و تصویر برنده عکس مطبوعات جهانی مطبوعات در نزدیکی Trảng Bàng در طول جنگ ویتنام گرفته شده است. عکس نشان می دهد که گروهی از کودکان ، به ویژه Phan Thị Kim Phúc ، کودک 9 ساله ، با ترس از بمب های پرتاب شده ناپالم فرار می کنند.

عکاسی از حیات وحش | 9 نکته برای گرفتن عکاسی بهتر از حیات وحش
بیشتر بخوانید

کودک گرسنه و کرکس توسط کوین کارتر (1993): این عکس بحث برانگیز بحث اخلاق در روزنامه نگاری و زمان درگیر شدن با یک موضوع را برانگیخت.

مرد در حال سقوط توسط ریچارد درو (2001): در 11 سپتامبر سال 2001 گرفته شد ، تصویر معروف درو مردی را نشان می دهد که هنگام حمله از برج شمالی مرکز تجارت جهانی در حال سقوط است.

5 نکته برای روزنامه نگار شدن

هیچ راهی خطی برای تبدیل شدن به یک خبرنگار عکاسی وجود ندارد ، اما در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند روند کار را ساده کند:

مطالعه فتوژورنالیسم را در نظر بگیرید: ممکن است درجه روزنامه نگاری یا عکاسی اجباری نباشد ، اما می تواند شانس شما را در نزد کارفرمایان بالقوه افزایش دهد. مدرک لیسانس از یک مدرسه روزنامه نگاری معتبر می تواند دانش و مهارت های عملی را نشان دهد.

نمونه کارها را بسازید: یک نمونه کارها می تواند تخصص و توانایی شما را در یافتن داستانی در قلب هر سناریوی به نمایش بگذارد.

آموزش عکاسی خبری

آموزش عکاسی خبری

فریلنسر یا یافتن دوره کارآموزی: کسب تجربه بهترین راه برای اثبات اینکه می دانید چگونه کار را انجام می دهید است. سعی کنید در یک اتاق خبر ، ناشر مجله یا سایر شرکت های رسانه ای به صورت فریلنسر یا کارآموزی بروید. این می تواند به شما کمک کند برای آینده ارتباط برقرار کنید.

اخلاق روزنامه نگاری را درک کنید: اخلاق بخشی مهم در روزنامه نگاری است. به عنوان یک عکاس خبری ، شما قرار نیست با سوژه خود درگیر شوید و نه تصاویر را دستکاری کنید. انجام این کار یک تعارض مستقیم منافع است و می تواند منجر به پایان کار شود. با این حال ، اخلاق در هنگام عکسبرداری از یک موقعیت انسانی می تواند مشکل باشد ، از جمله اینکه آیا یک عکاس باید در یک موقعیت خطرناک دخالت کند.

شبکه: با ویراستاران عکس ، خبرنگاران و سایر خبرنگاران عکاسی ارتباط برقرار کنید. این ارتباطات می تواند از تجربیات آنها و همچنین مشاوره مفید در هنگام ایجاد شغل در روزنامه نگاری حکمت ایجاد کند. با افراد مهم صنعت خود آشنا شوید – هرچه شبکه شما بزرگتر شود ، احتمال ایجاد ارتباط و همکاران بیشتر است.

راهنمای فرم های انتشار عکس | 6 نوع فرم انتشار عکس
بیشتر بخوانید

آموزش عکاسی خبری

آموزش عکاسی خبری

منبع سایت مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

فیلم علف‌های شناور|تاریخچه پیدایش موسیقی|طراحی افکت متنی|بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ|فیلم بابادوک|معرفی فیلم رستگاری در شاوشنک|۸ سایت کاربردی|مکتب ادبی کلاسیسم

دیدگاهتان را بنویسید

پنج × چهار =