امروز برابر است با :12 خرداد 1402
خانه های مدولار

یک راهنمای اساسی برای ساخت خانه های مدولار

ساخت خانه های مدولار یک روش ساختمانی است که حدود هزاران سال است وجود دارد. یونانیان باستان برای ساخت معابد خود از عناصر پیش ساخته استفاده می کردند ، همانطور که ژاپنی های باستان هنگام ساخت بتکده ها نیز چنین می کردند. در ایالات متحده ، خانه های پیش ساخته برای اولین بار در اوایل قرن بیستم هنگامی که سیرز فروش خانه های کیت سفارش پستی را که از طریق ماشین راه آهن به سراسر کشور ارسال می شدند ، مورد توجه قرار گرفت.

امروزه خانه های پیش ساخته بیش از هر زمان دیگری پیشرفت کرده اند و به دلیل مقرون به صرفه بودن و بهره وری انرژی معروف هستند.

ساخت خانه های مدولار

خانه های مدولار

خانه های مدولار چیست؟

ساختمان پیش ساخته به هر ساختمانی گفته می شود که قبل از حمل و مونتاژ در محل ساختمان ، از عناصر سازه ای پیش ساخته ساخته شده در خارج از سایت ساخته شده باشد.

3 نوع خانه پیش ساخته

سه نوع اصلی خانه های مدولار در دسترس خانه سازان بالقوه وجود دارد:

خانه های مدولار : ساختمانهای مدولار در بخشهای مكرر – ماژولها – قرار دارند كه سازندگان برای مونتاژ نهایی به محل خانه منتقل می كنند. شما می توانید ماژول ها را با پیکربندی های متعدد قرار دهید ، به انواع مختلف طبقه و گزینه های سفارشی خانه اجازه می دهد.

پس از اتمام ، مسکن مدولار به عنوان املاک و مستغلات رسمی طبقه بندی می شود ، به این معنی که تولیدکنندگان خانه های پیش ساخته باید به جای کد HUD فدرال ، از تمام قوانین ساختمانی منطقه ای ، ایالتی و محلی پیروی کنند.

زیر مجموعه روش ساخت مدولار ، ساخت تابلویی است. سازندگان خانه های تابلویی را از تابلوهای دیواری می سازند که با پیکربندی های منحصر به فرد در محل ساختمان به هم متصل می شوند. خانه های توریستی معمولاً به کارهای داخلی بیشتری احتیاج دارند و از این رو بیشترین زمان ساخت را در بین انواع خانه های پیش ساخته دارند.

خانه های تولیدی: این خانه های پیش ساخته کاملاً خارج از محل و روی یک شاسی فولادی غیرقابل جابجایی ساخته شده اند. سپس از شاسی برای حمل و نقل منزل استفاده می شود. هنگامی که یک خانه ساخته شده به محل ساخت نهایی رسید و در پایه دائمی خود قرار گرفت ، چرخ ها ، محورها و لنگه از شاسی خارج می شوند. خانه های ساخته شده باید طبق کد ساختمان HUD فدرال ساخته شوند و کیفیت کلی معمولاً پایین تر از خانه های مدولار است.

معرفی سبک دکوراسیون ساحلی | طراحی داخلی به سبک ساحلی
بیشتر بخوانید

خانه های متحرک: اصطلاح “خانه متحرک” در واقع نام اصلی یک خانه ساخته شده بود تا اینکه در قانون مسکن در سال 1980 تصویب شد که از کلمه “ساخته شده” به جای “تلفن همراه” استفاده شود. امروزه معمولاً استفاده از “خانه متحرک” برای توصیف خانه تریلی ساخته شده روی چرخ و کشیده شده توسط وسیله نقلیه معمول است. خانه های متحرک پیش ساخته مدرن به جای املاک و مستغلات ، ملک شخصی در نظر گرفته می شوند و باید بر اساس کد DMV ساخته شوند.

ساخت خانه های مدولار

ساخت خانه های مدولار

4 مزیت ساخت خانه های مدولار

در حصار خرید خانه جدید پیش ساخته برای اولین بار؟ قبل از گرفتن وام ساخت و ساز می خواهید جوانب مثبت و منفی را بسنجید. ساخت یک خانه پیش ساخته چهار مزیت اصلی دارد.

سازگار با محیط زیست: روند ساخت خط مونتاژ مواد زائد را از بین می برد و ویژگی های کم مصرف مانند صفحات خورشیدی هنگام خرید عمده سازندگان خانه هزینه کمتری برای خریدار خانه دارد.

زمان ساخت کوتاه: اکثر مراحل ساخت خانه پیش ساخته در طی یک تا دو هفته در کارخانه به اتمام می رسد و فقط در صورت جمع شدن خانه در محل ساختمان ، فقط کارهای مختصری به پایان می رسد. علاوه بر این ، تنظیمات کارخانه داخلی تأخیرهای جوی را که هنگام ساخت انواع دیگر خانه ها معمول است ، از بین می برد.
مقرون به صرفه: هزینه خانه های پیش ساخته نسبت به خانه های سنتی به طور قابل توجهی کمتر از یک فوت مربع است که در کل حدود 15 درصد ارزان تر هستند.

اجزای با کیفیت بالا: به دلیل ساخت پیش ساخته در یک محیط کنترل شده و بدون پیمانکاران فرعی متعدد ، کنترل کیفیت کار بسیار ساده تری است.

4 معایب ساخت یک خانه پیش ساخته

در حالی که مزایای زیادی برای مسکن پیش ساخته وجود دارد ، اما در مقایسه با ساخت یک خانه معمولی ، این سهم از مشکلات احتمالی دیگری است.

مقررات مربوط به منطقه بندی: هر قطعه زمین برای خانه های پیش ساخته منطقه بندی نشده است ، که موقعیت زندگی بالقوه شما را محدود می کند و ممکن است روند خرید را پیچیده تر کند.

معبد انگکور وات: 4 ویژگی معبد آنگکور وات
بیشتر بخوانید

سفارشی سازی کمتر: فقط گزینه های محدودی برای انتخاب وجود دارد که نوبت به سبک ساخت می رسد و شخصی سازی خانه را دشوارتر می کند.

مسائل حمل و نقل: بسته به نزدیکی شما با کارخانه حمل و نقل ممکن است هزینه بر باشد. علاوه بر این ، در هنگام حمل و نقل ممکن است به عناصر خانه آسیب برسد.

ساخت خانه های مدولار

ساخت خانه های مدولار

هزینه های آماده سازی سایت: بسته به قطعه زمین شما ، ممکن است هزینه های غیرمنتظره ساخت و ساز به دلیل محوطه سازی مورد نیاز ، توسعه بنیاد و دسترسی به اتصالات تاسیساتی ایجاد شود.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

مبانی کسب درآمد طراحی اپلیکیشن | بهترین فیلم های جیم کری | فیلم دراکولای برام استوکر | نقد فیلم کشتن دو عاشق | کسب درآمد از فروش دوره آموزشی آنلاین | کتاب های آلبر کامو | تاریخچه پیانو | بیوگرافی میشل فوکو | مکتب سورئالیسم | بهترین فیلم های ژان پیر ملویل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =