صفحه اصلی > علم و فناوری : درک اهمیت صرفه جویی در مصرف آب
ads

درک اهمیت صرفه جویی در مصرف آب

صرفه جویی در مصرف آب

درک اهمیت صرفه جویی در مصرف آب :

تلاش های حفاظت از آب برای حفظ منابع آب شیرین موجود در کره زمین است.

صرفه جویی در مصرف آب چیست؟

حفاظت از آب مجموعه ای از روش ها است که با هدف کاهش استفاده از منابع آب شیرین انجام می شود. روشهای حفاظت از آب از روشهای حفاظتی مانند نظارت بر آب و کدهای ساختمانی سازگار با حفاظت از دولت که توسط دولت وضع شده است ، گرفته تا استراتژیهایی برای افراد عادی برای کاهش مصرف آب خانگی.

چرا صرفه جویی در مصرف آب اهمیت دارد؟

مدیریت صحیح آب به دلایل مختلفی اهمیت دارد. برخی از آن دلایل عبارتند از:

آب یک منبع است. منبع آب فعلی روی زمین از روانابهای سطحی ، آبهای زیرزمینی و برف تامین می شود. این منبع از همان منابع مورد استفاده برای هزاران سال تأمین می شود که با توسعه بیش از حد ، آلودگی و گرمایش زمین تهدید می شود. تنها سه درصد از منابع آب زمین از آب شیرین تشکیل شده است و تنها نیم درصد از آن برای مصرف انسان در دسترس است. آب نمک اقیانوس را نمی توان مصرف کرد مگر اینکه آن را نمک زدایی کنند ، که این فرآیند پرهزینه ای است و مقدار زیادی انرژی مصرف می کند.

حفاظت خشکسالی را کاهش می دهد. مناطق خشک مانند بیابانها به طور منظم خشکسالی می کنند که در آن بارندگی و بارش برف مناسب نیست و باعث کمبود آب می شود. صرفه جویی در مصرف آب می تواند به کاهش آثار کمبود آب در هر جامعه ای کمک کند.

صرفه جویی در مصرف آب

صرفه جویی در مصرف آب

استفاده از آب سایر منابع را تخلیه می کند. استفاده از منابع آب داخلی نیاز به انرژی برای رساندن آب به خانه شما دارد. وقتی از آب گرم استفاده می کنید این مصرف انرژی افزایش می یابد زیرا انرژی زیادی برای گرمایش صرف می شود. کاهش میزان آب سرد و گرم شما می تواند به صرفه جویی در مصرف آب و انرژی کمک کند و آلودگی انرژی را که به محیط زیست آسیب می رساند ، کاهش دهد.

5 روش محیط زیست حفاظت از آب

حفاظت از آب در مقیاس وسیع را می توان در سطح نهادی و اجتماعی اجرا کرد ، تا تفاوت قابل توجهی در میزان آب پاک ما ایجاد شود. در زیر برخی از روشهایی که دولت ، مشاغل و کشاورزی می توانند برای حفظ این منبع طبیعی انجام دهند آورده شده است:

8 تأثیر تغییرات آب و هوا
بیشتر بخوانید

به روز رسانی روشهای نوین آبیاری به روز رسانی روش های کشاورزی برای پایبندی به سیستم های کم مصرف مانند آبیاری قطره ای-که مقدار کمی آب را در مناطق وسیعی که به ریشه گیاهان می ریزد توزیع می کند-می تواند به صرفه جویی هزاران گالن آب در سال که با روش های سنتی آبیاری هدر می رود کمک کند. استفاده از روشهای نوین آبیاری برای صنایعی مانند کشاورزی و کشاورزی می تواند با کاهش ضایعات رواناب و تبخیر در مصرف آب صرفه جویی کند.

افزایش پوشش جنگلی افزایش پوشش جنگلی با کاشت درخت و مبارزه با جنگل زدایی می تواند میزان بارندگی از دست رفته در اثر تبخیر را کاهش داده و به حفظ آبهای زیرزمینی کمک کند. درختان نسبت به اکثر محصولات مقاوم به خشکی هستند و کاشت درختان بیشتر در امتداد بستر رودخانه ها و مخازن می تواند منابع آبی ما را از ناپدید شدن یا آلودگی بیشتر محافظت کند.

قوانین حفاظت از آب تنها نیمی از یک درصد از کل آب شیرین روی زمین قابل نوشیدن است ، که حفاظت از منابع آب ما را بسیار مهم می کند. نهادهای دولتی مانند EPA (یا انجمن حفاظت از محیط زیست) می توانند برای جلوگیری از تخلیه زباله در منابع آب گرانبها ، قانونی وضع کنند.

که می تواند آبهای زیرزمینی را آلوده کرده و مقدار موجود برای استفاده را کاهش دهد. آنها همچنین می توانند برنامه های حفاظت از آب را اجرا کنند که از مشاغل می خواهد در مورد رد پای آب خود شفافیت بیشتری نشان دهند. موسسات ما می توانند هر ساله با ایفای نقش فعال در حفاظت و حفاظت از آب مصرفی خود ، میزان هدر رفته و از دست رفته توسط فعالیت های انسانی را محدود کنند.

توزیع مجدد آب کانال ها ، لوله ها و سایر سیستم های آبیاری می توانند با جمع آوری و توزیع مجدد آب در مناطق تحت تأثیر خشکسالی یا کمبود بارندگی ، از ذخیره آب اضافی استفاده کنند. توزیع مجدد آب باعث کاهش ضایعات می شود و در عین حال آب مورد نیاز را به مکانهایی که بیشتر به آن نیاز دارند می رساند.

مشوق های بهتر بسیاری از یارانه های کشاورزی از سوی دولت به کشاورزانی تقسیم می شود که ذرت را برای خوراک دام یا اتانول تولید می کنند و نه برای مصرف انسان. این امر صنایع غذایی را با بازار نامتناسبی روبرو می کند که می تواند بر قیمت کالاها در همه جا تأثیر بگذارد. اتخاذ سیاست های صرفه جویی در مصرف آب که مشوق های بیشتری را برای مشاغل کشاورزی که تولید غذا می کنند ارائه می دهد و می تواند ابزار لازم را برای کشاورزان برای تامین هزینه و اجرای استراتژی های مناسب در مصرف آب به کشاورزان ارائه دهد.

ذهنیت چیست و یا منتالیسم چیست ؟ نکاتی برای روانشناس شدن
بیشتر بخوانید

7 راهکار برای صرفه جویی در مصرف آب در خانه

راه های زیادی وجود دارد که افراد می توانند میزان مصرف آب خود را کاهش دهند. راه هایی را برای کاهش مصرف آب روزانه خود بخوانید.

لوازم خود را به روز کنید. بسیاری از وسایل قدیمی نسبت به دستگاههای مدرن کم مصرف و کم مصرف بیشتر از آب استفاده می کنند. در مورد توالت ، شیر آب ، دوش ، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی در خانه خود تحقیق کنید تا میزان آب مصرفی آنها را تعیین کنید و گزینه هایی را که از آب کمتری استفاده می کنند ، مانند توالت های دو فلاش یا دوش های کم جریان ، بررسی کنید.

دوش های کوتاه تری بگیرید. به ازای هر دقیقه زیر دوش ، سر دوش شما می تواند تا ده گالن آب مصرف کند. سعی کنید مدت زمانی را که هر روز زیر دوش می گذرانید ، حداکثر به 5 دقیقه کاهش دهید ، یا آب بین شستشوها را برای صرفه جویی در آب هنگام حمام کردن خاموش کنید.

صرفه جویی در مصرف آب

صرفه جویی در مصرف آب

در صورت امکان از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. ممکن است به نظر غلط بیاید ، اما شستن ظروف با دست معمولاً از آب بیشتری نسبت به ماشین ظرفشویی استفاده می کند. اگر آب ظرف ندارید ، راههایی برای صرفه جویی در آب در طول فرایند شستشو وجود دارد. به سادگی هنگام شستن ظروف ، آب را خاموش کنید ، به جای اینکه اجازه دهید ظرف کار کند.

دفع زباله را کنار بگذارید واحدهای دفع زباله آب زیادی مصرف می کنند. به جای فرستادن تکه های غذا به داخل فاضلاب ، آنها را در یک توده کمپوست بریزید تا در مصرف آب صرفه جویی شود و ضایعات غذا کاهش یابد.

هنگام مسواک زدن آب را خاموش کنید. اجازه دادن به شیر آب هنگام مسواک زدن ، اتلاف بی مورد آب است. هنگام مسواک زدن شیر آب را خاموش کنید ، آب را ذخیره کنید.

آب آشامیدنی را در یخچال نگهداری کنید. برای افرادی که از شیر آب خارج از شیر آب می نوشند ، جاری شدن آب تا سرد شدن یک عادت طبیعی است – اما آب زیادی را در این راه هدر می دهد. بجای نوشیدن آب سرد مستقیم از شیر ، بطری های قابل استفاده مجدد را با آب سینک ولرم پر کنید و در یخچال نگهداری کنید ، که به آنها اجازه می دهد بدون جریان آب در آبریز سرد شوند.

توضیحات انرژی خورشیدی: نحوه عملکرد انرژی خورشیدی
بیشتر بخوانید

شیرهای نشتی را بررسی کنید. شیرهای نشت کننده می توانند روزانه 20 گالن آب را هدر دهند. اگر می دانید شیر آب دارید که می چکد ، آن را تعمیر کنید یا در اسرع وقت آن را تعویض کنید تا در مصرف آب صرفه جویی شود (و بودجه دستگاه شما). حتی اگر فکر نمی کنید شیرهای آب شما نشت می کند ، به طور دوره ای بررسی کنید تا مطمئن شوید.

برای تشخیص نشتی ، متر آب خود را بیش از دو ساعت زمانی که آب در خانه شما استفاده نمی شود بررسی کنید. اگر میزان مصرف آب تغییر کند ، نشتی دارید. اطمینان از کارآمد بودن سیستم های آب به جلوگیری از هدر رفتن آب کمک می کند.

صرفه جویی در مصرف آب

صرفه جویی در مصرف آب

پایان مقاله درک اهمیت صرفه جویی در مصرف آب

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

بیوگرافی اپرا وینفری | نقد فیلم جزر و مد | Tides 2021 | اصطلاحات رایج در موسیقی | فرم سمفونی در موسیقی | تاریخچه سمفونی | نقد فیلم سانسور | توضیح داده کاوی : چگونه داده کاوی برای تجارت کار می کند | آموزش دیالوگ نویسی در رمان | بیوگرافی چارلز دیکنز | فیلم دفترچه امید بخش | سریال ۱۸۹۹ |

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × دو =