صفحه اصلی > علم و فناوری : توضیح ماشین های الکتریکی: ماشین های الکتریکی چگونه کار می کنند
ads

توضیح ماشین های الکتریکی: ماشین های الکتریکی چگونه کار می کنند

توضیح ماشین های الکتریکی: ماشین های الکتریکی چگونه کار می کنند : 

ماشین های الکتریکی چیست؟

خودروهای الکتریکی خودروهایی هستند که به جای موتور سوخت (که به عنوان موتور احتراق داخلی نیز شناخته می‌شود) از بسته باتری و موتور الکتریکی استفاده می‌کنند. یک منبع انرژی الکتریکی بسته باتری را شارژ می کند و خودرو همچنین می تواند باتری را از طریق ترمز احیا کننده شارژ کند.

ماشین های الکتریکی چگونه کار می کنند؟

خودروهای برقی امروزی با باتری‌های لیتیوم یونی کار می‌کنند که می‌توانند در خانه‌ها با استفاده از شارژر AC تغذیه شوند. خودروهای برقی همچنین می توانند از طریق برق DC تحت شارژ سریع قرار گیرند. با شارژ کامل، برخی از وسایل نقلیه الکتریکی دوربرد می‌توانند بیش از 350 مایل برد داشته باشند که برای طی کردن مسافت‌های طولانی در روز کافی است.

 ماشین های الکتریکی

 ماشین های الکتریکی

2 انواع ماشین های الکتریکی

دو نوع اصلی خودروهای الکتریکی، خودروهای الکتریکی خالص و پلاگین هیبریدی هستند. این خودروها به روش های مختلفی برای تامین انرژی موتور الکتریکی کار می کنند:

خودروهای الکتریکی خالص: برخلاف خودروهای بنزینی یا دیزلی که از موتور احتراق داخلی استفاده می کنند، این خودروها به سادگی انرژی را از یک باتری لیتیوم یونی بزرگ در پایه خودرو به یک موتور الکتریکی نسبتا کوچک منتقل می کنند. سپس موتور ماشین را تغذیه می کند.

وسیله نقلیه الکتریکی هیبریدی پلاگین: یک خودروی الکتریکی هیبریدی پلاگین (PHEV) شامل یک موتور الکتریکی و یک موتور احتراق داخلی است. برای تغذیه یک هیبریدی پلاگین، مخزن سوخت را در پمپ بنزین پر کنید یا باتری ها را در یک ایستگاه شارژ الکتریکی شارژ کنید. این خودروها معمولاً می توانند بیست تا پنجاه مایل را با نیروی الکتریکی خالص طی کنند و سپس به سیستم هیبریدی مانند خودروهای هیبریدی معمولی تبدیل شوند.

ماشین های الکتریکی چه تفاوتی با خودروهای معمولی دارند؟

خودروهای برقی با خودروهای معمولی تفاوت دارند زیرا با بنزین، گازوئیل یا سایر سوخت‌های مایع کار نمی‌کنند. آنها انرژی خود را از یک ایستگاه شارژ الکتریکی می گیرند و آن انرژی را در یک بسته باتری روی برد ذخیره می کنند. برخلاف خودروهای سنتی، یک خودروی الکتریکی می‌تواند از ترمز احیاکننده برای کاهش سرعت استفاده کند که در این فرآیند باتری را شارژ می‌کند. این سیستم ترمز ماشین را کند می کند و انرژی جنبشی را به نوعی انرژی تبدیل می کند تا قسمت هایی از ماشین را تامین کند. خودرو همچنین می تواند این انرژی را برای استفاده بعدی ذخیره کند.

بیوگرافی تاجر علم و دانشمند مشهور توماس ادیسون
بیشتر بخوانید

مزایای ماشین های الکتریکی چیست؟

خودروهای برقی و خودروهای هیبریدی پلاگین مزایای زیادی نسبت به خودروهای بنزینی، خودروهای دیزلی و حتی هیبریدی معمولی دارند:

انتشار گازهای گلخانه‌ای را به حداقل برسانید: خودروها و کامیون‌های سنتی از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کنند و گازهای گلخانه‌ای را که به تغییرات آب و هوایی جهانی کمک می‌کنند، دفع می‌کنند. خودروهای برقی می‌توانند برق را از شبکه برق شهری یا شبکه برق خانگی دریافت کنند که انرژی‌های تجدیدپذیر می‌توانند سوخت آن‌ها را تامین کنند. الکتریسیته از شبکه‌ای که با انرژی خورشیدی، باد یا انرژی زمین گرمایی کار می‌کند، انتشار گازهای گلخانه‌ای کمی تولید می‌کند. شبکه هایی که با زغال سنگ یا نفت کار می کنند، انتشار CO2 تولید می کنند.

تجربه رانندگی: خودروهای برقی با باتری می توانند انرژی بالقوه را به سرعت به انرژی جنبشی منتقل کنند. قابلیت شتاب خودروهای الکتریکی آنی است و به خودروهای الکتریکی گشتاور سریع‌تر و واکنش مستقیم بیشتری نسبت به خودروهای سنتی می‌دهد.
عملکرد بی صدا: خودروهای برقی با باتری در مقایسه با خودروهای سنتی با موتورهای احتراق داخلی پر سر و صداتر هستند و رانندگی آرام و دلپذیری را برای شما به ارمغان می آورد.

 ماشین های الکتریکی

 ماشین های الکتریکی

هزینه های نگهداری کمتر: در مقایسه با خودروهای استاندارد با موتور احتراق داخلی، خودروهای برقی دارای قطعات بسیار کمی هستند. این منجر به تعمیر و نگهداری کمتر و زمان کمتری از جاده می شود.
هزینه‌های سوخت‌گیری کمتر: بسته به منطقه شما، قیمت شارژ خودرو از شبکه برق ممکن است کمتر از هزینه سوخت‌گیری در پمپ بنزین باشد.

معایب ماشین های الکتریکی چیست؟

در حالی که خودروهای الکتریکی مزایایی برای همتایان بنزینی و دیزلی خود دارند، معایب زیر را در نظر بگیرید:

هزینه: خودروهای برقی امروزی به دلیل هزینه‌های مربوط به فناوری باتری، قیمت اولیه‌تری نسبت به خودروهای مشابه گازسوز دارند. کمک های مالی دولتی به خریداران برخی وسایل نقلیه الکتریکی تخفیف می دهد. با این وجود، هزینه همچنان یکی از عوامل بازدارنده اصلی فروش فعلی خودروهای برقی است.

برد: در حالی که برخی از خودروهای الکتریکی رده بالا می توانند با یک بار شارژ بیش از 300 مایل باشند، مدل های مقرون به صرفه تر تمایل دارند در محدوده 200 تا 250 مایلی شناور شوند که با موتورهای احتراق داخلی امروزی رقابت نمی کند. این به پدیده ای به نام “اضطراب محدوده” کمک می کند که به موجب آن رانندگان از ترس تمام شدن برق سفر خود را محدود می کنند. با شیوع بیشتر ایستگاه های شارژ در سراسر جاده های کشور، این اضطراب ممکن است از بین برود.

گیفت کارت اپل چیست؟
بیشتر بخوانید

محدوده ناهماهنگ در آب و هوای شدید: هوای بسیار سرد می تواند به طور قابل توجهی توان خروجی باتری های لیتیوم یون امروزی را کاهش دهد. این امر باعث می شود خودروهای تمام برقی در مناطقی که هوای سرد دارند کمتر قابل دوام باشند.

 ماشین های الکتریکی

 ماشین های الکتریکی

پایان مقاله توضیح ماشین های الکتریکی: ماشین های الکتریکی چگونه کار می کنند

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

فیلم ونوم ۲ | تحلیل کتاب دن کیشوت | فیلم هنرمند درجه یک | مراسم اسکار ۲۰۲۱ | معرفی Adobe Illustrator | آشنایی با مکتب فوویسم (Fauvism) – تاریخ و ویژگی ها و هنرمندان | اسپین اف گیم اف ترونز : دو انیمیشن دیگر در حال توسعه است | نقد فیلم آپارتمان | The Apartment | « غریبه‌ای در نیویورک » | ال گرکو: راهنمای زندگی و آثار ال گرکو | موسیقی پانک راک | بررسی کامل و تخصصی لپ تاپ Dell XPS 17 مدل 2020 |

دیدگاهتان را بنویسید

1 × 3 =