صفحه اصلی > هنر و سرگرمی : 6 نوع مجسمه سازی : راهنمای سبک های مجسمه سازی اروپا
ads

6 نوع مجسمه سازی : راهنمای سبک های مجسمه سازی اروپا

مجسمه سازی

از دوران ماقبل تاریخ گرفته تا جنبش های هنری معاصر ، مجسمه سازی به عنوان یک شکل هنری تکامل یافته است. درباره انواع مختلف مجسمه سازی ، تاریخ مجسمه سازی و هنرمندان تأثیرگذار بیشتر بیاموزید.

مجسمه سازی چیست؟

مجسمه ها آثار هنری سه بعدی هستند که از موادی مانند سنگ ، فلز ، سرامیک و چوب ساخته شده اند. مجسمه سازان از روش های مختلفی برای ساخت آثار هنری استفاده می کنند ، از جمله منبت کاری ، ساخت ، مدل سازی و ریخته گری.

مجسمه سازی

تاریخچه مختصر مجسمه سازی غرب

تاریخچه مجسمه سازی به طلوع تمدن بازمی گردد.

مجسمه های ماقبل تاریخ (40000-4000 قبل از میلاد): مجسمه های ماقبل تاریخ از منبت کاری روی سنگ گرفته تا ریخته گری از برنز. سایر مجسمه های ماقبل تاریخ از خشت ، استخوان ، چوب و سنگ تراشیده شده اند. یکی از قدیمی ترین مجسمه های شناخته شده Lion-man of the Hohlenstein-Stadel است ، مجسمه ای که از عاج ماموت تراشیده شده و در آلمان یافت شده است.

مجسمه های باستانی (4000 سال قبل از میلاد مسیح – 400 میلادی): مجسمه های باستانی شامل مجسمه های بزرگ مصر باستان مانند ابوالهول بزرگ جیزه و مجسمه های برجسته غرق شده ای هستند که در سنگ تراشیده شده اند – در بسیاری از آنها خدایان مصر دیده می شوند. مورخان هنر مجسمه های یونان باستان را در سه دوره باستانی ، کلاسیک و هلنیستی ترسیم می کنند. همانطور که یونان باستان در طول قرن ها پیشرفت می کرد ، مجسمه های یونانی از کارهای اولیه سخت به کارهای هنری بسیار پیچیده تبدیل می شدند.

مجسمه های قرون وسطایی (400-1400s): پس از سقوط امپراتوری روم ، مجسمه سازان در سراسر اروپا آثار هنری عمدتاً مذهبی ایجاد کردند. در دوران تاریکی ، کلیسای کاتولیک قدرت و نفوذ پیدا کرد و مجسمه هایی با نماد نگاری مسیحی را سفارش داد. در اواخر دوره قرون وسطایی ، سبک گوتیک نزد هنرمندان ایتالیایی مانند Giotto و Duccio ، که مجسمه های گوتیک را برای کلیساهای جامع و کلیساهای مذهبی ایجاد می کردند ، محبوب شد.

مجسمه های دوره رنسانس (دهه های 1400–1600): در دوره رنسانس در اروپا ، مجسمه ها آثار کلاسیک ساخته شده از برنز و مرمر ایجاد کردند. مشهورترین مجسمه ساز این دوره میکل آنژ است که مجسمه های مرمر او مسیر تاریخ هنر را تغییر داد. مجسمه مستقل و برجسته او دیوید (1501–1504) هنوز هم در فلورانس پابرجاست. یکی دیگر از مجسمه های مرمر وی ، Pietà (1498–1499) ، مریم مقدس را نشان می دهد که بدن عیسی را در دست دارد.

ایوان آیوازوفسکی کیست بیوگرافی آیوازوفسکی و هنرمند
بیشتر بخوانید

مجسمه های باروک ، روکوکو و رمانتیک (دهه 1600-1850): در این دوره ها ، مجسمه ها حتی بیشتر تزئین ، ظریف و اغلب اروتیک می شدند. موضوع این مجسمه ها از جنبه مذهبی و به سمت فرد حرکت می کند ، که توسط کارهای هنری مانند مجسمه مایل به قرمز کلود میشل The Matoxication of Wine (1780-1790) مشخص می شود.

مجسمه های مدرن و معاصر (دهه 1860 تا به امروز): مجسمه های هنری مدرن طیف گسترده ای از جنبش های هنری را شامل می شوند ، از جمله کوبیسم ، سازه گرایی روسی ، دادائیسم و ​​غیره. هنرمندانی مانند الكساندر كالدر مجسمه های جنبشی ساختند كه در حال حركت هستند. در طول کار خود ، پابلو پیکاسو از طیف گسترده ای از مواد ، از جمله مقوا ، خاک رس و اشیا found پیدا شده مجسمه های آزمایشی ساخت.

مجسمه سازی

6 نوع مجسمه سازی

روش های مختلفی وجود دارد که هنرمندان مجسمه سازی می کنند. برخی از اشکال مختلف مجسمه سازی را در نظر بگیرید.

مجسمه برجسته: مجسمه های برجسته شامل تصاویری است که از یک سطح صاف از همان ماده حک شده است. چند نوع تغییر در این فرم وجود دارد: نقش برجسته با تصاویری که به وضوح در بالای پس زمینه برجسته شده اند ، نقش برجسته کم (همچنین به عنوان نقش برجسته نیز شناخته می شود) با تصاویر فقط کمی برجسته ، و نقش برجسته غرق شده با تصاویر حک شده در داخل ، هرگز بالاتر از پس زمینه

مجسمه های مستقل: مجسمه های مستقل اجسام سه بعدی هستند که به هیچ زمینه ای متصل نیستند. این سبک از مجسمه سازی را می توان از هر زاویه ای با فاصله از هر طرف مشاهده کرد.

مجسمه های تراشیده شده: مجسمه های تراشیده شده از طریق فرایند کسر خلق می شوند. برای مجسمه های تراشیده شده ، از تراش دادن مواد مانند چوب یا سنگ استفاده کنید.

مجسمه سازی مدل سازی: با ایجاد یک ماده نرم مانند خاک رس یا موم ، از یک فرآیند افزودنی برای ایجاد مجسمه های مدل سازی استفاده کنید. مجسمه های سفالی اغلب در کوره شلیک می شوند تا سفت شوند.

مجسمه های مونتاژ شده: مجسمه های مونتاژ شده همچنین از یک فرآیند افزودنی استفاده می کنند که مجسمه ساز مواد مختلفی مانند ضایعات فلز و اشیای پیدا شده را ترکیب می کند. مجسمه های مونتاژ شده اغلب توسط چسب یا جوشکاری در کنار هم قرار می گیرند.

واترمارک چیست ؟ | همه چیز در مورد Watermark
بیشتر بخوانید

مجسمه سازی ریخته گری: این روش شامل ریختن یک ماده مایع در قالب طراحی شده برای یک شکل خاص است. این فرایند اجازه می دهد تا چندین نسخه از یک شکل تهیه شود.

4 برجسته مجسمه سازی اروپایی

کار این مجسمه سازهای تأثیرگذار را کاوش کنید.

آگوست رودن (1917-1840): آگوست رودن مجسمه ساز فرانسوی در اوایل کار حرفه ای خود تلاش کرد وقتی نقاشی ها و مجسمه هایش توسط مدارس هنری و گالری ها رد شد. در اواسط 30 سالگی ، رودن به ایتالیا سفر کرد و از مجسمه های میکل آنژ الهام گرفت. رودن پس از بازگشت به فرانسه شروع به ساخت مجسمه های برنزی کرد و با آثاری مانند بوسه (1889) و متفکر (1902) انقلابی در دنیای هنر ایجاد کرد.

لوئیز بورژوا (2010 – 1911): لوئیز بورژوا یک هنرمند فرانسوی-آمریکایی بود که به خاطر مجسمه های مستقل در مقیاس بزرگ مانند مامان (1999) ، عنکبوتی ساخته شده از برنز ، فولاد ضد زنگ و مرمر که بیش از 30 فوت قد دارد ، مشهور است. بورژوا از طریق مجسمه های واضح و سورئال خود ، مضامین ترس ، رابطه جنسی و آسیب های دوران کودکی را کشف کرد.

مجسمه سازی

مارسل دوشان (1868–1968): یکی از تأثیرگذارترین هنرمندان مفهومی قرن بیستم ، مارسل دوشان کار خود را در دهه 1910 در پاریس آغاز کرد و سرانجام در جریان جنگ جهانی دوم به نیویورک رفت. دوشان بیشتر بخاطر مجسمه های اولیه آماده خود مانند Bicycle Wheel (1913) ، نمونه ای از سبک ترکیبی و Fountain (1917) ، ادرار چینی روزمره شناخته شده است.

هنری مور (1898–1986): هنری مور مجسمه ساز انگلیسی در سنین جوانی مجذوب سبک های باستانی و مدرن مجسمه سازی شد. پس از کنار گذاشتن فرآیند مدل سازی که در مدرسه آموخت ، مور یک فرایند کنده کاری مستقیم را ایجاد کرد که برای مجسمه هایی مانند Bird Basket (1939) و Helmet Head and Shoulders (1952) استفاده کرد.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

کسب درآمد از کوتاه کننده لینک | نقد فیلم لبوفسکی بزرگ | شاهکاری ماندگار | فیلم تعطیلات موسیو اولو | کسب درآمد از اینستاگرام | تاریخچه عکاسی خبری : اصول عکاسی خبری یا فتوژورنالیسم | راهنمای موسیقی انجیل : تاریخچه مختصری از موسیقی انجیل | نقد فیلم چیزهای کوچک | فیلم روشنایی شهر

دیدگاهتان را بنویسید

11 + 6 =