صفحه اصلی > ورزش و بازی : نقد و بررسی بازی Vampyr
ads

نقد و بررسی بازی Vampyr

بازی Vampyr

برانگیختن لندن مه آلود و بی قانون در سال 1918 بسیار جذاب است.

با مقاله نقد و بررسی بازی Vampyr با بامدادی ها همراه باشید

خون آشام ها ، همانطور که همه می دانیم ، وجود ندارند. با این حال ، اگر چنین کردند ، یکی شدن در واقع ممکن است مزایای خود را داشته باشد. این بازی جوی ، کاملاً متمایز از شهرت Dontnod ، از شهرت زندگی عجیب است ، وسیله ای برای بررسی معضلات پیرامون تبدیل شدن به موجودی جاودانه قدرتمند است که برای زنده ماندن باید خون بیگناهان را بمکد.

و بر خلاف ماجراهای اشاره و کلیک که Dontnod را روی نقشه قرار می دهد ، گیم پلی اکشن بسیار مناسبی نیز ارائه می دهد.

بازی Vampyr

بازی Vampyr

اقدام وامپیر در لندن با زانو به راه افتاده است: سال 1918 است ، جنگ بزرگ هنوز ادامه دارد و یک بیماری همه گیر آنفلوانزای اسپانیایی بخش وسیعی از جمعیت را در بر گرفته است. دکتر جاناتان رید ، شخصیتی که بازی می کنید ، در گودالی بیدار می شود که اجساد بی شماری در آن انداخته شده است. اما چیزی به شدت اشتباه است:

در آغوش خواهرش که در جستجوی او در خیابان های خطرناک کوبیده است ، غرق می شود ، مه قرمز سرازیر می شود و او گردن او را گاز می گیرد ، خون او را تخلیه می کند و او را می کشد. بنابراین بازی Vampyr ماهیت خود را به عنوان یک بازی نشان می دهد که در آن معضلات اخلاقی بزرگ ظاهر می شوند.

شکارچیان خون آشام بلافاصله شروع به تعقیب رید می کنند و بازی سیستم مبارزه ای خود را معرفی می کند که عمدتا بر اساس هک با چاقوها ، تیشه ها و امثال آنها طراحی شده است ، اما شامل اسلحه و حرکت بسیار مهم است ، که در آن رید مسافت قابل توجهی را در میان تاری تاری طی می کند. از دود سیاه بعداً

، با بالا آمدن سطح ، شروع به جمع آوری حرکات خون آشام ویژه می کنید. رید می تواند خون را برای درمان خود مصرف کند یا حرکات دفاعی و تهاجمی را انجام دهد ، مانند نیزه خون یا سپر خون. حرکتهای به اصطلاح Ultimate یا می توانند صدمه بزرگی به یک هدف واحد وارد کنند یا خسارت متوسطی به همه اهداف حاضر وارد کنند. با این حال ، تمام حرکات مربوط به خون آشام های رید دارای دوره خنک شدن هستند.

نقد و بررسی کونسول Nintendo Switch
بیشتر بخوانید

رید دارای سه متر طول عمر ، استقامت و خون است-به زیبایی ، دومی را می توان با خوردن موش ها بالا برد ، و خود را از رید برانگیخت. رید با استفاده از یک سلاح در دست (یا اصابت گلوله به تعداد کافی) می تواند دشمنان را مات و مبهوت کند و آنها را برای گزش گردن باز کند ، که ذخیره خون او را دوباره پر کرده و باعث آسیب می شود. مجموعه وسیعی از حرکات او و نیاز به فرار برای جبران مجدد استقامت ، به یک سیستم جنگی تاکتیکی تبدیل می شود ، که هنگام مواجهه با کارفرمایان و مدیران کوچک باید به درستی تسلط یابد.

اما بازی Vampyr به دور از همه چیز در مورد مبارزه ، هر چند که سرگرم کننده است. رید به زودی با دکتر ادگار سوانسی در ارتباط است ، خوشبختانه مدیر بسیار روشنفکر بیمارستان پمبروک ، در جنوب وایتچپل ، و تنها بیمارستانی که در این منطقه فعالیت می کند. رید ، معلوم است که فقط یک جراح برجسته نیست ، بلکه یک متخصص در تحقیقات خون ، و به ویژه تکنیک جدید انتقال خون است. سوانسی با وجود خون آشام بودن به رید پیشنهاد می دهد در بیمارستان

، و رید اتاق شخصی خود را که به عنوان مخفیگاه عمل می کند دریافت می کند ، جایی که می تواند استراحت کند ، سطح خود را ارتقا دهد (بهبود ویژگی های اساسی و کسب توانایی های خون آشام جدید) و ساخت و ارتقاء سلاح و داروهای درمانی که شامل سرم هایی است که سلامتی ، استقامت و خون رید را در هنگام جنگ تقویت می کند.

بازی Vampyr

بازی Vampyr

خط داستانی جامع مربوط به تمایل رید برای یافتن موجودی است که او را به خون آشام تبدیل کرده است و همه سرنخ ها هنگامی ظاهر می شود که او شروع به انجام مأموریت هایی برای سوانسی و دیگران در اطراف بیمارستان می کند و سپس به چهار منطقه فرسوده نزدیک لندن گسترش می یابد.

برخی تحت مراقبت گارد پریوین ، دسته ای از شکارچیان خون آشام متعصب و مسلح هستند ، در حالی که برخی دیگر به خون آشام های سطح پایین به نام اسکال واگذار می شوند (خود رید یک نوع خون آشام به نام اکون است و به زودی با او ملاقات می کند. یک همکار Ekon که شروع به توضیح مفاهیم خون آشام شدن می کند).

نقد و بررسی انیمیشن Vivo
بیشتر بخوانید

بسیاری از شخصیت های معمولی برای ملاقات و گفتگو وجود دارد و علیرغم برخی غلط های املایی در زیرنویس ، دیالوگ بازی Vampyr خوب است (کلیشه عجیب و غریب صحنه را کنار بگذاریم) و گفتگو با افراد محلی ماموریت های جانبی و اطلاعات مهم را به دنبال دارد. رید می تواند شخصیت های مریضی را که ملاقات می کند شفا دهد.

اما او همچنین می تواند از قدرت خون آشام های جدید خود برای مسحور کردن آنها ، هدایت آنها به مناطق پنهان و “در آغوش گرفتن” آنها استفاده کند ، که باعث می شود خون آنها تخلیه شده و آنها را بکشد. دومی تزریقات زیادی از Experience Points ایجاد می کند ، که در واقع بسیار مفید هستند.

اما هرچه قربانیان بی گناه بیشتری رید ادعا کند ، بیشتر به سمت قانون گریزی و ناامیدی مناطق اطراف خود فرو خواهد رفت. رید در طول بازی تعداد زیادی از پریوین گارد را می کشد

، زیرا آنها به طور خودکار به همراه هر خون آشامی که با او برخورد می کند به او حمله می کنند. اما وامپیر با زیرکی شما را به فکر عواقب کشتن بیگناهان می اندازد و اینکه چگونه این امر با میل رید برای نجات و شفا آنها در تضاد است. با این وجود ، گاهی اوقات باید کمی سخت گیری کنید ، و همیشه یک مهارت خون آشام عجیب و غریب وجود دارد که می خواهید آن را به دست آورید یا ارتقا دهید.

نتیجه نهایی یک بازی پیچیده ، جوی و بسیار لذت بخش است. برانگیختن لندن مه آلود و بدون قانون در سال 1918 بسیار جذاب است و ترکیبی از مبارزه و تحقیقات تاکتیکی پاسخگو و قابل قبول به شیوه ای عاقلانه ترکیب شده است.

این بدون اشکال نیست-واقعاً می تواند با یک سیستم سریع مسافرت (اگرچه نقشه در یک بازی مدرن در سمت کوچک قرار دارد) که حداقل به شما امکان می دهد بین Hideouts حرکت کنید. احتمالاً به دلیل مرگ شما را آنطور که باید مجازات نمی کند و هر XP را که از آخرین ذخیره خودکار به دست آورده اید برای شما باقی می گذارد. و گاهی اوقات – به ویژه هنگامی که با کارفرمایان روبرو می شوید و چند بار می میرید – در نهایت مجبور می شوید کیلومترها را به نزدیکترین مخفیگاه بازگردانید تا اقلام ضروری را بسازید.

نقد و بررسی بازی Dishonored 2
بیشتر بخوانید
بازی Vampyr

بازی Vampyr

اما برای کسانی که بازی های تک نفره ، قابل تامل ، اصلی و جوی خود را دوست دارند ،بازی Vampyr بسیار مناسب است. ناهنجاری های اخلاقی پیچیده ، یک دوره جذب جذاب و اضافه کنجکاوی باعث می شود شما آرزو کنید که آرزو کنید خودتان یک خون آشام باشید.

پایان مقاله نقد و بررسی بازی Vampyr

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم شوالیه سبز | The Green Knight | روتوش صورت در فتوشاپ | استیون کینگ | لورین هانسبری | بهترین فیلم های ۲۰۲۱ | هانا آرنت و کتاب توتالیتاریسم | نقد فیلم Contact | نقد فیلم بیداری | قدرت موسیقی: چگونه می تواند برای سلامتی مفید باشد | نقد فیلم لبوفسکی بزرگ | شاهکاری ماندگار |

دیدگاهتان را بنویسید

4 × یک =