صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم Last Christmas / فیلم آخرین کریسمس
ads

نقد فیلم Last Christmas / فیلم آخرین کریسمس

فیلم آخرین کریسمس

نقد فیلم Last Christmas / فیلم آخرین کریسمس : 

اگر ریچارد کورتیس فیلم آخرین کریسمس  را تماشا کند ، احتمالاً این کار را با لبخند بر لب انجام می دهد. از نظر رویکرد ، لحن و نیت ، این فیلم بسیار شبیه به فیلمی است که کورتیس می سازد و بیش از آنکه شباهت زیادی به پیشنهاد غیر معمول کلاسیک فصل تعطیلات خود داشته باشد ،

عشق در واقع. (آیا واقعاً 16 سال از اکران آن فیلم می گذرد؟) اما تامپسون نویسنده/بازیگر زن عضو گروه Curtis’s Love Actually بود و DNA فیلم آخرین کریسمس  را با برخی از عناصر خوشایند جمعیت تزریق کرده است. با حضور پل فیگ روی صندلی کارگردان ، این فیلم احساسی بی دریغ به بینندگان فرصت می دهد تا بخندند و گریه کنند در حالی که به چیزی متفاوت از آنچه تریلرها و مطالب بازاریابی نشان می دهند تبدیل شوند.

فیلم آخرین کریسمس

فیلم آخرین کریسمس

این یک رام کام نیست. یا حداقل ، این فقط یک رام کام نیست. مطمئناً چیزی فراتر از یک بوی عاشقانه بین ستاره های فتوژنیک امیلیا کلارک (شبیه شخصیت او در بازی تاج و تخت) و هنری گلدینگ (دقیقاً شبیه شخصیت دیوانه غنی آسیایی ها) وجود دارد. فیلم آخرین کریسمس  ، با اشاره ای به چارلز دیکنز ، در مورد نجات کریسمس کلارک در زمان کریسمس است-چگونه شرایط او را از فردی بدبین و ضد کریسمس به فردی نرمتر و ملایم تر و مراقبت کننده تر تبدیل می کند.

اهلی کردن لازم نیست گلدینگ به عنوان تام ، صبورترین مرد جهان ، در حال سوار شدن است (که پس از یک ملاقات زیبا با پرنده ای که مدفوع می کند) وقتی که کیت بیشترین نیاز را به او دارد ، ظاهر می شود و پیاده روی های طولانی و توصیه های حکیمانه به او ارائه می دهد. جستجو.” او همچنین قاطعانه از خوابیدن با او امتناع می کند ، هرچند او از بوسه های گاه به گاه خودداری می کند.

کریسمس گذشته به همان اندازه وقت خود را با زندگی خانوادگی کیت می گذراند تا با دشمنی هایش با تام. هنگامی که مهمان نوازی دوستان و عاشقان تحمیل نمی شود ، کیت در خانه با مادرش ، پترا (تامپسون) و پدر ، ایوان (بوریس ایساکوویچ) در خانه زندگی می کند. خواهرش ، مارتا (لیدیا لئونارد) ، مکان خاص خود را دارد اما گهگاه به آنجا سر می زند. خانواده کیت از یوگسلاوی سابق برای فرار از جنگ به انگلستان مهاجرت کردند ،

نقد فیلم سوپ اردک
بیشتر بخوانید

اما او در آن زمان آنقدر جوان بود که لندن تنها خانه ای است که می شناسد. یک وضعیت تهدیدکننده زندگی که تقریباً کیت را کشت ، مادرش را در حال حاضر قوی کرده و باعث ایجاد اصطکاک بین مادر و دختر شده است. کیت و مارتا دائماً در گلوی یکدیگر هستند و به سختی در حال صحبت کردن هستند.

فیلم آخرین کریسمس

فیلم آخرین کریسمس

به عنوان یک دختر ، کیت یک خواننده آینده دار بود ، اما تا حدی به دلیل بیماری اش ، هرگز پتانسیل خود را برآورده نکرد. در حال حاضر او به عنوان جن در یک جشن کریسمس که توسط “بابا نوئل” (میشل یوه) ظالم اداره می شود ، کار می کند. کیت از زندگی خود متنفر است ،

از کار خود متنفر است و در بین شرکت در ممیزی هایی که به طور معمول در آنها شکست می خورد ، رفتارهای مخرب خود را انجام می دهد. او یکی از طرفداران بزرگ جورج مایکل است (فیلم در اواخر سال 2017 ، یک سال پس از مرگ او اتفاق می افتد) ، که بهانه ساز نازکی برای به صدا در آوردن موسیقی متن با آهنگ های مختلف مایکل WHAM است! روزها و حرفه انفرادی

فیلم آخرین کریسمس به روند جدیدی در فیلم های سینمایی بزرگسالان می پیوندد که متکی بر خروجی یک هنرمند یا گروه در ساخت موسیقی متن است: ملکه برای راپسودی Bohemian ، التون جان برای Rocket Man ، بیتلز برای دیروز ، بروس اسپرینگستین برای Blinded by the Light ، و مایکل برای آخرین کریسمس. از بین این عناوین ، فیلم آخرین کریسمس ضعیف ترین ارتباط را دارد. اگرچه عنوان فیلم برگرفته از WHAM محبوب است!

فیلم آخرین کریسمس

فیلم آخرین کریسمس

آهنگ تعطیلات (و حداقل در سه تکرار مختلف ، یکی از آنها نسخه ضبط شده است) ، و آهنگهای دیگر (که همه آنها به جای اینکه به طور کامل پخش شوند ، گزیده شده اند) به طور تصادفی در سرتاسر پخش می شوند. برخی حذف های کنجکاو نیز وجود دارد – در حالی که “ایمان” ، “همه چیز او می خواهد” و “آزادی 1990” ظاهر می شوند ، “زمزمه بی دقتی” و “چهره پدر” در میان مفقودین هستند.

فیلم همشهری کین
بیشتر بخوانید

در سال های اخیر ، تعداد کمی از اکران های تئاتری با مضمون کریسمس وجود داشته است و استودیوهای فیلمسازی این منطقه را به شبکه های کابلی و پخش کننده واگذار کرده اند. در نتیجه ، فیلم آخرین کریسمس با وجود حساسیت های مدرن تقریباً نوستالژیک است. فیلم احساسی و دستکاری است – این چیزها با قلمرو همراه است – اما نه بیش از حد.

تامپسون و فیگ به تولید امتیاز می دهند و یک پیچ و تاب ایجاد می کنند (یکی که در اوایل قابل پیش بینی است اما با این وجود کار می کند). گفتگو تند است ، پیامی نه چندان ظریف با هدف سیاست های ضد مهاجرت وجود دارد و امیلیا کلارک عملکردی گرم و لذت بخش ارائه می دهد.

فیلم آخرین کریسمس

فیلم آخرین کریسمس

فیلم آخرین کریسمس ممکن است برای پیدا کردن جایگاه گیشه خود با وجود فیلم های بسیار برجسته ای که برای تماشاگران مبارزه می کنند ، مشکل داشته باشد ، اما این یکی از لذت بخش ترین پیشنهادات غیر معتبر است و اگر در سینماها طاقچه خود را پیدا نکند ، مطمئناً دوباره در بازار فیلم های خانگی ظاهر می شود و برای کریسمس در آینده محبوب می شود.

پایان مقاله نقد فیلم Last Christmas / فیلم آخرین کریسمس

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

درختان زینتی | ۲۰ گیاه زیبا برای فضای سبز خانه! | فیلم پرسه | فیلم شب های کابیریا | فیلم من به پایان دادن به اوضاع فکر می‌کنم | فیلم خواهران غریب | نکاتی از هانس زیمر برای امتیازدهی فیلم | فیلم کروئلا | نقد و بررسی بازی Watch Dogs: Legion | فیلم کیمیا | نقد و برسی بازی Persona 5 Strikers |

دیدگاهتان را بنویسید

4 × یک =