صفحه اصلی > کسب و کار : تعریف برنامه بازاریابی: نحوه ایجاد یک برنامه بازاریابی
ads

تعریف برنامه بازاریابی: نحوه ایجاد یک برنامه بازاریابی

بازاریابی

تعریف برنامه بازاریابی: نحوه ایجاد یک برنامه بازاریابی : 

یک برنامه بازاریابی ، کمپین بازاریابی و استراتژی های قیمت گذاری یک شرکت را برای یک بازه زمانی خاص ترسیم می کند. بیاموزید که چگونه یک برنامه بازاریابی برای کسب و کار خود ایجاد کنید ، همراه با اهداف زیادی که در خدمت آن است.

برنامه بازاریابی چیست؟

برنامه بازاریابی گزارش یا سندی است که استراتژی یک شرکت را برای بازاریابی محصولات یا خدمات خود به مشتریان خود در یک بازه زمانی خاص مشخص می کند. این طرح – که به عنوان یک نقشه راه برای صاحبان مشاغل و بازاریابان آنها عمل می کند – کمپین ها و اهداف بازاریابی ، پیشنهادات فروش منحصر به فرد (ویژگی هایی که شرکت را برتر از رقبای خود می کند) ، استراتژی های قیمت گذاری و تلاش های عمومی برای مخاطبان هدف خود را نشان می دهد.

یک برنامه بازاریابی همچنین ممکن است پیامهایی را که شرکت برای دستیابی به مشخصات جمعیتی در بازارهای هدف خود استفاده می کند و نحوه استفاده از کانال های بازاریابی – مانند بازاریابی دیجیتال ، بازاریابی ایمیلی و بازاریابی رسانه های اجتماعی – برای انتقال این اطلاعات ، به کار گیرد. در نهایت ، یک برنامه بازاریابی شامل معیارهایی است که نتایج قابل اندازه گیری کمپین را در بازه زمانی تعیین شده تجزیه و تحلیل می کند.

بازاریابی

بازاریابی

هدف از برنامه بازاریابی

هدف از برنامه بازاریابی این است که استراتژی بازاریابی یک شرکت را با اهداف تجاری خود هماهنگ کند ، که شامل کسب سهم بیشتر از بازار ، توسعه محصولات جدید یا گسترش بازار هدف برای جذب مشتریان جدید است.

یک برنامه بازاریابی م asثر به عنوان الگویی برای کمک به رهبری برای درک چگونگی دستیابی به آن اهداف تجاری عمل خواهد کرد. این طرح تحقیقات بازار مورد نیاز برای تدوین کمپین های بازاریابی ، استراتژی های بازاریابی که تحقیقات به دست خواهد آورد و نحوه تخصیص بودجه از بودجه بازاریابی برای اجرای موفق این استراتژی ها را به تفصیل شرح می دهد. این اطلاعات تصویری از بازده احتمالی سرمایه گذاری برای بودجه در اختیار صاحبان مشاغل قرار می دهد.

برنامه بازاریابی همچنین ممکن است وظایفی را به اعضای تیم بازاریابی اختصاص دهد و سابقه و تجزیه و تحلیل برنامه ریزی قبلی بازار شرکت را ارائه دهد. این تجزیه و تحلیل به بازاریابان اصلی شرکت این امکان را می دهد تا ببینند کدام طرح ها با مشتریان مطابقت دارد تا بتوانند با استفاده از این اطلاعات برنامه های بازاریابی موفقی را توسعه دهند.

حمام یخ در خانه: نحوه حمام یخ
بیشتر بخوانید
بازاریابی

بازاریابی

نحوه ایجاد یک برنامه بازاریابی

چندین مرحله برای ایجاد یک برنامه بازاریابی وجود دارد ، از جمله:

یک خلاصه اجرایی تهیه کنید: یک گزارش خلاصه اجرایی تهیه کنید ، یک نسخه خلاصه از برنامه بازاریابی خود که شامل بیانیه ماموریت ، مراحل مهم و برنامه های آینده شرکت شما است. خلاصه اجرایی از نظر چیدمان در فهرست مطالب برنامه بازاریابی اول قرار می گیرد.

بازاریابی

بازاریابی

تنظیم بودجه: ایجاد بودجه جزء اساسی هر برنامه بازاریابی است. در حالی که روش های زیادی برای استفاده از ابزارهای بازاریابی رایگان مانند رسانه های اجتماعی یا منابع ویدئویی وجود دارد ، سایر روش ها به بودجه نیاز دارند ، مانند استخدام کارکنان تمام وقت و پاره وقت و مشارکت کنندگان مستقل برای کمک به اجرای طرح. این نقش ها را در برنامه بازاریابی خود برای ارائه بودجه دقیق تر بیان کنید.

تعریف اهداف بازاریابی: بخش اهداف بازاریابی جایی است که حقایق و ارقام در آن نقش دارند. این بخش شامل تجزیه و تحلیل شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) یا اهداف اصلی عملکرد است ، که اهداف تجاری هستند که می خواهید به آنها برسید ، مانند بهبود حفظ مشتری یا گسترش پایگاه مشتری. استفاده از معیارهایی مانند درصدی که شرکت پیش بینی می کند افزایش یابد و محدوده زمانی که این اتفاق می افتد ، این حس را به دست می آورد که این اهداف قابل دستیابی هستند.

شناسایی شخصیت های خریدار: شخصیت های خریدار مشخصات جمعیتی مشتری ایده آل را ارائه می دهند که شرکت مایل است با کمپین های بازاریابی خود آنها را مورد هدف قرار دهد. تحقیقات بازار در مورد مشتریان فعلی می تواند داده های جمعیت شناختی و روانشناختی را ارائه دهد ، که اطلاعاتی است که از ویژگی های شخصیتی یا شیوه زندگی آنها گرفته شده است. این اطلاعات به شما تصویری واضح از مشتریان بالقوه می دهد تا با کمپین مورد هدف قرار گیرند.

تحقیق در مورد رقابت: مشاغل می توانند با تحقیق در مورد استراتژی های بازاریابی رقبای خود ، مزیت رقابتی نسبت به مشاغل مشابه در زمینه خود کسب کنند. این تحقیق باید شامل داده های مربوط به رهبری رقبا ، تیم های فروش و بازاریابی ، رشد سالانه و نقاط قوت و ضعف در برنامه های بازاریابی قبلی و فعلی باشد.

آموزش کسب درآمد از اینستاگرام
بیشتر بخوانید
بازاریابی

بازاریابی

رهبری همچنین می تواند از تجزیه و تحلیل SWOT (نقاط قوت ، ضعف ها ، فرصت ها ، تهدیدها) برای بررسی نحوه عملکرد آنها در تاکتیک های مختلف بازاریابی ، مانند استراتژی بازاریابی محتوای دیجیتال ، بازاریابی رسانه های اجتماعی و بازاریابی بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) استفاده کند.

جزئیات ابتکارات محتوا: این بخش به تشریح اقدامات محتوا در برنامه بازاریابی می پردازد ، از جمله اینکه شرکت شما چند بار محتوا را منتشر می کند (روزانه ، هفتگی یا ماهانه) ، سیستم عامل هایی که آن را تبلیغ می کنید و KPI ها برای هر نوع. شما همچنین باید از یک استراتژی بازاریابی دیجیتال برای محتوا استفاده کنید و یک چارچوب زمانی مشخص برای اندازه گیری اثربخشی برنامه بازاریابی داشته باشید.

وظایف کلی: پس از بیان جزئیات ضروری ، وظایف خاصی را به اعضای تیم محول کنید. رهبران تیم و اعضای تیم آنها را از مسئولیت های گروهی و فردی خود آگاه کنید. به رهبران تیم قدرت دهید تا مسئولیت های روزانه را تعیین کنند.

برنامه بازاریابی در مقابل استراتژی بازاریابی

اگرچه اصطلاحات “برنامه بازاریابی” و “استراتژی بازاریابی” اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند ، اما برنامه بازاریابی تنها یکی از عناصر استراتژی بازاریابی است. برنامه بازاریابی فعالیتهای بازاریابی ، مانند تلاشهای بازاریابی ماهانه یا سالانه ، برای یک بازه زمانی خاص را مشخص می کند.

در مقابل ، استراتژی بازاریابی “تصویر بزرگی” از اهداف بازاریابی و ارزش پیشنهادی یک شرکت یا آنچه محصول یا مارک آنها می تواند به مشتریان هدف ارائه دهد ، ارائه می دهد.

بازاریابی

بازاریابی

پایان مقاله تعریف برنامه بازاریابی: نحوه ایجاد یک برنامه بازاریابی

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم منهتن | مفهوم ریتم در موسیقی | آموزش عکاسی از سوژه متحرک | بهترین فیلمهای جیمز دین | بهترین فیلم های ویلیام وایلر | ادبیات طنز چیست ؟ نحوه استفاده از طنز در ادبیات | به علاوه نکاتی درباره طنز در نوشتن | نقد فیلم Suicide Squad | فیلم جوخه‌ی انتحار | اطلاعات جدید در مورد فیلم Jungle Cruise با بازی امیلی بلانت و دواین جانسون | محبوب‌ترین ژانرهای عکاسی | ⭐️ کدام سبک عکاسی مناسب شماست؟ | فیلم مرید |

دیدگاهتان را بنویسید

4 − 4 =