صفحه اصلی > بیوگرافی/مشاهیر : بیوگرافی لیل ناس ایکس
ads

بیوگرافی لیل ناس ایکس

لیل ناس ایکس

بیوگرافی لیل ناس ایکس : 

آهنگ «جاده شهر قدیمی» رپر آمریکایی، لیل ناس ایکس، در سال 2019 به یک موفقیت در فضای مجازی تبدیل شد. اولین آلبوم او “Montero” (2021) نیز موفقیت آمیز بود.

لیل ناس ایکس کیست؟

لیل ناس ایکس با نام مونترو لامار هیل در سال 1999 متولد شد. نام هنری او ترکیبی از “لیل” (یک نامگذاری رایج برای رپرها)، “ناس” از حساب توییتری است که او در حالی که یکی از طرفداران فداکار نیکی میناژ و “X” به عنوان عدد رومی 10 (تعداد سالهایی که او فکر می کرد برای رسیدن به شهرت طول می کشد). ناس در رسانه‌های اجتماعی هوشمندی دارد که کارش را در منظره‌ای شلوغ برجسته کند، که به موفقیت او در «جاده شهر قدیمی» کمک کرد.

سپس ناس اولین آلبوم معنادار و در عین حال جذابی خلق کرد: Montero (2021). این رکورد حاوی آهنگ هایی مانند “Industry Baby” و “Montero (مرا با نام خودت صدا کن)”

است. آهنگ شخصی “خورشید غروب می کند” به چگونگی دست و پنجه نرم ناس جوان با همجنس گرا بودن می پردازد. ناس پس از اینکه به او آموزش داده شد که همجنس‌گرایی در دوران رشدش اشتباه بود، این پیام را می‌دهد که دوست دارد روابط همجنس‌گرایان آنقدر مورد پذیرش جامعه قرار گیرد که غیرقابل توجه شود.

لیل ناس ایکس

لیل ناس ایکس

اوایل زندگی

لیل ناس ایکس با نام Montero Lamar Hill در 9 آوریل 1999 در لیتیا اسپرینگز، جورجیا به دنیا آمد. مادرش او را به افتخار میتسوبیشی مونترو، خودرویی که دوست داشت، مونترو نامید. پس از جدایی والدین ناس زمانی که او 6 ساله بود، او و خواهر و برادرهایش برای زندگی با مادر و مادربزرگ خود در یک پروژه مسکن عمومی در آتلانتا که به مواد مخدر و خشونت معروف بود، رفتند. حدود چهار سال بعد، نبرد حضانت منجر به این شد که ناس و برادر بزرگترش به حومه آتلانتا نقل مکان کنند تا با پدر و نامادری خود زندگی کنند.

ناس گفته است که از 5 سالگی می‌دانست که همجنس‌گرا است. همانطور که او بزرگتر شد، شاهد زورگویی و همجنسگراهراسی بود که باید با آنها دست و پنجه نرم کنند و تصمیم گرفت که همیشه در کمد بماند. پدرش یک خواننده انجیل بود و ناس مجبور بود به کلیسا برود. در یک نقطه، “حتی فکر کردم، “اگر من این احساسات را داشته باشم، این فقط یک آزمایش است. یک آزمایش موقت. قرار است از بین برود. خدا فقط من را وسوسه می کند.”

بیوگرافی گیلبرت بیکر
بیشتر بخوانید

ناس در دبیرستان سرش را پایین نگه داشت. تمرکز اصلی او زندگی آنلاین به عنوان یکی از طرفداران نیکی میناژ بود. در توییتر به‌عنوان @nasmaraj، ناس با دیگر تحسین‌کنندگان میناژ – Barbz – تعامل داشت و یاد گرفت که چگونه در رسانه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

ناس برای تحصیل در رشته کامپیوتر در دانشگاه جورجیا غربی ثبت نام کرد، اما کالج را دوست نداشت. او آهنگ نوشت و متوجه شد که عاشق خلق موسیقی است. او تصمیم گرفت که مدرسه را رها کند تا روی آن تمرکز کند و این باعث ناراحتی پدرش شد.

لیل ناس ایکس

لیل ناس ایکس

“جاده شهر قدیم”

پس از ترک کالج، ناس با خواهرش زندگی می کرد و موسیقی خود را به صورت آنلاین به اشتراک می گذاشت. او محبوبیت ویدیوهای کانتری تله را دید که موسیقی کانتری و سبک جنوبی هیپ هاپ را ترکیب می کرد. او با بیتی که به قیمت 30 دلار به صورت آنلاین خریداری کرد، آهنگ تله کانتری خود را با عنوان “جاده شهر قدیمی” ساخت. او به رولینگ استون گفت: «این اولین آهنگی بود که من واقعاً فرموله کردم. “من می گفتم، “من باید آن را کوتاه کنم، باید آن را جذاب کنم.”

ناس این آهنگ را در دسامبر 2018 در SoundCloud پست کرد. توانایی‌های او در رسانه‌های اجتماعی باعث شد این آهنگ در TikTok ویروسی شود و در سایت‌های دیگر پخش شود. در مارس 2019، “Old Town Road” به سه نمودار بیلبورد راه یافت: Hot 100، Hot R&B/Hip-Hop Songs و Hot Country Songs.

سپس از نمودار کشور حذف شد. استدلال رسمی بیلبورد این بود که آهنگ ناس “از عناصر موسیقی کانتری امروزی به اندازه کافی برخوردار نیست”، اما بسیاری از افراد متعجب بودند که آیا سیاه‌پوست بودن او بر این تصمیم تأثیر گذاشته است. (بیلبورد گفت که نژاد عاملی نیست.)

در میان این جنجال، آهنگ به شماره 1 در بیلبورد Hot 100 رسید. در 5 آوریل 2019، او ریمیکسی از “Old Town Road” را که با بیلی ری سایرس، ستاره کانتری دهه 1990 ساخته بود، منتشر کرد. هانا مونتانا. با کمک ریمیکس‌های سایروس و دیگران، «جاده شهر قدیمی» رکوردی را برای ماندن در بالای جدول 100 به مدت 19 هفته ثبت کرد.

بیوگرافی آنا د ارماس
بیشتر بخوانید

بیرون آمدن

با افزایش شهرت، ناس تصمیم گرفت از پنهان کردن تمایلات جنسی خود دست بردارد. او ابتدا پیش خواهر و برادرش آمد، سپس حقیقت را با پدرش در میان گذاشت. پدرش ابتدا پرسید که آیا ناس توسط شیطان وسوسه می‌شود یا خیر، اما پسرش را پذیرفت و به طور کامل از او حمایت کرد.

لیل ناس ایکس

لیل ناس ایکس

در 30 ژوئن 2019، پایان ماه پراید، ناس به صورت عمومی منتشر شد. پس از حضور در کنسرت پراید در جشنواره گلستونبری، او به طرفدارانش دستور داد تا آهنگ او “C7osure (You Like)” را “از نزدیک گوش کنند” تا نشان دهند او همجنسگرا است.

ناس می‌دانست که به اشتراک گذاشتن این اطلاعات می‌تواند برخی از همسالان و طرفداران او را در کانتری و هیپ‌هاپ بیگانه کند. برخی از رپرها از او در کامنت‌های همجنس‌گرا هراسی نام برده‌اند، از جمله انتقاد از مدی که او روی فرش‌های قرمز پوشیده است. اما او پشت تصمیم خود ایستاده است. ناس در مصاحبه‌ای در سال 2021 توضیح داد: “من صادقانه احساس می‌کردم که این وظیفه من است. به خصوص اگر می‌خواستم به جلو بروم.”

آهنگ های بعدی و اولین آلبوم

پس از موفقیت «جاده شهر قدیمی»، ناس در مارس 2019 با کلمبیا رکوردز قرارداد امضا کرد. آهنگ‌های بعدی او «پانینی» و «رودئو» مورد توجه قرار گرفتند، اما چیزی که او منتشر کرد به اوج «جاده قدیمی شهر» نرسید. و EP 7 2019 او آنطور که انتظار می رفت اجرا نشد. ناس اعتراف کرده است که احساس می کند با آن ضبط، آن را ایمن پخش کرده است.

ناس گفت که در زمان کار بر روی اولین آلبوم خود، Montero، در طول قرنطینه اولیه COVID-19 به بلوغ رسیده است. تک آهنگ “Montero (Call Me By Your Name)” در مارس 2021 منتشر شد. در همان زمان، ناس پیامی را برای خود جوانتر به اشتراک گذاشت: “من می دانم که قول داده بودیم هرگز علنی نشویم، می دانم که قول داده ایم هرگز نباشیم. «آن نوع همجنس‌باز، من می‌دانم که قول داده بودیم با راز بمیریم، اما این درها را برای بسیاری از افراد عجیب و غریب به سادگی باز می‌کند.”

ویدیوی “Montero (مرا با نامت صدا کن)” از تصاویری مرتبط با ایمان مسیحی و این ایده که همجنس گرا بودن به معنای محرومیت از رستگاری است، ساخته شده است. این ویدئو، همراه با انتشار کراوات “کفش های شیطان”، خشم آنلاین را برانگیخت، اگرچه ناس گفت: “عشق بیش از صد نفر بر نفرت است.” تسلط او در رسانه های اجتماعی به ناس اجازه داد تا در عین اینکه توجه را به آثارش جلب کند، به انتقاد از منتقدان پاسخ دهد. “Montero (Call Me By Your Name)” در رتبه 1 بیلبورد Hot 100 قرار گرفت.

بیوگرافی رهبر قلب جبهه متفقین فرانکلین دی. روزولت
بیشتر بخوانید

قبل از انتشار آلبوم خود در سپتامبر 2021، ناس عکس هایی را به اشتراک گذاشت که در آنها یک برآمدگی بارداری برجسته دیده می شد. او درباره انتشار آلبوم به مجله People گفت: «من مثل مادری هستم که فرزندش را به دنیا می فرستد. در ضبط، او با التون جان، مایلی سایرس، مگان تی استالیون، جک هارلو و گربه دوجا اجرا می کند.

لیل ناس ایکس

لیل ناس ایکس

دستاوردها و اهداف

در شصت و دومین دوره جوایز گرمی در ژانویه 2020، ناس برنده بهترین اجرای موسیقی پاپ دونفری/گروهی و بهترین موزیک ویدیو برای «جاده قدیمی شهر» شد.

در سال 2021، C Is for Country، کتاب کودکان او درباره لیل ناس ایکس و پانینی پونی، پرفروش شد.

ناس «Montero (مرا به نام خودت صدا کن)» و «Sun Goes Down» را در شنبه شب زنده در ماه مه 2021 اجرا کرد. شلوارش در حین اجرایش شکافت، اما بعداً توییت کرد که این نقص در کمد لباس برنامه‌ریزی نشده بود.

در سپتامبر 2021، ناس جایزه بهترین مدافع سال پیشگیری از خودکشی را از پروژه Trevor دریافت کرد. او در پاسخ گفت: “اگر استفاده از صدای من و بیان خودم در موسیقی من می تواند حتی به یک بچه که در آنجا احساس تنهایی می کند کمک کند، پس ارزشش را داشت.”

در مراسم مت گالا در سال 2021، ناس با سه لباس چشم نواز دادگاه برگزار کرد.

ناس می گوید زمانی که احساس کرد زمان مناسب است قصد دارد بازیگری را شروع کند.

روابط

برای مدتی در سال 2021 ناس رقصنده یای آریزا را می دید که در موزیک ویدیوی “That’s What I Want” او ظاهر شد. با این حال، ناس پس از پایان این رابطه اعتراف کرد: “من در این مرحله از زندگی ام هستم که در نهایت متوجه شدم که نمی خواهم عاشق شوم. من خیلی روی حرفه موسیقی ام متمرکز هستم و عشق خیلی طول می کشد. این مسئولیت زیادی دارد، و فکر نمی‌کنم در حال حاضر حاضر باشم آن مسئولیت اضافی را بر دوش خود داشته باشم. وقتی این اتفاق بیفتد، این اتفاق خواهد افتاد.”

لیل ناس ایکس

لیل ناس ایکس

پایان مقاله بیوگرافی لیل ناس ایکس

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

دیوید لینچ | مکتب دادائیسم | Adobe Photoshop | معرفی فتوشاپ برای مبتدیان | نقد فیلم Who You Think I Am | نقدو بررسی بازی Resident Evil 3 | نقد و بررسی بازی Subnautica: Below Zero | هنر ما قبل تاریخ | راهنمای تکنیک ویبراتو : ۷ نوع ویبراتو | نقد و بررسی بازی Quantum Break |

دیدگاهتان را بنویسید

8 − 6 =