صفحه اصلی > شیوه زندگی : 8 دستور غذای باقیمانده برنج : با برنج پخته چه چیزی درست کنیم؟
ads

8 دستور غذای باقیمانده برنج : با برنج پخته چه چیزی درست کنیم؟

باقیمانده برنج

باقیمانده برنج : برای جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی، دستور العمل های باقی مانده برنج درست کنید و از باقی مانده ها یا غذاهای اصلی انبارداری استفاده کنید.

باقیمانده برنج چیست؟

برنج باقیمانده برنجی است که از قبل پخته شده است. ممکن است بعد از یک غذای خانگی یا از یک رستوران غذاهای آسیایی، مکزیکی، تایلندی یا هندی برنج اضافی داشته باشید. برنج باقیمانده می تواند برنج سفید، برنج قهوه ای، برنج وحشی، برنج باسماتی یا هر نوع برنج دیگری باشد که شما اضافه دارید.

نحوه نگهداری باقیمانده برنج

باقی مانده برنج را در ظرف در بسته در یخچال تا چهار روز نگهداری کنید. برنج سفت تر و تا حدودی خشک می شود، اما وقتی از آن در دستور العمل های باقی مانده برنج استفاده می کنید، دوباره آب می شود. برخی از دستور العمل های برنج، مانند پودینگ برنج و ریزوتو، نیاز به پختن برنج در مایع و سپس سرو آن را در محل دارند، اما دستور العمل های برنج باقی مانده (مانند آرانچینی) وجود دارد که برای این نوع باقی مانده ها نیز مفید است. دانستن نحوه نگهداری صحیح برنج تضمین می کند که باقی مانده برنج قابل استفاده باقی می ماند.

8 دستور غذای باقیمانده برنج

از برنج باقی مانده از شام مرغ سوخاری دیشب در بیشتر از سالاد برنج، سوپ برنج یا کاسه برنج استفاده کنید. در اینجا هشت دستور غذای مختلف با استفاده از برنج باقی مانده آورده شده است.

آرانچینی: با باقی مانده ریزوتو ایتالیایی، گلوله های برنج معروف به آرانچینی درست کنید. آنها را با یک مکعب پنیر موزارلا یا سس گوشت پر کنید. سپس آن‌ها را به شکل توپ درآورید و با آرد سوخاری بپوشانید و سرخ کنید تا ترد شوند. از طرف دیگر، آنها را به شکل نان‌هایی برای کیک‌های برنجی باقی‌مانده درست کنید. این دستور آرانچینی را در خانه درست کنید.

Bibimbap: از باقی مانده برنج برای تهیه یک کاسه برنج کره ای به نام bibimbap استفاده کنید. برنج را با سبزیجات، گوشت چرخ کرده، کیمچی و یک تخم مرغ سرخ شده پر کنید. برنج سفید رایج است، اما تقریباً هر برنج باقی مانده کار می کند. این غذا را به عنوان غذای اصلی شب هفته با سس سویا، گشنیز و سایر چاشنی ها و چاشنی ها سرو کنید. با دنبال کردن این دستور طرز تهیه بیبی‌باپ را بیاموزید.

آموزش ساخت تاب برای خانه خود
بیشتر بخوانید

بوریتو: تهیه بوریتو معمولا شامل برنج تازه است، اما می توانید به راحتی از برنج باقی مانده نیز استفاده کنید. وقتی آن را با گوشت آبدار، لوبیا سیاه، گواکامول و سایر مواد در یک بوریتو جفت کنید، برنج مایعات اضافی داخل تورتیلا را جذب می کند. طرز تهیه یک بوریتو خانگی آسان را یاد بگیرید.

سرخ کردن مرغ: غذای جانبی برنج دیشب را با پیاز سبز، فلفل دلمه‌ای و سس سرخ‌کرده خوش‌طعم به همراه مرغ سرخ‌کرده تبدیل کنید. باقی مانده برنج سفید یا برنج قهوه ای با سرخ کردن خوب کار می کند. در اینجا یک دستور پخت ساده مرغ وجود دارد که می توانید دنبال کنید.

برنج سرخ شده: از باقی مانده برنج برای تهیه برنج سرخ شده استفاده کنید. مرغ را برای برنج مرغ سرخ شده، یک تخم مرغ همزده برای برنج تخم مرغی سرخ شده یا کیمچی برای برنج سرخ شده کیمچی اضافه کنید. برنج را در روغن زیتون یا روغن کنجد روی اجاق گاز تفت دهید، سپس طعم دهنده ها و مواد دیگری را که می خواهید اضافه کنید. طرز تهیه برنج سرخ شده را یاد بگیرید.

اویاکودون: این غذای تخم مرغ، مرغ و برنج نوعی دونبوری یا کاسه برنج ژاپنی است. مرغ در آبگوشت داشی پخته می شود و تخم مرغ ها روی آن مانند املت می پزند. مخلوط را روی باقی مانده برنج سرو کنید و روی ظرف را با پیاز سبز خرد شده تزئین کنید. این دستور اویاکودون را امتحان کنید که کمتر از نیم ساعت طول می کشد.

اوهاگی: نوعی واگاشی (شیرینی ژاپنی)، اوهاگی از موچی و پرکننده یا پوشش آنکو (خمیر شیرین لوبیا قرمز) تشکیل شده است. آشپزها برنج کوبیده شده را به شکل توپ در می آورند و سپس روی آن را با خمیر لوبیا قرمز می پوشانند. طرز تهیه اوهاگی سنتی را بیاموزید.

فلفل های پر شده بوقلمون: باقی مانده برنج، بوقلمون پخته شده، سس گوجه فرنگی، زیره، پونه کوهی، پودر سیر و سایر چاشنی ها را با هم مخلوط کنید. سپس مخلوط را داخل یک فلفل دلمه ای گود شده بریزید و ظرف را در فر بپزید. سعی کنید این دستور پخت فلفل بوقلمون را دنبال کنید.

منبع مستر کلاس

بهترین مارک کامپوزیت دندان کدام است؟ برند ژاپنی یا آلمانی؟
بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانید:

بهترین کتاب های ادبیات مصر | معرفی کتاب الیور تویست | راهنمای معماری قلعه نوشوانشتاین | نقد فیلم موقعیت مهدی | نقد فیلم Trigger Point ( فیلم تریگر پوینت 2021 ) | نقد فیلم Kate | معماری ویکتوریا: ۳ ویژگی معماری ویکتوریا | راهنمای معماری برج پیله گاکوین | بهترین فیلم های اینگرید برگمن | نقاشی های مکتب رئالیسم

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

سه × سه =