صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم False Positive | فیلم مثبت کاذب 2021 | ترس‌های امروزی زنان
ads

نقد فیلم False Positive | فیلم مثبت کاذب 2021 | ترس‌های امروزی زنان

فیلم مثبت کاذب

کمتر از دوازده بار در طول ” فیلم مثبت کاذب ” ، یک داستان شهری درباره وحشت بارداری ، جمله شگفت آور مغز مادر را می شنوید. همه می گویند: “این یک چیز واقعی است” و ادعا می کنند که مادر بودن در آینده باعث می شود که شما دیگر واقعاً ذهن و تصمیم گیری خود را کنترل نکنید ، اما در عوض ، تحت تأثیر مست و خنثی کننده منطق انتظار عمل کنید.

همراه با نویسنده / کارگردان جان لی ، ایلانا گلیزر ستاره و خالق همکار “Broad City” با چند خط ، این فراز و نشیب منفی را که از مبارزات یک زن باردار شانه خالی می کند ، استخراج می کند ، و صنعت پدرسالاری را بررسی می کند که تجارت تولد از طریق آن انجام می شود.

نقد فیلم مثبت کاذب

 فیلم مثبت کاذب

و استقلال زنانه را باطل می کند. نتیجه این کار یک فیلم تعلیق ساخته شده است که ماهرانه ساخته شده است ، اما فیلمی که تا حدی از آرزوهایش کوتاه است ، هم به عنوان یک هجو و هم به عنوان یک تریلر روانشناختی با یک نگاه منتقدانه در جامعه.

مسئله کاملاً این نیست که گلیزر ، که در حال حاضر منتظر است و بنابراین دست اول راجع به این موضوع با تجربه است ، و لی (که همچنین از “شهر برادوی” نیز استقبال می کند) چیزهای قابل توجهی درباره اشکال زن ستیزی و محاسبه شده ندارند که این روزها حاملگی را احاطه کرده است. برعکس ، به نظر می رسد این دو نفره ذهنیت بسیاری را در رابطه با زنانگی ، نژاد ، زندگی در شهر ، فرهنگ سازمانی ، پزشکی مدرن و البته مردانگی سمی در ذهن خود دارند. به جز این ، به نظر می رسد که آنها فقط سطح پرسش ها و اهداف روایی خود را خراشیده اند.

احساسی کلی که پس از ” فیلم مثبت کاذب ” باقی مانده است تحسین شدید یک فیلم با ایده های بی اساس است و احساس ناتمامی است که کمی آن را تحت الشعاع قرار می دهد.

و با این وجود ، به راحتی می توانید کمبودهای ” فیلم مثبت کاذب ” را بخاطر داشته باشید که بسیار عجیب و غریب بی نظیر است. فیلم لی یکی را یادآوری می کند که گرچه ترسناک معاصر پر از فیلم های استادانه ای مانند “ارثی” و “فیلم بابادوک” در مورد وحشت مادرانه است ، اما ژانر بسیار پرکارتری برای از بین بردن تابوهای انتظار ، کمتر است ، اما شاید برای یک ” پیشگیری ”اینجا یا آنجا.

نقد فیلم بانی و کلاید
بیشتر بخوانید

پس از آن جای تعجب نیست که “کودک رزماری” رومن پولانسکی بارزترین نقطه مرجع برای گلیزر و لی در نخ نیویورک خود در مورد یک زن جوان موفق است که ابتدا با باروری دست و پنجه نرم می کند ، و سپس ، یک اکوسیستم کامل از چراغ های گاز بی رحم که شوهرش ممکن است بخشی از آن باشد یا نباشد.

او لوسی است (خود گلایزر) ، یک مدیر بازاریابی در حال افزایش است که در نهایت می تواند با ایجاد یک حساب تازه برنده شده برای شرکت خود ، موفقیت بزرگ خود را در تجارت کسب کند. اما حتی اگر از نظر فنی با لوسی برابر با همکاران مرد خود رفتار می شود ، شما به سرعت احساس می کنید که مشکلی پیش آمده است – برای مبتدیان ، چرا ناظر ، ناظم به ظاهر حامی گرگ (جاش همیلتون) همیشه پیش او می رود و هرگز یکی از پسران نیست ، برای سفارش تیم از Dig Inn؟ (این انتخاب رستوران زنجیره ای متمرکز بر سلامتی ، مسلماً یک شوخی الهام انگیز در حال اجرا در فیلم می شود.)

با این وجود ، لوسی با خوشحالی روزانه تقاضای مالیات دفتر خود را رعایت می کند ، در حالی که از تلاش های ناموفق خود در بارداری شبانه تأکید می کند. پس از یک دوره طولانی ناکامی ، سرانجام او و همسرش پزشک خود آدریان (جاستین تروکس کاملاً سلطه گر) سرانجام در دکتر هندل را زدند (پیرس برازنان ، ناخوشایند بودن ژنیال شخصیت خود را میخکوب کرد) ؛ استاد سابق آدریان و همچنین یک پزشک پرمخاطب و بسیار متقاضی که روش مخفی خود برای باروری را توسعه داده است.

و قبل از اینکه ما آن را بشناسیم ، خبر خوبی به لوسی داده می شود – او سرانجام انتظار دارد. اگرچه وضعیت او بدون برخی از عوارض سخت نیست که نیاز به یک روند ناراحت کننده اما گاهی پزشکی ضروری به نام کاهش انتخابی دارد تا شانس او ​​را برای یک تولد موفقیت آمیز افزایش دهد.

نقد فیلم مثبت کاذب

 فیلم مثبت کاذب

” فیلم مثبت کاذب ” اغلب از اینجا به بعد با بازی های فکری توهم آمیز همراه است ، با یک سکانس رویایی منحرف کننده که بیننده را ناآرام و گیج می کند تا ما را به فضای اصلی لوسی برساند. یکی که نمی تواند تفاوت بین رویاها و واقعیت را ارزیابی کند. به موقع ، لوسی نسبت به محیط پیرامونی خود بدبین تر می شود و عقل موقت را فقط در گروه های حامی بارداری پیدا می کند که با اکراه در صورت اتفاقات بد در بدن او بدون رضایت وی ، با اکراه به آنها می پیوندد.

فیلم جواهرات تراش نخورده
بیشتر بخوانید

کمک نکردن به مسائل یک بوم کامل از بازیکنان است ، همه انتظارات غیر واقعی و انکارآمیز خود را بر روی زن جوان تنها نشان می دهد. برخی با انکار واقعیت او می گویند: “اما شما درخشان هستید.” دیگران با حمایت وی را در کلینیک ها ، آپارتمان ها و ساختمان های اداری بی نظیر عقیم ، یادآور می شوند: “قرار است که این یک زمان شادی آور باشد.”

در یکی از صحنه های واضح تر استعاره ای فیلم مثبت کاذب در این زمینه ، آدریان با کمال وحشت دستبند عشق معروف کارتیه را در اطراف مچ دست لوسی قفل می کند ، تقریباً ادعا می کند که سرنوشت او را به دست خودش می گیرد. (“ما” های مکرر و آزار دهنده ای که وی در گفتن “ما باردار هستیم” استفاده می کند فقط این حق را تقویت می کند.)

با یک لباس عروس بی عیب و نقص و یک لباس لباس صورتی کمرنگ ، دکمه های جانبی ، دکمه های جانبی ، پرستار دست راست دکتر هندل داون (گرتچن مول ، MVP مرموز فیلم) نقش مهمی در این اعمال دارد. او به روشی شرم آور ، منفعلانه و پرخاشگرانه بر لوسی سلطنت می کند که هم بی علاقگی پرستار راتچ و هم سردی مودبانه سرنا واترفورد را در “The Handmaid’s Tale” به ذهن متبادر می کند.

در حقیقت ، لی با ظرافت با نشانه های تصویری و جوی هوشمندانه Handmaid’s در چندین بخش ، در کنار پاول پوگورزلسکی ، فیلمبردار “ارثی” و “میدسومار” بازی می کند. تصاویر واضح و واضح پوگورزلسکی ، انزوای فزاینده لوسی را در جهانی تصرف می کند که خواستار پذیرش سرنوشت زنانه خود است.

او از دست دادن خود لوسی با دید واضح فیلم می گیرد ، با خنده ، احساس خنده و ناراحتی عصبی را در هوا به دست می آورد ، هر دو وقتی دکتر هندل با وسایل پزشکی ترسناک خود را درگیر می کند و آدریان با برانکارد بالای بدن همسرش می ایستد و با او یکی می شود تنه باردار.

لی در موفقیت در انتقاد از افرادی مانند لوسی ، مرفه ، خوش فکر اما هنوز هم تا حدودی بی سر و صدا از ساکنان شهر که نیاز به بررسی امتیازات خود دارند ، کمتر موفق است.

نقد فیلم منهتن
بیشتر بخوانید

نقد فیلم مثبت کاذب

فیلم مثبت کاذب

بنابراین هنگامی که فیلم نامه گریس سینگلتون (زینب جاه) ، یک مامای مشهور سیاه پوست را به نفع روش های طبیعی تولد و دکوراسیون خاکی دفتر معرفی می کند ، تلاش آن برای جلب توجه به پیش فرض های نژادپرستانه لوسی در مورد این زن که او “جادویی” می نامد احساس دردناک است نیمه پخته همچنین مبهم در نظر گرفته می شود یک عمل فوری ، خونریزی دهنده ، باعث می شود شما آرزو کنید که این تمرین سبک ژانر کمی زیرک ، شیک آرزوهای مضمونی کمرنگ داشته باشد.

پایان مقاله نقد فیلم مثبت کاذب

منبع سایت راجر ایبرت

بیشتر بخوانید:

بهترین خواننده های سبک کانتری|فیلم ۵ هم خون|نقد فیلم برف شکن|نقد فیلم فروشندهسریال خلافت|نقد فیلم شیطان را بران|انیمیشن شهر اشباح

دیدگاهتان را بنویسید

3 − 1 =