صفحه اصلی > شیوه زندگی : آموزش ساخت تاب برای خانه خود
ads

آموزش ساخت تاب برای خانه خود

ساخت تاب

ساخت تاب یک افزودنی راحت و کاربردی به پاسیوی شما است که می تواند یک پروژه تولید چوب سازنده را ایجاد کند. تمام آنچه شما نیاز دارید چند ابزار نجاری ، برخی برنامه ها و یک یا دو بعد از ظهر رایگان است.

آموزش ساخت تاب چیست؟

تاب ایوان یک مبلمان فضای باز نیمکت مانند است که توسط زنجیر یا طناب به سقف ایوان متصل می شود. تاب های ایوان همچنین ممکن است به صورت سازه های مستقل ساخته شوند ، مانند تاب ایوان قاب A که از دو قاب A قائم متصل شده توسط یک تیر آویزان است. تاب های ایوان به فضای زیادی احتیاج دارند و در درجه اول برای پاسیو های بزرگ مناسب هستند.

آموزش ساخت تاب

آموزش ساخت تاب

می توانید برای صرفه جویی در هزینه و ایجاد خلاقیت خود ، ایوان DIY خود را در خانه تغییر دهید. برای محافظت از ایوان و نمای داخلی خانه خود ، در هر جهت حدود چهار فوت فضا را در نظر بگیرید تا نوسان شما از برخورد با محیط اطراف خود جلوگیری کند. تاب ایوان برای خانواده ها و بچه های بالای 10 و 11 سال بسیار عالی است ، اما نباید کودکان کوچک را بازی کرد که بدون مراقبت روی آنها بازی کنند.

5 نوع تاب ایوان DIY

تمام تاب های ایوان از نظر عملکرد مشابه هستند ، اما صاحبان خانه می توانند طیف گسترده ای از سبک ها و طرح ها را انتخاب کنند. در زیر فقط برخی از انواع تابهای ایوان آورده شده است.

Adirondack: تاب های ایوان Adirondack تلفیقی به سبک صندلی عشق از دو صندلی به سبک Adirondack است.

کنسول: تاب های ایوان کنسول تاب های ایوان کمی پیچیده تری هستند که شامل یک کنسول مرکزی می شوند ، اغلب دارای پوشه های کف و یک سطح صاف برای غذا هستند.

روستیک: تاب های ایوان روستایی غالباً از چوب برش ارگانیک ساخته می شوند (شاخه های ضخیم برای بازوها به جای برش های چند ضلعی مستطیلی) و به ندرت رنگ آمیزی می شوند و این باعث می شود پروژه های عالی DIY باشند.

تاب صندلی: تاب صندلی صندلی است که فقط برای یک نفر ساخته شده و از سقف ایوان آویزان شده است. اینها برای کودکان ایده آل است و می تواند به سبک هر یک از تابهای ایوان ذکر شده در بالا ساخته شود.

آموزش ساخت شلف دیواری برای دکوراسیون منزل : یک راهنمای گام به گام
بیشتر بخوانید

قاب A: تاب های قاب A به سقف ایوان شما متصل نیستند. در عوض ، آنها می توانند در سایر مناطق حیاط شما مانند آلاچیق در باغ واقع شوند. اگر سقف ایوان شما نمی تواند وزن زیادی را تحمل کند و اگر می خواهید چند صندلی اضافی به ایوان عقب یا اطراف گودال خود اضافه کنید ، این گزینه عالی است.

آموزش ساخت تاب

آموزش ساخت تاب
9 ماده ای که برای ساختن تاب ایوان نیاز دارید

بیشتر موادی که برای ساخت تاب ایوان DIY نیاز دارید را می توانید در هر فروشگاه سخت افزاری پیدا کنید. در اینجا چیزی است که شما برای ایجاد تاب ایوان به آن نیاز دارید.

چوب: برای چرخش ایوان خود به چند تخته چوب برش داده شده به قطعات 2×4 نیاز دارید. چوب سرخ نوعی چوب بادوام و بادوام است که می تواند وزن زیادی را تحمل کند. انواع محبوب دیگر چوب برای پروژه ای مانند این شامل صنوبر ، سرو ، صنوبر ، بلوط سفید و افرا است.

چسب چوب: چسب چوب به شما کمک می کند تا قطعات چوب را هنگام کار روی آنها محکم کنید.
اره رومیزی: برای برش تکه های چوب به ابعاد دلخواه به یک اره رومیزی احتیاج دارید. همچنین می توانید از اره یا اره برقی استفاده کنید.

کاغذ سنباده و بتونه چوب: از کاغذ سنباده برای پایان دادن به پروژه شما استفاده می شود تا کار شما تمام شود. بتونه چوب به شما امکان می دهد سوراخ های جیب پیچ را پس از پایان پروژه پر کنید.

نوارچسب: برای ایجاد نقشه های ساخت نوسان ایوان خود به یک نوار اندازه گیری نیاز دارید.

لکه چوب: لکه چوب به شما این امکان را می دهد که به تاب ایوان خود جلوه ای روستایی و جذاب ببخشید که همچنین آن را در برابر آسیب های هوا عایق بندی کند. پلی اورتان آن را حتی در برابر آب و هوا مقاوم می کند.

سخت افزار و مته برق: برای محکم کردن قطعات تاب ایوان خود به تعدادی پیچ بلند و یک مته برق نیاز دارید. همچنین برای اتصال تاب خود به سیستم تعلیق سقف به شش پیچ چشم نیاز دارید.

طناب یا زنجیره: شما به طناب ضخیم یا یک زنجیره سنگین برای تعلیق تاب خود از سقف نیاز خواهید داشت. اطمینان حاصل کنید که سیستم تعلیق شما به اندازه کافی قوی است که می تواند وزن چند نفر را تحمل کند.

21 نوع لباس شنا : تفکیک سبک های لباس شنا
بیشتر بخوانید

دستکش ایمنی و عینک ایمنی: همیشه هنگام انجام کار خود باید از دستکش و عینک ایمنی استفاده کنید تا از امنیت خود در امان باشید.

نحوه ساخت تاب ایوان

در اینجا یک آموزش آسان ، گام به گام در مورد چگونگی ساخت تاب ایوان DIY خود از چوب وجود دارد.

برنامه های ساختمانی خود را تنظیم کنید. برای ساختن برنامه های ساخت و ساز ایوان خود ، می توانید بصورت آنلاین یک طرح پیش ساخته پیدا کنید یا خودتان برنامه های سفارشی بسازید. برنامه های چرخش ایوان شما باید با یک طرح اولیه از طرح ، اندازه گیری فضای شما و لیست برش چوب شما شروع شود. فضایی را که نوسان ایوان شما در آن قرار دارد اندازه گیری کنید و ابعاد تاب خود را متناسب با میزان فضای ایوان مورد نظر خود تنظیم کنید.
قاب صندلی خود را بسازید.

با ساخت پایه نیمکت خود شروع کنید. یک قاب دو فوت در شش فوت با استفاده از 2x4s ایجاد کنید ، که توسط دو پیچ واگن سوراخ شده در هر گوشه پایه محکم شده است (در کل هشت پیچ). پایه خود را بر روی یک سطح صاف قرار دهید و تکه های تکیه گاه 2×4 کوتاهتر (در مجموع شش قطعه) را عمود بر قطعات بلندتر قاب صندلی خود اضافه کنید. اینها میله هایی هستند که از صندلی تاب ایوان شما پشتیبانی می کنند. ابتدا لت ها را با چسب چوب به پایین بچسبانید و سپس آنها را با پیچ های سوراخ جیبی از زیر به قاب صندلی پیچ کنید.

ارسال های خود را اضافه کنید برای هر گوشه صندلی نیمکت خود چهار پست ببرید. این ها از زیر دست و پشتی شما پشتیبانی می کنند. دو پستی که از پشتی شما پشتیبانی می کنند باید دو برابر بیشتر از دو پایه پشتیبانی از جلو برش داده شوند. این پست ها را به هر گوشه پایه پایه خود وصل کنید.

پشتی خود را بسازید. اسلحه های پشتی خود را با استفاده از سه تکه چوب 1×3 بریده شده به طول نیمکت خود بسازید این موارد را به دو پایه پشتی خود متصل کرده و با چسب محکم کنید و سپس دوباره از پیچ های چوبی استفاده کنید.

بهترین مدل های پرده | چگونه می توان پرده را برای خانه خود انتخاب کرد
بیشتر بخوانید

سوراخ های جیب خود را پر کرده و لک بزنید. تمام سوراخ های قابل مشاهده خلبان را با بتونه چوب و شن و ماسه در هر سطح پر کنید. یک لایه لکه و سپس یک لایه پلی اورتان بزنید. وقتی خشک شد ، لایه دوم را بزنید.

پیچ و مهره های چشم خود را سوراخ کنید. پیچ های چشم را به چهار گوشه پایه صندلی خود (یا پشت تاب) اضافه کنید و سپس دو را به اتصالات سقف ایوان خود اضافه کنید. این پیچ های چشم جایی است که شما زنجیر پشتیبانی خود را که نوسان شما را از سقف معلق می کند وصل می کنید. مطمئن شوید که پیچ و مهره های سقف خود را در گل میخ ها سوراخ می کنید وگرنه ممکن است کاملاً پشتیبانی نشوند.

رشته خود را ببندید. نیمکت تمام شده خود را روی ارتفاع دلخواه روی دو صندلی قرار دهید. یک زنجیره یا طناب را از طریق پیچ و مهره های چشمی که به پایه تاب متصل شده اند رد کنید و سپس آنها را به پیچ های چشم در سقف ایوان خود متصل کنید.

آموزش ساخت تاب

ساخت تاب

تمام کنید و لذت ببرید. مقداری کوسن اضافه کرده و بالش پرتاب کنید تا تاب جدید فضای باز شما تمام شود. برای صندلی تاب ، از یک تشک تخت یا یک تشک دوقلوی قدیمی برای تکیه گاه ارزان و راحت صندلی استفاده کنید.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

فیلم های امیلیا کلارک | فیلم بابادوک | سریال چرنوبیل | تعریف پارتیتور در موسیقی | آموزش عکاسی صنعتی | نحوه ساخت میز کار : راهنمای ساخت میز کار خانگی | بیوگرافی امیلی برونته | نقد فیلم شام من با آندره | فیلم ونوم ۲

دیدگاهتان را بنویسید

16 + شش =