صفحه اصلی > کسب و کار : تعریف چرخه تجاری: 4 مرحله چرخه تجاری
ads

تعریف چرخه تجاری: 4 مرحله چرخه تجاری

چرخه تجاری

تعریف چرخه تجاری: 4 مرحله چرخه تجاری : 

درک تعریف چرخه تجاری برای درک الگوهای بزرگتر از اوج و پایین اقتصادی بسیار مهم است.

چرخه تجاری چیست؟

اصطلاح “چرخه تجاری” به کل فعالیت اقتصادی یک کشور اشاره دارد – به طور خاص ، اینکه چگونه این فعالیت در مجموع نوسان می کند و چگونه ممکن است از الگوها در یک دوره معین پیروی کند.

با تعریف یک چرخه ، یک چرخه تجاری در نهایت به ابتدا باز می گردد و یک دایره از مراحل تشکیل می دهد که هر یک به مرحله قبل وابسته است. برخی از اقتصاددانان بحث می کنند که آیا یک چرخه تجاری باید هر بار از این الگو پیروی کند یا خیر یا اینکه می تواند مراحل را رد یا تغییر دهد تا به این ترتیب واجد شرایط شود. برخی از افراد چرخه تجاری را چرخه اقتصادی یا چرخه تجارت می نامند ، اما همه اصطلاحات به وضعیت یک اقتصاد اشاره دارند.

چرخه تجاری

چرخه تجاری

اهمیت چرخه تجاری

دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (NBER) چرخه تجاری اقتصاد ایالات متحده را اندازه گیری می کند. برای انجام این کار ، آنها از نرخ های تولید ناخالص داخلی سه ماهه ، داده های اقتصادی و سایر شاخص های اقتصادی به عنوان راهنما استفاده می کنند و بر این اساس پیش بینی خود را انجام می دهند. سایر نهادهای دولتی از این اطلاعات به همراه حسابداری درآمد ملی برای تعیین سیاست های مالی و تعیین معیارهای پیشرفت استفاده می کنند.

آگاهی از چگونگی عملکرد چرخه کسب و کار و اینکه کشور در حال حاضر در چه مرحله ای است به تعیین آینده کمک می کند و اینکه آیا شما به عنوان مصرف کننده و/یا سرمایه گذار باید بر اساس آن اقدام کنید. برای مثال ، اگر می دانید که کشور در رکود است ، می توانید از سیاست پولی فدرال رزرو که به فدرال رزرو نیز معروف است پیروی کنید و ببینید آنها چه اقداماتی را برای انتقال کشور به مرحله بعدی انجام می دهند. سپس سرمایه گذاری یا تصمیمات مالی خود را بر این اساس انجام می دهید.

4 مرحله چرخه تجاری

چرخه تجاری معمولی یک اقتصاد همان چهار مرحله را دنبال می کند که شامل نقاط بالا و پایین است. مدت زمان مشخصی برای هر مرحله وجود ندارد ، زیرا برخی از مراحل می تواند کوتاه مدت باشد ، در حالی که برخی دیگر ممکن است سالها طول بکشد. چهار مرحله از یک چرخه تجاری مشترک عبارتند از:

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی
بیشتر بخوانید

گسترش: در مرحله توسعه ، فعالیت اقتصادی یک ملت افزایش می یابد ، ارزش تولید ناخالص داخلی واقعی (تولید ناخالص داخلی واقعی) افزایش می یابد و کالاها و خدمات متعددی در دسترس است. نرخ سود وام ها پایین است ، هزینه های مصرف کننده را تشویق می کند و باعث رشد اقتصادی می شود. فروش خرده فروشی افزایش می یابد ، نرخ بیکاری پایین است (گاهی اوقات یک کشور حتی به سطح اشتغال کامل می رسد) و نرخ رشد بالا است. نقطه ای که در آن توسعه اقتصادی قبل از ورود به مرحله بعدی به اوج خود رسیده است مرحله اوج است.

چرخه تجاری

چرخه تجاری

بحران: بحران زمانی رخ می دهد که برخی از دارایی های مالی یک ملت به طور معمول به مقدار زیادی کاهش می یابد. این می تواند نتیجه حباب مالی ، وحشت بانکی ، افت تولید صنعتی یا سقوط بازار سهام باشد ، اگرچه به این نوسانات محدود نمی شود. این رکود اقتصادی اغلب نشانه رکود اقتصادی آینده است.

رکود اقتصادی: هنگامی که فعالیت اقتصادی یک کشور با کاهش قابل توجه هزینه های مصرف کننده و بی ثباتی در بازارها روبرو شود ، بحران به رکود تبدیل می شود. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که عواملی که باعث بحران شده اند بدتر شوند یا حباب اقتصادی ظاهر شود که باعث از دست رفتن ارزش دارایی های مردم و کاهش تقاضا شود. در این مرحله ، بانک مرکزی یک کشور – مانند بانک فدرال رزرو ایالات متحده – ممکن است برای افزایش نرخ بهره وارد عمل شود که این امر مصرف کنندگان و مشاغل را از گرفتن وام منصرف می کند.

بهبود: با پایان رکود اقتصادی ، اقتصاد به یکی از نقاط عطف خود می رسد و روند بهبود شروع می شود. این زمانی است که شرایط اقتصادی کشور شروع به سازگاری با مشکلاتی می کند که باعث بحران و رکود شده است. بازار سهام اغلب می تواند شاخص چرخه بهبودی باشد. وضعیت اقتصاد در حال صعود است و در دوره بهبودی قرار دارد تا زمانی که وارد مرحله توسعه شود و چرخه را از نو شروع کند.

چرخه تجاری

چرخه تجاری

تفاوت بین چرخه تجاری و چرخه بازار

چرخه تجاری فراز و نشیب هایی را که اقتصاد یک کشور در طول زمان انجام می دهد اندازه گیری می کند ، در حالی که چرخه بازار به طور خاص به بازار سهام اشاره می کند و اینکه چگونه قیمت سهام در طول زمان بالا و پایین می رود.

تحصیل دندانپزشکی در روسیه روس دانش
بیشتر بخوانید

یک چرخه بازار دارای ویژگی های مشابه چرخه تجاری است ، اما به آن کمک می کند تا بیشتر به شکل یک موج در نظر گرفته شود تا یک دایره. بازار سهام دارای دوره توسعه است که اغلب به عنوان بازار گاو شناخته می شود. این اغلب به چرخه تجاری مرتبط است ،

زیرا اقتصاد در حال افزایش است و اعتماد مصرف کننده بالا است. معکوس آن بازار خرس است. هنگامی که خوش بینی مصرف کننده کمتر باشد و اقتصاد به سمت رکود حرکت کند ، قیمت سهام کاهش می یابد تا به نقطه پایانی خود برسد. در نهایت ، بازار دوباره صعود می کند و به سمت بازار گاو حرکت می کند و چرخه دوباره تکرار می شود.

نمونه های تاریخی چرخه تجاری

کمیته دوستیابی چرخه تجاری دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (NBER) تاریخ چرخه های تجاری را در ایالات متحده ثبت می کند. چندین مثال قابل توجه از وقوع پدیده وجود دارد که برای نشان دادن قابلیت پیش بینی آن مورد استفاده قرار می گیرد.

چرخه تجاری
چرخه تجاری
Businessman working using laptop computer with strategy and growth of business on screen

رکود بزرگ یکی از وقایع قابل توجه چرخه تجاری در عمل است. طبق گزارش NBER ، رکود بزرگ در سال 1929 شروع شد و در سال 1933 پایان یافت. اگرچه سیاستگذاران آن زمان تصور می کردند که این پایان حماسه است ، اما رکود دیگری وجود داشت که از 1937 تا 1938 ادامه داشت. تا حدود آغاز جنگ جهانی دوم بهبود یابد.

اقتصاد آمریکا در سال 2000 یک دوره توسعه را آغاز کرد و سپس ، از اواخر سال 2007 ، بزرگترین رکود اقتصادی را پس از رکود بزرگ تجربه کرد. رکود بزرگ ، همانطور که مشخص است ، یک بحران مالی جهانی بود که ناشی از ترکیدن حباب مسکن بود. منجر به کاهش چشمگیر اقتصاد شد.

پایان مقاله تعریف چرخه تجاری: 4 مرحله چرخه تجاری

مجله نگاه

بیشتر بخوانید:

بیوگرافی الویس پریسلی | بهترین فیلم های ایناریتو | نقد فیلم بری لیندون | منتقدان هالیوود ریپورتر ۲۰ فیلم برتر جشنواره کن ۲۰۲۱ را اعلام کردند | بهترین فیلم های فرانک کاپرا | بهترین کتاب های ادبیات مصر | نقد فیلم خانه شب | The Night House 2021 | هانا آرنت و کتاب توتالیتاریسم | نحوه روشن تر کردن مو و چشم در تصویر | بهترین فیلم های پنه لوپه کروز |

دیدگاهتان را بنویسید

8 − 4 =