امروز برابر است با :30 خرداد 1400
فیلم سعادت

فیلم سعادت

فیلم سعادت

نقد فیلم سعادت : آیا کسی دیگر این را می بیند؟ نظریه شبیه سازی در این هفته های ابتدایی سال 2021 است ، یک روند کنجکاو و کنجکاو که شامل جهنم تلویزیونی ” سریال وانداویژن ” و مستندی است که تئوریزه می کند در مورد چگونگی زندگی ما در یک شبیه سازی ، “یک اشکال در ماتریس” . شاید جهان با سیم کارت سوم ” فیلم سعادت ” به ما (یا حداقل برای من) چیزی علامت گذاری کند ، اما من نمی توانم به شما بگویم که می خواهد از طریق نویسنده / کارگردان مایک کاهیل چه بگوید ، زیرا این فیلم علمی تخیلی بسیار اشمالتزی است و همچنین بی معنی گیج کننده است. چه چیزی واقعی است و چه چیزی در هوی و هوس “سعادت” نیست؟ چه کسی اهمیت می دهد؟

فیلم پرسونا

فیلم سعادت

اوون ویلسون در بازیگری خود به دلیل احساس هوس بازی معروف است – تصادفی نیست که “واو!” به عبارت غیررسمی او تبدیل شد – اما او در ابتدای ” فیلم سعادت ” که در یک دفتر نشسته است ، ابری و دردناک تری را بازی می کند. او فقط می تواند رویای چنین احساسی از ترس و وحشت را بکشد ، و نقاشی هایی از یک ویلای کنار دریاچه را که در سر خود می بیند ، بکشد ، همه در حالی که پشت میز کار خود برای شرکتی به نام مشکلات فنی نشسته است.

یک پالت رنگی اشباع بی رحمانه بر چگونگی بد بودن اوضاع تأکید می کند ، و سپس متن کیهیل اوضاع را برای گرگ بدتر می کند – لحظه ای تکان دهنده که در آن او به طور تصادفی رئیس خود را با کوبیدن سر خود به یک میز می کشد. گرگ نه کسی که فقط یک جسد را فقط در آنجا دراز بکشد ، جسد را به یک پنجره پشت پرده هدایت می کند و به یک میله نزدیک می گریزد.

فیلم فانی و الکساندر

در داخل ، گرگ با زنی با نام ایزابل (سلما هایک) ارتباط برقرار می کند که فریاد می زند “تو واقعی هستی!” به او ، و به آرامی این ایده که او قدرت دارد. وقتی دستش را تکان می دهد ، می تواند سینی را از فاصله یک گارسون با فاصله چند فوت دور کند. این نیرنگ در برخی از بلورهای زرد استنشاق است ، و این واقعیت است که ، به گفته ایزابل ، بسیاری از افراد در نوار “واقعی” نیستند.

فیلم Moby Doc
بیشتر بخوانید

اما گرگ فقط وقتی کاملاً به توانایی های خود متقاعد شده است (اینجا با من بمانید) وقتی مهندس آن را مهندسی کرد تا مرگ رئیس مانند خودکشی به نظر برسد ، چون جسد ناگهان از پنجره بیرون می آید و بسیاری از داستان های زیر را خراب می کند. ایزابل گرگ را متقاعد می کند که با او در محل خود – یک آپارتمان موقت در زیر آزادراه – مخفی شود و از زمان استفاده می کند تا به گرگ نشان دهد که او نیز می تواند با استفاده از انگشت خود چیزها را بر باد دهد.

نقد فیلم خودش

این دو نفر با یک کمدی مستقل تقریباً عجیب و غریب مستقل از شهر عبور می کنند ، مانند یک دسته از ناودانهای پانل فوق العاده قدرتمند. آنها به یک پیست غلتکی می روند و با اسلحه های جادویی خود مردم را به زمین می اندازند ، در حالی که موسیقی جدی و سکسی پخش می شود ، برای تصاویر زمانی که اسکیت را در دستشویی می زنند ، بهتر است.

اما یک خطای عاطفی در اشتباه جدید گرگ ، سعادت وجود دارد – دختر گرگ امیلی (نستا کوپر) در تلاش برای پیدا کردن او است ، به شدت نگران پدرش گم شده است. وقتی زن بعدی به او زد ، ناگهان دو هفته می گذرد و او در یک ردیف است که توسط فروشندگان مواد مخدر پرجمعیت شده است.

فیلم سنت ماد

فیلم سعادت ” مانند اینكه استعاره بزرگی در جریان است با این رفتار می كند و به جای نزدیك كردن بیننده ، عکس این عمل را انجام می دهد. فیلم کیهیل در نهایت از بی خانمانی و اعتیاد به عنوان یک استعاره هک شده استفاده می کند و بسیاری از ایده های خود را در مورد “سعادت یافتن” را به زبون تبدیل می کند.

با گذشت 50 دقیقه از فیلم خسته کننده ، (و همانطور که در تریلر جالب توجه نشان داده شده است) ، ” فیلم سعادت ” ایزابل و گرگ را از طریق استنشاق کریستال های آبی خاص ، به وجودی متفاوت ، رنگارنگ تر و آفتاب تر منتقل می کند. آنها در یک فضای علمی مانند لابی تفریحی از خواب بیدار می شوند و در یک جعبه غول پیکر مغز شناور به نام The Brain Box قرار دارند.

فیلم بی نهایت Infinite 2021
بیشتر بخوانید

بهترین سریال های خارجی

ایزابل به او می گوید این دنیای واقعی است و این ماشینی است که او اختراع کرده است تا افراد بدبین را بداند که چه چیزهایی می تواند بد باشد. گرگ به یاد نمی آورد که به این شبیه سازی رفته باشد ، بنابراین تاریخچه این مکان را به خاطر نمی آورد ، یا اینکه در واقع با ایزابل ازدواج کرده است ، اما موقعیت را تشخیص می دهد: این بهشت ​​زیبا در کنار دریاچه از نقاشی هایش است. او تقریباً نمی خواهد برود تا زمانی که شروع به دیدن شبح امیلی می کند ، که به دنبال پدرش است.

” فیلم سعادت ” خیلی خوب تر و خسته کننده تر از حد خوب است و آنقدر گیج کننده است که حتی شوخ طبعی فیلم هم یک علامت سوال است. حداقل ما شیمی بین ویلسون و هایک را داریم که می تواند ایده های گیج کننده تری از عاشقانه کاهیل را بهمراه داشته باشد – گروهی را در پیست غلتک بزند – به عنوان تمایل به جای یک فیلم عجیب و غریب ستاره فیلم. آنها هر دو از گزینه های انتخاب بازیگران الهام گرفته اند ، مانند اینکه ویلسون نسبت به حالت عادی کم حرف و پراکنده است ، و بیشترین تلاش خود را برای پر کردن یک پس زمینه مورد نیاز برای فقیرنشین گرگ انجام می دهد.

فیلم بیوه سیاه Black widow

و هایک حتی بیشتر از این بازی می کند ، و با قدرت خودجوش و ذوق در دنیای ابری به جرات ایزابل متمایل می شود و او را به عنوان یک چراغ درخشان در دنیای روشن جلوه می دهد. هر دو آنها خود را با این پروژه تحت فشار قرار می دهند و به اعتبار خود هیچ یک از آنها تحت الشعاع توضیحات غیر قابل توضیح بیل نای دانشمند علوم و اسلاو ژیژک پسر فلسفه قرار نمی گیرند.

کیهیل یکی از نویسندگان / کارگردانان علمی-تخیلی خونسرد قلب در این حرفه است ، پس از “زمین دیگری” و “من مبدأ”. او با پیچ و خم روبرو نمی شود اما امیدوار است که چشم انداز و ارتباط را گسترش دهد – مفاهیمی که فقط در اینجا کمی تحقق یافته است ، پر سر و صداترین فیلم او.

فیلم 12 مرد خشمگین
بیشتر بخوانید

برخی از ایده های تصویری در ” فیلم سعادت ” کار می کنند ، مانند زمانی که اشیا از دنیای مخالف با برش های چشمک زن شروع به هم تداخل می کنند ، یا افراد هولوگرافی در کنار هم با گوشت و خون در دنیای روشن تر. با فیلتر نوری که DP Markus Förderer برای فیلم ابداع کرده و نور سفید را به رگه هایی از رنگ تبدیل می کند ، به دنیای غیر خانه نشین زیبایی می بخشد. اما ” فیلم سعادت ” به جای تمرکز بر این جهان یا استفاده بیشتر از این مفاهیم ، عمدتا زشتی نسبی وجود اصلی گرگ را به ما می دهد.

بهترین مینی سریال های نتفلیکس

” فیلم سعادت ” با وجود تمام آنچه کیهیل نوشت و قصدش به عنوان کارگردان ، به راحتی همه چیز را با هم جمع نمی کند و به عظمت مطلوب و مفهوم عالی خود نمی رسد. با بیش از حد بسیار کم ، کاهیل سپس سعی در برداشتن ایده “واقعی” دارد و از بیننده می خواهد تصمیم بگیرد که این شبیه سازی چیست.

آویختن احساسات بر روی این نوع نقشه های جالب توجه کار نمی کند ، بیشتر به این دلیل که ما بیش از حد مشغول پرسیدن سوالات بیشتری هستیم – مانند: “دوباره ، چه جهنمی اتفاق می افتد؟” حضور در شبیه سازی ” فیلم سعادت ” از نظر عاطفی به طور فزاینده ای دشوار می شود ، به خصوص که گره گشایی زیادی را می طلبد.

پایان مقاله نقد فیلم سعادت

اشتراک گذاری

نویسنده و منتقد سینما