صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم ضیافت
ads

نقد فیلم ضیافت

نقد فیلم ضیافت : 

«فیلم ضیافت» حتی از نظر نحوه توصیه فیلم عجیبی است. فیلم‌های ترسناک بی‌پایانی وجود دارند که در آن‌ها سوزاندن آهسته به نظر می‌رسد که فقط زمان را می‌کشد قبل از اینکه واقعاً زمان کشتن برسد. اما «فیلم ضیافت» با این ترس به خوبی عمل می‌کند – این مسیر اصلی است که ثابت می‌کند، هر چند تلخ، مفرح، و ترسناک آماده است. همونطور که گفتم عجیبه

این فیلم به زبان ولزی توسط لی هیون جونز کارگردانی شده است که با فیلمبردار بیورن استال براتبرگ همکاری می‌کند تا خلق و خوی غلیظ و تاثیرگذاری را از مکان ترسناک معمولی «خانه مدرن منزوی متعلق به افراد ثروتمند» ایجاد کند. فیلمنامه راجر ویلیامز کم و بیش مادر و همسری به نام گلندا (نیا رابرتز) را دنبال می کند که سعی می کند با کمک یک دستیار فضایی و جانشین ما به این دنیا، کادی (آنس الوی) یک مهمانی شام کوچک اما شیک برگزار کند. ).

خانواده درگیری خود را شامل می‌شود که پسر معتاد او به مواد گوتو (استفان سنید) و پسر دیگرش که به تصویر بدنش معتاد است، گوئیرید (سایون آلون دیویس) را درگیر می‌کند. به نظر نمی رسد که ثروت آنها آنها را سالم تر یا دوست داشتنی تر کرده باشد. و با این حال، شب شام است، وقت آن است که نقاشی های فانتزی و گوشت خرگوش را که توسط شوهر/پدر شکارچی گوین (جولیان لوئیس جونز) به دست آورده است، با برخی از دوستان خانوادگی که تجارت خود را برای گفتگو دارند به نمایش بگذاریم.

فیلم ضیافت

فیلم ضیافت

شما به راحتی می توانید این را به یک کوتاه خلاصه کنید، اما این نحوه فیلمبرداری فیلمسازان از این دنیای کوچک است که کمک می کند چندین گذرگاه تماشاگر ما را جذب کند. خانه میزبان برای شب با جزئیات محدودی مانند نماهایی با قاب فوق العاده از منظره نقاشی شده است. غروب آبی مایل به بنفش که آن را احاطه کرده است. یادداشت هایی درباره اینکه این مکان چقدر می تواند آرام باشد. اما زمانی که دوربین در داخل خانه است، نوک انگشتان پا به پایین راهروهای بی ثمر می رسد و فضای ناراحتی ایجاد می کند.

بخشی از این ناراحتی همچنین ناشی از این است که جونز دائماً توجه شما را به مکان قرارگیری شخصیت ها و نحوه قاب بندی آنها جلب می کند. برخی از بهترین و جذاب‌ترین صحنه‌های فیلم قبل از شام، شما را به آنچه در پس‌زمینه اطراف این شخصیت‌ها می‌گذرد، به همان اندازه که در پیش‌زمینه مدنی می‌گذرد، توجه می‌کنند. هیچ شخصیتی بیشتر از کادی از این کار سود نمی برد. او چیز زیادی نمی گوید، اما به نظر می رسد همه چیز را از دور می بیند،

28 فیلم برتر در حال حاضر Netflix
بیشتر بخوانید

مانند اینکه چگونه گوئیرید برهنه خود را در حمام می تراشد و یک قطره خون در وان می ریزد، یا اینکه چگونه گوین از سردردهایی رنج می برد که طراحی صدا مانند سیگنال رادیویی شکسته برخورد می کند. . کادی فضای منفی این محیط تیره و ناراحت کننده را اشغال می کند، چیزی شبیه یک بیگانه که برای چیدن میز استخدام شده است (روی پارچه سفید خاک می شود) و غذا را طبخ می کند. او آنقدر نیروی منفعل است، حتی زمانی که در پشت یک عکس از فوکوس خارج می شود، که ما به عنوان بیننده فعال تر می شویم.

فیلم ضیافت

فیلم ضیافت

طلسم این قسمت‌ها در «ضیافت» به قدری غلیظ است که تقریباً اهمیتی ندارد که ما به اندازه ظروف نقره‌ای به شخصیت‌ها و رفاه آنها اهمیت می‌دهیم. (تقریباً.) جزئیات کافی در مورد این عجیب و غریب ها و این پویایی های خانواده وجود دارد. در همین حال، لحظات پراکنده و وحشتناک فیلمنامه از غذای وحشتناک – شامل تف، مو، گوشت خام- تجربه‌ای ترسناک‌تر از هر طرح اصلی که قرار است اجرا شود، ایجاد می‌کند.

اما در نهایت «جشن» ثابت می‌کند که در بازی بیش از حد دست خود گناهکار است. باید می دیدیم که چگونه به عناوین فصل تقسیم می شود که صرفاً از دیالوگ های آینده وام گرفته می شود، و یک کلیپ نمایشی ارزان قیمت قبل از شام ارائه می شود که به عنوان یک توهم کادی ارائه می شود که به ما می گوید خون نزدیک است، مانند پیشنهاد یک تهیه کننده نامطمئن. نگران تماشاگران بی قرار سینما. حدود 20 دقیقه آخر «فیلم ضیافت» تبدیل به عبوس‌های رویایی می‌شود،

خشونتی را به راه می‌اندازد که لحن وحشتناکی را از دست می‌دهد، از وحشت مدرن سخت به «قتل عام مایکروویو» وین برویک با یک سکه تبدیل می‌شود و اشتیاق قبلی فرد را برای چسبیدن به سبک باقی می‌گذارد در حالی که همه چیز از هم می پاشد به نظر می رسد که فیلمسازی سرگردان بیشتر از داستان حرفی برای گفتن دارد، اما حداقل می توانیم از انفجار حواس پرت این فیلم در پایان به خاطر سوختن آهسته قبلی اش تشکر کنیم.

فیلم ضیافت

فیلم ضیافت

پایان مقاله نقد فیلم ضیافت

فیلم دروازه های بهشت
بیشتر بخوانید

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم بادکنک سفید | معرفی و توضیح کامل ژانرهای انیمه | بهترین فیلمهای اسپیلبرگ | نقد و بررسی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War  | بررسی گوشی Moto G60S | تحلیل نقاشی شب پرستاره | فیلم فارگو | جین آستین | بهترین فیلم های امیلی بلانت | فیلم جاده یخی |

دیدگاهتان را بنویسید

دو × 1 =