صفحه اصلی > اخبار فناوری : بررسی دوربین Polaroid Go
ads

بررسی دوربین Polaroid Go

دوربین Polaroid Go

بررسی دوربین Polaroid Go : 

دوربین‌های فوری قرار است سرگرم‌کننده باشند، اما ماهیت حجیم آن‌ها معمولاً به معنای برنامه‌ریزی از قبل برای بیرون آوردن دوربین است. در مورد دوربین Polaroid Go که قصد دارد تا حدی خودانگیختگی بسیار مورد نیاز را به رسانه‌ای که به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شود، بازگرداند.

Go که به‌عنوان «کوچک‌ترین دوربین دیجیتال آنالوگ جهان» معرفی می‌شود، یک نسخه کوچک‌شده از پولاروید Now به‌طور یکپارچه‌سازی شده است، البته بدون سیستم لنز فوکوس خودکار آن دوربین.

این ممکن است به معنای چند بسته فیلم هدر رفته بیشتر برای تصاویر تار باشد، اما از طرف دیگر به اندازه کافی کوچک است که بتوان آن را در همه جا حمل کرد و آن را برای عکس‌های فوری و لحظه‌ای عالی می‌کند.

این تنها دومین دوربین از تجسم مدرن پولاروید است که پس از یک سفر چند دهه ای که زندگی خود را با عنوان پروژه غیرممکن در اواخر دهه 2000 آغاز کرد و به برند تازه متولد شده رقیب مستقیمی برای طیف موفق Instax Mini فوجی می دهد.

دوربین کاملاً جدید با فرمت فیلم فوری کاملاً جدید وارد بازار می شود. هر بسته فیلم Polaroid Go شامل هشت شات 67 x 54 میلی‌متری (2.6 x 2.1 اینچی) است که دارای ناحیه تصویر مربعی 47 x 46 میلی‌متر (1.85 x 1.8 اینچ) است.

در حال حاضر، بر خلاف I-Type بزرگتر Polaroid که به صورت تک رنگ نیز فروخته می شود، فقط فیلم رنگی موجود است. پولاروید بسته‌های دوقلو فیلم را با قیمتی در حدود 19 پوند/20 دلار به فروش می‌رساند که باعث می‌شود در هر نما حدود 25 درصد گران‌تر از Instax Mini فوجی باشد.

دوربین Polaroid Go

دوربین Polaroid Go

طراحی و ویژگی ها

طراحی کوچک شده که آشنا باقی می ماند
کار با چند دکمه آسان است
نشانگر عکس های باقی مانده مفید

به راحتی می‌توان ادعای Polaroid را باور کرد که Go کوچک‌ترین دوربین لحظه‌ای دنیاست، زمانی که دوربین آن را در دست بگیرید: با ابعاد 105 x 84 x 61 میلی‌متر (4.1 x 3.3 x 2.4 اینچ)، بدنه پلاستیکی کوچک به‌خوبی در کف دست شما قرار می‌گیرد و باعث می‌شود Polaroid Now به طور مثبت غول پیکر به نظر می رسد.

فقط دوربین‌های هیبریدی فوری که از حسگرهای دیجیتال استفاده می‌کنند و عکس‌های خود را با استفاده از کاغذ Zero Ink به طور موثر چاپ می‌کنند، کوچک‌تر هستند.

انواع ساعت های هوشمند شیائومی
بیشتر بخوانید

از آنجایی که همان شکل جعبه‌ای، الهام گرفته از یکپارچه‌سازی با سیستم‌عامل و چیدمان دکمه‌های Polaroid Now را حفظ می‌کند، انتظار حمل‌پذیری همتراز با دوربین‌های دیجیتال جمع‌وجور را نداشته باشید: Go فقط به اندازه‌ای کوچک است که در جیب پشتی شلوار جین شما جای بگیرد. و بیشتر در خانه در کت یا کیف دستی است.

عملکرد بسیار ساده است، با دکمه های فلاش و شاتر در بالای صفحه، و منظره یاب و دکمه های پاور در عقب. دوبار فشار دادن دکمه فلاش، عکاسی با نوردهی دوگانه را فعال می‌کند و با نگه‌داشتن آن، تایمر خودکار روشن می‌شود، اگرچه فقدان نخ سه‌پایه در قسمت زیرین تا حدی مفید بودن آن را نفی می‌کند.

غیرممکن است که شمارنده عکس دیجیتال در کنار دکمه روشن/خاموش را از دست بدهید، که امیدواریم مانع از باز کردن زودهنگام کشو فیلم و خراب کردن هر عکسی که در بسته بارگذاری شده در حال حاضر باقی مانده است، شود.

یک درگاه microUSB در کنار آن برای شارژ مجدد راحت وجود دارد، اگرچه بهتر بود به جای آن شاهد گسترش Polaroid به استاندارد جدیدتر و برگشت پذیر USB-C باشیم.

دوربین Polaroid Go

دوربین Polaroid Go

کارایی

لنز معادل 35 میلی متر
فلاش اتوماتیک با رد دستی
حالت های تایمر خودکار و نوردهی دوگانه

دوربین را روشن کنید و فلاش به طور خودکار فعال می شود. می‌توانید آن را برای صحنه‌های با نور روشن در فضای باز خاموش کنید، اما می‌خواهید هنگام عکاسی در داخل خانه، آن را روشن بگذارید. یک نشانگر LED کوچک به شما امکان می دهد در یک نگاه بررسی کنید که آیا روشن است یا خیر.

منظره یاب ممکن است کمی از لنز دوربین فاصله داشته باشد، اما آنچه از طریق آن می بینید تا حد زیادی نشان دهنده چیزی است که گرفته شده است. طرفداران سلفی همچنین از سمت رو به لنز منظره یاب قدردانی خواهند کرد، که به طور موثر به عنوان یک آینه غول پیکر عمل می کند و به ترکیب بندی کمک می کند. ابعاد کوچکتر در دست گرفتن آن را بسیار راحت تر از Polaroid Now می کند، که می تواند بسیار سخت باشد.

شاتر همان دکمه نیم فشار دادن Polaroid Now را دارد. در دوربین بزرگ‌تر، فوکوس خودکار را فعال می‌کند، اما در اینجا وجود ندارد – در عوض تنظیمات دیافراگم را بر اساس میزان نور موجود تنظیم می‌کند.

بهترین مانیتور گیمینگ 2021
بیشتر بخوانید

هنگامی که از آن استفاده می‌کنید، می‌توانید عملکرد مکانیزم داخلی را بشنوید و شاتر تنها پس از اینکه بین دو تنظیمات موجود انتخاب شد، روشن می‌شود، بنابراین لازم نیست نگران نوردهی تصادفی بیش از حد یا کم‌رنگ شدن عکس خود باشید.

یک فشار کامل یک عکس می گیرد که از جلوی دوربین خارج می شود. حدود 15 دقیقه طول می کشد تا به طور کامل توسعه یابد، و می تواند کمی ظریف باشد، بنابراین چاپ های خود را در جیب کت نیندازید و انتظار داشته باشید که آنها بدون یک یا دو لک از این روند زنده بمانند.

فیلم دوربین Polaroid Go دارای نسبت تصویر مربعی و مساحت تصویر 47 x 46 میلی‌متر است، بنابراین هر یک دقیقاً مانند یک عکس مینیاتوری I-Type به نظر می‌رسند. برای مقایسه، فیلم مستطیل شکل Instax Mini رقیب Fujifilm دارای مساحت تصویر ۶۱ در ۴۶ میلی‌متر است.

دوربین Polaroid Go

دوربین Polaroid Go

کیفیت تصویر

رنگ های رویایی و پاستلی
جزئیات چشمگیر
موارد استفاده محدودیت فوکوس ثابت

دقیقاً مانند I-Type، چاپ‌های دوربین Polaroid Go رنگ‌های خاموش و تقریباً رویایی را تولید می‌کنند که با سایه‌های تیره‌تر و دراماتیک‌تر ترکیب می‌شوند.

چیزی که از منظره یاب آبی به نظر می رسد اغلب می تواند با رنگ بنفش خاتمه یابد، خطوط افق را دگرگون کرده و چشم اندازی متفاوت از یک صحنه ارائه دهد. این یک اثر ناخوشایند نیست، اما فیلم Instax فوجی بیشتر واقعی است، اگر شما دنبال این هستید.

فاصله کانونی معمولاً 0.5 متر و بیشتر است، بنابراین تلاش برای یک نمای نزدیک معمولاً منجر به یک تصویر نهایی تار می شود. طرفداران سلفی همیشه باید در فاصله دست نگه دارند و به یاد داشته باشید که قبل از فشار دادن دکمه شاتر تا انتها، مکث کنید.

در خارج از منزل، نوردهی معمولاً در نقطه است، با فلاش کمک می کند تا به آرامی سوژه ها را بدون غلبه بر نور طبیعی یک صحنه روشن کند. خاموش کردن اجباری آن منجر به رنگ‌های واقعی‌تر می‌شود و در معرض خطر سایه‌های تیره‌تر است زیرا کاغذ عکس نور کمتری برای کار دارد.

فیلم فوری اغلب می‌تواند با آسمان‌هایی با نور روشن دست و پنجه نرم کند، اما Go در طول آزمایش ما به خوبی از پس آن برآمد و تنها هنگام عکاسی به سمت خورشید، تصویر نهایی را از بین برد.

بررسی گوشی Moto E7i Power
بیشتر بخوانید

به داخل بروید و فلاش به یک ضرورت تبدیل می‌شود، زیرا حتی اتاق‌های با نور کافی نیز بدون آن می‌توانند تاریک و تاریک به نظر برسند.

دوربین Polaroid Go

دوربین Polaroid Go

این همیشه یکی از ویژگی های فیلم فوری بوده است، بنابراین به هیچ وجه ایراد از دوربین نیست – این فقط چیزی است که تازه واردان در رسانه باید با آن سازگار شوند.

حکم

دوربین Polaroid Go با اندازه در کنار خود یادآوری می کند که عکاسی فوری قرار است سرگرم کننده باشد. تقریباً همه چیزهایی را که ما در مورد Polaroid Now دوست داشتیم، از جمله باتری قابل شارژ و تصاویر متمایز می‌گیرد، سپس آنها را در بدنه‌ای قرار می‌دهد که خوشحال می‌شوید همیشه آن را حمل کنید – نه فقط زمانی که عکاسی را در ذهن دارید.

فیلم پولاروید ترکیبی لذت بخش از تصاویر دقیق و در عین حال لو-فای با رنگ های چشم نواز تولید می کند، و اگرچه در اینجا فوکوس خودکار وجود ندارد، که می تواند نماهای نزدیک را کمی مانع شود، اما به طرز شگفت انگیزی در اکثر شرایط نوری قادر است. عکس‌های کوچک‌تر مسلماً حتی زیباتر از I-Type اصلی هستند که بر اساس آن‌ها ساخته شده‌اند.

با این حال، شما برای قابل حمل بودن حق بیمه پرداخت می کنید. پولاروید Now بزرگتر هزینه مشابهی دارد و مدل پایه Fujifilm Instax Mini 11 بسیار ارزان تر است. شما می توانید خود دوربین و پنج بسته فیلم را به قیمت دوربین Polaroid Go به تنهایی خریداری کنید.

با این حال، اگر قابل حمل بودن چیزی است که شما را تا کنون از انجام عکاسی فوری منع کرده است، احتمالاً دوربین Polaroid Go دوربینی است که نظر شما را تغییر می دهد.

دوربین Polaroid Go

دوربین Polaroid Go

پایان مقاله بررسی دوربین Polaroid Go

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

۱۰۰ فیلم برتر جنایی تاریخ سینما | معرفی بازی far cry 6 | تاریخ انتشار و داستان بازی far cry 6 | آشنایی با موسیقی آلترناتیو راک | مکتب رمانتیسم | فیلم فرشته نابود کننده | ادیت تصویر به صورت پاییزه در فتوشاپ | معرفی کنترلر Rig Nacon Pro Compact ایکس باکس | نحوه استفاده از TikTok برای افزایش ترافیک در اینستاگرام | تعریف نت موسیقی | نقد فیلم آپاراجیتو | Aparajito |

دیدگاهتان را بنویسید

4 × یک =