صفحه اصلی > ادبیات جهان : آموزش طراحی جلد کتاب | راهنمای کامل در 6 مرحله
ads

آموزش طراحی جلد کتاب | راهنمای کامل در 6 مرحله

طراحی جلد کتاب

“یک کتاب را بر اساس جلد آن قضاوت نکنید!” همه ما این عبارت را شنیده ایم و همه می دانیم که این غیرممکن است. از آنجا که جلد کتاب اولین چیزی است که خواننده بالقوه می بیند – باید جلوی آنها را بگیرد. این یک ابزار بسیار قدرتمند بازاریابی است. داشتن جلد کتاب با طراحی مناسب بسیار مهم است.

در زیر یک مرجع سریع برای نحوه طراحی جلد کتاب آورده شده است.

نحوه طراحی جلد کتاب حرفه ای در 6 مرحله

1. ایده ایجاد کنید

به جلد کتابی که دوست دارید نگاه کنید. به یک کتابفروشی بروید و آنچه را که اکنون در طراحی جلد کتاب اتفاق می افتد مرور کنید. یادداشت برداری کنید که چه عناصری را روی تصویر جلد دوست دارید. نوع خاصی وجود دارد؟ رنگ؟ آیا شما یک تصویر یا تصویر یا چیزی کاملاً تایپوگرافی را روی جلد ترجیح می دهید؟

گزینه دیگر ایجاد صفحه خلق و خوی است. می توانید از پلتفرمی مانند Pinterest یا Evernote استفاده کنید ، یا پوشه ای در دسک تاپ خود ایجاد کنید و از جلد کتاب الهام بگیرید.

در حالی که در حال جمع آوری الهام هستید ، به خاطر داشته باشید که کتاب شما چه ژانری است و چه نوع طراحی کتاب مناسب به نظر می رسد.

آموزش طراحی جلد کتاب

طراحی جلد کتاب

2. یک طراح پیدا کنید (چه کسی می تواند شما باشد!)

آیا مهارت طراحی دارید؟ در این صورت ، قدم بعدی شما شروع طرح بندی ها و ماکت های جلد است. شما باید از هر برنامه نرم افزاری که راحت هستید استفاده کنید. بیشتر طراحان حرفه ای جلد کتاب از برنامه Adobe Creative Suite استفاده می کنند:

طراحی
InDesign یک پلت فرم طراحی چند صفحه ای است اما می تواند برای طراحی تک صفحه نیز استفاده شود.

فتوشاپ
فتوشاپ ابزاری عالی برای استفاده برای دستکاری و آزمایش عکاسی است.

تصویرگر
Illustrator یک برنامه مبتنی بر برداری است ، به این معنی که شما می توانید هنر گرافیکی ایجاد کنید که می تواند بدون افت کیفیت ، بالا یا پایین شود.

فتوشاپ و ایلوستریتور
همچنین می توانید فایل Photoshop خود را به Illustrator بیاورید تا بعد از کار با تصویر جلد ، نوع آن را تنظیم کنید.

اگر مهارت طراحی ندارید ، زمان مناسبی برای استخدام یک طراح جلد کتاب است. اولین قدم این است که بفهمید چه بودجه ای برای این کار در نظر گرفته اید. هزینه طراح بسته به تخصص آنها متفاوت خواهد بود. یک شکل را به خاطر بسپارید و سپس یک خلاصه طراحی بنویسید که باید شامل مشخصات کتاب باشد:

معرفی کتاب انسان در جستجوی معنا
بیشتر بخوانید

اندازه
چاپ شده
مخاطبان مورد نظر
کتاب در کجا و چگونه منتشر خواهد شد
تاریخ انتشار پیش بینی شده
همچنین باید خلاصه ای از این که کتاب درباره چه چیزی است و به دنبال چه چیزی هستید را در یک جلد قرار دهید. همچنین الهاماتی را که جمع کرده اید با طراح به اشتراک بگذارید.

اگر مهارت طراحی ندارید اما می خواهید بدون کمک یک متخصص حرفه ای جلد را ایجاد کنید ، چند برنامه نرم افزاری وجود دارد که می توانید استفاده کنید ، مانند Canva یا 100 Covers ، ابزار طراحی که به شما امکان می دهد جلد را DIY کنید (به صورت رایگان یا هزینه)

3. درباره ابعاد تصمیم بگیرید

اگر خود چاپ می کنید و با چاپگر محلی چاپ می کنید ، می توانید با آنها کار کنید تا مطمئن شوید که ابعاد کتاب شما روی چاپگر آنها قرار دارد (به یاد داشته باشید کتابی در جلو ، پشت و ستون فقرات در یک صفحه کاغذ چاپ می کند) همچنین بهتر است نمونه هایی از کتاب ها را پیدا کنید که اندازه آنها را دوست دارید و نگه داشتن آنها احساس خوبی دارد. از آن به عنوان نقطه پرش برای کتاب خود استفاده کنید.

لیست ابعاد جلد طراحی جلد کتاب

اگر در حال چاپ برای یک بازار خاص هستید ، از چاپ به کتاب الکترونیکی ، در اینجا یک لیست مفید وجود دارد:

انتشار مستقیم آمازون کیندل
قالب پرونده: JPEG یا TIFF
اندازه جلد (توصیه می شود): 2560×1600 پیکسل
الزامات اندازه جلد: بین 1000×625 پیکسل تا 10،000×10،000 پیکسل (یک طرف باید حداقل 1000 باشد)

iBooks اپل
فرمت پرونده: JPEG یا PNG
اندازه جلد (توصیه می شود): 1400×1873 یا 1600×2400 پیکسل
الزامات اندازه جلد: عرض حداقل 1400 پیکسل

بارنز و نجیب
فرمت پرونده: JPEG یا PNG
اندازه جلد (توصیه می شود): ارتفاع و عرض مستطیل ، حداقل 1400 پیکسل
اندازه مورد نیاز: حداقل طول و عرض 750 پیکسل

کتابهای Kobo
فرمت پرونده: JPEG یا PNG
اندازه جلد (توصیه می شود): 1600×2400 پیکسل
اندازه مورد نیاز: حداقل عرض 1400 پیکسل

کلمات کلیدی
فرمت پرونده: JPEG یا PNG
اندازه جلد (توصیه می شود): 1600×2400 پیکسل
اندازه مورد نیاز: حداقل عرض 1400 پیکسل
Draft2Digital

سلمان رشدی : 12 کتاب قابل توجه سلمان رشدی
بیشتر بخوانید

قالب پرونده: JPEG
اندازه جلد (توصیه می شود): 1600×2400 پیکسل
اندازه مورد نیاز: مستطیل بلند

4. سبک خود را انتخاب کنید

جلد مبتنی بر عکس

اگر در حال طراحی جلد کتاب مبتنی بر عکس هستید ، باید تصاویر سهام را تهیه کنید. منابع آنلاین زیادی برای یافتن تصاویر سهام از جمله ShutterStock ، Getty Images و Adobe Stock وجود دارد. (به خاطر داشته باشید: بیشتر بایگانی های عکاسی برای استفاده از تصاویر خود به پرداخت پول احتیاج دارند. همیشه حق چاپ تصاویر مورد علاقه خود را بررسی کنید.)

به دنبال تصاویری باشید که ژانر کتاب شما را منتقل یا کنایه می کنند. می توانید با استفاده از برنامه هایی مانند فتوشاپ تصویر خود را دستکاری کنید ، آن را به جای رنگ سیاه و سفید یا برش دادن آن به روشی خاص تبدیل کنید.

آموزش طراحی جلد کتاب

آموزش طراحی جلد کتاب

جلد مبتنی بر تصویرگری

اگر رویکرد گرافیکی بیشتری را برای پوشش خود در نظر دارید ، Illustrator ابزاری برای استفاده است. می توانید نقاشی هایی را که به صورت دستی کشیده شده است آورده و آنها را ترسیم کرده و تصاویر با وضوح بالا با مقیاس را ایجاد کنید که می توانید در برنامه دستکاری کنید. شما همچنین می توانید اشکال ، الگوهایی ایجاد کنید ، تایپوگرافی را در تصویرگر تجربه کنید و با رنگ ، شفافیت ، اندازه و موارد دیگر بازی کنید.

جلد مبتنی بر تایپوگرافی

سرانجام ، بسیاری از جلدهای کتاب موفق از تایپوگرافی به عنوان دستگاه اصلی گرافیک استفاده می کنند. این کار به مهارت و دانش مربوط به حروف چاپی ، زمینه تاریخی یک حروف چاپی و نحوه دستکاری دقیق آن نیاز دارد. همانطور که گفته شد ، استفاده از نوع به عنوان یک گرافیک می تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

5. نوع متن (قلم) را انتخاب کنید

مهم نیست که چه نوع جلدی را طراحی می کنید ، به عنوان کتاب و نام نویسنده روی جلد نیاز خواهید داشت. همانطور که در بالا ذکر شد ، انتخاب نوع متن مناسب بسیار مهم است.

شما می خواهید چیزی را انتخاب کنید که برای کتاب شما احساس مناسبی داشته باشد – آیا این یک مجموعه sans است یا serif؟ وزن سنگین یا وزن سبک تر؟ شما می خواهید مطمئن شوید که این یک چیز با چمدان زیاد نیست ، مانند کمیک سانس یا پاپیروس. بهتر است کمی در مورد زمان ، مکان و چه کسی متن متن خود را تحقیق کنید تا زمینه ای برای شما فراهم شود و احساس کنید آیا برای کتاب شما مناسب است ، خوب است.

آموزش نوشتن دعوت نامه اجتماعی
بیشتر بخوانید

همچنین ممکن است استفاده از حداکثر دو نوع تایپ مختلف را در نظر بگیرید ، یکی برای عنوان و دیگری برای نام شما. یک ترکیب serif و sans-serif می تواند مقداری کنتراست و علاقه بصری ایجاد کند. برخی از حروف چاپی وجود دارد که به خوبی با هم جفت می شوند. وب سایت TypeWolf را بررسی کنید تا ایده هایی راجع به جفت شدن فونت ها با یکدیگر دریافت کنید.

6. تست ، نیشگون گرفتن و کشیدن و تکرار
هنگامی که چند نسخه از جلد خود را دارید ، آنها را در چاپگر خانگی چاپ کنید و با نگاهی انتقادی نگاهی بیندازید. آیا اندازه نوع آن چروک است؟ خیلی جسورانه؟ خیلی کوچک؟ تصویر شما چگونه به نظر می رسد؟ آیا درست بریده شده است؟ آیا خطوط تصاویر شما خیلی نازک است و نمایان نمی شود؟ برگردید و طرح خود را اصلاح کنید و سپس تکرار کنید!

فراموش نکنید که به جلد کتاب خود به عنوان یک تصویر کوچک نیز نگاه کنید. مردم با تلفن های همراه خود به آمازون نگاه می کنند و شما می خواهید مطمئن شوید که پوشش شما هنوز برجسته است و تأثیرگذار است.

5 نکته برای ساخت یک طراحی جلد کتاب
این نکات را به کار بگیرید تا یک پوشش عالی ایجاد کنید.

استفاده از بیش از دو تا سه نوع تایپ روی جلد دلسرد کننده نیست ، زیرا به نظر می رسد واقعاً کثیف باشد.
کارها را ساده انجام دهید! جلد شما در دریایی از کاورهای دیگر قرار خواهد گرفت ، بنابراین سعی کنید جلوی گل و لای طرح خود را بگیرید و از برجسته بودن آن اطمینان حاصل کنید.

طرح های خود را به افرادی نشان دهید که چشم طراحی دارند و / یا به آنها اعتماد دارید. بسیار خوب است که بازخورد بگیرید.

اگر یک طراح حرفه ای استخدام کردید ، مختصر بنویسید و اطلاعات را برای آنها ارسال کنید. در مورد آنچه می خواهید کاملاً واضح و روشن باشید. طراحان معمولاً تعداد معینی از دورهای طراحی را که شامل هزینه توافق شده است انجام می دهند و هر دور اضافی طراحی اضافی خواهد بود.

اگر یک طراح حرفه ای استخدام کنید ، احتمالاً ایده هایی در مورد چاپ دارند و ممکن است با چاپگرها ارتباط داشته باشند. آنها منبع هستند ، بنابراین پرسیدن سوال را فراموش نکنید!

آشنایی با سبک نمادگرایی (سمبولیسم)
بیشتر بخوانید

جوانب مثبت و منفی در مقابل طراحی جلد کتاب حرفه ای

چه زمانی باید یک طراح حرفه ای استخدام کنید؟ استخدام یک طراح یک روش عالی برای بالا بردن پوشش شما و رسیدن آن به سطح بعدی است ، اما همچنین می تواند هزینه بر باشد. هنگام تصمیم گیری برای انجام DIY یا استخدام شخصی برای خدمات طراحی خود ، عوامل زیر را در نظر بگیرید.

چه موقع با یک حرفه ای تماس بگیرید:

بودجه دارید (هزینه طراح بسته به تجربه و مکان متفاوت خواهد بود).
شما وقت کافی برای کار با طراح را دارید.
شما ایده روشنی از آنچه می خواهید یا حداقل آنچه نمی خواهید دارید.
شما هیچ مهارت طراحی ندارید.
شما نمی خواهید در نرم افزار طراحی سرمایه گذاری کنید.
کتاب شما فروخته نمی شود

آموزش طراحی جلد کتاب

طراحی جلد کتاب

چه زمان انجام بدهیم:

شما هیچ بودجه ای برای طراحی ندارید.
شما مهارت طراحی دارید که خودتان آن را انجام دهید.
شما نرم افزار طراحی را دارید.
شما الگویی دارید و دقیقاً می دانید چه می خواهید.
شما افرادی را دارید که به طراحی علاقه دارند و می توانند شما را راهنمایی کنند.

فراموش نکنید: جلد کتاب قسمت مهمی در فروش هر کتاب است. این که آیا تصمیم دارید خودتان این کار را انجام دهید یا با یک حرفه ای همکاری کنید ، به این قسمت از روند توجه ویژه ای داشته باشید ، زیرا یک پوشش عالی تا حد زیادی کمک می کند.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های کوروساوا | فیلم سواران عدالت | بیوگرافی ساموئل بکت | داستان کوتاه کودک با استعداد من | چگونه مدیر فروش شوید : راهنمای کامل مدیر فروش شدن | بهترین فیلم های ویل اسمیت | فیلم دیک جانسون مرده است | کسب درآمد از بازی های ویدیویی | موسیقی پانک راک | ۱۰ رمان برتر ادبیات آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

هجده − یازده =