صفحه اصلی > هنرهای تجسمی : راهنمای عکاسی از بافت | 5 روش ایده آل
ads

راهنمای عکاسی از بافت | 5 روش ایده آل

عکاسی از بافت

از عکاسی از بافت برای زنده نگه داشتن عکس های خود با یک لایه عمق بیشتر استفاده کنید. یاد بگیرید که از بافت اشیاء روزمره عکاسی کنید تا تصاویری زیبا و منحصر به فرد ایجاد کنید.

عکاسی از بافت چیست؟

در عکاسی ، بافت تصویر بصری تغییرات رنگ ، شکل و عمق سطح یک جسم است. شما می توانید ظاهر بافت را با تنظیم نور-یا از طریق پردازش پس از آن در یک برنامه ویرایش-برجسته کنید ، اما کلید اصلی برای خلق بافت نفس گیر در تصاویر ، ابتدا آگاهی از نحوه عکاسی صحیح از بافت است.

آموزش عکاسی از بافت

عکاسی از بافت

5 روش برای گرفتن عکاسی از بافت

هنگام ضبط بافت در تصاویر ، این نکات ساده عکاسی را رعایت کنید.

برای جلوگیری از لرزش دوربین از سه پایه و تایمر استفاده کنید. عکاسی از بافت نیاز به ثبت جزئیات واضح دارد ، به این معنی که شما معمولاً باید از تنظیمات دیافراگم بالا استفاده کنید (f/6.0 یا بالاتر توصیه می شود). دیافراگم بالا عمق میدان کمی ایجاد می کند تا بر جزئیات کوچک بافت سطح تمرکز کند. نکته منفی این است که دیافراگم بالا با سرعت شاتر آهسته همراه است ، که به دلیل تکان دادن تصادفی دوربین بیشتر مستعد ایجاد عکس های تار است. برای جلوگیری از افتادن در این دام ، از سه پایه استفاده کنید و عکس های خود را با استفاده از عملکرد تایمر دوربین بکشید تا دوربین تا حد ممکن بی حرکت بماند.

برای عکاسی از نمای نزدیک از لنز ماکرو استفاده کنید. عکاسی از بافتهای کوچک و پیچیده در یک عکس نزدیک نیاز به استفاده از یک لنز ماکرو ویژه برای ثبت کامل جزئیات خوب بافت دارد.

به یاد داشته باشید که نور مناسب مهم است. برای عکاسی با بافت در فضای باز ، در یک روز آفتابی زمانی که خورشید با زاویه به سوژه شما برخورد می کند ، عکس بگیرید. این نور طبیعی جانبی به شما امکان می دهد از عمق ایجاد شده توسط سایه ها استفاده کنید. برای عکاسی با بافت داخلی ، نور طبیعی را با استفاده از منبع نور مصنوعی با چندین تنظیم روشنایی شبیه سازی کنید. تنظیم روشنایی آن به شما امکان می دهد تا نحوه تأثیر سطوح مختلف نور بر عکس های خود را آزمایش کنید.

5 روش برای گرفتن بافت در عکاسی
بیشتر بخوانید

با زوایای مختلف آزمایش کنید. عکاسی از زوایای مختلف ، نحوه برخورد نور با سوژه شما را تغییر می دهد و به طور بالقوه بر بافت هایی که از نقطه نظر اصلی شما قابل مشاهده نیستند تأکید می کند.
الگوها را جستجو کنید. تکرار اشکال و خطوط ، برخی از بافت های درخشان را ایجاد می کند. در همه جا به دنبال الگوهای بافت دار باشید و بسیاری از موضوعات بالقوه جدید را پیدا خواهید کرد.

آموزش عکاسی از بافت

عکاسی از بافت

نحوه یافتن بافتهای جالب برای عکاسی

هنگامی که می دانید به دنبال چه چیزی باشید ، به آسانی می توانید چشم خود را آموزش دهید تا بافت های جذاب را برای عکاسی تشخیص دهد.

در طبیعت: مهم نیست در چه آب و هوایی زندگی می کنید ، فضای باز فوق العاده منبع شگفت انگیزی از بافت های الهام بخش و منحصر به فرد است – از چمن ، ماسه ، خاک و برف گرفته تا گیاهان و درختان. اگر می توانید با خیال راحت به حیات وحش نزدیک شوید ، خز حیوانات و فلس ماهی نیز سوژه های فریبنده ای می کند. و برای یک تصویر پیچیده تر ، به دنبال بافت های مختلف با هم باشید ، مانند قطرات آب روی برگ گیاه یا شیره روی پوست درخت.

در منسوجات: می توانید بافت های بصری چشمگیری را در پارچه های اطراف خانه خود بیابید. به ژاکت های بافتنی ، پیراهن های چهارخانه ، فرش های بافته شده ، پارچه ها ، حوله های حمام ، پتوهای افغانی ، روکش مبلمان و موارد دیگر فکر کنید. ببینید چه منسوجات جالبی در خانه دارید و سپس آنها را به اشکال مختلف تا کنید تا ترکیب جدیدی از سایه ، نور و بافت ایجاد شود.

در معماری: فضای داخلی و خارجی ساختمان ها با انواع مختلف بافت ها پر شده است. به اطراف نگاه کنید تا بافت هایی مانند دانه چوب ، رنگ لایه بردار ، دیوارهای آجری ، بلوک های سیمانی ، کاشی های برجسته و تخته چوب پنبه پیدا کنید.

آموزش عکاسی از بافت

عکاسی از بافت

در غذا: آشپزخانه مکانی آسان برای جمع آوری انواع بافت عالی برای عکاسی از غذا است. پخت یک وعده غذایی کامل یک راه عالی برای ارائه چندین رنگ ، شکل و بافت به خود است تا همه را در یک بشقاب ثبت کنید.

تعادل در عکاسی : 5 نوع تعادل در عکاسی
بیشتر بخوانید

منبع با دوربین

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم رفیق اجاره ای | نقد فیلم هامون | آموزش عکاسی با موبایل | ادیت تصویر به صورت پاییزه در فتوشاپ | بهترین فیلم های تاریخ ایران | انیمیشن میچل ها علیه ماشین ها | نقد فیلم هالووین | نقد فیلم میلک شیک باروتی | جوخه قاتلان زن | کسب درآمد اینترنتی از تولید محتوا

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

5 + یک =