صفحه اصلی > معرفی سریال : نقد سریال خانه اژدها | سریال House of the Dragon
ads

نقد سریال خانه اژدها | سریال House of the Dragon

سریال House of the Dragon

نقد سریال خانه اژدها | سریال House of the Dragon

تخت آهنین از انبار خارج شده و به تالار بزرگ Red Keep بازگردانده شده است. دپارتمان کمد لباس‌ها بهترین خزهایش را پاک کرده و دور شانه‌های یک بازیگر جدید انداخته است. خالق High Valyrian، دیوید جی پیترسون، نیز از خواب زمستانی بیدار شده است تا دیالوگ های جدیدی ارائه دهد.

و اژدها وجود دارن.

بله! پیش درآمد سریال فانتزی حماسی Game of Thrones که مدت‌ها در انتظار آن بودیم، که برای هشت فصل پرهزینه بر مناظر تلویزیونی تسلط داشت، در اینجا آمده است. این برگرفته از بخش‌هایی از کتاب پرفروش آتش و خون نویسنده جورج آر‌آر مارتین در سال 2018 است (اکران آن لحظه‌ای تلخ و شیرین برای طرفدارانی بود که امیدوار بودند او به جای نوشتن یک کتاب، مجموعه کتاب آهنگ یخ و آتش را که بازی تاج و تخت از آن اقتباس شده بود، تکمیل کرده باشد.). بنابراین، سریال House of the Dragon ا، داستان تارگرین ها است که کل ماجرا را آغاز کردند.

سریال House of the Dragon

سریال House of the Dragon

همه کسانی که در زمان شروع عکاسی اصلی در بازی تاج و تخت یا فیلمبرداری The Crown نبودند، اینجا هستند. سریال House of the Dragon در نهمین سال سلطنت پادشاه ویسریس اول تارگرین (با بازی پدی کانسیدین) آغاز می شود – و حدود 200 سال قبل از اینکه ما بینندگان تلویزیون برای اولین بار پا به وستروس بگذاریم.

همسرش باردار است. فرزند اول آنها یک دختر به نام رینیرا (میلی الکاک) بود، بنابراین همه در هفت پادشاهی به یک وارث مرد امیدوارند. برخی از ما در خانه به نوعی به دختر دیگری امیدواریم، در غیر این صورت، نقشه برادر کوچکتر متکبر و متخاصم ویسریس – و فرضاً وارث – شاهزاده دیمون (مت اسمیت) شروع خواهد شد و دسیسه ها بیش از آن چیزی است که کسی بداند با آن چه کند.

افسوس و افسوس. پس از یک زایمان خونین و بدون درد، مادر و نوزاد (پسر) می میرند. مشاور پادشاه، سر اتو هایتاور (ریس ایفانس) به رئیس خود پنج دقیقه فرصت می دهد تا غصه بخورد قبل از اینکه به دختر نوجوان خوش تیپش آلیسنت (امیلی کری) لباس مادر مرحومش و اتاق ویسریس را بپوشد تا برای پادشاه مفید باشد. این یک پیش درآمد پس از #MeToo است، بنابراین آنها به جای اینکه یکی از صحنه‌های جنسی تجاوزگرانه را که GoT دوست دارند، به غم و اندوه مشترک خود و مدل سنگی هفت پادشاهی او بپردازند. خدایا فمینیست ها همه چیز را خراب می کنند.

سریال High Fidelity
بیشتر بخوانید

 ویسریس می‌داند – اگرچه وقتی اعضای شورایش به او اشاره می‌کنند بسیار مبهوت می‌شود – که دیمون اساساً برای اداره قلمرو مناسب نیست. اما او فقط یک دختر بچه بداخلاق با هر نوع ادعایی برای تاج و تخت دارد. چه باید کرد، چه کرد؟ و مطمئناً چیزی است که کسی را خیلی خوشحال نمی کند،

سریال House of the Dragon

سریال House of the Dragon

در پایان ساعت اول، تمام قطعات اصلی در حال بازی هستند، طوفان های سیاسی، داخلی و واقعی بی شماری در راه است، اتحادهای قدیمی در حال شکستن هستند، اتحادهای جدید شکل می گیرند و خیانت هرگز بیش از یک نیزه نیست. به نظر می‌رسد سریال House of the Dragon به بازی شطرنج هفت بعدی سیاسی تبدیل شود، که برای پاداش دادن به طرفداران سرسخت فانتزی طراحی شده است، بدون اینکه توده‌هایی را که آن را به بالاترین رتبه‌ها سوق می‌دهند، بیگانه کند.

تا پایان ساعت دوم، می‌توانید اژدهاهای بیشتر، تبادلات گسترده‌تر در High Valyrian، تخم اژدها، چند سر بریدن، دست در حشرات، حشرات و سینه‌های بیشتر، مقداری اسپری شریانی، پیچش‌ها و چرخش‌های روایی که هنوز قابل درک هستند اضافه کنید. (اگرچه ما هنوز در مراحل اولیه هستیم و شما می توانید انبوهی که به سختی کنترل می شود در بال ها تکان می خورند)، علاقه بالقوه عشق ممنوع برای رینیرا، و ملوانانی که از خرچنگ ها تغذیه می کنند – در واقع بسیار ترسناک تر از آن چیزی که به نظر می رسد.

به طور خلاصه، همه چیز مانند دوران اوج GoT است. سرگرم کننده، محرک، ظاهری عالی و قابل قبول به نظر می رسد. و این، پس از پایان عجیب و غریب ضعیف به آنچه که یک موفقیت خروشان در یک نمایش بود، یک تسکین است. همچنین نشانه‌هایی وجود دارد که در هشت قسمت باقی‌مانده،

ایو بست بسیار باشکوه در نقش رینیس، پسر عموی ویسریس وجود خواهد داشت، که از زمان عروج او به تخت آهنین به عنوان ملکه که هرگز نبود شناخته می‌شود و من از نظر نویسندگان به عنوان و یکی که شناخته می‌شود. ممکن است پس از همه. در کل زمان خوبی در راه است.

سریال House of the Dragon

سریال House of the Dragon

پایان مقاله نقد سریال خانه اژدها | سریال House of the Dragon

نیوکمپ ؛ پربیننده‌ترین سریال کمدی چند ماه اخیر در فیلیمو
بیشتر بخوانید

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

حجم معاملات در تابلو خوانی | بهترین فیلمهای وس اندرسون | نقد فیلم شام من با آندره | نقد فیلم جی اف کی | بهترین فیلم های لارس فون تریه | نقد فیلم پرده | انرژی هسته ای چیست : انرژی هسته ای چگونه کار می کند؟ | مستند معلم اختاپوس من | نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Unity | نقد و بررسی وبسایت آموزشی اسکیل شر ( Skillshare ) |

دیدگاهتان را بنویسید

ده + 6 =