صفحه اصلی > ادبیات جهان : ادبیات کلاسیک
ads

ادبیات کلاسیک

ادبیات کلاسیک

ادبیات کلاسیک : برخی از محققان و نویسندگان ، وقتی صحبت از ادبیات می شود ، از اصطلاحات “کلاسیک” و “کلاسیک” استفاده می کنند. با این حال ، هر اصطلاح در واقع معنای جداگانه ای دارد. لیست کتابهایی که در مقایسه با کتابهای کلاسیک در نظر گرفته می شوند تفاوت زیادی دارند.

با مقاله ادبیات کلاسیک با بامدادی ها همراه باشید.

ادبیات کلاسیک

ادبیات کلاسیک

آنچه بیشتر چیزها را گیج می کند این است که کتاب های کلاسیک نیز کلاسیک هستند. یک اثر از ادبیات کلاسیک فقط به آثار یونان و روم باستان اشاره دارد ، در حالی که آثار کلاسیک آثار بزرگ ادبی در تمام اعصار هستند.

ادبیات کلاسیک چیست؟

ادبیات کلاسیک به شاهکارهای بزرگ تمدن های یونان ، روم و دیگر تمدن ها اشاره دارد. آثار هومر ، اووید و سوفوکل همه نمونه هایی از ادبیات کلاسیک هستند. این اصطلاح فقط به رمان محدود نمی شود. همچنین می تواند شامل حماسه ، غزل ، تراژدی ، کمدی ، دامداری و سایر اشکال نوشتاری باشد. مطالعه این متون زمانی برای دانشجویان علوم انسانی یک ضرورت تلقی می شد.

از نظر نویسندگان یونان و روم باستان از بالاترین کیفیت برخوردار بودند. مطالعه کار آنها زمانی به عنوان علامت آموزش نخبگان دیده می شد. در حالی که این کتابها به طور کلی هنوز در کلاسهای انگلیسی دبیرستان و دانشگاه راه پیدا می کنند ، اما دیگر معمولاً مورد مطالعه قرار نمی گیرند. گسترش ادبیات به خوانندگان و دانشگاهیان پیشنهاد بیشتری برای انتخاب داده است.

ادبیات کلاسیک

ادبیات کلاسیک

ادبیات کلاسیک چیست؟
ادبیات کلاسیک اصطلاحی است که احتمالاً بیشتر خوانندگان با آن آشنا هستند. این اصطلاح مجموعه گسترده تری از آثار را در مقایسه با ادبیات کلاسیک پوشش می دهد. تقریباً همیشه کتابهای قدیمی که محبوبیت خود را حفظ می کنند جزو آثار کلاسیک به حساب می آیند.

این بدان معناست که نویسندگان ادبیات کلاسیک یونان و روم باستان نیز در این گروه قرار می گیرند. با این وجود فقط سن نیست که یک کتاب را به یک کلاسیک تبدیل می کند. کتابهایی که از کیفیت بی انتها برخوردار هستند در این گروه قرار می گیرند. در حالی که تعیین اینکه کتاب خوب نوشته شده است یا نه یک کار ذهنی است ، اما به طور کلی موافقت می شود که کلاسیک ها نثر با کیفیت دارند.

آموزش نوشتن دعوت نامه اجتماعی
بیشتر بخوانید

چه چیزی کتاب را کلاسیک می کند؟
در حالی که بیشتر مردم وقتی به کلاسیک ها اشاره می کنند به ادبیات داستانی مراجعه می کنند ، هر ژانر و دسته از ادبیات کلاسیک خاص خود را دارد. به عنوان مثال ، ممکن است یک خواننده معمولی رمان “درخشش” استیون کینگ را که داستان یک هتل جن زده است ، یک داستان کلاسیک نداند ، اما کسانی که ژانر وحشت را مطالعه می کنند ممکن است.

ادبیات کلاسیک

حتی در ژانرها یا جنبش های ادبی ، کتاب هایی که کلاسیک در نظر گرفته می شوند ، کتابهایی هستند که خوب نوشته شده اند و یا دارای اهمیت فرهنگی هستند. کتابی که شاید بهترین نگارش را نداشته باشد اما اولین کتاب در یک سبک بود که کاری اساسی را انجام داد ، یک کتاب کلاسیک است. به عنوان مثال ، اولین رمان عاشقانه که در یک فضای تاریخی اتفاق افتاده است ، از نظر فرهنگی برای ژانر عاشقانه قابل توجه است.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

فیلم تعطیلات موسیو اولو|بهترین فیلم های ایزابلا روسلینی|نقد فیلم جنگ ستارگان|فیلم شب شکارچی|فیلم دیک جانسون مرده است|میکل‌ آنجلو آنتونیونی|بهترین کتاب های ادبیات یونان|فیلم پسران در گروه|بهترین فیلم های ایمی آدامز|فیلم زندگی شیرین

دیدگاهتان را بنویسید

یک + 11 =