صفحه اصلی > سینما : نقد و اطلاعات دیگر در مورد فیلم صاعقه سیاه و یا Blacklight
ads

نقد و اطلاعات دیگر در مورد فیلم صاعقه سیاه و یا Blacklight

فیلم صاعقه سیاه

فیلم صاعقه سیاه یک فیلم اکشن آمریکایی محصول سال ۲۰۲۲ به کارگردانی و نویسندگی مارک ویلیامز است. ویلیامز فیلمنامه را از فیلمنامه اصلی نیک می با عنوان «زیر پوشش تاریکی» اقتباس کرده است، یک تریلر دوره ای دهه 1970 که بر اساس رویدادهای واقعی است.

در این فیلم لیام نیسون در نقش یک مامور اف‌بی‌آی بازی می‌کند که در یک توطئه دولتی درگیر می‌شود. امی راور-لمپمن، تیلور جان اسمیت، و آیدان کوئین نیز در این فیلم ایفای نقش می کنند.فیلم صاعقه سیاه قرار است توسط Open Road Films و Briarcliff Entertainment در 11 فوریه 2022 در ایالات متحده اکران شود. این فیلم نقدهای منفی زیادی از منتقدان دریافت کرد.

عوامل فیلم صاعقه سیاه

لیام نیسون در نقش تراویس بلاک
امی راور-لمپمن در نقش میرا جونز
تیلور جان اسمیت در نقش داستی کرین
آیدان کوین در نقش گابریل رابینسون
کلر ون در بوم در نقش آماندا بلاک
ییل استون در نقش هلن دیویدسون
تیم دراکسل در نقش درو هاثورن

نقد فیلم صاعقه سیاه

فیلم صاعقه سیاه با سخنرانی چپگرایانه ای که توسط سوفیا فلورس (مل جارنسون) ایراد می شود، آغاز می شود، که نماینده نسبتاً شفاف الکساندرا اوکاسیو-کورتز است. او توسط دوست پسرش داستی کرین (تیلور جان اسمیت) تشویق می شود. مدت کوتاهی بعد، او در خیابان در اثر ضربه ای که به نظر می رسد مانند یک ضربه و دویدن به پایین دویده می شود. داستی گناهکار است و خود را برای مرگ او مقصر می داند.

او در واقع یک مامور مخفی اف‌بی‌آی است که روی یک پروژه «عملیات تاریک» برای مدیر اف‌بی‌آی گابریل رابینسون (آیدان کوین) کار می‌کرد. وقتی او سرکش می شود و تهدید می کند که همه چیز را به پلیس خواهد ریخت، رابینسون به سلاح مخفی خود، تراویس بلاک (نیسون) زنگ می زند. بلاک برای رابینسون کار می‌کند که مامورانی را از شرایط سخت می‌آورد یا کسانی که راه خود را با عمیق شدن در نقش‌های مخفی خود گم کرده‌اند.

با این حال، در این مورد، قبل از اینکه داستی با خبرنگاری، میرا جونز (امی راور-لمپمن) صحبت کند، نمی تواند به داستی برسد. چیزی که بلاک در حین کاوش عمیق تر در موقعیت یاد می گیرد، او را وادار می کند که اخلاق روش های رابینسون و مشروعیت بخشی خود را زیر سوال ببرد. بنابراین، بدیهی است که بدها شروع به تعقیب او می کنند و وقتی همسرش، آماندا (کلر ون در بوم) و دخترش، ناتالی (گابریلا سنگوس) را تهدید می کنند (شاید حتی تا آنجا پیش می رود که آنها را ربوده)، شروع به تیراندازی می کند. .

نقد فیلم چه کسی لیبرتی والانس را کشت
بیشتر بخوانید

فیلم صاعقه سیاه یکی از آن فیلم‌های ارزان قیمتی است که سکانس‌های اکشن آن بی‌معنا و فاقد هرگونه حس تعلیق و تنش هستند. خط داستانی اعداد و ارقام است و باید آدم احمق بود تا نفهمید که مرد بد بزرگ کیست. (در واقع، من مطمئن نیستم که قرار است غافلگیر کننده باشد.) داستان به سرعت پیش می رود و وضوح تصویر گیج کننده، رضایت بخش و عمیقا احمقانه است.

بسیاری از اتفاقاتی که در طول 20 دقیقه پایانی رخ می دهد به هیچ وجه معنی ندارد (ربایش یک شاه ماهی قرمز است) – انگار کارگردان مارک ویلیامز (که تلاش قبلی پشت دوربین Honest Thief، یکی از آن نیسون های دیگر بود. -فیلم‌های مرد سخت‌گیر) و نیک می، نویسنده متوجه شد که پایانی ندارند و در همانجا چیزی را با هم ترکیب کردند.

پایان مقاله نقد فیلم صاعقه سیاه

منبع ویکی پدیا

بیشتر بخوانید:

لیست لوازم ضروری آرایش | نقاشی های امپرسیونیسم | هنر ما قبل تاریخ | شکل صورت شما شبیه کدام یک از اشکال هندسی است؟ نحوه آرایش ۶ مدل صورت | بهترین کتاب های ویلیام فاکنر | نقد فیلم دکتر استرنج لاو | نقد فیلم شب زنده داری | تاریخچه ساخت گیتار | بیوگرافی کوبی برایانت بازیکن اسبق بسکتبال آمریکا | معرفی سبک دکوراسیون ساحلی | طراحی داخلی به سبک ساحلی

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

هجده − پانزده =