امروز برابر است با :2 تیر 1400
کتاب های آلبر کامو

کتاب های آلبر کامو

کتاب های آلبر کامو

کتاب های آلبر کامو : آلبر کامو نویسنده فرانسوی است که کارهایش در سراسر جهان شناخته شده است. طی این سالها چندین قطعه از وی به انگلیسی ترجمه شده است و احتمالاً قبلاً در مورد مشهورترین رمان وی ، غریبه یا خارجی ، شنیده اید.

کامو قبل از هر چیز به خاطر نوشته هایش شناخته می شود ، اما او همچنین یک مبارز مقاومت فرانسه و یک فیلسوف بود. وی در آن زمان در الجزایر ، مستعمره فرانسه متولد و بزرگ شد. زندگی اولیه کامو تألیفات وی را بسیار تحت تأثیر قرار داد ، و وی بسیار ضد استعمار بود. او در یک روزنامه چپ در الجزیره کار کرد تا اینکه سرانجام روزنامه تعطیل شد و سپس تصمیم گرفت در سال 1940 به پاریس نقل مکان کند.

تا رسیدن کامو به پاریس ، جنگ جهانی دوم رسماً در فرانسه آغاز شده بود. او می خواست به ارتش بپیوندد اما نتوانست چون در 17 سالگی به سل مبتلا شد. این کامو را از خدمت به کشورش منصرف نکرد: وی به عنوان روزنامه نگار زیرزمینی روزنامه مقاومت در جنگ با جنبش مقاومت فرانسه درگیر شد.

بیشتر بخوانید : بهترین فیلم های فانتزی

کامو در سال 1957 ، با 44 سال سن ، به دلیل “تولید مهم ادبی خود ، که با جدیتی روشن بینانه مشکلات وجدان بشر را در زمان ما روشن می کند” ، دومین جوانترین فردی است که برنده جایزه نوبل ادبیات شده است.

کامو در دانشگاه الجزیره در رشته فلسفه تحصیل کرده و علاقه او به فلسفه در برخی از نوشته هایش (بعداً بیشتر در این باره!) می درخشد. او همچنین زندگی شخصی بسیار آشفته ای را تجربه کرد ، همانطور که اکثر نویسندگان این کار را می کنند. او یک زن زن معروف بود و در طول زندگی خود درگیر چندین زن مختلف بود. او فقط دو بار ازدواج کرده بود اما امور متعددی داشت.

او به طور ناگوار و غیرمنتظره ای در یک تصادف رانندگی با ناشر خود ، میشل گالیمارد مشهور ، درگذشت. گالیمارد همچنان به عنوان یک انتشارات در ادبیات فرانسه سلطنت می کند!

بیشتر بخوانید : فیلم خوشه ‌های خشم

امیدوارم علاقه شما را برانگیخته باشیم! به کتاب های آلبر کامو که باید بخوانید.

بهترین کتاب های داستایوفسکی
بیشتر بخوانید

1.کتاب بیگانه

نخستین کتاب از مجموعه کتاب های آلبر کامو کتاب بیگانه (گاهی اوقات خارج از کشور ، بسته به ناشر) ، مشهورترین رمان کامو است. کامو هنگام نوشتن کتاب به وضوح از تجربیات شخصی خود الهام گرفته است ، زیرا داستان این داستان در اطراف یک فرانسوی به نام Meursault است که در الجزایر زندگی می کند. در سال 1942 منتشر شد.

این کتاب همچنین به نظریه پوچ گرایی می پردازد ، که این عقیده است که وجود انسان نتیجه تلاش برای استخراج معنا از زندگی ما و بی فایده بودن تلاش برای یافتن این معنی است ، زیرا وجود ندارد. این یک دهان دهان است (و صادقانه کاملا ناامید کننده) ، من می دانم ، اما من اشاره کردم که کامو یک فیلسوف بود!

بیشتر بخوانید : بهترین فیلم های کاپولا

همانطور که داستان می گذرد ، Meursault مرتکب جرمی می شود و سپس به عنوان یک اخراج رفتار می شود. تقریباً به نظر می رسد کامو می خواهد خواننده از شخصیت اصلی متنفر شود ، زیرا او بی عاطفه و جدا شده است. کامو به روش بسیار ساده و قابل فهم می نویسد ، که علامت تجاری سبک نوشتن او است.

این کتاب را بخوانید اگر: تریلر را دوست دارید و همچنین می خواهید تئوری پوچ گرایی را بهتر درک کنید.

2. کتاب طاعون

بعدی در کارهای معروف کامو La Peste یا طاعون است. این رمان در سال 1947 منتشر شد و داستان طاعونی است که بر شهر الوران الجزایر غلبه کرده است.

این رمان در مورد تأثیراتی که یک بحران مانند طاعون می تواند بر انسان بگذارد صحبت می کند. مانند بسیاری از کارهایش ، کامو دوست دارد چیزهای پوستی را که انسان قادر به انجام آنها است چه چیزهای خوب و چه چیزهای وحشتناک به خوانندگان خود نشان دهد.

بیشتر بخوانید : بهترین فیلمهای جیمز استورات

این کتاب بخشی از مجموعه کامو است به نام “چرخه شورش”. این مجموعه به مبارزه انسانها با مرگ و اقدامات ما برای جلوگیری از سرنوشت نهایی ما می پردازد.

این کتاب را بخوانید اگر: رمان های دوگانه سرا را دوست دارید.

3. کتاب افسانه سیزیف

اگر فکر می کنید کامو اجازه داد مدرک فلسفه اش به هدر برود ، اشتباه می کنید! همانطور که گفته شد ، کامو معتقد به نظریه پوچ گرایی بود. به نقل از خود نویسنده ، تعریف پوچ این است: “آنچه بی معنی است. بنابراین وجود انسان پوچ است زیرا شرایط احتمالی او توجیه خارجی ندارد. ” از نظر بعضی ها دلگیرکننده است ، اما برای کامو اینگونه نبود!

بهترین کتاب های ادبیات هلند
بیشتر بخوانید

افسانه سیزیف مقاله ای است که در سال 1942 منتشر شد ، و در آن کامو با این واقعیت دست و پنجه نرم می کند که انسانها باید به زندگی خود ادامه دهند حتی اگر بدانیم که مرگ اجتناب ناپذیر است (به عبارت دیگر ، تئوری پوچ گرایی). این مقاله اسطوره سیزیفوس ، پادشاهی از اساطیر یونان را محکوم می کند که سنگ را برای ابدیت به بالای تپه ای سوق دهد و مسئله وجود انسان را مقایسه می کند.

بیشتر بخوانید : فیلم مصائب ژاندارک

این کتاب را بخوانید اگر: می خواهید باورهای فلسفی کامو را بهتر بشناسید و به افسانه های یونان علاقه دارید. کتاب های آلبر کامو

4. کتاب سقوط (La Chute)

La Chute یا سقوط آخرین اثر داستانی کامو است که در سال 1956 منتشر شد. این رمان حول وکیلی به نام Jean-Baptiste Clamence متمرکز شده است که درباره زندگی خود به یک غریبه کاملاً تأمل می کند. كلامنس در این كتاب پر از مونولوگ است و در آن از موفقیت خود به عنوان یك وكیل در پاریس تا سقوط نهایی خود از جلال خبر داده است.

بیشتر بخوانید : فیلم ناگهان بالتازار

منتقدان می گویند سقوط اولین کتابی است که در آن شخصیت واقعی کامو از طریق نوشتن او ظاهر می شود. گفته می شود که این رمان در مقایسه با “سقوط انسان” از باغ عدن در کتاب مقدس است. کتاب های آلبر کامو

این کتاب را بخوانید اگر: شما درام را دوست دارید و به مضامین بی گناهی ، هستی و حقیقت علاقه مند هستید.

5. کتاب یاغی

آخرین کتاب از لیست کتاب های آلبر کامو : L’Homme révolté یا شورشی مقاله ای از مجموعه “چرخه شورش” است که قبلاً به آن اشاره کردم. این مقاله در سال 1951 منتشر شد و به انقلاب عصیان در جامعه مدرن می پردازد. کامو همچنین قصد دارد خلاصه و تجزیه و تحلیل نظریه های مختلفی را که تا این مرحله در مورد آنها نوشته است ، تجزیه و تحلیل کند.

بیشتر بخوانید : بتهوون کیست؟

کامو در این مقاله استدلال می کند که انسانها به روشی که ما عمل می کنیم عمل می کنند زیرا ما دائماً در جستجوی معنای زندگی هستیم ، حتی اگر چیزی وجود نداشته باشد. به گفته کامو ، ما به دلیل این سرخوردگی نهایی عصیان می کنیم.

معرفی کتاب الیور تویست
بیشتر بخوانید

پایان مقاله کتاب های آلبر کامو امیدواریم لذت برده باشید.

نویسنده و منتقد سینما