امروز برابر است با :11 خرداد 1402
سریال High Fidelity

سریال High Fidelity

سریال High Fidelity یک فیلم کمدی-درام عاشقانه آمریکایی به کارگردانی استفان فریرز است که در سال 2000 منتشر شد. در این فیلم John Cusack ، Iben Hjejle ، Jack Black ، Todd Louiso و Lisa Bonet بازی می کنند. این فیلم بر اساس رمانی به همین نام بریتانیا توسط نیک هورنبی در سال 1995 ساخته شده است ، با تغییر مکان از لندن به شیکاگو و تغییر نام شخصیت اصلی.

پس از دیدن فیلم ، هورنبی با ابراز تعجب از میزان وفاداری به اصل آن گفت: “بعضی مواقع به نظر می رسد فیلمی است که جان کوزاک کتاب من را در آن می خواند”.

خلاصه سریال High Fidelity

راب گوردون مردی عاشق موسیقی است و درک درستی از زنان ندارد. پس از اینکه توسط دوست دختر طولانی مدت خود ، لورا رها شد ، او سعی می کند بفهمد که چگونه با جستجوی شرکای قدیمی خود در روابط خود شکست خورد.

بیشتر بخوانید : فیلم جریان اصلی

روز به روز ، او در فروشگاه ضبط خود ، Championship Vinyl ، جایی که مشتریان از آنجا رد می شوند ، کار می کند. او و کارمندانش دیک و باری ، مسلح به دانش دائرlopالمعارف در مورد همه چیزهای موسیقی ، برای هر مناسبت قابل تصور لیست های “5 برتر” را تهیه می کنند ، علنا ​​سلایق مشتریان خود را مسخره می کنند و چند رکورد می فروشند.

دو نوجوان سرقت مغازه ، اسکیت بورد ، وینس و جاستین ، برای آنها آزاردهنده هستند تا اینکه راب به ضبطی که آنها به عنوان جادوگران گره خورده ساخته اند گوش می دهد. او به آنها یک معامله ضبط پیشنهاد می دهد ، اولین معامله تحت عنوان خود ، Top 5 Records. در ساعات خارج از کارش ، او برای لورا کاج می زند و سعی می کند دوباره او را جلب کند.

سریال High Fidelity

معرفی سریال High Fidelity

پدر لورا که راب را دوست داشت می میرد. راب با لورا در مراسم خاکسپاری وی شرکت کرد. اندکی پس از پذیرایی ، راب متوجه شد که همیشه یک پا از در بیرون بوده و هرگز به او متعهد نبوده است – و با این کار از آینده خود غافل شده است. آنها زندگی مشترک را از سر می گیرند. او با یک ستون نویس موسیقی روبرو می شود و دچار له شدگی می شود ، اما هنگام ساختن میکس تیپی برای او تعجب می کند که آیا او همیشه از صخره ای به صخره ای می پرید؟

بیشتر بخوانید : فیلم زیستن

راب به لورا می گوید که زنان دیگر فقط خیال پردازی هستند ، لورا واقعیت است و هرگز او را خسته نمی کند. او پیشنهاد ازدواج می کند؛ او از او برای پرسیدن تشکر می کند. او ترتیب می دهد تا او دوباره عشق قبلی خود به دی جی را ببیند. در جشن تک آهنگ تازه منتشر شده توسط وینس و جاستین ، جایی که گروه باری Sonic Death Monkey “Let’s Get It On” را اجرا می کند ، راب از اینکه یک گروه باری یک فاجعه نیست ، تعجب می کند.

معرفی سریال آینه سیاه
بیشتر بخوانید

راب برای لورا میکس نواخت درست می کند و احساس می کند که بالاخره یاد گرفته چگونه او را خوشحال کند.

معرفی بازیگران سریال High Fidelity در نقش های خود

 • جان کوزاک در نقش راب گوردون
 • ایبن هژل در نقش لورا
 • جک بلک در نقش باری جاد
 • تاد لوئیزو در نقش دیک
 • کاترین زتا جونز در نقش چارلی نیکلسون
 • لیزا بونت در نقش ماری دیسال
 • سارا گیلبرت در نقش آناوس ماس
 • لیلی تیلور در نقش سارا کندرو
 • جوان کوزاک در نقش لیز
 • تیم رابینز در نقش ایان “ری” ریموند
 • ژول کارتر در نقش پنی هاردویک
 • کریس رحمان در نقش وینس
 • بن کار در نقش جاستین
 • ناتاشا گرگسون واگنر در نقش کارولین فورتیس
 • دریک بل در نقش راب گوردون جوان
 • بروس اسپرینگستین در نقش خودش (کامو)
 • ایان ویلیامز به عنوان یک پسر در فروشگاه ضبط (کامو)
 • آل جانسون به عنوان یک پسر در فروشگاه ضبط

بیشتر بخوانید : نقد فیلم کازابلانکا

تولید و توسعه سریال وفادارانه

کتاب نیک هورنبی توسط Touchstone Pictures دیزنی در سال 1995 انتخاب شد ، جایی که به مدت سه سال در حال توسعه بود. قرار بود مایک نیول فیلمنامه را با فیلمنامه ای که توسط اسکات روزنبرگ ، فیلمنامه نویس Con Air نوشته شده ، کارگردانی کند. جو روث ، مدیر اجرایی دیزنی ، با مدیر ضبط کتی نلسون ، که به جان کوزاک و همکاران نویسندگی و تهیه کنندگی او ، D. V. DeVincentis و استیو پینک ، توصیه می کند کتاب را اقتباس کنند ، گفتگویی داشته است.

او قبلاً با آنها بر روی Grosse Pointe Blank کار کرده بود و احساس می کرد که آنها حساسیت های درستی نسبت به مطالب دارند. طبق گفته کوزاک ، دیوینسنتیس با داشتن 1000 رکورد وینیل و هزاران سی دی و نوار ، نزدیکترین شخصیت به شخصیت های وسواسی در فیلم است.آنها رمانی نوشتند که بلافاصله توسط روت روشن شد

بیشتر بخوانید : فیلم جیب‌ بر

فیلمنامه سریال High Fidelity

نویسندگان تصمیم گرفتند فضای کتاب را از لندن به شیکاگو تغییر دهند زیرا آنها با این شهر آشنایی بیشتری داشتند ، و همچنین بنا به گفته پینک “از یک صحنه موسیقی عالی جایگزین” برخوردار بود.کوزاک گفت: “وقتی کتاب را خواندم ، می دانستم همه چیز در شیکاگو کجاست. من می دانستم که راب آمریکایی کجا به مدرسه می رود و آنجا را رها می کند ، جایی که او سابقه چرخش می داد. من وقتی بزرگ شدم دو یا سه مغازه مختلف ضبط صدا می شناختم که یک راب ، یک دیک و یک باری در خود داشت “.

فصل پنج سریال Money Heist
بیشتر بخوانید

شارلوت تودور ، توزیع کننده فیلم ، بوینا ویستا ، گفت: “شیکاگو همان احساسی را دارد که در شمال لندن دارد ، یک صحنه موسیقی پر جنب و جوش وجود دارد ، اکثر بازی ها در میله های دودی تنظیم می شوند و البته آب و هوا وجود دارد. اما همه ، از جمله نیک ، احساس کردند که جغرافیا مسئله اصلی نیست. این یک جذابیت جهانی دارد “. صحنه ها در محله Wicker Park و در محوطه دبیرستان Lane Tech فیلمبرداری شد.

سریال High Fidelity

سریال وفادارانه

بیشتر بخوانید : فصل دوم سریال Raising Dion

کوزاک دریافت که بزرگترین چالش اقتباس از رمان ، شکستن مرتب دیوار چهارم توسط راب گوردون و صحبت مستقیم با مخاطبان است. فیلمنامه نویسان این کار را برای انتقال افکار اعتقادی درونی راب انجام دادند و تحت تأثیر تکنیکی مشابه در فیلم مایکل کین ، آلفی قرار گرفتند.کوزاک این روش را رد کرد زیرا فکر می کرد که “فقط وجود من زیاد خواهد بود.”هنگامی که کارگردان استیون فریرز برای کارگردانی امضا کرد ، او پیشنهاد کرد از این روش استفاده کند و همه موافقت کردند.

کوزاک و نویسندگان این ایده را مطرح کردند که راب می تواند با بروس اسپرینگستین در ذهن خود گفتگو کند ، الهام گرفته از مرجعی در کتاب هورنبی که راوی آرزو می کند بتواند از پس دوستداران گذشته اش برآید و همچنین اسپرینگستین در ترانه “بابی ژان” در متولد ایالات متحده آمریکا آنها هرگز اعتقاد نداشتند که واقعاً باعث می شوند نوازنده در فیلم ظاهر شود ، اما فکر می کردند که قرار دادن او در فیلمنامه استودیو را از این موضوع هیجان زده می کند.

کوزاک از نظر اجتماعی اسپرینگستین را می شناخت و نوازنده را فراخواند و ایده را مطرح کرد. اسپرینگستین نسخه ای از متن را درخواست کرد و متعاقباً با انجام آن موافقت کرد.

بیشتر بخوانید : بهترین فیلمهای جیمز دین

نزدیک به اتمام سریال High Fidelity ، مشخص شد که اسکات روزنبرگ اعتبار فیلمنامه را با کوزاک ، دیوینتس و پینک به اشتراک می گذارد. پیش نویس اصلی روزنبرگ در بوستون انجام شد و به شدت با کتاب هورنبی و اقتباس تیم نویسنده متفاوت بود. این سه نفر به روزنبرگ رسیدند كه موافقت كرد نام او را از اعتبار خارج كند.

سریال mine
بیشتر بخوانید

با این حال ، روزنبرگ سرانجام از این کار امتناع ورزید ، و منجر به اختلاف اعتبار نوشتن شد. به گفته پینک ، به روزنبرگ اعتبار داده شد به دلیل قانونی که اکنون در WGA منسوخ شده است و به اولین فیلمنامه نویس متصل به هرگونه اقتباس ، اعتبار کامل “برای هر آنچه از کتاب یا مطالبی که از آن اقتباس می کردند ، اعطا می کرد.

نویسنده و منتقد سینما