امروز برابر است با :12 آذر 1401
بهترین کتاب های ادبیات یونان

بهترین کتاب های ادبیات یونان

بهترین کتاب های ادبیات یونان

بهترین کتاب های ادبیات یونان : “کلاسیک ها بازگشته اند و با انتقام. در چند سال گذشته انفجاری به اندازه وزوویوس از ترجمه ها ، اقتباس ها و تصورات دوباره از آثار باستانی رخ داده است. برای دوستداران ادبیات لاتین و یونان ، این بهشت ​​گراز است ، فرصتی برای بازدید مجدد از ماجراهای مهیج ، شعر زیبا و بینش روانشناختی بی نظیر که داستان های باستان به ما ارائه می دهند.

بیشتر بخوانید :بهترین فیلم های کاپولا

“اسطوره های یونان از دوران کودکی به قلب من ، به خصوص ایلیاد هومر ، نزدیک بوده است ، اما من هرگز فکر نمی کردم که به یکی از آنها بگویم – من به راحتی بیش از حد اصیل را دوست داشتم. اما چیزی درباره داستان آشیل و همراه محبوبش پاتروکلوس تصور من را به خود جلب کرد من مقالاتی آکادمیک در مورد ایلیاد نوشتم ؛

نمایشنامه هایی را کارگردانی کردم ؛ اما هنوز کافی نبود. سپس یک روز خودم را جلوی لپ تاپ خود دیدم و با عصبانیت تایپ کردم. کلمات روی صفحه کلمات پاتروکلوس بود و 10 سال بعد آنها به آواز آشیل تبدیل شدند. در جشن این احیای لاتین و یونان ، در اینجا ده اثر کلاسیک مورد علاقه من آورده شده است. “

بیشتر بخوانید : بهترین فیلمهای رومن پولانسکی

با مقاله بهترین کتاب های ادبیات یونان همراه بامدادی ها باشید.

1. Metamorphoses توسط اوید
کتاب متامورفوزها از خنده تا حیرت عمیق خواننده را درگیر خود میکند ، صدها اسطوره بی بدیل را ارائه می دهند ، همه در سبک شوخ و پرشور اوید. شاید این از نظر من انحراف داشته باشد ، اما من به ویژه از برخی آشفته ترین قهرمانان اویدید مانند میرا که عاشق پدرش می شود لذت می برم. Ovid مانور حیله گرانه ای را برای بیدار کردن همدردی ما با خواسته های دختر کنترل می کند بدون اینکه احساس وحشت ما را نسبت به اعمال او کاهش دهد. نخستین کتاب از بهترین کتاب های ادبیات یونان

بیشتر بخوانید : بتهوون کیست؟

2. پرومتئوس محدود توسط اسیکلوس
خدای مهربان ، خردمند و متفکر پرومتئوس (نام او به معنای واقعی کلمه به معنی پیش بینی است) را می توان اولین مدافع عدالت اجتماعی دانست. او از دستورات زئوس در برابر كمك به انسانها سرپیچی كرد ، و جرات كرد كه از طرف ما آتش بدزدد ، هنرهای تمدن را به ما بیاموزد و به ما نشان دهد كه چگونه خود را از طمع خدایان حفظ كنیم.

بهترین داستان های کوتاه جهان
بیشتر بخوانید

برای این او بی رحمانه مجازات شد: به زنجیر بسته شده و به محكوم شد كه عقاب ها هر روز جگر او را پاره می كنند. پرومتئوس آشیلوس شخصیتی با قدرت و وقار فوق العاده است ، که با کمال میل برای خیر خود رنج می برد. متأسفانه ، ما فقط اولین سه گانه را داریم که داستان او را روایت می کند.همچنین این کتاب جایگه ویژه ای در مقاله بهترین کتاب های ادبیات یونان دارد.

بیشتر بخوانید : فیلم مصائب ژاندارک

3. زندگینامه قرمز از آن کارسون
با الهام از افسانه گریون و هراکلس ، این “رمان در بیت” تصاویر زیبا و متوقف کننده قلب را در هر صفحه به ذهن متبادر می کند. فریبنده ساده زبان آن واضح آتشین ، غیراخلاقی و شوخ طبعی عمیق استخوان دارد: جملات کارسون مانند زنگ صدا می کند. داستان تکان دهنده است و قهرمان آن ، گریون ، پسر بچه ای قرمز و بالدار که عاشق شخص اشتباهی می شود ، فراموش نشدنی است. هیچ کتابی وجود ندارد که من کاملاً مثل آن خوانده باشم.

بیشتر بخوانید : فیلم ناگهان بالتازار

4. ایلیاد و ادیسه توسط هومر
آیا گنجاندن هر دو آنها تقلب است؟ اولین مورد هومر است که از نظر روانی حاد عمل خشمگین و خشم یک انسان مجرد است. دوم سفر پر فراز و نشیب یک جانباز جنگ است که برای رسیدن به خانه خانواده اش تلاش می کند. هر دو با حادثه ، شعر و شخصیت های شگفت انگیزی که توجه را به خود جلب می کنند ، سرگرم می شوند. وقتی شروع به نوشتن رمان خودم کردم ، دیدم که دائماً مجبورم جلوی انحرافات را بگیرم و سعی کنم همه آنها را وارد کنم.

5. Troilus and Cressida نوشته ویلیام شکسپیر

هنگامی که من در دانشگاه بودم ، یکی از دوستانم از من خواست این “نمایشنامه مشکل” را که در زمان جنگ تروا تنظیم شده بود ، کارگردانی کنم. من در آن زمان اطلاعات کمی در مورد شکسپیر داشتم ، اما به سرعت عاشق این نمایش برجسته و چالش برانگیز شدم.

بیشتر بخوانید : بهترین فیلمهای جیمز استورات

کمدی تاریک و پرتره های تلخ و هجوآمیز آن از قهرمانان هومری دارای حساسیت فوق العاده مدرنی هستند. مسلماً مشهورترین چهره آن یک سرباز شیطانی Thersites است که با احتیاط اسیدی درباره حماقی که در اطراف خود می بیند اظهار می دارد: “هیچ چیز دیگری مد را حفظ نمی کند.”

نویسندگان ادبیات پست مدرن
بیشتر بخوانید

6. اگر نه ، زمستان: قطعاتی از یاقوت کبود ترجمه شده توسط آن کارسون
شعرهای زیبا و گوهر مانند Sappho موضوعات خود را با طلا درمی آورند. خواه تمرکز یک زن جوان باشد ، یک سیب در بالاترین شاخه یا حسادت راوی ، ساپو همه آنها را با زیبایی نفسانی ، احشایی و نفس گیر زنده می کند. جای تعجب نیست که افلاطون او را “دهمین موزه” نامید.

بیشتر بخوانید : کسب درآمد از ساخت ویدئو

7. Bacche توسط اوریپیدس
من این فاجعه خاص را از ابتدای نوجوانی خواندنش دوست داشتم. پنتئوس ، شاهزاده تبس ، از پرستش خدای جدید دیونیسوس امتناع می ورزد ، و خدا انتقام خونین می گیرد. آنچه باعث جذابیت نمایش می شود این است که چقدر برجسته دلسوز پنتئوس است:

یک خردگرای سرسخت و فرومایه که در مقابل یک غیرت قلدر قلدر ایستاده است. آیا همه ما بعضی اوقات احساس ترسیم خط نکرده ایم؟ در یك محصول باستانی به یاد ماندنی ، سر زندگی واقعی كرانسوس ، عضو اولین پیروزی با پومپیوس بزرگ و ژولیوس سزار ، بازی سر به سر سنبل را بازی كرد.  بهترین کتاب های ادبیات یونان

بیشتر بخوانید : کسب درآمد از عکاسی

8. آگاممنون اثر آیسكیلوس (سه گانه اورستیا)
داستان بازگشت فاجعه بار ژنرال یونانی پس از جنگ تروا به وطن. من هرگز طرفدار آگامنون نبوده ام ، بنابراین من سعی می کنم Clytemnestra را هنگام آماده سازی وان قاتل و تبر تشویق کنم. آنچه من را تحت تأثیر قرار می دهد کاساندرا است – شاهزاده خانم تروا نفرین کرد تا حقیقت را بگوید و هرگز به او اعتقاد پیدا نکند. بهترین کتاب های ادبیات یونان

اکنون اسیر آگامنون ، او محکوم به آگاهی از مرگ قریب الوقوع خود به دست کلیتمنسترا است. صحنه معروف افتتاحیه ، جایی که چراغهای آتش نشانی به Clytemnestra علامت می دهند که شوهرش در حال بازگشت است ، مطمئناً بر استفاده خود JRR Tolkien از چراغ های آتش در بازگشت پادشاه تأثیر گذاشت.

بیشتر بخوانید : کسب درآمد از بلاگری

9. Aeneid توسط ویرجیل
داستان ویرجیل در مورد بازوها و یک مرد و موارد دیگر. یک قطعه شعر بسیار زیبا ، داستان ماجراجویی ، بررسی اخلاقی خشونت و التماس برای رحمت ، افسانه بنیانگذار استاد رومی ویرجیل مدتها پس از پایان کار شما را تحریک و تعقیب می کند. شخصیت ها با همدردی و حساسیت و بیش از همه انسانیت کامل ترسیم می شوند: ویرجیل هرگز از تقصیرات و فضایلشان دور نمی شود. من مخصوصاً عاشق کتاب دو ، داستان سقوط تروی هستم. پرتره وحشیانه آن از پسر آشیل ، پیروش ، از من الهام گرفت. بهترین کتاب های ادبیات یونان

نقد کتاب باغ آلبالو چخوف
بیشتر بخوانید

10. فیلوکتس نوشته سوفوکل
قهرمان پیری ، فیلوکتتس ، که زمانی از همنشینان هراکلس بود ، در راه ورود به جنگ تروا توسط مار سمی گزیده می شود. زخم گل می زند و یونانیان دیگر از ترس فال بد او را در جزیره رها می کنند. به مدت 10 سال ، فیلوکتتس تنها ، تلخ و در عذاب جسمی زنده می ماند.

بیشتر بخوانید : کسب درآمد با تدریس آنلاین

من اولین بار این نمایشنامه را وقتی سلامتی مادربزرگم خراب شد خواندم و در مونولوگ های غمگین فیلوکتس گریه کردم. درد او از فراموشی جهان و ناامیدی از ضعف بدنش می توانست درد مادربزرگ من باشد. اما سوفوکل تصمیم می گیرد که نمایشنامه را با امید به پایان برساند: آشتی و پایان درد و رنج قهرمان.

پایان مقاله بهترین کتاب های ادبیات یونان امیدواریم لذت برده باشید.

نویسنده و منتقد سینما