صفحه اصلی > سینما : نقد و همه چیز در مورد فیلم The King’s Man | فیلم کینگز من
ads

نقد و همه چیز در مورد فیلم The King’s Man | فیلم کینگز من

فیلم کینگز من

فیلم کینگز من یک فیلم کمدی اکشن جاسوسی محصول سال ۲۰۲۱ به کارگردانی متیو وان بر اساس فیلمنامه ای از وان و کارل گایدوسک و داستانی از وان است. سومین قسمت از مجموعه فیلم‌های Kingsman که بر اساس کتاب کمیک The Secret Service (که بعداً به Kingsman نامگذاری شد) توسط مارک میلار و دیو گیبون ساخته شده است، فیلم کینگز من پیش درآمدی برای Kingsman: The Secret Service (2014) و Kingsman است: دایره طلایی (2017).

فیلم کینگز من شامل گروهی از بازیگران شامل رالف فاینس (که به عنوان یکی از تهیه کنندگان اجرایی فیلم نیز فعالیت می کند)، جما آرترتون، ریس ایفانس، متیو گود، تام هالندر، هریس دیکنسون، دنیل برول، جیمون هونسو، و چارلز دنس و تمرکز می کند. در مورد چندین رویداد در طول جنگ جهانی اول و تولد سازمان Kingsman.

فیلم کینگز من در 22 دسامبر 2021 در ایالات متحده و در 26 دسامبر 2021 در بریتانیا توسط استودیو قرن بیستم منتشر شد،  که چندین بار از تاریخ انتشار اصلی نوامبر 2019 به تعویق افتاد، تا حدی به دلیل COVID- 19 همه گیری. فیلم کینگز من نقدهای متفاوتی از سوی منتقدان دریافت کرد، که 120 میلیون دلار در مقابل بودجه 100 میلیون دلاری فروخت.

داستان فیلم The King’s Man | فیلم کینگز من

در سال 1902، اشراف بریتانیایی اورلاندو، دوک آکسفورد، همسرش امیلی و پسر کوچکشان کنراد در حالی که برای صلیب سرخ کار می کردند، از اردوگاه کار اجباری در آفریقای جنوبی در طول جنگ دوم بوئر بازدید کردند. امیلی در جریان یک حمله تک تیرانداز بوئر به کمپ کشته می شود و باعث می شود اورلاندوی صلح طلب تشخیص دهد که جهان به کسی نیاز دارد تا از چنین درگیری ها قبل از وقوع جلوگیری کند.

دوازده سال بعد، اورلاندو دو تن از خدمتگزاران خود، شولا و پولی را در شبکه جاسوسی خود که به حفاظت از بریتانیا و امپراتوری بریتانیا در برابر جنگ بزرگ نزدیک می شود، استخدام کرد. کنراد که مشتاق مبارزه است، توسط اورلاندوی محافظ که لرد کیچنر، وزیر امور خارجه را متقاعد می کند که اجازه ندهد به ارتش بپیوندد، از پیوستن به آن منع می شود.

به دستور کیچنر، کنراد و اورلاندو با دوست اورلاندو آرشیدوک فرانتس فردیناند از سارایوو عبور می کنند و کنراد آرشیدوک را از بمبی که توسط گاوریلو پرینسپ پرتاب می شود، نجات می دهد، شورشی که قصد ایجاد جنگ را دارد. با این حال، بعداً، پرینسپ دوباره به همراهان آرشیدوک برخورد می کند و این بار موفق به تیراندازی مرگبار به آرشیدوک و همسرش سوفی می شود.

فیلم نور زمستانی
بیشتر بخوانید

گروه اورلاندو، با تکیه بر اطلاعات خدمتکاران اجتماعی نامرئی دیگر مقامات بلندپایه، متوجه می‌شوند که پرینسپ بخشی از توطئه‌ای برای قرار دادن امپراتوری‌های آلمان، روسیه و بریتانیا در مقابل یکدیگر بوده است. این گروه که توسط چوپان مرموز از یک دفتر مرکزی مخفی در بالای کوه هدایت می شود، شبکه ای از ماموران خود را دارند، از جمله عارف روسی گریگوری راسپوتین، مشاور مورد اعتماد تزار نیکلاس روسیه.

راسپوتین به دستور چوپان، تزار نیکلاس را با مسموم کردن پسر خردسالش الکسی دستکاری می کند و تنها زمانی او را درمان می کند که نیکلاس قول ترک جنگ را می دهد. کنراد از دستکاری راسپوتین توسط پسر عموی خود، شاهزاده فلیکس یوسوپوف مطلع می شود. کنراد با دانستن اینکه در صورت خروج روسیه از جنگ، جبهه غربی آسیب پذیر خواهد ماند، این اطلاعات را به کیچنر و دستیارش، سرگرد مورتون، که عازم روسیه شدند، می دهد.

کشتی آنها توسط یک زیردریایی اژدر شده و غرق می شود. خبر مرگ کیچنر به اورلاندو می رسد و او را تشویق می کند تا با شولا، پولی و کنراد به روسیه برود تا یک بار برای همیشه با راسپوتین برخورد کند. در یک مهمانی کریسمس که توسط شاهزاده یوسوپوف، اورلاندو، شولا، کنراد و راسپوتین برگزار می‌شود، درگیری تنها زمانی پایان می‌یابد که پولی به راسپوتین شلیک می‌کند و آن را می‌کشد.

به دستور چوپان، اریک یان هانوسن، مشاور قیصر ویلهلم دوم، تلگرام زیمرمن را می فرستد، به این امید که تمرکز بریتانیا و ایالات متحده را منحرف کند. اگرچه این پیام توسط اطلاعات بریتانیا رهگیری می شود و به ایالات متحده داده می شود، رئیس جمهور وودرو ویلسون از پیوستن به جنگ بدون مدرک مشخص خودداری می کند. چوپان ولادیمیر لنین را استخدام می کند و به بلشویک هایش دستور می دهد که تزار را سرنگون کنند و روسیه را از جنگ خارج کنند و یک قاتل را برای کشتن رومانوف ها بفرستند.

کنراد اکنون در سنین بالا بر خلاف میل پدرش به عضویت گارد نارنجک در می آید. اورلاندو با پادشاه جورج پنجم ملاقات می کند که کنراد را به بریتانیا احضار می کند. کنراد سرباز جوانی به نام سرجوخه آرچی رید را به جای خود باز می‌گرداند و نام رمز “لانسلوت” را به او می‌دهد تا پیامی برای پدرش بفرستد.

فیلم ماجرا
بیشتر بخوانید

کنراد با لباس مبدل به نام آرچی، یکی از اعضای Black Watch، داوطلب ماموریتی به سرزمین No-Man’s برای بازیابی اطلاعات یک مامور بریتانیایی مجروح در آنجا می شود، اما پس از بازگشت با یک جاسوس آلمانی اشتباه گرفته می شود و با اسلحه اعدام می شود. با این حال، اطلاعاتی که او از جاسوس به دست آورد، مدرکی است که رئیس جمهور ویلسون برای ورود به جنگ مورد نیاز است.

گروه اورلاندو متوجه می‌شوند که رئیس‌جمهور ویلسون با فیلمی از فریفته شدن او توسط یکی از ماموران شپرد، ماتا هاری، باج‌گیری می‌شود. اورلاندو او را در سفارت آمریکا قرار می دهد و پس از غلبه بر او روسری ترمه اش را که از پشم کمیاب فقط در یک منطقه کوهستانی خاص ساخته شده بود، بازمی گرداند.

اورلاندو، شولا و پولی که این مکان را به‌عنوان پایگاه عملیات شپرد به درستی شناسایی می‌کنند، به آنجا می‌روند و راه خود را به داخل می‌برند. مورتون، که مرگ خود را جعل کرده بود و کشتی جنگی را غرق کرده بود، مشخص شد که چوپان است. اورلاندو و شولا با مورتون می جنگند و می کشند در حالی که پولی نگاتیو اصلی فیلم اغواگری ویلسون را پس می گیرد و به نیروهای کشورش اجازه بسیج می دهد.

یک سال پس از جنگ، اورلاندو مغازه خیاطی کینگزمن را به عنوان جبهه ای برای سازمانش خریداری می کند. اورلاندو، شولا، پولی، کینگ جورج، آرچی رید، و یک سفیر ایالات متحده، کینگزمن اصلی را تشکیل می‌دهند که هر کدام یک اسم رمز از افسانه شاه آرتور برای بزرگداشت کنراد گرفته‌اند. در یک صحنه متوسط، هانوسن مشخص می‌شود که هویت چوپان را به خود گرفته است و ولادیمیر لنین را با قاتل رومانوف‌ها آشنا می‌کند: آدولف هیتلر جوان.

Box office فیلم کینگز من

از 7 فوریه 2022، مرد پادشاه 35.8 میلیون دلار در ایالات متحده و کانادا، و 85 میلیون دلار در سایر مناطق، به مجموع 120.9 میلیون دلار در سراسر جهان به دست آورده است.

در ایالات متحده و کانادا، فیلم کینگز من در کنار Sing 2 و The Matrix Resurrections منتشر شد. در ابتدا پیش بینی می شد که از 3175 صفحه نمایش در پنج روز اول اکرانش 15 تا 20 میلیون دلار فروش داشته باشد.فیلم کینگز من در ادامه عملکرد ضعیفی داشت و در آخر هفته افتتاحیه خود 5.9 میلیون دلار فروخت و در طول پنج روز حدود 10 میلیون دلار فروخت و در جایگاه پنجم باکس آفیس قرار گرفت.

نقد فیلم زیر پوست (Under the Skin) اثر جاناتان گلیزر
بیشتر بخوانید

نوع Omicron COVID و در آخر هفته دوم Spider-Man: No Way Home منتشر می شود. مردان 65 درصد از تماشاگران را در طول افتتاحیه آن تشکیل می‌دادند، که بین 18 تا 34 سال، 54 درصد از فروش بلیت و افراد بالای 35 سال، 40 درصد را تشکیل می‌دادند. فیلم کینگز من در آخر هفته دوم 4.6 میلیون دلار، در سومین آخر هفته 3.2 میلیون دلار، در چهارمین آن 2.2 میلیون دلار، در پنجمین آخر هفته 1.8 میلیون دلار،  و در ششمین آن 1.66 میلیون دلار به دست آورد.

در خارج از ایالات متحده و کانادا، فیلم کینگز من 6.9 میلیون دلار در آخر هفته افتتاحیه خود به دست آورد، از جمله 3.5 میلیون دلار در کره جنوبی، 2.1 میلیون دلار در ژاپن و 600000 دلار در اندونزی. این فیلم در دومین آخر هفته اکران خود 14.1 میلیون دلار از 22 بازار فروش کرد.

در تایوان، فیلم کینگز من با 2.8 میلیون دلار افتتاح شد و چهارمین افتتاحیه برتر سال 2021 در این کشور شد. در آخر هفته سوم، فیلم کینگز من 13.4 میلیون دلار به دست آورد، از جمله 1.6 میلیون دلار از آلمان، جایی که در جایگاه دوم باکس آفیس قرار گرفت. این فیلم در چهارمین آخر هفته خود 10.2 میلیون دلار، در پنجمین آخر هفته 6.2 میلیون دلار، در ششمین آخر هفته 4.2 میلیون دلار،  و در هفتمین آن 2.7 میلیون دلار فروش کرد.

منبع سایت ویکی پدیا

بیشتر بخوانید:

فیلم سوزاندن | نقد فیلم پسران پوستر | سریال ویچر | فیلم ضیافت | بررسی گوشی iPhone 12 Pro Max | نقد و بررسی Nokia T20 | طراحی دکوراسیون صنعتی : ۷ ویژگی سبک صنعتی | نقد فیلم مورتال کمبت | فیلم یانکی دودل دندی | فیلم خشم مردانه

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

شش + پنج =