صفحه اصلی > ورزش و بازی : نقد و بررسی بازی Blasphemous 2 | زیارت نامقدس
ads

نقد و بررسی بازی Blasphemous 2 | زیارت نامقدس

بازی Blasphemous 2

با مبارزات بهتر، پیمایش بهبود یافته، و بازگشت به سبک هنری سورئال سری و ساخت دنیای جذاب، بازی Blasphemous 2 دنباله ای پیروزمندانه است.

خواه این یک زن غول پیکر باشد که به طور عمدی به بچه های مهتاب اجازه می دهد یکی از دستانش را پاک کنند. مردی ریشو که از زخم های شکاف کف دست، صورت و پشتش عسل طلایی بیرون می ریزد. یا فروشنده ای که به سادگی بازویی است که از انبوهی از کالاها بیرون زده است، توسعه دهنده بازی The Game Kitchen در ایجاد تصاویر هنری پیکسلی سورئال مهارت دارد.

بازی Blasphemous 2 می بیند که استودیو مستقر در سویل بیشتر در فرهنگ، شمایل نگاری و فولکلور اندلس و اسپانیا کاوش می کند تا دنیایی گوتیک و شبه کاتولیک را بسازد که به همان اندازه وحشتناک و جذاب است. بازی Blasphemous 2 با الهام از نقاشی‌های مذهبی فرانسیسکو گویا و معماری شهرهایی مانند سویا و کادیز، راه‌های سلف خود را دنبال می‌کند و زیبایی‌شناسی منحصربه‌فرد و دلخراش خود را با ترکیبی از گیم‌پلی مترویدوانیا و امثال سولز ترکیب می‌کند. با این حال، جایی که بازی اول شکست خورد، عاقبت آن پیشرفت های قابل توجهی را ایجاد می کند و در نتیجه ماجراجویی هیجان انگیزی را رقم می زند که تمام نمی شود.

همانطور که بازی اصلی محکم بود، یکنواختی به دلیل کمبود تنوع – با مبارزات تک بعدی محدود شده توسط یک اسلحه – و برخی از پلتفرم های خسته کننده، به نیمه دوم آن نفوذ کرد. خوشبختانه، بازی Blasphemous 2 هر دوی این مشکلات را با معرفی یک سیستم جنگی قوی در پشت سر هم با پیمایش متنوع‌تر که متکی به فراوانی تله‌های سنبله نیست، برطرف می‌کند.

شما هنوز هم با دام گاه به گاه برای مجازات جهش های اشتباه روبرو خواهید شد، اما فرو رفتن در بستری از میخ های دندانه دار دیگر منجر به مرگ فوری نمی شود. این یک تغییر بسیار مهم است، زیرا مجموعه گسترده توانایی‌ها منجر به پلتفرمینگ سخت‌تر شده است، با این حال بعید است که در حین عبور از این دنیای پرپیچ و خم اشتباهی مرتکب شوید.

وقتی صحبت از داستان به میان می آید، بازی Blasphemous 2 مانند نسخه قبلی خود مبهم است. بسیاری از افسانه‌های هولناک آن را می‌توان از گفتگو با NPC‌های دوستانه و توصیف‌های بی‌معنی تفسیر کرد، اما اگر شما هم شبیه من هستید، برای درک کامل همه چیز به یک ویدیوی داستانی عمیق نیاز دارید. با این وجود، دانستان نسبتاً ساده است.

 

درست از جایی که DLC Blasphemous’s Wounds of Eventide متوقف شد، بازی Blasphemous 2 با بازگشت خدای قدرتمند معروف به معجزه شروع می شود، که پیشگویی شده است که فرزندی به اصطلاح معجزه آسا به دنیا خواهد آورد. این امر توبه‌کار را مجبور می‌کند تا از آخرین محل استراحت خود بیدار شود تا نوزاد نامقدس و هر هیولا وحشتناک دیگری را که در مسیر او قرار دارد، بکشد.

نقد و بررسی بازی Thymesia
بیشتر بخوانید

بازی Blasphemous 2

در طول راه، تعداد بی‌شماری NPC نور ضعیفی را به دنیای مرموز جدیدی که Peninent One خود را در آن می‌بیند و اسرار پنهان آن می‌تابانند، اما تنها در صورتی که بخواهید به دنبال این رشته‌های جانبی باشید. دقیقاً مانند افسانه‌های غیرقابل درک From Software، شما فقط به اندازه‌ای که مایل باشید از آن استفاده کنید. تمام دسیسه‌های آن، داستان‌هایی که به طور کامل با آن‌ها درگیر می‌شوید، احتمالاً درگیر خواهند شد.

پس از بیرون آمدن از تابوت بزرگ او، اولین وظیفه شما به عنوان The Penitent One این است که یک سلاح شروع را انتخاب کنید. سه گزینه متمایز برای انتخاب وجود دارد که از قدرتمندترین آنها به نام Veredicto شروع می شود. این فلیل سنگین هم دارای قوس بلند و هم قوس عریض است که آن را برای ضربه زدن به دشمنان بدون نزدیک شدن به آن بسیار مناسب می کند. این سریعترین سلاح نیست، اما قدرت محض آن شانس شما را برای دشمنان خیره کننده افزایش می دهد.

30 نکته برای تقویت بازی پوکر | نکات استراتژی

بنابراین آنها را برای یک اعدام شیک باز می گذارد. هنگامی که به اندازه کافی Fervour تولید کردید – که نسخه مانای بازی Blasphemous 2 است – همچنین می توانید Veredicto را برای مدت کوتاهی روشن کنید و به شما اجازه می دهد تا دشمنان را با آسیب سوختگی اضافی بخوانید.

 

در طرف مقابل طیف، Sarmiento و Centella قرار دارند، تیغه های دوگانه رعد و برق سریع که قدرت را با سرعت تعویض می کنند. تجهیز این جفت همچنین به شما این امکان را می دهد که حملات دریافتی را مسدود کنید و آن را به ویژه برای مبارزه از نزدیک و شخصی مفید می کند. از سوی دیگر، روگو آلبا، نقطه میانی بین دو گزینه افراطی دیگر گزینه ها را نشان می دهد.

این تیغه متعادل‌ترین تیغه در بین این سه تیغه است و همچنین به شما توانایی مقابله با حملات دریافتی را می‌دهد به شرط اینکه زمان‌بندی شما در نقطه‌نظر باشد. هر سلاحی را که انتخاب کنید تعیین می کند که در شروع بازی به کدام مسیرها دسترسی داشته باشید، زیرا هر کدام دارای یک مهارت پیمایش منحصر به فرد هستند. این عواقبی را به آژانس شما در اتخاذ این تصمیم می‌افزاید، اما در نهایت سطحی است زیرا زمان زیادی طول نمی‌کشد تا هر سه سلاح در اختیار شما قرار گیرند.

معرفی سه سلاح متنوع گامی قابل توجه در جهت درست در مورد بهبود مبارزه با یک نکته Blasphemous است. با این حال، آشپزخانه بازی فقط به همین جا ختم نمی شود. درختان مهارت برای هر سلاح، با باز کردن قفل تکنیک‌ها و ترکیب‌های دیگر در طول بازی، حس قابل‌توجهی از پیشرفت را ایجاد می‌کنند.

نقد و بررسی بازی Crysis
بیشتر بخوانید

از آنجایی که هر سه سلاح نقاط قوت و معایب خاص خود را دارند، بعید است که برای کل بازی به یک ابزار بچسبید. انتخاب سلاح مناسب در شرایط مناسب برای غلبه بر انبوهی از انواع دشمنان که بازی Blasphemous 2 به شما پرتاب می کند، کلیدی است. فرقی نمی‌کند جادویی باشد که از تختش طلسم‌های آتش را تداعی می‌کند در حالی که شیره‌های فقیر و بدبخت او را بالا نگه می‌دارند، یا یک موجود زره پوش غول‌پیکر که چکشی با پوشش سمی در دست دارد.

هر جن به طرز شگفت انگیزی متحرک است، و دشمنان تمایل دارند زمانی که سقوط می کنند خود را پاره کنند، که هرگز درخشش خود را از دست نمی دهد. همچنین در نحوه جریان مبارزات سرعت رضایت‌بخشی وجود دارد، زیرا دشمنان با حملات علامت‌دار واضح حمله می‌کنند. مرگ هرگز خیلی دور نیست اگر شلخته باشید – شاید با قمار کردن در یک حمله اضافی یا اشتباه کردن یک اسلاید فراری – اما شکست دادن هر دشمن به دانستن حرکات آنها و دقیق بودن در اعمالتان ختم می شود و بیشتر برخوردها را به عقب هیجان انگیز می بخشد. سرعت -و جلو.

 

مانند بازی اول، باس فایت های بازی یک نقطه برجسته است و شما را در مقابل یک گروه از دشمنان متنوع و چالش برانگیز قرار می دهد. برخی نیاز به دقت تشخیص و سپس زمان برای جلوگیری از حملات غوغا دارند، در حالی که برخی دیگر با بمباران شما با مجموعه ای گیج کننده از پرتابه ها، صفحه ای از کتاب بازی Bullet Hell را حذف می کنند. به خاطر سپردن اینکه کدام حرکات را می توان مسدود کرد و کدام حرکت را باید از بین برد یا از روی آن پرید، یکی دیگر از عناصر قدیمی این مبارزات شدید است، اما تنوع در این چارچوب آشنا نیز وجود دارد.

 

به عنوان مثال، یک مبارزه، شما را می بیند که روی یک جفت لوستر مواج می جنگید و مجبور می شوید بین آنها بپرید تا رئیس را تعقیب کنید یا از حملات آنها اجتناب کنید. تنها نقطه ضعف این درگیری ها، کات سین های غیرقابل رد شدن است که معمولاً هر کدام را شروع می کنند. آنها معمولاً نسبتاً کوتاه هستند، اما زمانی که چندین بار در حال انجام یک مبارزه مشابه هستید، زمان زیادی طول نمی کشد که تادیوم وارد آن شود.

نقد و بررسی بازی Ghost Of Tsushima
بیشتر بخوانید

این تاکید بر دقت در چالش های پلتفرمینگ متعدد بازی Blasphemous 2 نیز منعکس شده است. زمانی که شما به یک پرش و یک سلاح محدود می‌شوید، آن‌ها به سادگی شروع می‌شوند، اما The Game Kitchen این بار به طور کامل قوانین Metroidvana را پذیرفته است، بنابراین حرکت‌های جدید پیمایش به تدریج با پیشرفت در بازی انجام می‌شوند. شما بن‌بست‌های زیادی را خواهید دید که پس از باز شدن قفل توانایی لازم، باید دوباره مورد بازبینی قرار گیرند، و همانطور که قبلاً اشاره کردم، هر یک از این سه سلاح دارای توانایی منحصر به فرد خود هستند.

به عنوان مثال، Veredicto می تواند برای ضربه زدن به این زنگ های شناور جادویی استفاده شود تا موج صوتی را آزاد کند که درهای خاصی را باز می کند و سکوهای پنهان را نشان می دهد. با این حال، شما همچنین به توانایی‌های آشنای دیگری مانند پرش دوبل و داشبورد دسترسی پیدا می‌کنید.

تا جایی که از چندین توانایی یکی پس از دیگری برای عبور از یک اتاق استفاده می‌کنید، در حال جابه‌جایی بین سلاح‌ها برای آشکار کردن سکوهای مخفی و نابود کردن آن‌ها. محاصره ها گاهی اوقات کاملاً قدیمی به نظر می رسد، به برخی از بهترین پلتفرمرهای دو بعدی که در آن پازل پرش به اندازه یک نبرد دیوانه وار با چندین دشمن جذاب است.

بازی Blasphemous 2 راه‌های نسخه قبلی خود را دنبال می‌کند و زیبایی‌شناسی منحصربه‌فرد و دلخراش خود را با ترکیبی از گیم‌پلی Metroidvanias و Souls-like ترکیب می‌کند. با این حال، جایی که بازی اول شکست خورد، عاقبت آن پیشرفت های قابل توجهی را ایجاد می کند و در نتیجه ماجراجویی هیجان انگیزی را رقم می زند که تمام نمی شود.

همانطور که به مناطق بیشتری از نقشه دسترسی پیدا می کنید، همچنین شروع به کشف موارد تکمیلی می کنید که می توانند برای ارتقاء مجموعه مهارت های The Penitent One مجهز شوند. دعاها – که به عنوان حملات جادویی عمل می کنند – اکنون جایگزین مناسبی برای از بین بردن همه چیز با یک اسلحه غوغا هستند و به دلیل افزایش آسیب خروجی، در مبارزه بسیار مفیدتر از بازی اول هستند.

شما می توانید همزمان دو مورد از این دعاهای قدرتمند را که از انفجارهای کوتاه آتش گرفته تا پرتوهای قابل توجهی از انرژی عرفانی را شامل می شود، مجهز کنید. دانه های تسبیح نیز برمی گردند و به شما امکان می دهند مقاومت خود را در برابر انواع آسیب های خاص افزایش دهید.

با این حال، قابل توجه ترین حضور یک مجسمه ساز در منطقه هاب بازی است. این صنعتگر فروتن به شما امکان می دهد تا به تعداد زیادی از چهره های مختلف دسترسی داشته باشید که با قرار گرفتن بر روی محراب در پشت شما مزایای قدرتمندی را به همراه دارد. ممکن است شکلی بیابید که قدرت بیهوشی حملات شما را افزایش می دهد، شکل دیگری که خنک شدن دوج شما را کاهش می دهد، یا شکلی که اثر آیتم های شفابخش را بهبود می بخشد.

نقد و بررسی بازی sifu
بیشتر بخوانید

نحوه تراز کردن هر مجسمه بر روی محراب نیز مهم است، زیرا برخی از چهره ها با یکدیگر واکنش نشان می دهند تا امتیازات بیشتری ایجاد کنند. من دو تا را کنار هم قرار دادم که در یک راستا قرار گرفتند تا قدرت دیگری را تشکیل دهند که به موجب آن با اعدام یک دشمن گذر زمان برای چند ثانیه متوقف می شد. این امر به ویژه در هنگام رویارویی با چندین دشمن مفید بود و تنها نمونه‌ای از این است که چگونه این آیتم‌های کمکی می‌توانند تأثیر قابل‌توجهی بر مبارزات بازی Blasphemous 2 داشته باشند.

تعدادی فروشنده در منطقه هاب فوق الذکر و فراتر از آن قرار دارند که به شما امکان می دهند سلامت خود را ارتقا دهید، گرهی را برای باز کردن یک مهره تسبیح دیگر یا خرید اقلام به سادگی تحویل دهید. با این حال، هر یک از آنها به اندازه کافی پراکنده شده اند – با درها، نردبان ها، و دستگاه های انتقال از راه دور – به طوری که هر زمان که نیاز به بازدید متوالی از تعدادی از آنها داشته باشید، زمان خاموشی قابل توجهی وجود دارد.

بازی Blasphemous 2

 

اگر آنها به هم نزدیکتر بودند، این روند چندان خسته کننده نخواهد بود. شما همچنین نمی‌توانید بین نقاط بازرسی آتش‌سوزی که قفل آن را در نقشه باز می‌کنید تله‌پورت کنید، در عوض فقط می‌توانید به سرعت بین چند نقطه تعیین‌شده جابه‌جا شوید، بنابراین مقدار قابل توجهی عقب‌گردی وجود دارد که معمولاً حول دوری از هر دشمنی در شما می‌چرخد. مسیر. این برای دوره در Metroidvanias مشابه است، اما زمانی که گیم‌پلی در این بین چیزی ارزش اضافه نمی‌کند، غیرضروری به نظر می‌رسد.

حتی با وجود این مشکلات، بازی Blasphemous 2 دنباله‌ای عالی است که تقریباً در تمام مواردی که نتوانسته بود نسبت به نسخه قبلی خود پیشرفت کند. افزودن سه سلاح جدید – و روش‌های متعددی که می‌توانید ساختار خود را تقویت کنید – تضمین می‌کند که نبرد در تمام طول مدت درگیر است.

در حالی که پیمایش نیز به روش‌های مثبت گسترش یافته است و با تمرکز بر چالش‌های رضایت‌بخش، بسیاری از ناامیدی‌های قبلی را از بین می‌برد. حس ملموس پیشرفت این را با یک محیط جذاب دیگر و سیل تصاویر دلخراش ترکیب کنید، و این زیارتی است که ارزش آن را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

دوازده + دوازده =